Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316720 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 18:35 - pre 155 meseci
ljudi, samnom ovako stoje stvari:

ja sam se do sad 3 puta selio, i uvek smo za mesto u koje se uselimo uzimali klimu 12icu, ili je vec bila. galanz, midea, vox, vivax, sve sami kinezi.

i sve tri su do sad radile odlican posao, sve meni to dodje isto - oladi sobu.

e sad sam se doselio u kucu koju imam vec duze vreme, i gore na spratu bi mi pasovala 12tica.

i gledam cene, ne verujem - kako to da sam pre dve godine kupio neku Vox klimu 12000btu, ne znam model - za 13500 dinara i to u maksi diskontu, a sad nema nijedna klima ispod 220 evra ?

mislim, ajte molim vas, sve su to kinezi sastavili, samom cinjenicom da je spoljna jedinica na par razlicitih brendova identichna, daljinac takodje ...

dajte, recite mi sta je sad problem naci klimu za oko 15000 dinara ?

eto, bas se secam da sam 2009te, na onoj akciji u tempu kad se narod bije za proizvode, uzeo dve klime po 10.000 din, i prodao ih sutra dan za 15.000. e da sam znao ...
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 21:09 - pre 155 meseci
Čitam ove postove i sve mi je jasno, ali ništa ne razumem

Pošto ovih dana planiram da kupim klimu koja će služiti za hlađenje i grejanje nekih 45kvm. Pošto mi je budžet maksimalno ograničen na 400e za samu klimu i plus ugradnja nisam pametan šta da radim.
Radi se o kući koja ima crveni blok i stiropor 5cm, a gde je fasada tu ću staviti stirodur 2cm sa unutrašnje strane (da ne bi kvario fasadu ).
Želeo bih da mogu sigurno da greju do -5, a ispod toga bih ložio vatru. Naravno leti će svaka da ohladi dovoljno tako da tu nema neke dileme.
Jasno je da je Fujitsu mnogo bolji od Mida-e, ali kada se nema para šta da se radi.

Gledam ove Midea
1. MSR 12HRDN1 - oko 36000 din, inverter
2. MSG 12HRDN1 - oko 37000 din, inverter
3. MSY 12HRDN1 - oko 48000 din, inverter
4. MSV1-12HR (QB8F) - oko 31000 din, nije inverterska
Za ove kažu da imaju kvalitetne kompresore, da li je to tačno.
Prva dve su kao i najobičnije klime, jedino što imaju inverter. A treća ima i jonizator, samočišćenje, follow me i još neke gluposti...
Za ovu treću bi trebao još i da uzajmim novaca, ali ako mislite da je bolja od prve dve...
Ova četvrta nije inverterska, ali ima jonizator i follow me, ona bi mi najviše odgovarala zbog cene, ali može li da greje barem malo ispod nule ili barem do nule ? Ubacio bih grejni kabl u tacnu spoljne jedinice da ne zaledi...
Dizajn mi uopšte nije bitan jer će klima stajati u hodniku a duvaće kroz vrata.

Možda neki drugi proizvođač ili neki model. Možda neki običan (neinverterski) Fujitsu ASY12UC - oko 38000 din
Nisam pametan šta da radim.
Hvala unapred.

P.S. Ima sam SimBio 12-ticu klimu u kući gde sam ranije živeo, i mogu vam reći da je već na +3 imala muke da zagreje 25kvm, ali sam imao centralno grejanje.
Između ostalog jonizator mogu da kupim i za 2500 din u TV Šopu
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 21:20 - pre 155 meseci
Jonizator ne sluzi gotovo nicemu, bas kao ni neki filter (svaka klima ima neki filter), "follow me" i ostale gluposti. Ako ces koristiti klimu i za grejanje onda bi ti bilo znatno pametnije da uzmes inverter.

