Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6355181 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.12.2006. u 16:06 - pre 210 meseci
Citat:
mariobg: Da te pitam nesto kao brata, sto bi rekli... Radi li iko vakumiziranje klime
posle ugradnje?

Naravno da radi, rekoh ti ja ranije (al` ti kao da nisi video... ) da sam imao isti poblem, taj posao ti moze uraditi bilo koji frigomehanicar...
tebi bi trebalo proveriti da li su cevi dobro zapertlovane, dopuniti i/ili ozraciti klimu (mada moja nije ni ozracena, pa radi vec godinama).
To sve ne bi trebalo izadji vise od 20-30€, sa kompletnim punjenjem...Mislim da se isplati probati.

Citat:
acabgd: Prostor je izoliran nikako, blokovi... znas vec kako je lep beton. Ne mogu da radim izolaciju posto nije moj stan. Gazda hoce da mu "stavim neku bolju klimu", a ja se potpuno slazem sa njim

Koji tacno LG mi predlazes i ko da mi ga ugradi?

Hvala!

Zanima me kakav si aranzman napravio sa "gazdom" oko otplacivanja klime?

Info o tome ko da ugradi mora na pp!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.12.2006. u 17:47 - pre 210 meseci
> Zanima me kakav si aranzman napravio sa "gazdom" oko otplacivanja klime?

Pa ono najjednostavnije, da mi se od kirije odbije cena klime+ugradnje.
 
0

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.12.2006. u 11:27 - pre 210 meseci
Mislim da se ne isplati jer ce opet shaban da cacka i prcka po klimi i da
mazne 20-30 evra za " punjenje i ozracivanje" :)
Pozz svima i srecna nova 2007 godina i puno srece i veselja....
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.12.2006. u 16:34 - pre 210 meseci
Nema sta da cacka on po klimi, samo da proveri pritisak i eventualno dopuni i to je to, ja sam za to platio samo 10e...
Mislim da ti se isplati vise nego da das 350-400 za novu (onakvu kakvu ti hoces...)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.01.2007. u 19:15 - pre 210 meseci
To cu da vidim sa redovnim servisom na prolece, ne mogu da razmisljam vise o
tome pa nek dopune.. Nek ide zivot.
Srecna svima 2007. godina i puno zdravlja...
Pozz



[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.01.2007. u 22:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.01.2007. u 22:18 GMT+1]
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2007. u 00:59 - pre 210 meseci
Srecna Nova 2007 svima!
Ovo pitanje sam nekoliko puta slao Kopernikusu, ali niko mi nije odgovorio, a znajuci da ovde ima normalnijih pitam: Koja je ovo klima (kad je na zvanicnom sajtu Kopernikusa uopste nema), a kupljena je kao "Kopernikus Master 12". Zanima me da li je ovo neka kopija ili nije i, u svakom slucaju, kakva su iskustva sa ovim modelom?
Prilazem sliku unutrasnje jedinice:
Prikačeni fajlovi
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2007. u 00:35 - pre 210 meseci
Eh, bas sam strpljiv... :)
 
0

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.01.2007. u 18:36 - pre 209 meseci
Nisam jos video takav model al mi lici na novi tip vortexa ma da nije ista displej je slican .slikaj i daljinski i spoljnu pa cu mozda moci malo vise da kazem o toj klimi
 
0

komplikovan
Belgrade

Član broj: 108093
Poruke: 30
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.02.2007. u 00:46 - pre 209 meseci
Pozdrav svima sa foruma!
Citam vas vec odredjeno vreme,ali prvi put pisem. Priznajem da sam se pogubio u vasim prepucavanjima!
Posle dugo mozganja, odlucio sam se da ugradim Midea inverter MSG12HRI. I necu je hvaliti(da ne bi delovalo kao da sam placen za to, jer neki deluju upravo tako) niti kuditi; iznecu vam svoja iskustva za ovih nedelju-10dana koliko je imam:
-Ne krcka, pucka, ne lomi se i nista ne rezi na mene u mraku
_Daljinski funkcionise i preko zida(verovali ili ne), posto instalacija prolazi kroz lodju, pa sam mahinalno stisnuo dugme i uverio se.
-Spoljna jedinica malo vibrira, ali je to u granicama podnosljivog i, za komsiluk, ne opterecujeg.
-Kupljena je u Elcom trade-u, i na garantnom listu pise UVOZNIK.
-Kada su majstori probali hladjenje(bio je topao dan), spoljna jedinica je tandrkala. Pitam se kako li ce raditi kroz 2-3godine, ako sad ovako tandrce!?
-Unutrasnja jedinica je prilicno tiha, moram da je pohvalim! Vise mi se cuje cooler na kucistu kompa od klime, sto je zaista za svaku pohvalu.
-Greje solidno, u skladu sa principom rada invertera-kada se ukljuci, duva bas toplo; kako se priblizava zadatoj temperaturi, kompresor polako smanjuje i vazduh je mlak. Problem je kad dostigne temperaturu i kada kompresor stane-tada sama smanji ventilator(unutrasnje jedinice) na min. i prelazi samo na ventiliranje. Pa kad o'ladi to sto je ugrejala, onda opet iz pocetka... Ako takvim radom treba da budem zadovoljan...procenite sami.
S druge strane, elektronika nekad proceni da je bolje da konstantno ubacuje vazduh koji je mlak, nego da konstantno pali i gasi kompresor. Verovatno to zavisi od njenog raspolozenja ;-)

