Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363980 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.12.2014. u 22:20 - pre 114 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
kad smo kod TP, evo podatka za novembar, potroseno 835kW

za okotobar je potrosila 364kW


Posto kazes da si "u materiji" da li si bio mu mogucnosti da vidis/isprobas Fujitsu Monoblok TP 10kw (znaci ova sto je all in 1 resenje)? Kako se pokazala?
Meni bi mozda tako nesto bilo zanimljivo u nekoj buducnosti, da pokrijem ovih 80m2 posto imam razvedeno podno grejanje, plus je objekat odlicno izolovan..znaci bila bi mi dovoljna temperatura vode od 30C.
Plus bi TP mogao da stavim u ulaz od podruma gde su mi trenutno ova 3 invertera (pogledati moje ranije postove za detalje), sto znaci da bi radila u plusu tokom cele zime, znaci maksimalno dobar COP.
A i ova TP je u nekom dostiznom cenovnom rangu, o kojem se mozda i moze razmisljati :)

btw. posto si u komsiluku, jel moze na pm gde se tacno nalazi TP pa da prodjem i bacim pogled cisto sa ulice da vidim kako izgleda (necu da je kradem:) )

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.12.2014. u 22:27 - pre 114 meseci
licno vise volim split varijante jer izbegavas antifriz u sistemu. nisam imao prilike da radim pomenutu, mada ne znam zasto ne razmislis o split verziji, ima od 5kW na gore.

sto se gledanja tice, besplatno je :) mozemo se dogovoriti

ps, ne mogu da pisem pm, valjda sam jos mlad :D na forumu pa da me neko ne iskoristi :)

ps2. ne vidim ni slike ovde, pa ne znam kakva je situacija kod tebe oko podruma
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.12.2014. u 22:48 - pre 114 meseci
Pa zbog cene naravno, ovaj monoblok mislim da je najjeftiniji sa cenom od oko 4000e (za toliko mislim da bih mogao nabaviti). Split je u startu skuplji, ispravi me ako gresim..

Ok, kad budes bio u mogucnosti posalji pm. Gledanje je besplatno..dok se ne pipa? :)

Imas ovde ranije opisanu moju situaciju, da se ne ponavljam...
http://www.elitemadzone.org/t22368-244#3378045



Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.12.2014. u 22:55 - pre 114 meseci
Citat:
baggio: Pa zbog cene naravno, ovaj monoblok mislim da je najjeftiniji sa cenom od oko 4000e (za toliko mislim da bih mogao nabaviti). Split je u startu skuplji, ispravi me ako gresim..

Ok, kad budes bio u mogucnosti posalji pm. Gledanje je besplatno..dok se ne pipa? :)

Imas ovde ranije opisanu moju situaciju, da se ne ponavljam...
http://www.elitemadzone.org/t22368-244#3378045


monoblokovi su 8kw 3100€, 10kw 3400€ a splitevi 5kw 2500€, 6kw 2900€, 8kw 3300€, 10kw 3500€. cene za opremu bez pdv.

ako nexteen ovo vidi, moze ti poslati link umesto mene, a ako ne, kad mi prorade poruke :) bez pipanja :D
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 08:36 - pre 114 meseci
Hehe, Tvrdoglavi, kao sto sam i sumnjao, mi smo se upoznali (firma ti ja na Naselju, tri slova, prvo M, right?), cak si mi ti i radio montazu prvog invertera pre 4-5god. ;) Jes' da sam te posle malo kritikovao na forumu, ali ne zameri (u nacelu sam te i pohvalio za pedatnost), a i svi vi montazeri ste malo tvrdoglavi ;)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 08:46 - pre 114 meseci
da, da. mada ne mogu da se setim ovih klima u podrumu. inace svaka kritika je dobrodosla, bitno je da se covek trudi da da svoj maksimum, pa kako kome odgovara :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 08:57 - pre 114 meseci
Ove ostale nisi radio ti (a zvao sam te), posto si tada vec bio zauzet "vecim" projektima (bolje vrv nego jedan split) , pa si me (posle kraceg zavlacenja) kulturno iskulirao.. jbg, sitna riba ;)

Ali ako cemo iskreno, od svih ovih sto su kod mene bili, vi ste mi ipak generalno ostavili najbolji utisak (moram sad malo da te hvalim, mozda cu opet da te zovem pa da mi das neki popust :P)


Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:00 - pre 114 meseci
Citat:
baggio:
Evo posle duzeg vremena i epiloga sa mojom Fujitsu (asya 12lgc) klimom.
Nasao sam servis koji "radi" Fujitsu uredjaje i koji je odradio montazu korektno, mogu slobodno i da ih preporucim (na pm ako nekoga zanima).
Jedina stvar oko koje sam promenio misljenje je bila pominjana minimalna duzina instalacije od 3m.