Ne poznajem dobro Midea modele pa ce ti mozda neko drugi preporuciti konkretniji model, ali generalno nemoj da gledas kakve imaju "gedzete", te filtere i gluposti i da li izgledaju lepo, nego gledaj kolika im je potrosnja struje i sta dobijas za to, odnosno koji je ucinak. Probaj da iskopas po Internetu konkretne podatke, PDF dokumente pa vidi sta kazu.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 21:23 - pre 155 meseci
QB8F odnosno Vertu je deklarisana na -7oC
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 21:28 - pre 155 meseci
@acabgd
Citat:
Ako ces koristiti klimu i za grejanje onda bi ti bilo znatno pametnije da uzmes inverter.

+1 i dodao bih - kvalitetan inverter, a više puta sam spominjao ovde - Mitsubishi, Daikin ili Fujitsu i nema greške. Jesu skuplji i to dosta od npr. ovih Midea, ali vrede svaku paru i pravi su izbor ako se klime razmatraju i za grejanje (a ne samo za dogrevanje).
 
0

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 21:46 - pre 155 meseci
Slažem se za Fujitsu i ostale, ali ja nemam toliko para tako da to definitivno otpada.
Ne nameravam da grejem na klimu kada je jako hladno (to definitivno mogu samo klime preko 800e), samo mi je bitno kada je uključim kada je napolju blagi minus (do -5) ona greje. Ako bih uzeo običnu neinvertersku, u tacnu bi joj stavio grejni kabl da ne može da se zaledi spoljna jedinica tako lako i možda krug ili dva oko kompresora, i mislim da bih time obezbedio da može da se pali kada je napolju blagi minus.
Ali se pitam da li vredi dati 40000 dinara za ove Midea inverterske ili uzeti običnu za oko 30000.
Odnosno recimo onaj Vertu (QB8F) koji može do -7 ???

@ kalimero 011
Znam o čemu govoriš, ali ja nemam toliko para.
@ Gti2
Misliš li da bi taj Vertu odgovarao mojim zahtevima. ?
Možda on već ima neki grejač u tacni.?
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 22:14 - pre 155 meseci
Nema grejac,imam je ja neke tri godine.Klima je sasvim ok ako ti ne treba ozbiljnije grejanje (ispod nule).Sto se tice invertera za tih 40K kojima raspolazes,pokusaj da nadjes Vivax ACP-12CH35GEI.Premasuje tvoj budzet za neku hiljadu,ali za te pare nema bolje.Ima grejac tacne i kompresora,spoljna jedinica izuzetno tiha,radi na -15 itd.Model se proizvodio do prosle godine,naslednik mu je ACP-12CH35AEI koji je na papiru nesto bolji.Ako uzimas Midea inverter,neka bude AC jer su njihovi DC jako kvarljivi i osetljivi na nestabilan napon.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 22:16 - pre 155 meseci
Prvo nije tacno da ne moze nijedna klima ispod 800e da greje na vecem minusu, moja moze (Fujitsu Asya 12LGC, deklarisana do -15 a probana i na manje, kosta 620e).
Drugo, ja sam imao istu dilemu kao i ti i ovde (a i na drugim mestima) su me ubedili da su Midea inverteri dosta losi i da imaju probleme sa varijacijom napona u mrezi (sto kod nas naravno ima za izvoz). Ako das 400e za Mideu, isprsi se jos tih 200e i nemas da brines. Niko ti ne kaze da moras da das 800e da bi se grejao.
Trece, taj grejni kabl ili grejac koji se stavlja na spoljnu jedinicu ti trosi minimalno 500W po satu pa ce ti ta 12-ca trositi ko neka osamnaestica klasicna i imaces veliki racun.
Inverter ti takodje pravi manji racun, ima vece grejanje na spoljnoj jedinici pa se manje ledi od obicnih modela i takodje moze da menja broj obrtaja kompresora sto rezultuje ravnomernijim radom i kada grejes imas utisak kao da grejes sa centralnim grejanjem. Takav efekat obicna klima ne moze da postigne a isto vazi i za hladjenje.
Meni su kao kompromis predlagali klasicnu Tadiran neki model koji kosta oko 38000 din i moze da radi do -14c. To ti je kompromis ali je to klasicna klima i trosi vise od bilo kog invertera.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 22:25 - pre 155 meseci
Samo ispravka za grejac,potrosnja je oko 150W.
 
