Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6317317 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
92.55.107.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2013. u 16:35 - pre 131 meseci
Bagio
znaci na -25C bi oba uredjaja bila otprilike egal.

Ja nigde ne vidim da je -25C temperatura na koja LT je preporucljivo raditi.
Opseg rada lt je -20, a vahz -25

Koncepciski LT i vahz su razliciti,
 
0

D_V
Republika Srpska

Član broj: 187357
Poruke: 29
176.108.56.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2013. u 16:45 - pre 131 meseci
Moze li mi iko pomoci oko klima, posto vidim nemam odgovora?

Ovo je sto sam uspio naci u istom cjenovnom rangu:
- http://www.coolshop.rs/gorenje-klima-uredjaj-kas-35
- http://www.tehnoring.rs/proizv...aewoo_klima_dsb-f1273lh__7288/
2 godine garancije

- http://www.vbr82-instalacije.h...item/275-maxon-mxi-12c002.html
1 godina garancije

- http://www.comtradeshop.ba/vivax-cool-35kw-acp-12ch35gek
Ne znam o garanciji

Jos u ponudi ima: Elit, Telefunken 12k R22 i VoX
* * * * *
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2013. u 18:33 - pre 131 meseci
@salermo
Pa ne mogu da tvrdim, ali mislim da bi lt radio na -25, posto je i moja asya radila na -18, a deklarisana na -15.
To ce morati Jozza da isproba, ako vec nije:)

@D V

Vivax
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2013. u 18:45 - pre 131 meseci
Nisam isprobao, grejem se tek jednu sezonu, a najniza temp kod mene je bila oko -11, LT radio u "leru". Verovatno bi radio na -25 sa cescim odlascima u defrost. Zimus je isao u defrost na 6 sati, nije ni ledio. Ova zima mu je bila maciji kasalj.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

D_V
Republika Srpska

Član broj: 187357
Poruke: 29
176.108.56.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2013. u 20:59 - pre 131 meseci
Citat:

@D V

Vivax

I meni se Vivax najvise svidja, ali mi je briga sto ga nema kod mene, vec moram u BL kupovati, a kao imaju neke cake oko garancije, samo ako ti odredjeni serviser ugradi...
Dok ove ostale imaju servis kod mene. Pa ne mogu biti pametan.

Kakva su iskustva sa Gorenjem, posto kazu da je to u stvari Midein proizvod.
* * * * *
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 07:43 - pre 131 meseci
Citat:
Zoran Petrović:

Posedujem klimu Fujitsu ASYG 12 LT kupljena je prosle godine a ove zime sam je testirao u realnim uslovima i do -20 -- ova zima je bila ledena--Sve podatke koje je dao proizvodjac o ovoj klimi su tacni 100% , na zidu je jos lepsa nego na slici.Dodao bih da ima -twin rotari compressor SANYO i da je njen COP na -7 inosi 2.42 za grejanje,spoljna jedinica je nesto vecih dimenzija-pripada klimi 18 I POSEDUJE TROSTRUKI ISPARIVAC -.Sto se tice grejanja na niskim temperaturama ova klima greje fantasticno-neverovatno dobro.Inace imam jos dve klime LG, Midea ali ova klima je prica za sebe.jedina alternativa..Sto se tice potrosnje struje nemojte misliti da malo trosi moze ona da povuce mnogo mnogo struje ali ljudi to GREJE NEVEROVATNO.Sve ovo sto sam napisao je provereno u realnim uslovima prave zime.Model asyg 9 lt ima COP na -7 iznosi 2.98 na grejanju.Ova klima vredi svaku paru-- VERUJTE MI-- Pozeleo bih da svako ima ovu klimu.Pozdrav...........





Evo ovo gore napisano je moje prvo javljanje na ovom forumu.Setite se zime 2011-2012 kako je bila ledena i posle tog iskustva ja sam odlucio da se ukljucim na ovaj forum kako bih ljudima pomogao da se upoznaju sa ovom klimom koja neverovatno dobro drzi kapacitet.Bukvalno ova klima uvek GREJE--povecava potrosnju struje ali uvek GREJE bez obzirz da li -15 c ili - 20 c.Klima je kupljena 2011 godine.............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 08:05 - pre 131 meseci
http://planetaklimata.com.ua/i..._9-12_Technical_manual_Eng.pdf

