Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348594 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnoibelo

Član broj: 314749
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.05.2013. u 20:24 - pre 133 meseci
mislim da je vecina po 150 vati
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.05.2013. u 10:14 - pre 133 meseci
Citat:
budjav lebac:
Da skapirao sam da mi treba svakako 2 unutrasnje jedinice. Za sad se mislim da stavim samo u dnevnu, a da posle po potrebi stavim u spavacu. Svakako bih isao na varijantu dve odvojene klime, samo pitanje je za ovaj prostor dnevna, kuhinja, mala spavaca da li je dovoljno 12 ili da stavim 18 ipak? Ako je dovoljno i 12000 BTU mozda se odlucim za inverter zbog prijatnijeg hladjenja... Najveca mi je to dilema da li je 12 ili 18000 BTU ok...


Ako se odlucis za nekog renomiranog proizvodjaca-Japanskog-sasvim ti je dovoljna klima12000 BTU a i manja klima bi ti zavrsila posao 9000 BTU--sasvim dovoljno za hladjenje-........tipa Mitsubishi,Fujitsu,Panasonic,Daikin,Toshiba.............moje misljenje je da je uvek bolja kupovina i obicna FIX-klima ovih proizvodjaca nego nasminkanih kineza.--ovo ne vazi za Gree inverter-Kod nasminkanih kineza koji nude jonizatore,plazma filtere,dodatne grejace-koji su najveca glupost-,svetlece lampice......itd.......nikada nisi siguran sta si kupio.Da li je to klima18000 BTU ili klima 12000 BTU ili 9000BTU to niko nezna a trosi struju.Imas Panasonic,Fujitsu klime po pristupacnim cenama........
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.05.2013. u 10:43 - pre 133 meseci
Citat:
crnoibelo:
mislim da je vecina po 150 vati

A kakav je lokal u pitanju? Butik, kafic ili nesto drugo. Jer kod kafica imas i kafe-aparat koji emituje toplotu kao radijator, pa frizideri, bojler, pa dvadesetak ljudi po 100W toplotne emisije... Da li sunce direktno greje kroz izlog ili imas tendu? Ovako na slepo sigurica je 18-ca.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

budjav lebac
Marko Subaric

Član broj: 314735
Poruke: 3
89.216.56.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.05.2013. u 12:02 - pre 133 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Citat:
budjav lebac:
Da skapirao sam da mi treba svakako 2 unutrasnje jedinice. Za sad se mislim da stavim samo u dnevnu, a da posle po potrebi stavim u spavacu. Svakako bih isao na varijantu dve odvojene klime, samo pitanje je za ovaj prostor dnevna, kuhinja, mala spavaca da li je dovoljno 12 ili da stavim 18 ipak? Ako je dovoljno i 12000 BTU mozda se odlucim za inverter zbog prijatnijeg hladjenja... Najveca mi je to dilema da li je 12 ili 18000 BTU ok...


Ako se odlucis za nekog renomiranog proizvodjaca-Japanskog-sasvim ti je dovoljna klima12000 BTU a i manja klima bi ti zavrsila posao 9000 BTU--sasvim dovoljno za hladjenje-........tipa Mitsubishi,Fujitsu,Panasonic,Daikin,Toshiba.............moje misljenje je da je uvek bolja kupovina i obicna FIX-klima ovih proizvodjaca nego nasminkanih kineza.--ovo ne vazi za Gree inverter-Kod nasminkanih kineza koji nude jonizatore,plazma filtere,dodatne grejace-koji su najveca glupost-,svetlece lampice......itd.......nikada nisi siguran sta si kupio.Da li je to klima18000 BTU ili klima 12000 BTU ili 9000BTU to niko nezna a trosi struju.Imas Panasonic,Fujitsu klime po pristupacnim cenama........