Na preporuku servisera da nece biti problema ni sa kracom duzinom cevi odlucio sam da prihvatim da se uradi tako (oko 1,2-1,5m).
Takodje na forumu sam procitao misljenja istaknutijih clanova da to nema neke veze, na nekom drugom forumu takodje su mi rekli da ce biti ok.

Ovo mi je prvenstveno odgovaralo zvog estetskih razloga (posto je ledja na ledja instalacija), znaci nije da sam se stiskao za 10-15e...
Ljudi rekose da ako se cevi povezu kako treba tu nece biti problema. Cevi nisu spajali holenderima nego varili, vakuumirali nakon toga itd...

Klima je montirana i pustena u rad. Medjutim... nije mi trebalo mnogo vremene da vidim da tu ipak ne radi sve kako treba...
Sam ventilator uredjaja je prilicno tih kada se stavi na 'quiet' i tu nije problem ali rad uredjaja su pratili neki cudni zvuci koji su bili isuvise bucni (zvuk prolaska freona kroz sistem).
Za one koji ne znaju kako se to cuje, otprilike kao vodokotlic kada se puni vodom.

Kako mi je ovo bilo isuvise bucno nekako sam sam zakljucio da to tako ne valja.
Resio sam da posaljem mejl direktno Fujitsu-u (tehnickoj podrsci) i pitam ljude o cemu se radi.
Covek iz podrske mi je potvrdio da postoji problem zvuka prolaska freona kroz sitem, ukoliko je duzina instalacije manja od 3m i da je to NAROCITO IZRAZENO PRI GREJANJU!

Pretpostavljam posto se u najvecem broju slucajeva klima koristi za hladjanje, cak i oni koji imaju ovaj problem nisu mogli da ga "iskuse".
Problem je u tome sto je kolicina freona "podesena" da bude za instalacije od 3m pa na vise i tako je uredjaj i testiran. Ukoliko je instalacija kraca, odredjena kolicina freona ne stigne da predje u gasovito stanje i proizvodi te zvuke pri prolasku.
Takodje sto je veoma bitno covek mi je naglasio da je u tom slucaju potrosnja uredjaja povecana, kao i da su zabrinuti za radni vek kompresora ;)

Nakon toga, zvao sam ljude iz servisa da dodju i produze instalaciju. Od kada je to uradjeno klima radi MNOGO tise, sam zvuk jos postoji u pozadini ali je mnogo tisi i maltene se ne cuje osim u potpunoj tisini.
Tako da ukoliko vam u uputstvu pise da postoji i minimalna duzina instalacije, verovatno ne pise to dzabe ;)

Osim ovoga, sam uredjaj za sada radi ok, zagreje otprilike kako sam i ocekivao.
Jedino cime sam malo razocaran je kvalitet plastike unutrasnje jedinice koji mislim da nije nista bolji od najjeftinijih uredjaja, ocekivao sam da to bude malo "utegnutije".

U svakom slucaju za pohvalu je i sto postoji podrska proizvodjaca koja ce vam pomoci ukoliko imate neki problem.

Eto toliko..


evo nasao sam :) zadovoljan sam kritikom :) i secam se, na telepu si bese?

koliko se secam, mi smo zbog svoje pogresne pretpostavke, uradili pomeranje besplatno? sve u svemu, posle tvog iskustva, vise nijednu klimu nismo uradili ispod duzine od tri metra, svi prihvate preporuku. steta je samo sto zivimo gde zivimo pa se sva znanja sticu iskljucivo kroz praksu i iskustvo. verujem da je u drugim zemljama podrska mnogo bolja.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:03 - pre 114 meseci
Citat:
baggio:
Ove ostale nisi radio ti (a zvao sam te), posto si tada vec bio zauzet "vecim" projektima (bolje vrv nego jedan split) , pa si me (posle kraceg zavlacenja) kulturno iskulirao.. jbg, sitna riba ;)

Ali ako cemo iskreno, od svih ovih sto su kod mene bili, vi ste mi ipak generalno ostavili najbolji utisak (moram sad malo da te hvalim, mozda cu opet da te zovem pa da mi das neki popust :P)



hahaha, veruj da nije kuliranje u pitanju, znali smo dok radimo vece poslove da i nedeljom idemo i montiramo spliteve. problem je kad ni nedelju nemam slobodnu, jer kod vecih poslova sve mora da bude gotovo za juce, a svako kasnjenje se placa....itd itd...
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:09 - pre 114 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
baggio:
Evo posle duzeg vremena i epiloga sa mojom Fujitsu (asya 12lgc) klimom.
Nasao sam servis koji "radi" Fujitsu uredjaje i koji je odradio montazu korektno, mogu slobodno i da ih preporucim (na pm ako nekoga zanima).
Jedina stvar oko koje sam promenio misljenje je bila pominjana minimalna duzina instalacije od 3m.