za @VANN

Iz ovoga se vidi da je Gree poceo saradnju sa Daikin-- obrati paznju na podatke u "Service manual " na model 12 BTU sa oznakom GWH.....bitno je ovo " H ".Tako isto Daikin n.p.r model Emura,Profesional....ima modela koji su podeseni da mnogo bolje drze kapacitet sa padom temperature--izmedju tih modela sve je isto samo je razlika u tom jednom slovu a to mnogo znaci.To se vidi u tabelama TC/PI koje daje Daikin za ove modele .Trgovci to obicno nigde ne pominju samo daju podatke za klasicne modele,ali nije tako jer Daikin daje mogucnost da ako je tebi potrebna klima sa vecim kapacitetom na nizoj temperaturi ti to i dobijes......

Pogledaj model GWH

HEATING --BTU 17500

Power input -- 1550 w

Pitaj koji model oni imaju na stanju u Makedoniji.....
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 10:48 - pre 131 meseci
[quote]D_V:
Citat:

@D V



Kakva su iskustva sa Gorenjem, posto kazu da je to u stvari Midein proizvod.




Pa ako znas da je to Midea ti onda potrazi nagde misljenja o Midea klimi.Imas mnogo prica o Midea klimi.Samo nemoj da mesas Midea klime od pre 10 godina i ove sada.Smatram da su klime Midea od pre 10 godina bile neuporedivo bolje nego ove sada.Ali ako ti treba klima samo za hladjenje sve su one slicne--nema nekih velikih razlika bitno je da imas obezbedjen kvalitetan i dobro snabdeven servis rezervnim delovima a za Mideu mislim da ima delova koliko hoces.Ako vec kupujes nisko-budzetnu klimunemoj da se iznenadis ako klima 12000 BTU ustvari radi kao klima 9000 BTU i zato ce mnogo teze da ohladi neki veci prostor.To sto na nisko budzetnim klimama pise 12000 BTU to nemora da bude tacno.Smatrm da kvalitet nisko budzetnih klima svake godine je sve losiji..............
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
77.28.16.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 11:05 - pre 131 meseci
GWC - Cooling only
GWH - Cooling/Heating

Fujitsu12lt mislim da ne koristi twin rotary compressor nego rotarry, to pise i u technical manual

Mnogo malo klima uredjaja sa 12000 btu koriste twin rotarry compressor

 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
77.29.125.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 12:41 - pre 131 meseci
Citat:
Zoran Petrović:...ima modela koji su podeseni da mnogo bolje drze kapacitet sa padom temperature--izmedju tih modela sve je isto samo je razlika u tom jednom slovu a to mnogo znaci.To se vidi u tabelama TC/PI koje daje Daikin za ove modele .Trgovci to obicno nigde ne pominju samo daju podatke za klasicne modele,ali nije tako jer Daikin daje mogucnost da ako je tebi potrebna klima sa vecim kapacitetom na nizoj temperaturi ti to i dobijes......

Pitaj koji model oni imaju na stanju u Makedoniji.....

Tačno, baš je juče tip iz mkd forumu pazario taj GREE. Evo citiram negovu poruku:

Citat:
Tocnata oznaka na klimata e grso-121h/jcd-n2 (od golemata kutija)
Vnatresnata edinica izgleda vaka:


Nadvoresnata izgleda vaka +nalepnica G10:



G10, to je GREE kompresor, nije Daikin kompresor. Klima je možda ipak OK, ali u tom slučaju bih radije ipak uzeo Fudjitsu ASYG12 LLCA, i to bez njihove montaže. Jedna godina dodatne garancije (i to samo za kompresor) mi nije vaznija od pravilne montaže.
I napisaču mail Fudjitsu, sa primedbom zasto je garancija samo jednu godinu... uvoznik možda ima pravo da formira svoju cenu ali tako mala garancija ne govori ništa lepo o proizvođaču kao šta je Fudjistu.
 
0

D_V
Republika Srpska

Član broj: 187357
Poruke: 29
176.108.56.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 15:08 - pre 131 meseci
[quote]Zoran Petrović:
Citat:
D_V:
Citat:

@D V



Kakva su iskustva sa Gorenjem, posto kazu da je to u stvari Midein proizvod.




