Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365801 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2014. u 00:42 - pre 115 meseci
Jeli na koju brzinu drzite ventilator prilikom grejanja,ja mahom na auto,a imam high mid,low,silent.i koje je preporucljivo zbog dobrog osecaja prilikom grejanja,a i koji polozaj krilca je najbolji,da duva dole ka podu ili gore visoko tj u ravni klime.

[Ovu poruku je menjao maks319 dana 26.10.2014. u 12:57 GMT+1]
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2014. u 14:02 - pre 115 meseci
Gree Hansol ... ako neko zna nemacki mozda sazna nesto novo :)


http://issuu.com/kusterstho/do..._manual_hans?e=2406224/6223449


http://issuu.com/kusterstho/docs/gree_quick_guide_de








Gree Hansol - 1C



Gree Hansol - 1D - Low Ambient Cool - Heat








Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 12:49 - pre 115 meseci
Midea CSU-12HHAA ne greje,samo bruji ili bruji pa i to prestane. Unutrasnja namestena da duva maksimalno,a jedva se oseti.Hladjenje je radilo normalno,cirkulacija isto.
Sta to moze biti? Ovog "ovlascenog" servisera ne bih da zovem posto smo se svadjali oko montaze (posebno izolovanje cevi) i oko vakumiranja i kasnije kad je bio da vidi ona krila (posto kad se iskljuce krila krenu da se zatvore pa stignu do kraja a motor ih jos neko vreme drnda) i rekao da to nije nista strasno i da tako treba pa ako nije nesto komplikovano mogao bih i ja da probam (vec sam skroz otvarao unutrasnju zbog ciscenja).
 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 17:00 - pre 115 meseci
Slučajno naleteh na ovu maratonsku temu ..

Pa da podelim iskustva sa vama. Verovatno, a siguran sam da će nekoga interesovati.
Radi se o kanalskom sistemu za grejanje, hlađenje i ventilaciju cele kuće.
Pokušao sam da što detaljnije opišem. Sa merenjima i sve ostalo. Treba tamo još da dopišem, ali čim budem imao vremena.
Sve možete pročitati na linku ispod:
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=117&t=24374

Molim da tamo ne postavljate pitanja u vezi kupovine klime i o drugim nekim sličnim temama.
Ako imate pitanja i komentare a vezane upravo i direktno za temu, ako budem mogao odgovoriću. Ovde me ne pitajte ništa jer nemam baš vremena kao nekada ..

Moja namera ovde nije da reklamiram druge i druge linkove. Nadam se da će urednik shvatiti.

Naleteo sam na ovu temu, jer upravo tražim još jednu klimu, a koja treba da zagreje neki drugi manji objekat.
Izgleda ću da pazarim Fujitsu 07LECA.

E sad u vezi Fujitsu, obzirom da već imam jednu, a tiče se potrošnje struje.
Deklarisane snage u tehničkom opisu su verovatno neke optimalne srednje vrednosti.
Klime, verujem sve, povlače dosta više struje (maksimalne vrednosti) nego su deklarisane u dokumetima. No i uprkos tome ja još nisam našao bolji izvor grejanja, a da se što pre otplati. I nemoj sada neko da pogrešno shvati ovo šta sam napisao.

Kada merite potrošnju i kada želite da saznate trenutnu maksimalnu potrošnju klima uređaja tada je VEOMA VAŽNO DA URADITE SLEDEĆE:
- Prostorija koju greje klima, nije zagrejana
- Temperatura napolju bar ispod oko 7°C
- Termostat podesite na MAKSIMUM ( najčešće 30°C)
- Izduv podesite na maksimum
- Rezultat merenja zabeležite tek nakon najmanje 5 minuta rada klima uređaja.

Rezultata zabeležite tek posle par minuta jer klima ne radi odmah punom snagom. Ona lagano ubrzava... čućete po zvuku spoljašnje jedinice kada je na maksimumu, onda kada više ne ubrzava nakon bar jednog minuta.
E tada dobijete maksimalnu trenutnu potrošnju.

Ako uređaj za merenje ostavite zakačen na uređaj duže vremena, verujem da ima opciju proračuna. U tim proračunima možete pronaći i maksimalnu trenutnu potrošnju koja se desila. Takođe i ostale parametre.

Ne zaboravite samo da biste se grejali na klimu potrebno je i da imate propisno izolovan objekat.
Jeftinije je i od drva i svega... a da cena sistema za grejanje nije bitno različita.

fanzo.org
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 17:48 - pre 115 meseci
Ja imam mjerac za potrosnju i davno sam to sve testirao,i slucajno imam fujitsu klimu,i ne moze da povuce struje vise nego sto je proizvodjac napisao.

