Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363386 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 22:59 - pre 114 meseci
Citat:
baggio:
Citat:
tvrdoglavi:
i dalje nemam nikakvo misljenje o gree hansol. moze i na tarabi svasta da se napise. ali svako svoje novce trosi kako zeli. sto se tice LG, mislim da je precenjen. i to mnogo, osim sminke, mada su mu najskuplji modeli gadni uzasno (mislim na athenu) pri tom me uopste nisu ubedili pri montazi i onom sto sam video u radu da ima kvalitet vredan tolike cene.



U pravu si, zato sam te i pitao za misljenje ako ga kojim slucajem imas "iz iskustva". Ja ne kazem da sam ja u pravu, ali eto, tako sam formirao procenu prema svim informacijama koje sam skupio (teorijsih i tudjih empirijskih) :)

Jel kupujes kojim slucajem polovne LG klime (pod garancijom) uz doplatu za nesto sto moze i da se upotrebi? :PP



hahahaha, zavisi koliko si spreman da ides nisko sa cenom
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 23:01 - pre 114 meseci
Kada sam video i da je Daikin poceo da lepi nalepnice na neke svoje modele onda mi je bilo jasno sve...............Daikinu je potrebna jeftina proizvodnja za svoje modele ali i PRISTUP uredjajima-TRZISTU sa jako niskom cenom.............a GREE je u toj oblast dominantan -- jeftini uredjaji.To su dva razloga zasto je Daikin usao u koperaciju sa Gree.
Ali zato Daikin nece nikada da dozvoli da GREE prodre dublje u trziste KVALITETNIJIH-- SKUPIH, uredjaja.
Ipak je Daikin gazda a mnogo i dogovaranja ima kod tih jako velikih kompanija -- to nemoj nikada da zaboravis....................
To je neko moje misljenje.................
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 23:04 - pre 114 meseci
Citat:
baggio:
Citat:
nexteen:
Pa i tu ti pise da nije Twin ... E zato sto ima 100 kombinacija sam odustao od Hansola :P


Evo ti zvanici tehnical manual PDF za Fujitsu LT. Jel tu pise da je twin? NE PISE. Sto ne znaci da nije ;) "twin" je samo vrsta tj podkategorija Rotary kompresora, ne mora posebno da se oznaci. Googlaj malo oznake kompresora pa ces videti o cemu se radi...

mozda gresim, ali mislim da je ovde slucaj sa kompresorima koji imaju dvostruki rotor, ili dva rotora, kako se prevede..... i ako pogledate i uporedite firme sanyu i neku džiju-šiju, gvanžiju, to je nebo i zemlja, da ne kažem dupe i oko. :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

pcegar
Predrag Cegar
N S

Član broj: 46895
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.securus.co.rs


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 23:06 - pre 114 meseci
Imam 2 Gree Hanslol i stavicu 3 komad.
Rade ekstra javljam kad prode zima.
Centralno netreba ni jedne sekunde za sad heheh!
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 23:09 - pre 114 meseci
Citat:
anon3017188:
Kada sam video i da je Daikin poceo da lepi nalepnice na neke svoje modele onda mi je bilo jasno sve...............Daikinu je potrebna jeftina proizvodnja za svoje modele ali i PRISTUP uredjajima-TRZISTU sa jako niskom cenom.............a GREE je u toj oblast dominantan -- jeftini uredjaji.To su dva razloga zasto je Daikin usao u koperaciju sa Gree.
Ali zato Daikin nece nikada da dozvoli da GREE prodre dublje u trziste KVALITETNIJIH-- SKUPIH, uredjaja.
Ipak je Daikin gazda a mnogo i dogovaranja ima kod tih jako velikih kompanija -- to nemoj nikada da zaboravis....................
To je neko moje misljenje.................

daikin je to odavno uradio u oblasti vodenih uređaja, i njihovi fan coili su zaista sve samo ne nesto sto lici na japansko ni po izgledu ni po kvalitetu. sa McQuay su uradili istu stvar. licno, radio sam par daikinovih vrv sistema, nista spec za 50% vecu cenu u odnosu na fujitsu
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 23:11 - pre 114 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
baggio:
Citat:
tvrdoglavi:
i dalje nemam nikakvo misljenje o gree hansol. moze i na tarabi svasta da se napise. ali svako svoje novce trosi kako zeli. sto se tice LG, mislim da je precenjen. i to mnogo, osim sminke, mada su mu najskuplji modeli gadni uzasno (mislim na athenu) pri tom me uopste nisu ubedili pri montazi i onom sto sam video u radu da ima kvalitet vredan tolike cene.



