Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6358246 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
82.208.201.*



+36 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.04.2007. u 22:38 - pre 207 meseci
Jel neko ima vise informacije o pokretnim klimam-a gde ih ima i kako su se pokazale, treba mi za prostoriju od 4x5m, podrucje zrenjanin i ns?
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.04.2007. u 23:35 - pre 207 meseci
Ja sam pocetkom proslog leta gledao ponude i bilo je jeftinih pokretnih klima ali su hladile kao otvoren prozor. To su neke uglavnom jeftine kineske koje ako ih poredite sa standardnom 12-icom hlade kao "trojka" ili u najboljem slucaju "petica".

Onda sam poceo da trazim malo ozbiljnije i nasao Tadiran pokretnu 14-icu koja hladi kao luda. Iako trosi dosta struje toplo (tj. hladno!) je preporucujem.
 
0

Alekssandar
Alekssandar
Srbija

Član broj: 99793
Poruke: 31
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.04.2007. u 08:04 - pre 207 meseci
Citat:
komplikovan: Zeleni pravougaonici su ti ok, s tim sto se slazem sa Vladom da treba da promenis raspored za spavacu sobu i stavis klimu nasuprot vrata.
kako god da uradis, ocekuj da ti office prostorija bude toplija, pogotovu ako ima dosta staklenih povrsina. a da ce trebati dosta vremena da se temperatura spusti u 'decijoj sobi'.


Hvala svima na savetima, odlucio sam se za verziju sa zelenim pravougaonicima, s tim da ova levo bude naspram ulaznih vrata u sobu i verovatno slabija (9ka).
 
0

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.04.2007. u 23:17 - pre 207 meseci
Pametno resenje...
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.04.2007. u 00:40 - pre 207 meseci
Da li je mozda jos neko pazario ovu Vox klimu ? Kakva su iskustva i isplati li se uzimati to?

Hvala!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 11.04.2007. u 09:36 GMT+1]
 
0

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
82.117.206.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.04.2007. u 10:39 - pre 207 meseci
Da probam da postavim pitanje i ovde - zanima me kakvi su Gorenje klima uređaji?

Naime, moj poznanik ima servis koji se uglavnom bavi Gorenje uređajima i preporučio mi je da uzmem Gorenje klimu zato što bi mi ipak bio sigurniji servis preko njega i s te strane bi mi svakako bilo lakše i oko realizacije garancije, nabavke delova i sl.

No pitanje je kakvi su uopšte njihovi klima uređaji - kvalitet izrade, buka i sl.

Ako neko ima iskustva sa istima nek se javi... Ja lično nisam fan te firme, uopšteno dobra iskustva imam sa LG proizvodima i merkao sam njihovu klimu al sad ima razloga da razmislim i o ovoj varijanti.
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.04.2007. u 10:44 - pre 207 meseci
Moj ortak ima Gorenje klimu vec dve godine i za sada nije imao nikakvih primedbi. Nije ni radio onaj "godisnji servis", a klima radi li radi - zimi greje, leti hladi i tako u krug. Vise detalja ne verujem ni da bi on znao da kaze osim da nije imao problema do sada.
 
0

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.srbijagas.com.



+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2007. u 11:21 - pre 207 meseci
Pozdrav,

Došlo je vreme da kupim klimu i čitajući ovu temu sad znam manje nego pre. :)

Koliko majstora sam pitao o klimama, toliko različitih mišljenja dobio. Te "kupi najjeftiniju, kad crkne neće ti biti žao da je baciš" (ovo je dobro), pa "kupi neku sa imenom", pa "kupi sa ovim-onim kompresorom", bla-bla. Alo bre, ja sam elektroničar, valjda se frižideri prave već milion godina, sad ovo ispala filozofija.

Imam o ponudi par modela i pitanje.