Hvala Zorane, onda ce da bude Japanac 12000BTU. Moji imaju od pre 10 godina mislim neku Funai klimu koja je japanska to cudo radi kao prvog dana...
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.05.2013. u 13:23 - pre 133 meseci
@Budjav lebac:

Ako hoces SAMO hladjenje, onda mozeš bilo koju klimu, mada bih ja uzo GREE, 12-ca je 300eur:
http://planetaklimata.com.ua/i...-12_Technical_manual_1_Eng.pdf
A ako hoćeš inverter tj. ako hoćeš i da se greješ, onda gledaj Japance, mada je cena podosta veća. Ili opet Gree inverter:
http://www.acs-klime.rs/GREE_Change_GWH.php koji je 500eur
PS: Po mojim kriterijumima, mislim da se ne isplati inverter, sem ako grejanje nije obavezno (ispod -5C).
Pozdrav
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

D_V
Republika Srpska

Član broj: 187357
Poruke: 29
176.108.56.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.05.2013. u 12:50 - pre 132 meseci
Pozz, ja sam u zadnje vrijeme obilazio salone i tražio klime, pa sam dosao do nekih, pa ako mozete da mi pomognete:
- 260E http://www.tehnoring.rs/proizv...aewoo_klima_dsb-f1273lh__7288/
- VOX klima, nisam siguran koja je, kosa oko 265e-10%, moram provjeriti
- Spominju se i neke Nordstar i Telefunken klime, nikad iskreno nisam cuo za njih. Cijene su oko 270e.
E sad su mi preporucivali i Frozzini, kao nemaju na stanju, ali je cijena tu negdje A-A klasa.

- LG 370E http://ac-specs.com/en/LG/G12AHT/
- Samsung AHbio12K ista cijena


Na ove dvije slucajno naletih, ali nisam provjerio da li imju:
http://www.comtradeshop.ba/vivax-cool-26kw-acp-09ch25gek
http://www.comtradeshop.ba/vivax-cool-35kw-acp-12ch35gek

Od svih ovih koje spominjete, nigdje nisam nasao ni traga ni glasa...
Al' najjaci su trgovci, kad ih pitas za energetsku klasu, ko da spominjes nuklearnu fiziku ili kazu, pa C je obicna, a A su inverteri. Kao nema A klase obicnih klima.

Pa ako moze ko da pomogne u izboru.
Bitna mi je potrosnja, a i da mogu komotno da se ugrijem u prelaznim periodima i hladim ljeti 30kv do 50kvadrata
* * * * *
 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
85.30.112.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.05.2013. u 10:10 - pre 132 meseci
Več dugo vremena pratim ovu temu, mislim da sada imam dovoljno znanja da napišem post.
Kako ja vidim grejanje toplotnim pumpama u ekonomskim uslovima SRB i MKD, najviše se isplati uzeti neki model invertora srednje klase, i po mogučnosti bolji brend kao Tošiba, Daikin, Fujitsu... To neče biti dovoljno u onim najhladnijim danima sa "polarnim" temperaturama, ali tih dana i nema tako mnogo (bar ne tu u Skoplju), pa tada se isplati kombinovati klimu sa grejanjem TA peči i/ili pečima na cvrstom gorivu itd, kako ko ima uslova.

Moj plan je da kombinujem neki inverter srednje klase i jednu TA peč koja bi radila pasivno bez duvanja, akumulirala bi toplinu samo uveče, na jeftinoj tarifi struje. TA peč bi koristio samo u tih 2-3 najhladnija meseca. Razmišljam i o kupnji jedne jednostavnije peči na cvrstom gorivu, koja bi najviše služila kao bekap u slučaju nestanka struje.
Inače soba je nekih 32m2 sa sendvič dzidovima i demit fasadu od nekih 8sm. Porodična kuća, drugi sprat, donji sprat se greje ali gornji sprat ne. Prozori su kvalitetni PVC (Salamander) sa duplim staklima.

Hoče li jedan 12000BTU inverter biti dovoljan za ovu 32m2 sobu?
Ja bi najradije uzeo Fujitsu ASYG12 LT, ali nažalost u MKD ima samo jedan uvoznik za Fujitsu i zamislite oni imaju samo jeden jedini model, Fujitsu ASYG12 LEC koji prodaju za nekoih 850eura (garancija je samo jednu godinu za elektroniku i dve god. za kompresor). Tih 850eura su mi nekako previše za taj LEC model, a za dodatnih 150eura ima Tošiba Suzumi plus 12000BTU (3godine full garancije).
Druge opcije su neki GREE CHANGE 12000 BTU INVERTER koji košta nekih 500eura, Panasonic CU/CS 12 GXE za 600eu, i LG -CS12AF za nekoih 550eu koji je nekoliko puta spominjan tu.
Midea, Beko, Fuego i slične bih preskočio.
Samsung ste pisali ovde da nije dobar za grejanje, što je šteta jer Samsung AQV12PWCN ili Samsung AR12FSFTKWQNZE, mogu da uzmem za nekoih 500eura (sa sve montažom). Taj Samsung AQV12PWCN bi trebao biti bolji, BLDC kompresor ali izgleda ima samo 3.3 kW za grejanje.
Agony of choice... :)