0

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 22:35 - pre 155 meseci
@gti2
Ima je u Tehnomaniji . 37000

@djalf
Prijatelju razumem ja tebe i slažem se sa time za Fujitsu, ali to mi je onda 700e sa ugradnjom, a toliko stvarno nemam.
A što se grejnog kabla tiče, on je 25w/m, a ima oko 5-6m tako da je to kao što gti2 reče oko 125-150W i on je samoregulacioni, što je topliji to manje struje troši.

Hvala vam na brzim odgovorima...
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 22:36 - pre 155 meseci
Citat:
gti2: Samo ispravka za grejac,potrosnja je oko 150W.


Kad se uracuna trosak on/off klime + grejaca i to se uporedi sa dobrim inverterom pa pomnozi sa cenom struje kod nas, uopste ne vidim zasto bi neko kupovao ne-inverter klimu ako mu treba za grejanje!
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 22:40 - pre 155 meseci
Da si ubacio taj model u Google,video bi da je u pitanju DC inverter.Sto se tice grejaca,on uopste nije losa stvar jer koliko god inverter bio skup i dobar,bez grejaca ce se dno tacne lediti.
@embelitibor To je super cena jer je prosle godine kostala toliko bez PDV-a.
 
0

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 23:03 - pre 155 meseci
@gti2
Da li su ti negde isprobao ovu Vivax klimu?
Da li je moguće da troši ispod 1100W ? Sa sve grejačem u tacni?
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 23:15 - pre 155 meseci
Montirana prosle jeseni u jednom obdanistu i radila besomucno cele ove zime koja nije bila blaga.Objekat se greje TA pecima pa je ubacena i klima zbog preopterecenja instalacije.Ne bih je preporucivao samo zbog slova i slika na nekom sajtu Inace,kad se spomene Vivax,mnogi su skepticni zbog raznoraznih iskustava sa nekim sitnim kucnim aparatima.Sa klimama to stvarno nije slucaj jer koriste vecinom Sanyo elektroniku,kompresore Sanyo,Toshiba,Hitachi itd,zavisno od modela.
 
0

DeVLiNK
SysAdmin / Tech Support
Zvezdara, Beograd, Srbija

Član broj: 11707
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.06.2011. u 23:41 - pre 155 meseci
Citat:
djalf: Ja sam uzeo dve Fujitsu Asya 12LGC i odlicno grejem nekih 80m2. Sa jednom kako god da postavis ne mozes da grejes dobro taj stan, tako da ti ja preporucujem ipak dve ovakve ili devetke (ali ne mogu da se nadju kod nas). Mitsubishi jeste bolji ali ne drasticno tako da nece biti dovoljan kao jedino grejno telo u stanu. Druga varijanta ti je da uzmes tu i postavis tamo gde je najbitnije (dnevni boravak, kuhinja trpezarija, gde se provodi najvise vremena dok ste budni) a uzmes neki jeftiniji inverter sa druge strane da dogreva spavacu, kupatilo itd. 

sve to stoji i ja to znam, ali svaka situacija je specifichna..
ovde se radi o jako dobroj izolaciji, i zidova i vrata/prozora.. pozicija kucce je na padini brda, u "zavetrini", pa chak i kad koshava duva samo sa zatvorenim prozorima/vratima mozze da se funkcionishe i sa malo ili ni malo grejanja ( to pricham iz pozicije stana u potkrovlju te kucce, sa kosim i delimichno visokim plafonima - stan koji cce primarno da se greje inverterom je u prizemlju iste kucce)
prostorija gde cce biti unutrashnja jedinica se najcheshcce koristi tokom dana, uz kuhinju koja je na dva metra od projektovane pozicije iste
od ostalih prostorija bitna je spavacca soba i kupatilo, koji bi trebalo sistemom spojenih sudova da dobiju deo toplotne energije, potpomognuto usmerenjem duvanja u tom pravcu ( vizuelna linija kroz vrata, gledano od unutrashnje jedinice), zato sam trazzio uredjaj sa velikim airflow-om
mada znam, necce tu biti mnogo efekta, ali ako "zagudi" mraz, imamo uljane radijatore koji mogu da se iskoriste u tim iznimnim situacijama
s druge strane, josh jednom stanu iznad ovog treba klima za hladjenje ( koja postoji sad u ovom za koji uzimam inverter, pa ccemo da je "selimo" par metara iznad ) a taj ima i TA pecc, dok ovaj nema, pa bi i to bio dodatni troshak za nabavku.. uz potroshnju, naravno..