Prvo: prostorija koju će hladiti, možda i dogrevati je 20m3 + možda dodatno 25m3 samo noću, ali je sve u kući stravično izolovano. Praktično mislim da će se vrlo lako ohladiti jer tih 45m3 grejem na gas jednim grejnim telom od 7kW s tim da ne radi stalno jer uspe da ugreje. U najhladnijem mesecu potrošim 120m3 gasa, a kako m3 gasa ima oko 10,5kW računam da mesečno potrošim oko 1260kW na grejanje (isto kao da peć radi 6h neprekidno svaki dan i da ne radi 18h), s tim da je iskorištenje prirodnog gasa manje od struje. Mislim da će i 9000 BTU biti dovoljno, ali kad već nije velika razlika u ceni, onda 12000 BTU.

Zašto dogrevanje? Zato što može biti jeftinije od gasa u jeftinijoj tarifi. Za sada. Videću posle poskupljenja struje i gasa kako stoji stvar.

Od klima u ponudi ima raznih:

Galanz, Midea, Vivax 18.000
LG 26.800
Carier 33.000

Cene su otprilike. Treba mi pouzdana klima koja ne tandrče i radi, podrazumevam kvalitetnu ugradnju ali sumnjam da ću ovde naći, pa malo na sreću.

Kakva priča je sa jonizatorom u klimi? Jonizator se lako napravi, to sam radio davno, pa pretpostavljam da jonizatori u klimi rade na sličnom principu (visok napon). Međutim ovi "majstori" kažu "to je isto s*anje sa i bez". Nešto ne verujem, ali hajde.

Da li ima nekih preporuka, cena nije preterano bitna ali recimo da ne prelazi 35.000, a da zadovoljava - ne moje želje - već ono što klima stvarno treba da radi? Hvala!
Pozdrav,
Branislav
 
0

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.srbijagas.com.



+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2007. u 11:49 - pre 207 meseci
Uzgred, našao sam grub račun za potrebnu snagu klime:

Površina m2 x 70 = W
Prozori na sunčanoj strani m2 x 30 = W
Broj osoba u prostoriji x 100 = W
Snaga drugih izvora toplote u W x 1 = W
(npr. televizor 70W x 1 = 70W)
------------------------------------------
Snaga klime: _______ W
Pozdrav,
Branislav
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2007. u 14:09 - pre 207 meseci
Pozdrav,

greska je uzeti u obzir samo snagu i kvadraturu. Problem neretko bude u tome sto je relativno uzak i relativno nezgodan prolaz izmedju dve prostorije, ja svojevremeno sa jednim Panasonicom 12000 btu nisam uspevao da ohladim 12+2+14 kvadrata, jednostavno, sjajno je hladilo prvih 12, jedva zadiralo u hodnicic od 2 kvm ali ostatak od 14 kvm ili mokri cvor nije ni verovao da u istom prostoru radi klima uopste...nije ni dolazilo skoro nista. U prostoriji u kojoj je radila klima (prvih 12) je bilo itekako hladno, a za citavu noc i dan rada u onoj drugoj jedva da je snizavala temperaturu za stepen do dva. Prolaz je bio standardne sirine vrata, 70-ak cm ali nista vise.
 
0

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.srbijagas.com.



+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2007. u 07:40 - pre 207 meseci
Kompletniji proračun je na http://www.gorenje.si/442 (kliknite na Razširjen izračun).
Pozdrav,
Branislav
 
0

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2007. u 16:41 - pre 207 meseci
Midea MSM3-12HR ili ELIT biotech HS-12 ? i
Midea MSM3-12HR ili SAMSUNG...neka 12?

vidim da se uglavnom spominje Midea MSG-12HR al takvih nema u gradu....
i koliko je ta bolja ili losija od ove msm3-12hr?