Sprat ima još dve manje sobe, tu bi stavio par panelnih elektičnih grejača i jednu jeftiniju fix-speed klimu u večoj sobi. Hlađenje bi trebalo biti moguče (u manjoj meri) i u manjoj sobi (hladno ide po podu), ali uvek možem da dodam i neku manju klimu i tamo.
Šta kažete za Samsung AQ12TSBN fix speed? Jesu li obične Samsung klime OK?

Capacity 11,944 Btu / h (Cooling)
Capacity 12,968 Btu / h (Heating)
Heating Capacity 3.8 kW
3.5 kW cooling capacity
Net weight 8.4 kg (inside)
Net weight 25.6 kg (outside)
Energy efficiency in heating 3.61 W / W COP
Energy efficiency 10.95 Btu / hW EER (Cooling)
Energy efficiency in cooling 3.21 Btu / hW EER
-5 To 24 ° C Heating low ambient temperature
Noise 35/26 dBA (indoor high / low)
Noise level 50 dBA (Outdoor, high)


Izvinite me na dugom postu i nadam se ne preterano lošem jeziku... :)
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.05.2013. u 20:33 - pre 132 meseci
http://www.uniks.ru/index.sema?a=articles&pid=10&id=60
Evo ovde mozes da procitas o BLDC kompresorima o kojima kompanija LG tako mnogo i cesto pominje i predstavlja kao naj-noviju tehnologiju -- INVERTER 5 -- ...................videces da su to Matsushita kompresori n.p.r
5RS102XAA21 Matsushita
5RS092XAA Matsushita
ILI KOMPRESORI KOJE lg PROIZVODI PO LICENCI mATSUSHITS,mITSUBISHI..........
Nemoj da zaboravis da su Koreanci maxeri MARKENTIGA.............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 08:26 - pre 132 meseci
Uvek je problem kada dobijate informacije samo sa jedne strane--a u Makedoniji je ocigledno da informacije poticu samo od LG kompanije.Ljudi su prosto odusevljeni takvim informacijama- n.p.r taj BLDC kompresor je tehnologija koja je vec duzi niz godina prisutna kod Japanskih proizvodjaca ali oni to nigde ne potenciraju jer se podrazumeva da vi kao kupac kada kupite proizvod Japanskog proizvodjaca dobijate KVALITET.Toshiba kompresori su takodje BLDC a ima ih u mnogim klimama.To je tehnologija Japanskih proizvodjaca koji slabo koriste moc MARKETINGA.E sada kada Koreanci UKRADU--ISKOPIRAJU tudju tehnologiju oni maksimalno iskoriste moc MARKETINGA---pa vi steknete utisak kao da su oni to i izmislili--kao sto su ljudi u Makedoniji odusevljeni dostignucima Koreanaca u oblasti klimatizacije.Taj BLDC kompresor ima i GREE klima koju si pomenuo--ali to je Japanski kompresor--.Na onom gornjem sajtu lepo mozes da vidis da LG koristi Matsushita BLDC kompresore-- nije to nista posebno to je tehnologija koja je prisutna u mnogim klimama--naravno sa Japanskim kompresorima.Ne kazem ja da je taj Samsung los ali ne moze jedna firma da bude u svemu najbolja...mozda proizvode dobre TV uredjaje,frizidere,usisivace....a sto se tice klimatizacije mislim da Samsung nije dobar izbor.Isto tako Toshiba proizvodi dobre klime ali Samsug proizvodi bolje TV uredjaje.Sto se tice te srednje klase nigde nisi pomenuo Panasonic-Matsushita klime a to je renomirani proizvodjac.A vas uvoznik za Fujitsu je KATASTROFA.......gori je nego ovaj nas 100 puta.Probaj da informacije dobijas sa vise strana i naravno uvek proveri....MARKETING je jako mocan.........ako bas hoces da ustedis novac i da prodjes najjeftinije mozes da uzmes u razmatranje klimu proizvodjaca " AUX " to je firma cija je PRETEZNA DELATNOST KLIMATIZACIJA--LJUDI ZIVE OD TOGA-klimatizacije.Ja mislim da od toga nema jeftinije i uvek ostaje ono koliko para toliko muzike.Drugo ako hoces klimu da koristis za grejanje gledaj njene kapacitete na niskim temperaturama a ne njen kapacitet na + 7 c...................ocigledno da vi u Makedoniji imate vrlo malo informacija pravih koje se tice klimatizacije............ali zato Koreanci dobro odradjuju svoj posao.....pozdrav......MARKETING JE CUDO..........
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 08:52 - pre 132 meseci
@Vann:
probaj da nadjes Gree, model Hansol
oznaka: GWH12TB-S3DNA1B
· Kapacitet (nominalni): 12.000Btu
· Snaga Hlađenje kW: 3520 (700-4500) W
· Snaga Grejanje kW: 3650 (720-5500) W
· Energetska klasa: A / A
grejanje (COP) 4.40 ; hladjenje(EER) 4.25