za par godina je planirano i centralno grejanje, kuccno ili gradsko ( shta pre stigne) - i shta onda sa TA peccima?
klime cce ostati da se koriste, shto su kvalitetnije to cce duzze trajati period eksploatacije..
evo, u stanu u potkrovlju vecc petu godinu guramo sa u prvim post-ovima pomenutom LG 12-icom, za hladjenje i povremeno dogrevanje, pogotovo kad nam je TA pecc "kolabirala" zbog "struchnjaka" koji joj je prevezivao instalaciju za ventilatore ;p

anyway..
uz onaj Mitsubishi iz MHI, 2010. godishte, dobih i ponudu u skoro istoj ceni za jedan model iz 2009. ali klasa iznad, iz one serije Hyper Inverter, model:
SRK35ZGX-S (spoljna SRC35ZGX-S)
kazze prodavac da je to model iz jedne od serija koje prethode serijama ZJP, ZJ, ZJR, ZJX
koliko vidim iz ovog dokumenta sa specifikacijama, EER/COP su mu jako dobri (4.02/4.20), a potroshnja u grejanju stoji da je 1.19kWh u peek-u
josh je i tisha unutrashnja ovoj iz 2009., spoljne su istovetne shto se tiche buke..
ostale razlike se svode na neke filtere i na self-cleaning opciju kao dodatak kod ove novije, dok ovaj stariji model ima jonizujucci efekat, tako da se u BS effect-u tuku "na poene"


ako imate neke dodatne smernice pishite u sledeccih dan-dva, a ja javljam shta biva dalje..





pozdrav
----

< kind regards from H.U.D. DeVLiNK , the infamous HotBlack Desiato >
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.06.2011. u 00:40 - pre 155 meseci
Citat:

uz onaj Mitsubishi iz MHI, 2010. godishte, dobih i ponudu u skoro istoj ceni za jedan model iz 2009. ali klasa iznad, iz one serije Hyper Inverter, model:
SRK35ZGX-S (spoljna SRC35ZGX-S)


To je sjajna masina, koju si cenu dobio?
Ona ti je za grejanje majka, radi kao sat. Racunaj kad je hladno da ce da trosi vise od 1.19kW, ima da ide iznad ali i to nije strasno naravno.

Dobra stvar je sto svi kazu da je tiha i ima odlican protok od preko 800 m3/h, tako da moze po potrebi da duva kao luda. Jos jedna dobra stvar je sto se gasi skroz kada razlika u zadatoj temperaturi i onoj u sobi padne na minimum, jer onda skroz iskljuci duvanje na unutrasnjoj. Druge se uvek pomalo vrte i klima uvek pomalo duva. Ne pricam ovde o inverteru i spoljnoj jedinici, nego o unutrasnjoj, jer drugi modeli (Fujitsu, Hitachi...) uvek pomalo duvaju na grejanju cak i kada postignu zadatu temperaturu, dok se ovaj MHI potpuno gasi.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.06.2011. u 07:43 - pre 155 meseci
@DeVLiNK
Citat:
uz onaj Mitsubishi iz MHI, 2010. godishte, dobih i ponudu u skoro istoj ceni za jedan model iz 2009. ali klasa iznad, iz one serije Hyper Inverter, model:
SRK35ZGX-S (spoljna SRC35ZGX-S)

Ovo je vrhunska klima i ako je cena uporediva sa ovim koje si razmatrao (mada mi je to prosto neverovatno), ja se ne bih mnogo razmišljao.

@acabgd
Citat:
Racunaj kad je hladno da ce da trosi vise od 1.19kW, ima da ide iznad ali i to nije strasno naravno.