A pojavio se i problem: ukljucim je ujutru kada je temp. vani oko 0 i kompresor odmah startuje i nema problema. Radi 5-6 sati i iskljucim je. Kada posle sat vremena probam ponovo da je ukljucim-gori crvena defrost lampica i nista se ne desava ni za pola sata! Onda moram da je iskljucim, pa ukljucim...i nekoliko puta tako, da bi proradila.

Mislim da je ranije navodjena Sanyo tehnologija u mom slucaju malo podbacila, tako da cu morati da se mlatim sa majstorima ponovo!

Proverena informacija je da je Fonko brend istoimene makedonske firme, koji se sklapa u Kini. Kao sto Genel ima Housel, tako i Fonko ima Fonko (naravno, sa daleko kvalitetnijim komponentama).To ce vam reci covek koji tamo radi i koji pojma nema ni o kakvom frankfurtskom aerodromu niti irackim/iranskim vojnim bazama-rekao mi je: Procitao sam i ja slicnu stvar na nekom od foruma(uz smeh). Ako ih pozovete, takodje cete biti informisani i da se atest radi u Nisu(barem je za inverter modele radjen tamo)!!!

Ono sto je jako zanimljivo, kada pricate o izolaciji, nacinu gradje i godini izgradnje zgrada je da zaboravljate da su klima-uredjaji napravljeni za stambeni/poslovni prostor, a ne suprotno!

Na nekom od postova sam procitao i informaciju o temperaturi koju izbacuje pri hladjenju/grejanju. Mislim da je Cosmo pisao-hvala Cosmo! Lepo je to znati i biti informisan. Ali kada je inverter u pitanju, nije preterano korisno. Ja nikada ne mogu da znam da li je on neispravan ako pri grejanju izbacuje recimo 24 umesto 36 stepeni-mozda je procena elektronike da je toliko neophodno. Ja, protiv nje!

Neko je rekao da je Midea 12ooobtu dovoljna za 60m2. Ne znam samo gde je pronasao taj podatak, kad u njenoj specifikaciji pise da je applicable area 20-30m2?!

I da vas ne smaram vise; zakljucio sam da ste svi jako subjektivni! Jednom se zalomili svi povoljni uslovi(hermeticki izlolovan prostor, ususkana vanjska jedinica, najstrucnija moguca montaza...), drugom se zalomila greska pa se natezu! ja sam se potrudio da na pocetku budem objektivan. Kada dodje leto, komentarisacu hladjenje!

A sad jedan krajnje subjektivni deo posta: Pisem vam iz sobe koja ima 20m2 kvadratnih. Na daljincu mi je 25, brzina je srednja i kuvam se... Ono sto je vazno-osecam se kao na toploj promaji(klima ne bije u mene), jer je to suvise mali prostor za taj protok vazduha. Za onoga kome odgovara takvo grejanje, to je ok. Meni ne prija!

Nakon ovih 10ak dana iskustva, ne znam da li bih ponovo bio raspolozen da dam novac za takav uredjaj. Za 430 Eura, koliko je kostao, ocekivao sam barem da se ne pokvari u prvih nedelju dana.
I ajd' se elektronika malo zbunila, nego Bog zna da li beogradski kvazi majstori uopste znaju da dijagnostikuju kvar i ima li smisla mlatiti se sa njima.