U pravu si, zato sam te i pitao za misljenje ako ga kojim slucajem imas "iz iskustva". Ja ne kazem da sam ja u pravu, ali eto, tako sam formirao procenu prema svim informacijama koje sam skupio (teorijsih i tudjih empirijskih) :)

Jel kupujes kojim slucajem polovne LG klime (pod garancijom) uz doplatu za nesto sto moze i da se upotrebi? :PP



hahahaha, zavisi koliko si spreman da ides nisko sa cenom



Jooj prijatelju, da je ja kupujem od tebe ne bih ti dao pet para za nju :)) Ovako..poslacu ti pm sa idejom pa ko zna..mozda i iskombinujemo nesto...

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 07:18 - pre 114 meseci
Citat:
baggio:
I kad sam vec poceo da smaram.. misljenje o LG inverterima? :)
Jel znas mozda zasto mi LG Hero invereter, radi kao krs od 200e, zasto ide u vremenski defrost i zna da defrostira i po 20 minuta (dok Midea pod istim uslovima uopste ni ne ulazi u defrost). A uz to pucketa i kida zivce kao bonus for free...


Taj Hero je izgleda baš loš, a i dalje se nudi kod nas iako se već dve godine ne proizvodi.
Moj LG P12RK ipak nije toliko smeće za sada, korektno radi u uslovima u kojim je. Ne ide u defrost, fino greje. Bučna mu je spoljna jedinica, to mi ponekad zasmeta. Marže su velike na LG, zato je skup kod nas, srećom dobio sam popust.

Nego, zašto mi se na Fujitsu LM čuje ventilator un. jedinice kada je na min. brzini? Kao da nije u balansu, takav je zvuk. Čim se poveća brzina više se ne čuje. Tada mi se čini da se pod rukom oseti da nešto "baca". Kod LG toga nema, nekako je robusnija unutrašnja (koliko god zvučalo čudno).
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
77.28.68.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 07:30 - pre 114 meseci
U Daikin Gree Corp. Gree ima udeo 51%, a Daikin 49%
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 08:14 - pre 114 meseci
Citat:
anon3017188:
Kada sam video i da je Daikin poceo da lepi nalepnice na neke svoje modele onda mi je bilo jasno sve...............Daikinu je potrebna jeftina proizvodnja za svoje modele ali i PRISTUP uredjajima-TRZISTU sa jako niskom cenom.............a GREE je u toj oblast dominantan -- jeftini uredjaji.To su dva razloga zasto je Daikin usao u koperaciju sa Gree.
Ali zato Daikin nece nikada da dozvoli da GREE prodre dublje u trziste KVALITETNIJIH-- SKUPIH, uredjaja.
Ipak je Daikin gazda a mnogo i dogovaranja ima kod tih jako velikih kompanija -- to nemoj nikada da zaboravis....................
To je neko moje misljenje.................


Carrier vec dugi niz godina ima slicnu kombinaciju sa Mideom. Iste jedinica sa nesto kvalitetnijom plastikom i nekim sitnim dodacima

i naravno sa freonom koji moze u EU i drzave sa strozijim propisima.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 08:17 - pre 114 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
anon3017188:
Kada sam video i da je Daikin poceo da lepi nalepnice na neke svoje modele onda mi je bilo jasno sve...............Daikinu je potrebna jeftina proizvodnja za svoje modele ali i PRISTUP uredjajima-TRZISTU sa jako niskom cenom.............a GREE je u toj oblast dominantan -- jeftini uredjaji.To su dva razloga zasto je Daikin usao u koperaciju sa Gree.
Ali zato Daikin nece nikada da dozvoli da GREE prodre dublje u trziste KVALITETNIJIH-- SKUPIH, uredjaja.
Ipak je Daikin gazda a mnogo i dogovaranja ima kod tih jako velikih kompanija -- to nemoj nikada da zaboravis....................
To je neko moje misljenje.................

daikin je to odavno uradio u oblasti vodenih uređaja, i njihovi fan coili su zaista sve samo ne nesto sto lici na japansko ni po izgledu ni po kvalitetu. sa McQuay su uradili istu stvar. licno, radio sam par daikinovih vrv sistema, nista spec za 50% vecu cenu u odnosu na fujitsu


Ja malo teze mogu da budem nepristrasan ali Daikinov VRV mi lici na kantu za kvalitet ne znam.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 14:17 - pre 114 meseci
ne mogu reci da je kanta, ali da vredi koliko kosta, ne vredi. ili da se bolje izrazim, za manje para se moze nabaviti isto ako ne i bolje.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 14:40 - pre 114 meseci
Citat:
nexteen:
Mitsubishi Electric (GUANGZHOU) Compressor - KNB092FTAMC

Ovo pise u Service Manualu koji mi je poslao CoolShop , i rekao da ima grejace na spoljnoj jedinici ..