A od onih pobrojanih, ako bas nema drugog izbora uzeo bih LG CS12AF


Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
77.29.220.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 09:30 - pre 132 meseci
@mr Jozza
Nažalost GREE u MKD ima samo taj jedan model (CHANGE 12000 BTU) kod te jedne jedine prodavnice u celoj zemlji. MKD je puno manji pazar od SRB i ponuda je neuporedivo manja a cene su veće. Ima neki novi sajt www.gree.com.mk ali oni su samo predstavništvo i napisali su mi da rade samo sa dilerima (kojih izgleda nema zasada).
Vivax se proizvodi u istoj fabrici? Gde se nalazi Vivaks na skali kvalitete?
Mada i cene Vivaxa su nekako prevelike (oko 500-550eu za 12kBTU)
Beko je nešto jeftiniji a ima 3god. garancije. Gde se nalazi Beko u odnosu na Vivaksa, na skali kvalitete?



@Zoran Petrović
Ja mogu da govorim samo za sebe, i Koreance ne "volim" previše (ali Koreanke su već druga priča). :)
Šta se BLDC kompresora tiče, ne razumem frigo-tehniku previše pa zato i pitam ovde...
Što se Panasonika tiče, šta kažete za Panasonic CU/CS 12 GXE?
Ime je možda pogrešno napisano od strane prodavnice, jer na netu ne mogu da nađem ama baš ništa za ovaj model Panasonika...



Još par pitanja.
Hoće li jedan 12000BTU inverter biti dovoljan za moju 32m2 sobu?
Koliko košta Fujitsu ASYG12 LEC u SRB i kakva su iskustva korisnika?
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 09:39 - pre 132 meseci
[quote]Zoran Petrović:
Evo nesto.......GREE klima Hansol 12.............
COP +7 c iznosi 4.40
COP +2 c iznosi 2.82
COP -7 c iznosi 2.62
COP -15c iznosi 2.17
merenje po standardu En14511
kompressor type --- inverter Sanyo
u nekim modelima je kompresor Daikin,Panasonic odnosno Sanyo.
Imas gomilu podataka na internetu..........potrazi malo.........
Drugo ti si KUPAC---odi kod uvoznika trazi sta te interesuje...TRAZI TRAZI INFORMACIJE......to je tvoje pravo...............[/quo

Evo ovde imas neke informacije o toj klimi o kojoj sam ja pisao ...........vidis koliko je bitna informacija ....evo vidis i na ovom forumu ljudi sve vise prihvataju ovu klimu--GREE--do juce niko nije pominjao ovu klimu ali kada ljudi dobiju pravu informaciju onda shvate da je to klima koja zasluzuje paznju.....ali je potrebna informacija....ima jos dosta dobrih klima i dobrih kompanija u oblasti klimatizacij...........
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 09:47 - pre 132 meseci
http://www.acs-klime.rs/

Evo ovde imas nesto od informacija o klima uredjajima.........
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 09:51 - pre 132 meseci
A ako hoces vise informacija o Panasonic klimi kucaj