Jer ja spadam u ljude koji smatraju da je to uredjaj napravljen zbog nas, a ne mi zbog njih. I nemam vremena u zivotu da kupujem manometre, termometre i da se bacim na frigo-hobi, kako bih ja objasnjavao nekom ko bi trebalo da je kvalifikovan za posao kojim se bavi, kako se montira uredjaj i sta mu fali. Jer taj neko ima puno pravo da me pita da li sam ja frigo majstor, kada mu se mesam u zanat. I bio potpuno u pravu kada bi mi tim pitanjem zapusio usta; naravno, elementarna pretpostavka je da je kvalifikovan!

Toliko od mene. Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao komplikovan dana 05.02.2007. u 22:22 GMT+1]
 
0

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.02.2007. u 17:45 - pre 209 meseci
@komplikovan

Moje saucesce ;)
 
0

komplikovan
Belgrade

Član broj: 108093
Poruke: 30
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.02.2007. u 22:03 - pre 209 meseci
@mariobg

Hvala, ali nema na cemu! Ja nisam toliko nezadovoljan kao ti! Nezadovoljan sam samo jednim momentom, a to cu napisati kasnije. Moja Midea inverter radi dobro (za sada). Kao sto rekoh-ne pucka, ne krcka i ne preti mi rezanjem iz mraka! :-D
Ja koliko sam zakljucio iz tvojih postova, tvoj klima uredjaj je neispravan&lose montiran (i pritom u garantnom roku)-zasto ne pozoves servisere koji su DUZNI da dodju i kvar otklone, bez obzira kakvo je njihovo privatno misljenje o modelu koji ti imas!? Garantni list, kada ga procitas, ti obezbedjuje njihov dolazak onoliko puta koliko je to neophodno, a ako ne uspeju da ga poprave do odredjenog roka, duzni su da ti daju nov proizvod(ili vrate novac, zavisno kako je koncipirano).

A da, ako nekoga zanima, objasenjenje servisera je bilo da nije neispravna, vec da je to karakteristika-kao senzor se nalazi blizu, zagreje se, a obzirom da je klima blizu plafona(gde je vazduh topliji nego inace), tako da za sat, sat i po ne oseti tu razliku u temperaturi, i da zato ne pokrene grejanje odmah.

Ima malo logike, ali mi se u svakom slucaju ne dopada-obzirom da je elektronika koju ima toliko hvaljena, preciznost ne bi trebalo da joj predstavlja problem.
 
0

de.marko

Član broj: 93761
Poruke: 35
212.200.183.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.02.2007. u 15:50 - pre 209 meseci
imam ja jedno pitanje da li se i koliko gubi na velikim instalacijama,razdaljini izmedju unutrasnje i spoljasnje jedinice(13;15m)posto ne zelim da sprovodim na krov i da razbijam crepove.i koju bi mi klimu preporucili za sobu od 30m2 9btu ili ipak 12 u potkrovlju sa kosim plafonom visine 3.6m.hvala bilo bi najbolje i najvise bi mi koristilo misljenje nakog ko se time bavi.hvala
 
0

vlados
Vlado S.
PG

Član broj: 7786
Poruke: 71
89.188.32.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.02.2007. u 18:37 - pre 209 meseci
@de.marko

Moja preporuka je "12"-tica (da se tako izrazim).

Sto se tice duzine instalacije skoro svi proizvodjaci u katalozima kao max.duzinu cijevne instalacije navode podatak od 15 m, dok je dozvoljena visinska razlika izmedju spoljne i unutr. jediice 5 m (ovo ne vazii za uredjaje inverterom - kod njih su vece duzine).
Naravno uz dopunjavanje freona prema preporuci proizvodjaca.

Sto se tice gubitka kapaciteta, mislim da su beznacajni ako se postuju dati limiti.

P.S. Gore navedeni podaci vaze za split sisteme malog kapaciteta.
 
0

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2007. u 22:06 - pre 209 meseci
@komplikovan:

Uskoro ces shvatiti kako nema poente zvati servis ;)

Ono, kao...kazes mu da ne radi dobro a on otvori tefter sa isprikama :))))
Nadam se da neces imati...
 
0

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2007. u 22:10 - pre 209 meseci
@de.marko

Nema nikakve razlike izmedju 1 i 10 metara instalacije... Mora jedino da se
doda u instalaciju freona koji "majstori" uglavnom eto, nemaju bas tog
trenutka....

Moj cale ima nekoliko klima sa instalacijama od po 10 i vise metara i
savrseno funkcionisu vec mislim 4 godine...