http://www.greecomfort.com/lit.../Terra_Service_Manual_2012.pdf

Pa ako je tako , cisto sumnjam da je to isti kompresor kao kod LT-a .. a evo ovde mozes videti i neke podatke o tom kompresoru

http://www.alibaba.com/product...sor-R410A-3KW_60040293335.html

i tu ima podatak da nije Twin .. pogledaj pod Type , zadrzi misa pa ce ti ispisati ... a to pise i u manualu od Cooll-a



Evo @Nexten ja dao odgovor na onu pricu oko " Hansol ".
Drugo - pitanje je i koje komponente su ugradjene u inverterskom sklopu,elektronici,senzori...............pa zar nije moguce da i tu postoje " skrivene " razlike u zavisnosti od trzista a i cene proizvoda............
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 14:48 - pre 114 meseci
Citat:
anon3017188: Evo @Nexten ja dao odgovor na onu pricu oko " Hansol ".
Drugo - pitanje je i koje komponente su ugradjene u inverterskom sklopu,elektronici,senzori...............pa zar nije moguce da i tu postoje " skrivene " razlike u zavisnosti od trzista a i cene proizvoda............


ovo je vrlo tacno receno, elektronika je kod invertera veoma bitan faktor ,mozda cak i bitniji u kompletnoj prici od samog kompresora. stoje napolju na temperaturama od -30 do +50, i uz sam kvalitet , koji kineske komponente nemaju, jako je vazno i utice i sam projekat polozaja elektronike, njenog hladjenja, zastite od vlage....itd

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 14:55 - pre 114 meseci
@bagio
Pogledaj .......

http://ctlg.panasonic.co.jp/sa...ort/delivery/pdf/SAP-E280A.pdf

Ova klima Sanyo sa ovim kopresorom ( kao LT ) , postize vrednost COP -a od 5.2 kw za kapacitet od 3.6 kw toplote.A maksimalni kapacitet je preko 7 kw a potrosnja struje u minimumu iznosi 100 w struje.
Ova Sanyo klima je odlicna i mislim da je model za Japansko trziste.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 14:57 - pre 114 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
anon3017188: Evo @Nexten ja dao odgovor na onu pricu oko " Hansol ".
Drugo - pitanje je i koje komponente su ugradjene u inverterskom sklopu,elektronici,senzori...............pa zar nije moguce da i tu postoje " skrivene " razlike u zavisnosti od trzista a i cene proizvoda............


ovo je vrlo tacno receno, elektronika je kod invertera veoma bitan faktor ,mozda cak i bitniji u kompletnoj prici od samog kompresora. stoje napolju na temperaturama od -30 do +50, i uz sam kvalitet , koji kineske komponente nemaju, jako je vazno i utice i sam projekat polozaja elektronike, njenog hladjenja, zastite od vlage....itd


Bas zbog takvog sarenila modela i mogucnosti raznoraznih kombinacija-komponenti ja nikada ne bih rizikovao 600 E...........................
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 17:57 - pre 114 meseci
Jel hoce hladnoca da ulazi kroz crevo za odvod kondenzata :-) ,da li ga treba zimi zapusiti necim?
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 18:09 - pre 114 meseci
Nema potrebe.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 18:47 - pre 114 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
anon3017188: Evo @Nexten ja dao odgovor na onu pricu oko " Hansol ".
Drugo - pitanje je i koje komponente su ugradjene u inverterskom sklopu,elektronici,senzori...............pa zar nije moguce da i tu postoje " skrivene " razlike u zavisnosti od trzista a i cene proizvoda............


ovo je vrlo tacno receno, elektronika je kod invertera veoma bitan faktor ,mozda cak i bitniji u kompletnoj prici od samog kompresora. stoje napolju na temperaturama od -30 do +50, i uz sam kvalitet , koji kineske komponente nemaju, jako je vazno i utice i sam projekat polozaja elektronike, njenog hladjenja, zastite od vlage....itd


Bas zbog takvog sarenila modela i mogucnosti raznoraznih kombinacija-komponenti ja nikada ne bih rizikovao 600 E...........................