" SERVICE MANUAL......pa model klime".........
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 10:10 - pre 132 meseci
Ako bih morao da biram izmedju LG,Samsung,Gree ili Panasonic moj izbor bi uvek bio PANASONIC klima...............
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 10:28 - pre 132 meseci
To su isto govorili nasa braca Hrvati pre koju godinu, pa se na jednom njihovom forumu pojavila grupica koja jadikuje zbog pocrkanih kompresora, usled fabricke greske koju Panasonik nije priznao! Za mene dovoljno da ga izbegavam.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
77.29.124.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 14:25 - pre 132 meseci
Citat:
Zoran Petrović: A ako hoces vise informacija o Panasonic klimi kucaj

" SERVICE MANUAL......pa model klime".........

Zorane, moj je google-fu sasvim dobar. Za tu klimu ni specifikacije nisam našao, a ne pa servisni manual. :)
To je najverojatnije prodavnica zeznula ime modela ili se možda radi o nekom "istočni pazar" modelu... Videću ime modela na licu mesta kad budem mogao. Inače cena je 660eu.
Samsung je definitivno ispao sa izbora, na mnogim forumima ljudi se žale da na probleme, kvarove i loše performanse.


Inače evo jedan model AUX-a koji je dostupan u MKD.
AUX ASW-H09A4/SAR1DI (pdf) Cena 520eu.
Code:
• COP - LADENJE = 3.38 (W/W)  Energetska klasa - Α
TEHNIČKI KARAKTERISTIKI:
• COP - GREENJE = 3.61 (W/W) Energetska klasa - Α
• Nivo na bučavost (Vnatr. edinica) pri H/M/L brzina = 39/33/29 db(Α) 
• Nivo na bučavost (Nadvore{na edinica) = <50 db(Α)
• Protok na vozduh (High) Vnatre{na edinica = 550 (m3
/h) 
• Dimenzii na vnatre{na edinica V h D h [ / 290 x 880 x 210 (mm)
• Kapacitet - LADEWE = 3.55 (1.3 ~ 3.8) (kW)
• Kapacitet - GREEWE = 3.8 (1.4 ~ 4.0) (kW)
• Elektri~na potro{uva~ka - LADEWE = (0.36 ~ 1.3) (kW)
• Elektri~na potro{uva~ka - GREEWE = (0.36 ~ 1.3) (kW)
• Elektri~no napojuvawe 230/1/50 V/Ø/Hz
• Max - Visinska razlika (od 1 do 5) (m)
• Opseg na rabota pri nadvore{na temperatura - LADEWE (od +5 do +43) 
• Opseg na rabota pri nadvore{na temperatura - GREEWE (od -15 do +28) 
• Dimenzii na nadvore{na edinica V h D h [ / 540 x 760 x 260 (mm)
• Te`ina na vnatre{na edinica = 9.5 (kg)
• Te`ina na nadvore{na edinica = 36 (kg) 
• Dimenzii na cevki (mala / golema) = 6.35 / 9.52 (mm)
• Razladen medium - Freon R410A
• Max - Dol`ina na instalacija (od 3 do 9) (m)




Dobio sam i odgovor od uvoznika za FUJITSU, model koji prodaju nije LEC već ASYG 12 LLC. Cena 770eu.
LG CS12AF košta 600eu a Gree Change (12kBTU) košta 580eu. Sve cene su sa uključenom montažom.