Ono sto je skupo je i dobro ;)

Pozz
 
0

de.marko

Član broj: 93761
Poruke: 35
212.200.177.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.02.2007. u 12:10 - pre 209 meseci
ma bio mi neki majtor koji radi u servisu i kao za instalaciju mi trazi 75e ????? ali mi nudi i za 290e galantz 12 sa ugradnjom sto mislim da je to u proseku.i na to 5 god garancije i kaze da mi je to cena za 4m nstalacija a svaki metar vise 10e plus ????? kao toliko kosta materijal.i ne moze vise od 5 m jer se onda muci kompresor i moze da pregori a firma ne daje garanciju preko 5 m instalacija.sta vi mislite o tome jel ima neko neko opipljivo iskustvo jel neko probao tako nesto? opet drug mi je rekao da je on sa caletom ugradio kod sebe u kucu i stan 5 klima koje je kupio u metro-u i sve savrseno rade.kaz jedini problem je ako ti trebaju instalacije duze ili krace od predvidjenih .videcemo sta ce biti.

za vlados:
koje su to malog kapaciteta? 12?

[Molim te da koristis razmake i velika slova, narocito posle tacke u recenici, da bi post bio razumljiviji!
Hvala!
]


[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.02.2007. u 13:30 GMT+1]
 
0

vlados
Vlado S.
PG

Član broj: 7786
Poruke: 71
89.188.32.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.02.2007. u 14:52 - pre 209 meseci
@de.marko


Split sistemi malog kapaciteta, svi oni koji spadaju u rezidencijalne uredjaje bez obzira kojege tipa bila unutrasnja jedinica (zidni, parapetni, flexi, kasetni kanalni) ili ciji je kapacirtet izmedju 2 i 7 kW.

Za problem instalacije tvog uredjaja, je dovoljno da pronadjes profesionalce.
 
0

komplikovan
Belgrade

Član broj: 108093
Poruke: 30
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.02.2007. u 21:10 - pre 209 meseci
@mariobg

>>Moja Midea inverter radi dobro (za sada).

Povlacim rec! U pocetku je radila kako treba, a sada postoji problem. Kolika god da je temperatura u prostoriji i na koliko god da je podesim, kompresor radi 2,5 minuta-onda se gasi, pravi pauzu 2,5min. i opet pali i tako stalno. To mozda ima logike kada je temperatura blizu zadate, ali ne i ako je unutra 21 a zadata je 28. Tako da par sati radi i ne dostigne zadatu temperaturu...
Pozvao sam servis i usmenim putem dosli do zakljucka da je elektronika spoljne jedinice pocela da brlja; dolaze sutra-prekosutra, pa cu javiti ostalima kako je proslo i sta je u stvari bilo.

Tvoj problem je u tome sto se samo zalis i kritikujes, a nista ne preduzimas. Ni mene ne raduje ideja da mi je elektronika(ili sta vec) otisla u prvih 10 dana, i da se uredjaj koji nema 24h rada ukupno pokvario, ali od kukanja nemam nista. Kada mi momak popravi to, zameni...uredjaj ce raditi.

Na forumu postoje dvoje ili troje ljudi koji su apsolutno zadovoljni Midea-om; stavise-favorizuju je! Ti ides u drugu krajnost! Midea uredjaji su prosecni, i u skladu s tim znas koliko mozes i da ocekujes!

Servis ne moze da ti ne popravi ono sto je neispravno ili sto je njihova greska! U krajnjoj liniji, postoje nadlezni oragani koji delaju u takvim slucajevima. Ili ja zelim da verujem da pravo u ovoj zemlji fcionise?!

Citao sam ranije postove i ja vidim da tvoj daljinac ima isto sto i moj, samo je kompaktan-ne izvlaci se.
Ili meni izgled istog nije bitan(vec funkcionalnost), ili ljudi kupuju klimu zbog daljinca!?
 
0

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.02.2007. u 22:30 - pre 209 meseci
@de.marko

Bezi od tog, taj je prevarant okoreli ili nije procitao uputsvo koje ide uz
klimu.
Pozz
 
0

de.marko

Član broj: 93761
Poruke: 35
212.200.177.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.02.2007. u 10:41 - pre 209 meseci
@mariobg

hvala na savetima videcu jos sta cu da radim...
poz svima

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.02.2007. u 14:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.02.2007. u 14:27 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6355181 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.