Pa ako znas da je to Midea ti onda potrazi nagde misljenja o Midea klimi.Imas mnogo prica o Midea klimi.Samo nemoj da mesas Midea klime od pre 10 godina i ove sada.Smatram da su klime Midea od pre 10 godina bile neuporedivo bolje nego ove sada.Ali ako ti treba klima samo za hladjenje sve su one slicne--nema nekih velikih razlika bitno je da imas obezbedjen kvalitetan i dobro snabdeven servis rezervnim delovima a za Mideu mislim da ima delova koliko hoces.Ako vec kupujes nisko-budzetnu klimunemoj da se iznenadis ako klima 12000 BTU ustvari radi kao klima 9000 BTU i zato ce mnogo teze da ohladi neki veci prostor.To sto na nisko budzetnim klimama pise 12000 BTU to nemora da bude tacno.Smatrm da kvalitet nisko budzetnih klima svake godine je sve losiji..............

Pisao sam ja prije nekih mjesec dana ovdje.

Ovako, moje potrebe su da ohladim 30tak kvadrata dnevnog, uz to da onih desetak-petnaest noci dobaci do sobe koja je u odnosu na klimu na cirilicno G. Znaci nekih 50kw. Ne treba da hladi, vec samo ubije sparinu. Sto se tice grijanja, treba mi da ogrijem taj dnevni u prelaznim periodima, znaci od kraja marta do kraja oktobra, posto imam etazno grijanje. Imam roletne, kuca nemalterisana od sitne cigle. Znam ja da je inverter bolji i bolja i kvalitetnija klima, ali je problem sto mi je mnogo dati toliko novca, a kako mi vecina kaze nemam neke potrebe. Sad problem je i sa proizvodjacima. Ja sam kod mene nasao samo ove napisane uz npr. LG, Samsung, mislim da od kvalitetnijih ima samo Toshiba i da je inverter. I u BL je slicna sigtuacija, ima pojedinih kvalitetnijih klima, ali ne znam gdje ih naci, a i ako nadjem, dzaba mi kad mi nece sigurno doci 100+ km da instaliraju kako bih imao pravo na garanciju.
Ne mogu biti pametan nikako sta da radim.
Nekako mi dodju najrealnije opcije Gorenje, Maxon ili Daewoo. O Elitu, vox, telefunkenu (R22) necu ni da razmisljam.
* * * * *
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 15:18 - pre 131 meseci
Pa zato ponekada treba gledati svako slovo i broj jer razlike su uvek moguce.Sto se tice Fujitsu ja sam moju klimu kupio 2011 godine u Beogradu ali posto ja ne zivim u Beogradu ugadnju je uradio moj prijatelj koji ima zvanican servis nismo nista pecatirali overavali ...........opusti se, to su vrlo zahvalne klime.Tvoj je problem sto je vas uvoznik los pa ces morati mnogo vise para da izdvojis za Fujitsu.Fujitsu su klime koje izgledaju sasvim obicno one nemaju plazma filtere,jonizatore,svetlece lampice,ogledalo panel......itd.........ali zato rade ono za sta su namenjene HLADE-GREJU i to rade odlicno--koliko para toliko muzike.Takav je moj stil kao kupac..........i uvek su lepse na zidu............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 15:37 - pre 131 meseci
Citat:
salermo:

Fujitsu12lt mislim da ne koristi twin rotary compressor nego rotarry, to pise i u technical manual

Mnogo malo klima uredjaja sa 12000 btu koriste twin rotarry compressor



Pa lepo pise ROTARY to i jeste ROTARY kompresor.To se odnosi na princip rada a ti imas i druge kompresore koji rade na drugom principu -- kao klipni,swing......itd.E sada 1*rotary ili 2*rotary a mozda za neku godinu budu i kompresori sa vise komora pa bude 3*rotary,4*rotary svi oni spadaju u grupu ROTARY kompresora.Tu nema greske sve je to tacno ROTARY.E sada neko napise twin rotary a negde to ne pise.Samo model ASYG 12 LT ima twin rotary kompresor a model ASYG 09 LT ima 1*ROTARY Toshiba ili Matsushita kompresor da ne trazim sada vec sam negde to napisao.Drugo ja sam otvarao spoljnu jedinicu kada sam ugradjivao grejac tacne tako da sam imao pristup kompresoru i svim seriskim brojevima.............Proveri kod tvog uvoznika ili posalji mail uvozniku za Evropu mislim da je on u Nemackoj.....Od mene toliko a za ostalo se sam potrudi.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 16:25 - pre 131 meseci
Citat:
D_V:

Pa ako znas da je to Midea ti onda potrazi nagde misljenja o Midea klimi.Imas mnogo prica o Midea klimi.Samo nemoj da
Ovako, moje potrebe su da ohladim 30tak kvadrata dnevnog, uz to da onih desetak-petnaest noci dobaci do sobe koja je u odnosu na klimu na cirilicno G. Znaci nekih 50kw. Ne treba da hladi, vec samo ubije sparinu. Sto se tice grijanja, treba mi da ogrijem taj dnevni u prelaznim periodima, znaci od kraja marta do kraja oktobra, posto imam etazno grijanje. Imam roletne, kuca nemalterisana od sitne cigle. Znam ja da je inverter bolji i bolja i kvalitetnija klima, ali je problem sto mi je mnogo dati toliko novca, a kako mi vecina kaze nemam neke potrebe. Sad problem je i sa proizvodjacima. Ja sam kod mene nasao samo ove napisane uz npr. LG, Samsung, mislim da od kvalitetnijih ima samo Toshiba i da je inverter. I u BL je slicna sigtuacija, ima pojedinih kvalitetnijih klima, ali ne znam gdje ih naci, a i ako nadjem, dzaba mi kad mi nece sigurno doci 100+ km da instaliraju kako bih imao pravo na garanciju.
Ne mogu biti pametan nikako sta da radim.
Nekako mi dodju najrealnije opcije Gorenje, Maxon ili Daewoo. O Elitu, vox, telefunkenu (R22) necu ni da razmisljam.


Ma nema potrebe da komplikujes ta Gorenje-Midea je sigurno OK za tvoje potrebe--nemoj ispod 12000 BTU i to je to.Neka ti samo kvalitetno ugrade tu klimu i to je to..............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 16:34 - pre 131 meseci
[quote] vann

Evo setih se jos nesto..........ako znas nekoga da ima neku firmu -bilo koju-PRODAVNICA,BUTIK,KAFANA,.... probaj da kupis preko te firme jer se klima sigurno priznaje kao trosak pa on ima mogucnost povracaja poreza-- podelite 1/2 tebi a druga 1/2 njemu--VAJDICA................

 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
77.29.125.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 17:16 - pre 131 meseci
Citat:
Zoran Petrović:... ja sam otvarao spoljnu jedinicu kada sam ugradjivao grejac tacne

Ovo i mene interesuje.
Možeš nešto detaljnije o ovome, preporuku za grejač plus termostat? Koje snage je grejač, postavlja se direktno ispod tacne? Tacna je metalna?
Predpostavljam da si postavio termostat tako da uključuje na -5 a isklučuje na -2?

Inače šta je glavni motiv za ovo, može da se nakupi led i ošteti spoljnu jedinicu?
 
0

D_V
Republika Srpska

Član broj: 187357
Poruke: 29
176.108.56.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 18:20 - pre 131 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Pa zato ponekada treba gledati svako slovo i broj jer razlike su uvek moguce.Sto se tice Fujitsu ja sam moju klimu kupio 2011 godine u Beogradu ali posto ja ne zivim u Beogradu ugadnju je uradio moj prijatelj koji ima zvanican servis nismo nista pecatirali overavali ...........opusti se, to su vrlo zahvalne klime.Tvoj je problem sto je vas uvoznik los pa ces morati mnogo vise para da izdvojis za Fujitsu.Fujitsu su klime koje izgledaju sasvim obicno one nemaju plazma filtere,jonizatore,svetlece lampice,ogledalo panel......itd.........ali zato rade ono za sta su namenjene HLADE-GREJU i to rade odlicno--koliko para toliko muzike.Takav je moj stil kao kupac..........i uvek su lepse na zidu............

Pa zato i pitam ovdje da izaberem najvise za najmanje. Izbor je ocajan, cijene cudne, prodavaci elementarno nepismeni.
Velika mi je razlika za Fujitsu dati 800e. E sad Gorenje ima dvije godine, valjda imaju tu negdje neki servis, nisam bas pitao, ali cim imaju covjeka koji ugradjuje vjerovatno imaju i to. Dok ovaj MaXon imaju ljudi u komsiluku, e sad godina dana garancije, ali fazon je sto vidim niko nije skoro ni cuo za nju.
* * * * *
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 18:28 - pre 131 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Citat:
Davidovich:

Kafo - videh tvoj odgovor vezano za led na spoljnoj jedinici (fujitsu 12lt), ali - ipak mi nije do kraja jasno: ti sam si grejac instalirao i ukljucivao prosle zime, otkud znas da bas to nije doprinelo da se led ne stvara na niskim temperaturama ?