Šta biste vi odabrali?
Molim vas, recite mi i koji je realan odnos kvaliteta navedenih firmi i modela... normalno po ličnom mišljenju.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 14:40 - pre 132 meseci
Pa ti kao da ne zivis na ovoj planeti.....pa zar ne vidis oko sebe sta se desava.Pogledaj n.p.r u auto industriji da li ima neki proizvodjac koji nije povukao automobile sa trzista zbog greske koju su priznali--A STA MISLIS KOLIKO IMA GRESAKA KOJE NISU PRIZNALI ?????? Odi na druge forume pa procitaj probleme vezane za neke druge proizvode....svaki proizvodjac u nekom periodu ima problema.........pa i Fujitsu je imao problema i njemu su crkavali kompresori i to najvise je imao problema sa Mitsubishi kompresorima i to u mnogo ozbiljnijim sistemima za klimatizaciju i to je bio jedan od razloga da zapocne samostalnu proizvodnju kompresora cija je proizvodnja diskutabilna po pitanju isplativosti i samih troskova proizvodnje.Ali na taj nacin ima sopstvenu kontrolu kvaliteta kompresora.Jesam ja dosta pisao o toj klimi Fujitsu asyg 12 LT ali je dobro sto ovaj podatak nisi znao jer mozda nebi kupio tu klimu---ovako je ispalo dobro.Drugo da Panasonic ima lose kompresore kao sto ti kazes nebi drugi proizvodjaci ugradjivali njihove kompresore LG,Fujitsu.....i jos mnogo njih........ali izvlacenje ZAKLJUCKA iz toga da se pojavila jedna grupa ljudi koja je imala problema sa kompresorima i na osnovu toga ti zakljucujes da je Panasonic losa klima - to je teska GLUPOST.Svi smo mi u tom svetu koji se zove GLOBALIZACIJA............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 15:06 - pre 132 meseci
Zasto sam spomenuo " AUX " klime...........zato jer ti na trzistu imas masu klima sa raznoraznim postojecim i nepostojecim markama koje sluze samo za pojedine delove trzista.Ja licno smatram da ako hoces nesto najjeftinije onda kupi bar kod onog proizvodjaca kome je to prevashodna orjentacija-- firma zivi od toga--klimatizacija-a ne raznorazni brendovi koji samo lepe nalepnicu.Ja licno postujem Japanske proizvodjace i njihove proizvode i uvek bih izabrao njih.Drugo opet kazem TRAZI podatke od uvoznika to je tvoje pravo.........ako imas para ja bih uvek izabrao Japanskog proizvodjaca ali to je moje misljenje imas ovde jos dosta ljudi koji imaju i neko drugo misljenje a ti odluci.Moj ti je generalni savet da se ne palis na jonizatore,plazma filtere,svetlecih lampica i ostalih gluposti koje nicemu ne sluze.......pozdrav.............
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.05.2013. u 15:55 - pre 132 meseci
Citat:
vann:


Dobio sam i odgovor od uvoznika za FUJITSU, model koji prodaju nije LEC već ASYG 12 LLC. Cena 770eu.
LG CS12AF košta 600eu a Gree Change (12kBTU) košta 580eu. Sve cene su sa uključenom montažom.


Šta biste vi odabrali?
Molim vas, recite mi i koji je realan odnos kvaliteta navedenih firmi i modela... normalno po ličnom mišljenju.


Od ova tri sto si naveo ja bih odabrao Gree, posto mislim da je najbolji odnos cena/performance.

Fujitsu LLC je osnovni model invertera, jeste bolji od Gree Change, ali mislim da ne vredi 200E vecu cenu (kod vas u MK). U srbiji je on oko 550E bez montaze. Plus za ovu klimu je i sto ces se sigurno ogrejati posto na -7C daje 3KW (doduse COP opadne sa 3,7 na +7C na 2,2 na -7C). Nesto bolja je LEC serija (ali i skuplja), a vidim da se ona uskoro menja sa novom LMC serijom kod Fujitsua, model za 2013, jos nije stigao kod nas na trziste. (http://goo.gl/URfiJ). Iznad toga su i bolje i skuplje LU i LT serije.

Ja sam malo trazio za LG i stvarno ispada da klime i realno nisu nesto posebno. Prva mana je sto su jednostavno preskupe u odnosu na konkurenciju i ono sto nude. Drugo, ako pogledas recimo na Eurovent sajtu NI JEDAN model LG nije deklarisan ispod -10C! (dok svi japanci odavno rade na -15C, neki na -20C). Nasminkane jesu, na oko super izgledaju, gomilu nekih filtera, cuda. Ali ako hoces da se stvarno grejes i ja mislim da je bolje da izaberes nesto drugo. Dok ako ti to recimo nije bitno, tj treba ti samo za prelazni period, onda su sasvim ok.

Gree je izbacio dosta novih modela nedavno, ali mislim da se isplate samo ovi jeftiniji. Hansol serija, koja je po specifikacijama stvarno super, ipak mislim da je preskupa (800EUR). Za te manje novca moze da se uzme recimo Fujitsu 12LU, koji bih ja ipak pre izabrao.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348594 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.