Mislim da je jedini problem sto ljudi ne citaju dovoljno detaljno specifikacije.

Sto se tice max potrosnje dovoljno je stisnut HI POWER na daljinskom i sacekat samo malo da se zaleti,i eto je na maximumu :-)
 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 18:20 - pre 115 meseci
Rovaccc, svaka čast na aktivnosti u ovoj temi. No, negde si isuviše pristrasan, ali ne zameram ti, to samo opisuje tvoje oduševljenje i to je ok.

Nisu svi baš, baš toliko stručni da pronađu sve te skrivene podatke. Verujem da ih ima negde, ali ne nalaze se u opštim specifikacijama. Pa otud i u ovoj temi tolika polemika sa meračima potrošnje. No, lepo sam napisao da me ne shvatite pogrešno, jer to ne znači da uređaj troši mnogo više.

Napisaću moj rezime u vezi ovoga.
Ako pročitate podatak o maksimalnoj potrošnji, na to dodajte još 30%. Važi za Fujitsu, a za ostale koji podatke o svojim uređajima često menjaju, dodajte i 50%, možda i više. Opšte je poznato da se podaci u skoro svim sferama naduvavaju zarad boljih karakteristika.
To je samo podatak da znate kakve priključne kablove, konektore i instalaciju da pripremite za montažu.
To ne znači da klima stalno troši toliko, nego da može da "povuče" toliko.


KAKO ODABRATI KLIMU ZA GREJANJE? Veoma jednostavno, ako pročitate moju definiciju.
U vreme najnižih prosečnih temperatura, recimo period decembar i januar. Zagrevajte prostor samo grejalicama na struju. Zagrevajte normalno 2 meseca i zabeležite kada je bilo potrebno da uključite najviše grejača da bi zadovoljilo komfor koji želite.
Saberite u kilovatima (kW) cifru. Naprimer dobijete 10kW
Nađite klimu koja u svojim specifikacijama kaže "Capacity / Heating je oko 10kW. (prosečna vrednost).
Klima uređaj mora biti Inverter tipa i da je deklarisana za rad na temperaturama do -15°C.
To je sve i nećete pogrešiti.
Pritom malo još propratite teme na forumima i vidite šta drugi pišu, koje su aktuelne klime na tržištu itd..
Ako želite kupiti nobrad klimu, tada predlažem da kupite klimu za "broj" veću.

Još grubih računica, a važe sa širokom lepezom primene:
Ako ste na grejalice potrošili mesečno 100€ za grejanje.
Sa klimom možete računati da ćete potrošiti 50€. Pritom imaćete 1-2°C lufta da držite veću temperaturu negoli sa grejalicama.
Lošije od ove računice neće biti. Uslov da izolaciju kuće i ostale faktore ne menjate.
fanzo.org
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 18:43 - pre 115 meseci
Zorane vidim izgleda da ti mene dobro poznajes (cim znas o meni kakav sam i da sam odusevljen :-)).....ja tebe nikad nisam ni vidio ni cuo.

Ovo su javni podaci koje je dao proizvodjac :



Klima ne moze da vise povuce od ovog sto pise zaokruzeno crvenom bojom :-)

U odnosu na tvoje pretpostavke dodaj ovoliko posto dodaj onoliko otprilike,pa ces potrosit pola od tog a imat ces malo visu temperaturu hm ............

To su pretpostavke :-)

A ovdje imas podatak koliko klima trosi struje i koliko pri tome izgacuje toplote,pri kojoj vanjskoj i unutarnjoj temperaturi i pri kolikom izduvavanju :



Tako da ne kontam zasto bi neko pretpostavljao pored ovako kvalitetnih podataka.

Ti vracas ovu temu nekoliko godina unazad......to smo davno prosli :-)
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 18:56 - pre 115 meseci
Zasto jednostavno kad moze komplikovano :/

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 19:32 - pre 115 meseci
Rovacccc, druga tabela ti se ne odnosi na prvu. Jel to greška ili?