Jos jedno pitanje: ja planiram da klimu prakticno ne iskljucujem tokom vise nedelja, a mozda i meseci grejne sezone, jel' to za ovu klimu moze da bude malo previse...?

(pazarih je nedavno, zato se informisem...)


[Ovu poruku je menjao Davidovich dana 29.10.2012. u 10:23 GMT+1]

Led na spoljnoj jedinici -sredisni i gornji deo--NE-postoji klima ima savrseno izbalansir rad,poseduje SNAZAN DEFROST--postoji SENZOR koji zajedno sa elektronikom ODLUCUJE kada je potreba za DEFROSTOM--donji deo--donji poklopac--postoji mogucnost da voda posle DEFROSTA ne iscuri iz klime i da se tu napravi tanak sloj leda-na donjem poklopcu i da tu ostane,posle nekoliko uzastopnih ponavljanja DEFROSTA opet bi se napravio novi sloj leda i tako vise puta--zbog toga taj nivo leda bi rastao i postoji mogucnost da dobije toliku visinu da ELISA ventilatora zakaci taj led i da se osteti.To se odnosi kada su temperature duze vreme ispod NULE a klima se koristi neprekidno.Da bi se stvorila takva mogucnost potrebno je da dugo bude STALNA NISKA temperatura --obicno preko dana temperatura ode u PLUS i taj led se otopi.Medjutim prosle zime je bilo jako hladno i temperatura je bila dugo u debelom minusu.Klima na taj nacin stvara LED --ja bih ti preporucio ugradnju grejaca u kombinaciji sa termostatom koji ima mogucnost da ti zadas temperaturu kada hoces da se ukljuci.Mozes slobodno da je koristis konstantno to je kvalitetan klima uredjaj takodje poseduje i TWIN ROTARY COMPRESSOR- koji su dugotrajni..............Pozdrav.........


Evo gore imas napisan odgovor jer sam vec pisao o tome -- procitaj forum unazad.........
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 18:32 - pre 131 meseci
Citat:
D_V:
Citat:
Zoran Petrović:
Pa zato ponekada treba gledati svako slovo i broj jer razlike su uvek moguce.Sto se tice Fujitsu ja sam moju klimu kupio 2011 godine u Beogradu ali posto ja ne zivim u Beogradu ugadnju je uradio moj prijatelj koji ima zvanican servis nismo nista pecatirali overavali ...........opusti se, to su vrlo zahvalne klime.Tvoj je problem sto je vas uvoznik los pa ces morati mnogo vise para da izdvojis za Fujitsu.Fujitsu su klime koje izgledaju sasvim obicno one nemaju plazma filtere,jonizatore,svetlece lampice,ogledalo panel......itd.........ali zato rade ono za sta su namenjene HLADE-GREJU i to rade odlicno--koliko para toliko muzike.Takav je moj stil kao kupac..........i uvek su lepse na zidu............

Pa zato i pitam ovdje da izaberem najvise za najmanje. Izbor je ocajan, cijene cudne, prodavaci elementarno nepismeni.
Velika mi je razlika za Fujitsu dati 800e. E sad Gorenje ima dvije godine, valjda imaju tu negdje neki servis, nisam bas pitao, ali cim imaju covjeka koji ugradjuje vjerovatno imaju i to. Dok ovaj MaXon imaju ljudi u komsiluku, e sad godina dana garancije, ali fazon je sto vidim niko nije skoro ni cuo za nju.


Kako se meni cini taj MaXon je valjda neka jeftinija varijanta Midea klime nisam siguran.....neko je ovde pominjao tu klimu mozda se i javi..........Gorenje treba da ima dobru servisnu podrsku na nasim prostorima.........mozda neko zna pa se javi..........
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2013. u 18:47 - pre 131 meseci
Brate ako kupis Fujitsu i imas dobrog majstora koji ce je propisno instalirati ne znam zasto uopste razmisljas o servisu. Ja moj Fujitsu niti servisiram, niti "dopunjujem", niti diram. Imao sam dobrog majstora koji je stavio klimu i nema sta dalje da se dira. Valjda zato i uzimas Fujitsu ili tako neku kvalitetniju klimu, da ti radi dobro, efikasno i da ne moras da se petljas sa servisom.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6317317 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.