Na preporuku servisera da nece biti problema ni sa kracom duzinom cevi odlucio sam da prihvatim da se uradi tako (oko 1,2-1,5m).
Takodje na forumu sam procitao misljenja istaknutijih clanova da to nema neke veze, na nekom drugom forumu takodje su mi rekli da ce biti ok.

Ovo mi je prvenstveno odgovaralo zvog estetskih razloga (posto je ledja na ledja instalacija), znaci nije da sam se stiskao za 10-15e...
Ljudi rekose da ako se cevi povezu kako treba tu nece biti problema. Cevi nisu spajali holenderima nego varili, vakuumirali nakon toga itd...

Klima je montirana i pustena u rad. Medjutim... nije mi trebalo mnogo vremene da vidim da tu ipak ne radi sve kako treba...
Sam ventilator uredjaja je prilicno tih kada se stavi na 'quiet' i tu nije problem ali rad uredjaja su pratili neki cudni zvuci koji su bili isuvise bucni (zvuk prolaska freona kroz sistem).
Za one koji ne znaju kako se to cuje, otprilike kao vodokotlic kada se puni vodom.

Kako mi je ovo bilo isuvise bucno nekako sam sam zakljucio da to tako ne valja.
Resio sam da posaljem mejl direktno Fujitsu-u (tehnickoj podrsci) i pitam ljude o cemu se radi.
Covek iz podrske mi je potvrdio da postoji problem zvuka prolaska freona kroz sitem, ukoliko je duzina instalacije manja od 3m i da je to NAROCITO IZRAZENO PRI GREJANJU!

Pretpostavljam posto se u najvecem broju slucajeva klima koristi za hladjanje, cak i oni koji imaju ovaj problem nisu mogli da ga "iskuse".
Problem je u tome sto je kolicina freona "podesena" da bude za instalacije od 3m pa na vise i tako je uredjaj i testiran. Ukoliko je instalacija kraca, odredjena kolicina freona ne stigne da predje u gasovito stanje i proizvodi te zvuke pri prolasku.
Takodje sto je veoma bitno covek mi je naglasio da je u tom slucaju potrosnja uredjaja povecana, kao i da su zabrinuti za radni vek kompresora ;)

Nakon toga, zvao sam ljude iz servisa da dodju i produze instalaciju. Od kada je to uradjeno klima radi MNOGO tise, sam zvuk jos postoji u pozadini ali je mnogo tisi i maltene se ne cuje osim u potpunoj tisini.
Tako da ukoliko vam u uputstvu pise da postoji i minimalna duzina instalacije, verovatno ne pise to dzabe ;)

Osim ovoga, sam uredjaj za sada radi ok, zagreje otprilike kako sam i ocekivao.
Jedino cime sam malo razocaran je kvalitet plastike unutrasnje jedinice koji mislim da nije nista bolji od najjeftinijih uredjaja, ocekivao sam da to bude malo "utegnutije".

U svakom slucaju za pohvalu je i sto postoji podrska proizvodjaca koja ce vam pomoci ukoliko imate neki problem.

Eto toliko..


evo nasao sam :) zadovoljan sam kritikom :) i secam se, na telepu si bese?

koliko se secam, mi smo zbog svoje pogresne pretpostavke, uradili pomeranje besplatno? sve u svemu, posle tvog iskustva, vise nijednu klimu nismo uradili ispod duzine od tri metra, svi prihvate preporuku. steta je samo sto zivimo gde zivimo pa se sva znanja sticu iskljucivo kroz praksu i iskustvo. verujem da je u drugim zemljama podrska mnogo bolja.


Nije lako biti serviser pa cak ni monter bez podrske. Ne moze covek bas sve da zna a ne mozes ni uvek sebi da priustis da se ucis iz svojih gresaka.

Ja vec dugi niz godina radim kod zastupnika i mogu da ti kazem da je to vrlo komforno kad imas pristup informacijama i imas podrsku.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:14 - pre 114 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
baggio:
Ove ostale nisi radio ti (a zvao sam te), posto si tada vec bio zauzet "vecim" projektima (bolje vrv nego jedan split) , pa si me (posle kraceg zavlacenja) kulturno iskulirao.. jbg, sitna riba ;)

Ali ako cemo iskreno, od svih ovih sto su kod mene bili, vi ste mi ipak generalno ostavili najbolji utisak (moram sad malo da te hvalim, mozda cu opet da te zovem pa da mi das neki popust :P)



hahaha, veruj da nije kuliranje u pitanju, znali smo dok radimo vece poslove da i nedeljom idemo i montiramo spliteve. problem je kad ni nedelju nemam slobodnu, jer kod vecih poslova sve mora da bude gotovo za juce, a svako kasnjenje se placa....itd itd...