 
0

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.04.2007. u 00:10 - pre 207 meseci
Citosam unazad postove, ne sve i svi u glavnom drvlje i kamenje na pojedine majstore, pa sta da kazem i ja sam majstor al za pojedine i motka je potrebna.
Vidim dosta vas ima problem oko konstatacije nazoviga kvara na klimi, da uprostim sto bi rekli laickim jezikom, iz klime izlaze dve cevi i obe cevi pri hladjenju treba da budu orosene, ako je tanka pocela da vata led fali gasa u klimi, ako je debela pocela da smrzava, mogu da budu dve stvari pod uslovom da nije neki nadri majstor glumio majstora i cuo negde isparenje klime treba da bude od -5 pa do +5 i prepuni klimu, ako nije to onda je klima toliko zaprljana da jedino resenje demontaza klime, rasturanje i pranje unutrasnje jedinice ...
Neznam dal sam uspeo da razjasnim, nekih tabu tema majstorskog rada, i odgovorno tvrdim i stojim iza mojih reci da vek trajanja klime ne zavisi od tipa klime, zavisi 15% a onih 85% zavisi od nacina ugradnje znaci od majstora, kako je ugradi...
u danasnje vreme svi su majstori, a svi prvo gledaju majstore posto ugradnja, au skup si onaj je jeftiniji, a bome ima i majstora koji nerade zbog majstorije nego zbog para, takvih bome ima sve vise...
Drugari pozdrav, da se izvinem ako sam nekog povredio mojim izlaganjem...
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.04.2007. u 09:48 - pre 207 meseci
Poruka ti je verovatno obrisana zato sto si pitao GDE da kupis, a ne koju klimu...sto i jeste protiv pravilnika

Ukoliko imas neku zalbu na rad moderatora, postavi je u forumu predlozi i pitanja.

Gornja poruka ce biti obrisana kao off topic...

Hvala!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.04.2007. u 13:37 - pre 207 meseci
...eh sad kad mi treba na brzinu savjet nigdje nikog...SAMSUNG je AQ-12FA ako to sta nekom znaci..
 
0

JLHfan83
Ilic Marko
Pozarevac

Član broj: 138648
Poruke: 6
*.ms012.net.

ICQ: 353900220
Sajt: www.ilicmarco.spaces.live..


Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.04.2007. u 04:40 - pre 207 meseci
Potreban savet u vezi kupovine klime. Naime, budzet mi je oko 400 evra sa ugradnjom.

56 kvadrata - sprat na kuci sa spoljnim ulazom, kao stan, uzeo bih 12-icu... Plafon je nizak 2,20-2,30 metara.

Ima li klime koje pored gore-dole usmeravanja vazduha imaju i levo-desno usmeravanje, jer bi mi zbog mesta ugradnje unutrasnje jedinice i efikasnosti hladjenja mozda trebalo blago usmeravanje vazduha u-levo ?

Svi su mi preporucili LG, prodavac iz Beograda mi je ponudio LG 12 sa vecom spoljnom jedinicom od standardne ( kao moze i sa standardnom, ali oni preporucuju vecu jer bolje radi sa vecom spoljnom jedinicom) za 31500 dinara sa ugradnjom, samo moram da majstoru jos platim gorivo za put oko 200km ukupno (jer sam iz okoline Pozarevca).

Da li je ovo isplativa kupovina, ili da prodjem jeftinije i uzmem u Pozarevcu: Midea, Housell, Samsung ili neku slicnu jeftiniju ?

Napominjem da mi nije bitno grejanje, imam parno grejanje i klimu zimi ne bih koristio.

Hteo sam da uzmem Tadiran, ali su me savetovali da odem u Bg direktno kod distributera . Ja bio do njih i razocarao se koliko su neljubazni i nezainteresovani, jos kad sam rekao da ugradjujem u Pozarevcu, odgovorili su mi da nemaju servisera u Pozarevcu, a ako se ja sam snadjem za servisera za ugradnju da mogu imati problema sa garancijom. Tako da sam od Tadirana odustao.

Hvala unapred na odgovoru !

Pozdrav !
 