Ja sam našao ovakve dve tabele ispod:
Obe sam našao dok sam tražio koji proizvod da kupim i u datim prospektima.
Iz obe tabele se ne vidi da uređaj može da troši 1600W, nego 0,69kW (690W) prilikom grejanja.
Ili ako ćemo pogledati tabelu sa deklarisanom strujom od 3,5A prilikom grejanja, opet je to daleko od 1,6kW. :-)




fanzo.org
Prikačeni fajlovi
 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 19:46 - pre 115 meseci
Ako uzmemo u obzir sve 3 tabele koje su sada ovde, a one koje sam ja postavio se mogu najbrže naći za obične kupce kao što sam ja, dolazimo do zaključka da maksimalno povuče oko duplo od deklarisane.
Nisam došao ovde da se prepirem s tobom oko ovih detalja, niti da polemišem..ali si me ti sad naterao :-)))
Da su svi podaci na gomili ne bi bilo ovde toliko postova u vezi samo jedne stvari, a na kraju nema rezimea.
Hoću reći da su podaci namerno razbacani, jer neki od konkurencije daju netačne i lažne podatke o svojim uređajima, a to isto čine i prodavci.
To je sve sada tako, a ko zna šta će biti sledeće godine ili za 10 godina. Izmisliće još neke cake za obmanu.

Pre par godina sam kupio nov auto, danas se taj isti (sa izmenjenom karoserijom i šminkom) i dalje prodaje, sa potpuno istim motorom i potpuno istim osnovnim karakteristikama, ali ima 15 konja više.
Tako je i sa klimama i svime ostalim... Marketing..
fanzo.org
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 19:46 - pre 115 meseci
Ljudi poput tebe ne znaju da citaju tabelu......procitaju nominalne vrijednosti i onda dodaju 30 % ili koliko vec pretpostavljaju.

Treba naucit citati tabele i sve ce biti ok,japanci su detaljno naveli koliko uredjaj moze trosit i sve ostalo.

Ko ne zna pronaci specifikacije za neku klimu,evo kolega anon... je napravio temu samo radi toga.

http://www.elitemadzone.org/t4...hnicki-podaci-klima-uredjajima

Tu je skupio na jednu hrpu bruku tih podataka.

I kad je ovo sve odmaklo daleko na jedan puno visi nivo,ti bi sad da pricas o stvarima koje su ovdje ljudi prevazisli davno.

Mene samo cudi jedna stvar:

Kod zorana pise na profilu nesto fanzo.org......to je jako dobar forum i na tom forumu pise jedan od najboljih strucnjaka (servisera)za klime za kojeg sam cuo na nasim prostorima.......NIKE.......cudi me da nije pokupio tamo stogod mudro :-)
 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 19:55 - pre 115 meseci
Kažem ti da nisam došao sa namerom da polemišem.
Pročitao sam postove ovde unazad dve godine, pa otud sam te i upoznao malo :-) a ja retko kad pogrešim u proceni :-)))))))
Ti si se sada zakačio na moje pisanje, a ja sam sada ovde u toku pa sam pogledao reakciju ..pa eto...

To što sam dodao ~30% nisu moje pretpostavke, nego jednostavna i brza metoda procene u današnje vreme gomile informacija. A nije na osnovu neke brze metode, nego na osnovu više godina iskustva. A za kratak info drugima, da ga uzmu samo u obzir, a ne moraju, jer je i iz ličnog iskustva.

Pišeš da pričam o stvarima koje su ljudi davno prevazišli. Budi siguran da će već "sutra" neko ovde da pita ponovo isto :-) a o čemu je pisano već više puta.
Nije lepo da me svrstavaš u takvu grupu, jer ja nisam pitao, nego dao svoja zapažanja. Kome se sviđa, sviđa, kome se ne sviđa neka neka preskoči, jel tako?

ps.I nije kod Zorana, nego kod mene ;-), a za Nikšu si u pravu..
fanzo.org
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 19:59 - pre 115 meseci
Mozda sam ja pretjerao sto sam odma reagovao ....
Ali mi ovdje pisemo o puno detaljnijim stvarima i onda dodje neko i pocne iznosit svoj rezime i svoje metode koje su totalno pogresne.


 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 20:05 - pre 115 meseci
Ovde dolaze i oni koje ne zanimaju totalni detalji, pa se još više zbune kada pročitaju sve.
Neću zaboraviti člana koji je kupio klimu za 900€ da greje 17 kvadrata .... :-):-):-).... Upravo i onaj iz druge teme što ne veruje da sa uloženih 1kW dobije x2, x3 i više, a pročitao je sve .. ali više veruje peletu, a koji će u narednim godinama da poskupi još više..

Ne odgovori mi šta je sa onom drugom tabelom? A baš me zanimaju vrednosti za sedmicu. Upravo sam je poručio.
fanzo.org
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 20:18 - pre 115 meseci
Koga ne zanimaju detalji on i ne dolazi ovdje :-)

Ako te zanima max potrosnja leca 7 ......pa brate pise ti nominalno 685w i kako ono ti dodas 30% i eto ga maximalno hehe.