Anone,

Tacno je da postoji "sarenilo" Hansol modela, i da su neki bolji neki losiji i da je to VELIKI nedostatak, posto kupac ne zna sta tacno kupuje, ili mora JAKO da se pomuci da sazna..
ALI, ako se pronadje "pravi" model, a meni se cini da je to onaj iz prvih serija koji je stigao kod nas...ja ne mogu da tvrdim, ali bih eto mogao da se kladim, da je ta klima bolja od svakog Fujitsua u tom i 30% jacem cenovnom rangu ;) (znaci sve do/sa LU modelom).
Mozda i nisam u pravu, posto nisam isprobao klimu licno, ali eto iz podataka koji mogu da se nadju na netu i iskustva korisnika u Finskoj, kao i par njih na ovom forumu, moje misljenje je takvo.
Nesumnjivo je da je Fujitsu LT bolji uredjaj, da ne pricamo o Panasoniku za koji si postavio link, ali te klime su DUPLO skuplje od pomenutog Hansola (Ustvari LT je, dok Panasonic ni ne moze da se nabavi kod nas).
Japanci iz neke srednje kategorije su po tehnickim specifikacijama dosta iza ovog Hansola, a i srednja klasa Fujitsua je sada LOSIJA nego pre 4 godine (pogledaj kapacitete recimo LM i LECA/LGC). Ja moju LGC/LECA ne bih menjao za LM. POgledaj samo tezine spoljasnjih jedinica kod LM i Hansola i mnogo toga je jasnije. Fujitsu je jasno ugurao jos par modela u svoju ponudu i sada ako hoces klimu po performansama vrlo slicnu kao pre 4 god, moras da platis VISE ;)

Drugo, ja nisam nigde nasao NI JEDNO LOSE iskustvo sa Hansol klimom! Na ovom forumu imas par korisnka Hansol/Vivax Gexi i SVI su prezadovoljni. Salermu (ako se dobro secam) bolje radi od TOSHIBE (doduse starije). To je njegovo ISKUSTVO, znaci ne prica napamet. Neko bese rece kupuje treci Hansol (ima vec dva). 90% ljudi ovde koji razmisljaju da se greju inverterima gledaju nesto oko 600-700e, a Top moedli Fujitsu, Mits tu ispadaju iz igre...

Idemo dalje..Finski forumi..kazu ljudi ovde "ko zna sta lupetaju, jesu ti rezultati validni"...ali zasto ne bi mogli da damo mogucnost da je to sto oni kazu tacno.
http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=16565.0

Ako pogledamo Technical PDF od "pravog" Hansola (prilozen, pogledaj krive na kraju)...pogledaj recimo devetku...zadrazava 90% kapaciteta na -20C!! Ej bre, koja to klima moze? Spoljasnja jedinica 43kg!! (Fujitsu LT 43kg, LGC 32kg, LU 28kg, LM 26kg..).

I za kraj, ono sto meni nije jos uvek jasno...pogledaj svoje postove od pre dve godine, gde sam kazes da je Gree dobar izbor o kojem vredi razmisliti...

http://www.elitemadzone.org/t22368-179#3303000

http://www.elitemadzone.org/t22368-178#3289665



Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
Prikačeni fajlovi
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
...185.109.85.88.in-addr.arpa.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 19:16 - pre 114 meseci
Uporedba izmedju Vivax Gexi 12000btu i Toshiba Suzumi+ 16000 (twin rotary) je neuporedljiva (Toshiba nije stari, nema ni 3god. kako je kupljen i montiran). Pisao sam to negde nazad ko zeli moze procitati u kojem aspektu je Vivax bolji, i vjerute mi, inzener sam po struci i znam i izmeriti i proceniti uredjaj. Svako moze sve reci i da je Toshiba mnogo kvalitetnija (i vjerujem), ALI meni Vivax greje i duva topli zrak na -15, a Toshiba ne, i pazi 16000btu, ne 12000, i zato sam uzeo jos jednu Vivax Gexi, a to sta je duplo jeftinija, to je druga prica. Pa i da duze traje Suzumi+, dzaba kad me ne moze grejati. Razlika je osetna kad stojis ispred njih dve, a da ne govorimo o to sto je stedljiviji,o to sta je izmenjivac vanjske jedinice ogroman nasprem Toshibin (znate sta to znaci), sminka itd, itd, itd.
Za te bare uzeo bih 2 komada, po 3god. garancije to je 6god. miran. Hvala puno
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2014. u 19:29 - pre 114 meseci
Da nije u pitanju drugacije programiran uredjaj.

Suzumi nije svakako top model,pa se ne moze porediti sa top modelima.
Ali generalno toshiba zar oni ne programiraju uredjaje da sto manje trose,dok fujitsu politika je kontra npr da sto bolje grije.Ali zar se to ne kosi jedno s drugim.Ako hoces da uredjaj silovitije grije to onda ide na ustrb COP-a,ili obrnuto.
Toshiba valjda ne grije silovito da bi COP bio sto bolji.

Da nije to razlog zasto toshiba djeluje da slabije grije........samo pretpostavljam,posto nemam te uredjaje.

Jer suzumi+ 16-ka ima kapacitet 0,9 - 6,9 kw sto bi trebalo biti dovoljno.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363386 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.