Da, to je to. Jeste, bili ste korektni, naplatili ste mi samo dva dodatna metra bakra :P Nije pomerana spoljna, vec su samo produzene cevi i srolane. Eno je radi, jos uvek tako...mada se razmisljam nesto da je premestam ..:)

Ma znam, zezam se malo..znam da ste bili u poslu (Danubius bese?), ja sam cekao jedno vreme posto sam eto hteo da vi odradite, ali na kraju si mi jos javio da si bolestan pa sam odustao. Montirao jedan drugi, koji opet nije hteo da mi lemi cevi (a ja trazio tako), uvek neka mukica..:)


Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:32 - pre 114 meseci
Ozbiljan serviser na ozbiljnoj klimi ne bi trebao da lemi bez azota.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:33 - pre 114 meseci
da, tada smo radili danubius, jbg, na visu silu ne mozes uticati... imas broj pa kad budes hteo da pogledas TP slobodno se javi
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:43 - pre 114 meseci
Hocu, hvala na pozivu :)
Inace, prodjem sticajem okolnosti povremeno vasom ulicom, a na sajtu sam video da ste stavili da imate TP. I hteo sam bas da pogledam malo i vidim kako izgleda bar spoljna, ali ne mogu da vam pronadjem lokal u samoj ulici...
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 09:47 - pre 114 meseci
Citat:
baggio: Hocu, hvala na pozivu :)
Inace, prodjem sticajem okolnosti povremeno vasom ulicom, a na sajtu sam video da ste stavili da imate TP. I hteo sam bas da pogledam malo i vidim kako izgleda bar spoljna, ali ne mogu da vam pronadjem lokal u samoj ulici...


smanjivanje troskova, javi se pa cu ti pojasniti :) inace, u samoj ulici imas sa desne strane kad gledas od ambulante novonaseljske veterinarsku ambulantu, i tu smo instalirali pumpu na radijatorsko grejanje, i radi takodje perfektno.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 10:16 - pre 114 meseci
http://klimacentar.com/index.p...5ve-muz-fh25ve-kirigamine.html

Da li neko ima podatak koji je minimalni kapacitet toplote za Mitsu 25 FH......ili za sve modele Mitsu .......?
Obicno stoji minimalni kapacitet 1.8 kw...........ali ocigledno da taj podatak se odnosi na............

http://planetaklimata.com.ua/i...Z-FH_VE_Service_Manual_Eng.pdf

...." rated freguency "........... !!!

Ovde kaze nesto drugo...............

http://erp.mitsubishielectric..../files/erpdocs/lot10/M-001.pdf

....Tj na +7 c = 1.4 kw....sigurno je da moze i nize od ovog kapaciteta.

E sada koji je minimalni kapacitet ????

 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 20:28 - pre 114 meseci
Nazalost cene kod nas i u Hrvatskoj se dosta razlikuju , jer da nije tako , ja bi verovatno pre uzeo Mitsubishi MSZ-EF35VE2W/MUZ-EF35VE Kirigamine Zen nego Fujitsu LU , cena skoro ista .. Pretpostavljam da je to nesto kvalitetnija klima , ili gresim ?

I bas mi je zao sto nemamo vise opcija , vec ako zelis kvalitet + dobar odnos ulozeno -dobiveno , jedino se mozes osloniti na Fujitsu ...
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 20:35 - pre 114 meseci
Citat:
nexteen: Nazalost cene kod nas i u Hrvatskoj se dosta razlikuju , jer da nije tako , ja bi verovatno pre uzeo Mitsubishi MSZ-EF35VE2W/MUZ-EF35VE Kirigamine Zen nego Fujitsu LU , cena skoro ista .. Pretpostavljam da je to nesto kvalitetnija klima , ili gresim ?

I bas mi je zao sto nemamo vise opcija , vec ako zelis kvalitet + dobar odnos ulozeno -dobiveno , jedino se mozes osloniti na Fujitsu ...


ne treba da ti bude zao, jer je ovde fujitsu ispod cene, da si negde drugde samo bi ga skuplje platio
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 20:43 - pre 114 meseci
Pa to i govorim .. tamo Fujitsu LU kosta 5% manje o Mitse .. a ovde Mitsa mogu da mislim koliko je skuplja od LU .. i naravno da je onda LU ovde puno bolja kupovina , no necemo se zaliti :P
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2014. u 20:45 - pre 114 meseci
Citat:
nexteen: Pa to i govorim .. tamo Fujitsu LU kosta 5% manje o Mitse .. a ovde Mitsa mogu da mislim koliko je skuplja od LU .. i naravno da je onda LU ovde puno bolja kupovina , no necemo se zaliti :P


pa sad, moram uloziti prigovor....necemo žaliti, ali moramo zaliti, protiv uroka ;)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363980 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.