Leca 7 moze da trosi od 250w do 1600w dok radi,znaci trebalo dodat blizu 200 % da li je to na pomolu nova formula za izracunavanje max snage :-):-)

A taj sto ga prozivas sto je kupio klimu od 900€ je i napravio temu za sve one koji ne znaju naci podatke.

Tamo pronadji svoj model i zahvali mu se na kraju :-)

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 21:09 - pre 115 meseci
Citat:
zoran:

Neću zaboraviti člana koji je kupio klimu za 900€ da greje 17 kvadrata .... :-):-):-)....



Krenule " slave " pa se malo olenjio oko pisnja a evo sada primetih da sam nasto propustio !!!!
Pa vidim da je neko kupio klimu i platio 890 E i to bez PDV a sa porezom to bi bilo jos i skuplje - 1070 E i to za 17 m 2. ??

@zoran .......sta ti mislis -- ako moze objasnjenje- misljenje ???
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 21:16 - pre 115 meseci
@rovaccc
@anon

Stvarno nije lako sve pohvatati , i ja verujem da Zoki mislio da zna dovoljno , da podeli neke svoje utiske .. I to bi mozda proslo u nekoj drugoj temi , gde nema fanatika koji znaju skoro sve o klimama , i barataju podacima .. Ja sve sto znam , sam saznao od vas , znam i sam koliko mi je vremena trebalo da vas mogu koliko toliko pratiti , a i sam vidis da i dalje imam svakakva pitanja i da vas davim :)

A kad smo vec kod toga , kazite vi meni ovo , ako se klima koja bi se ugradila , napaja strujom sa unutrasnje jedinice , a hocemo stavimo preaponsku zastitu :



Koja bi se inace stavljala u spoljnu jedinicu .. Gde se to onda montira s obzirom da se struja vuce sa unutrasnje ?

Ili se u tom slucaju koristi APC P1-GR , i to je sasvim dovoljno ?


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 21:55 - pre 115 meseci
obo-bettermann
imaju predstavnike u Srbiji.
U razvodnu tablu sa osiguračima na svaku fazu po jedan, + na nulu i sve prema uzemljenju. Slika ispod:


Zeleno prozorče da je sve ok. Kada prozorče pocrveni, vreme mu je za zamenu.
To služi kao zaštita za teže strujne udare. Cena jednog komada može da bude oko 50€ (ovo je samo orijentacije radi).

Za finije stvari (možda ima i kod Obo nisam proveravao) ali zasigurno jedan od najboljih proizvoda je KOPP. Bio je zastupnik i kod nas, ne znam da li i dalje radi.
Slike ispod:




Na slici iznad, proizvod može da košta oko 100€. Šuko utičnica može da košta oko 15-20€.

"Srce" zaštite su gasni varničari 10kA EPKOS (slika ispod) U jednom uređaju mora da ih ima 3 komada.


Može da bude i samo jedan, ali izgleda kao na slici ispod:


Fino peglanje napona se vrši varistorima. Slika ispod:


Zatim idu filteri. Orijentacione slike, ispod:


Slike su samo kao reference, cene takođe. Komponente mogu da se malko razlikuju po obliku i boji.
Ako zaštita koju ste kupili ne sadrži SVE takve komponente, onda ste novce bacili. I takvi (bez svih tih komponenti) uređaji uopšte ništa ne štite.

Te proizvode nećete naći po šopovima gde se prodaju komponente za računare i slično. Pronaći će te ih samo u specijalizovanim i malo bolje opremljenim ozbiljnijim prodavnicama elektro opreme.

fanzo.org
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 22:11 - pre 115 meseci
Auu brate al si ga ti zakomplikovao sad :D

Bice neko resenje od ova dva koje mi je @anonnn i preporucio , kosta 25e , i mislim da je to dovoljno , s tim da mi se cini http://www.acs-klime.rs/resources/ventilacija/krk_skad01.jpg kao bolje resenje , ali onda mi prodje kroz glavu da je neko instalirao u spoljnu jedinicu , a ako vuce napajanje s unutrasnje , sta onda ?
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.10.2014. u 22:35 - pre 115 meseci
@nexteen..........klima uredjaji nisu bas toliko osetljivi uredjaji !!! Svoja novcana sredstva bolje usmeri prvo na kupovinu kvalitetne klime - koliko je to moguce u tvojim uslovima..........pa kada to zavrsis ceka te montaza uredjaja ...itd.....pa kada sve to zavrsis ti razmisljaj dalje...........ima prenaponska zastita koja moze da se montira u razvodnoj kutiji, ulaznoj tabli , uticnici......itd............ipak mi smo u 21 veku tako da postoje razna resenja koja su ljudi vec odavno izmislili i koriste.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365801 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.