0

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.04.2007. u 14:14 - pre 207 meseci
Ja biti preporucio ipak jeftiniju varijantu: Midea, Housel ili Galanz...
Kako kazu sta je dobro samo novo i jedino bi ti preporucio da se raspitas koce da ti ugradi,
15% zavisi od vrste klime al zato 85% zavisi od majstora i nacina ugradnje.
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
0

Jaric T.Zivadin
Nis

Član broj: 143268
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.04.2007. u 22:24 - pre 206 meseci
Pomoc u dilemi:
1.Ima "nekakva" Toshiba Tehno 12BTU ~18.000 sa PDV(je-be-ve).Kad u googlu ukucate Toshiba Tehno iskoce nasa 2 sajta koji je prodaju i neke gluposti.O cemu se radi?

2.Panasonic YW12DKE Eko gas, indikator kvaliteta vazduha € 270,00 22.950,00 bez PDV-a

3.Midea MSG-12HR Ugljeni filter, Toshiba kompresor € 195,00 16.575,00 bez PDV-a Mozda je ovo najlogicniji izbor?

Puno toga se promenilo,cim se neki proizvod procuje po kvalitetu neko vreme ga odrzavaju a onda kvalitet obavezno pada i krece stancovanje-Povecali smo proizvodnju za 500% a u medjuvremenu ta kompanija otpustila 5.000 radnika.Pravilo vazi od srafova i sijalica sve do automobila.Do pre par godina je roba made in Japan,Germany i sl.bila stvarno za klasu iznad izmisljenih ali nisam siguran da je i dalje tako.Sony vise nije Sony,Toyota nije Toyota etc.
Bodu mi oci Panasonic i Toshiba,ne zbog ku*cenja pred prijateljima,prosto "nisam bogat da bih kupovao jeftine stvari".Pomozite,nisam pametan sta da izaberem.
Sto imam strasne ideje.
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.04.2007. u 00:55 - pre 206 meseci
Pozdrav,

vidis, u savremenoj marketinskoj teoriji postoji izraz industrijske marke a da se pritom misli na vlastiti brand baziran na nekom delu/sklopu renomiranijeg proizvodjaca koji se ugradjuje (recimo, intel inside itd.). Tako manje poznati proizvodjaci zele da naglase vlastiti kvalitet naglasavanjem ugradjenih komponenti renomiranijih proizvodjaca, barem na tom polju. Imas primera da jedan veliki Sony svoje kamere bolje prodaje kad naglasi da je ugradio Carl Zeiss optiku a veliki Panasonic mu parira tvrdnjom da ima Leica optiku na svojim proizvodima iste branse. Sta onda ostaje za manje proizvodjace?

Vecina njih ugradjuje upravo Toshiba kompresore, naglasavali to ili ne, skoro svi renomirani proizvodjaci LCD ekrana kupuju od Sharpa rezani kristal i branduju ga pod svojim imenom kao finalni proizvod i to ne bi trebalo da zbunjuje uopste. Ipak, finalni proizvod potpisuje brand pa otud Yugo sa Peugeotovim motorom opet na kraju nije ni blizu Peugeota ;)
 
0

Srdjan J.

Član broj: 90629
Poruke: 2
*.sicip.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.05.2007. u 10:34 - pre 206 meseci
Evo moja dva pitanja...

1. Procitao sam na jednom hr forumu pricu o stetnosti freona R22. Hteo sam da u jednoj poznatoj beogradskoj prodavnici uzmem Samsung klimu SAMSUNG SH-12ZWH ali sam video da koristi taj freon, pa sad ne znam sta da radim... Ja o ovome ne znam nista pa molim da mi neko objasni ima li ta prica smisla - navodno je taj freon zabranjen u EU zbog stetnosti, bla, bla...

2. Kakvo je vase misljenje o Panasonic klimama, konkretno o modelu PANASONIC CS/CU-PW12GKE? Cena ovog Panasonika je 30.000 a gore pomenutog Samsunga 21.000? Ako mogu da premostim tih 9.000 razlike, da li da uzmem Panasonic?

Hvala unapred na odgovoru

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6358246 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.