Ne verujem, nemam sad karakteristike pred sobom, ali kad sam kupovao svoju klimu maksimalna potrošnja uporedivih modela (Fujitsu - Mitsubishi) ovih kapaciteta se kretala tu negde oko 1,2-1,3kWh. Ako u karakteristikama postoji stavka ''max. current'' to je to.
Citat:
Druge se uvek pomalo vrte i klima uvek pomalo duva. Ne pricam ovde o inverteru i spoljnoj jedinici, nego o unutrasnjoj, jer drugi modeli (Fujitsu, Hitachi...) uvek pomalo duvaju na grejanju cak i kada postignu zadatu temperaturu, dok se ovaj MHI potpuno gasi.

Oba moja Fujitsua, a i svi ostali koje sam video, se potpuno gase (na grejanju) kad postignu zadatu temperaturu.
 
0

StringOfLife
Niš

Član broj: 147823
Poruke: 77
93.184.89.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.06.2011. u 10:48 - pre 155 meseci
Ajd da pitam za savet,misljenje..Klima LG,stara ~4god(znaci nema vise garanciju),upalih je ovih dana po prvi put od kako je toplije vreme i uocio sam da onaj manji ventil na spoljnoj jedinici(ventil blizi poledjini klime,blizi kuci) hoce da zaledi prvih 10-15 minuta rada klime,posle toga odledi ali kao da ostane vlazan. Klima hladi, ali iskerno nisam siguran da li ja tripujem ili zaista ne radi punim kapacitetom.Da li je normalno da se tako ponasa to na tom ventilu ili nije, i sta to znaci?
Hteo bih i da napomenem da od kako je kupljena klima,pravila je probleme vec od 2. godine, serviseri dolazili(maksimalno korektni bili,svaki put dopunili,vakumirali,bez fusarenja),sredjivali,cak i menjali potpunu instalaciju jer je bilo pronadjeno da pusta freon unutar zida,na cevi izmedju spoljne i unutrasnje.Posle zamene instalacije sve bilo ok,a evo ovo sad se desava,pa ne znam da li da brinem ili..?
 
0

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.06.2011. u 11:04 - pre 155 meseci
>


Ljudi jel moze predlog za neku jeftinu klimu prostorija je oko 15-7 kvadrata
. Nemam puno novca ali znaci leti hladjenje u prelaznom da dogreje malo i to
je to :)

--002354471a1056078604a5307573
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2011/6/8 StringOfLife <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Ajd da pitam za savet,misljenje..Klima LG,stara ~4god(znaci nema vise garanciju),upalih je ovih dana po prvi put od kako je toplije vreme i uocio sam da onaj manji ventil na spoljnoj jedinici(ventil blizi poledjini klime,blizi kuci) hoce da zaledi prvih 10-15 minuta rada klime,posle toga odledi ali kao da ostane vlazan. Klima hladi, ali iskerno nisam siguran da li ja tripujem ili zaista ne radi punim kapacitetom.Da li je normalno da se tako ponasa to na tom ventilu ili nije, i sta to znaci?<br>

Hteo bih i da napomenem da od kako je kupljena klima,pravila je probleme vec od 2. godine, serviseri dolazili(maksimalno korektni bili,svaki put dopunili,vakumirali,bez fusarenja),sredjivali,cak i menjali potpunu instalaciju jer je bilo pronadjeno da pusta freon unutar zida,na cevi izmedju spoljne i unutrasnje.Posle zamene instalacije sve bilo ok,a evo ovo sad se desava,pa ne znam da li da brinem ili..?<br>

<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2884029" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2884029</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#22368" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#22368</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:22368:5a37c87b0478849053b0c3dd9e498132<br>
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.06.2011. u 11:34 - pre 155 meseci
Citat:
StringOfLife: Ajd da pitam za savet,misljenje..Klima LG,stara ~4god(znaci nema vise garanciju),upalih je ovih dana po prvi put od kako je toplije vreme i uocio sam da onaj manji ventil na spoljnoj jedinici(ventil blizi poledjini klime,blizi kuci) hoce da zaledi prvih 10-15 minuta rada klime


Ovo bi trebalo da je klasican znak da klima nema dovoljno gasa. Negde ti curi. Jesu li ti varili cevi ili samo spajali navojima?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316720 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.