Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6354998 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2007. u 18:57 - pre 203 meseci
Sad videh na netu da ima ova za nekih 28000 (inverter) http://*** , konkretno u pitanju je model Midea MSG 12 HRI . Da li bi ona posluzila i kako se pokazala u praksi. Sta znaci ovo 'kapacitet grejanja 3.80 kW' (jel to znaci da greje kao TA pec od 3.8kw) i ovo 'priključna moć grejanja 1.29 kW' (pretpostavljam da to znaci da trosi 1.29kw struje na sat vremena). Obzirom da pise da je hladi/greje prostorije od 50-70kw kako je to moguce ako je kapacitet grejanja samo 3.8kW. Mislim, meni je to ionako nebitno posto mi treba za prostoriju od 25 kvadrata, ali i nju je veoma tesko za grejati sa TA peci od 4Kw.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 14.08.2007. u 17:54 GMT+1]
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.08.2007. u 15:11 - pre 203 meseci
Moj savet ti je da ne kupujes tu Mideu,a i ni jednu drugu kinesku klimu,imao sam jako lose iskustvo,one ce dobro raditi prve dve sezone,posle cega dolazi do slabijeg hladjenja i grejanja i na kraju mozes da je bacis,da ne bi bacao pare na nju,uzmi samsung inverter koji je u Eltimu 30.000,a koji ce te mnogo bolje sluziti za istu cenu,ili LG isto inverter za 36.000,a pored tog imaju i vise dodatnih opcija,kao sto su Turbo,Economic,Comfort sleep-kod samsunga i Plasma-kod LG-a.Sto midea nema,ima same economic.A inace najbolji inverter je daikin koji kosta oko 100.000din.To ti je moj savet,i uzmi dvanaesticu,3.8 kw je za do 30m2.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.08.2007. u 15:16 - pre 203 meseci
To sto kazu da greje do 50km,je laz,ja imam Fujitsu koja hladi dnevnu sobu od 40km,a ako otvorim trpezariju od 15 km,vec joj treba oko sat da bi postigla zeljenu temperaturu,znaci 12 btu-30-40m2.
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.08.2007. u 16:25 - pre 203 meseci
Pa ja sam i napisao da hocu dvanesticu. Mada vidim ljudi hvale ovu Mideu, voleo bih da cujem nekog ko je ima ...
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

hixxos
Kruševac

Član broj: 129770
Poruke: 12
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.08.2007. u 23:13 - pre 203 meseci
Ma nema dobre klime bez 500 evra. Ljudi bre kupuju mobilne telefone od 500 evra i razne gluposti koje im i ne trebaju ili ih ne koriste na pravi nacin, a hoce klimu za 200 evra i jos dobro da greje i hladi, da cisti vazduh... i da radi bez odrzavanja 10 godina. I vise te price raznih servisera tipa: - Ma sve je to isto, bilo da je klima 16000 ili 60000, bilo da je gas R22 ili R410A, poznati proizvodjaci uzimaju pare na ime, sve se to pravi u istoj fabrici u Kini...

Moj drug je verujuci u slicno kupovao patike samo kod kineza i nosio ih po dva meseca dok nije ukapirao i sad vec 4 godina ima jedne adidas. Sto niko za adidas ne kaze da je isto kao abibao i da se pravi u istoj fabrici u kini i da ko to kupi placa porez na brend. To je zato sto skoro svako moze sebi da priusti kvalitene patike. Ljudi nemaju pojma koliko struje trose i koliko bi mogli da ustede. Ja sam nasao na jednom jevrejskom sajtu da preporucuju za grejanje samo klimu Panasonic cs/cu-HE9DKE (ili HE12DKE), a to je najjaci panasonic do sad, tj najefikasniji. Ljudi su svasta pricali i za stiropor na fasadama, a sad ga svaka kuca ima. Pre neki dan sam cuo da u celoj Evropi najvise solarnih kolektora ima u Nemackoj i da su oni najveci proizvodjaci istog. Tamo su skoro uveli zakon po kome ko ima visak elektricne energije moze da je prodaje distribuciji. Ja mislim da vredi ulagati u buducnost. Kupujte samo kvalitetno i provereno. Ne kazem da je sve sto je kinesko lose, ali kad su klime u pitanju zna se ko je u vrhu.
 
0

tibord

Član broj: 151996
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.08.2007. u 23:26 - pre 203 meseci
@hixxos

svaka ti dala..... vode iz bokala za ovaj post. Slazem se 97% ;)
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.08.2007. u 23:32 - pre 203 meseci
I ja se slazem,nemoj Mideu,lepo ti kazemo,uzmi taj smsung!

 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 00:01 - pre 203 meseci
Ugradih 5 istih Ferroli klima u kucu i...
Od 5 jedna je isprdela sav freon i ceka servisere... U pitanju su dvanestice.

Vratanca na svih 5 zapinju i preskoche na pola puta dok se otvaraju! Svaki put kad zapnu, kvrcnu i preskoche kao da ce da otpadnu! Vece djubre nisam u zivotu video!!!!
Nigde nema nikakvih oznaka po klimi (model ili detalji) ... Plastika je kao ona sto se koristi za viljuske, kasike i tanjire od plastike za jednokratnu upotrebu.
Ne mogu da kazem da su grozne nego jezive.

Razmisljam se da napishem jedno fino pisamce u sedishte firme... U Italiji jer mi se chini da je nemoguce da jedna takva firma stoji iza ovog sr*anja... I lepo fotke uredjaja da im posaljem i kontakt adresu ove ovde firme.

Pozz i puuuno srece sa kupovinom ovih novih krshina danas.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 00:04 - pre 203 meseci
Ajde stavi njenu fotku,ili ako imas link da mi das samo da vidim o kojoj je klimi rec,zanima me izgled te ferroli klime,PLEASE.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 00:11 - pre 203 meseci
Fujitsu je zakon i samo nju treba kupovati,ja moju imam vec sedam godina i jos radi,bez mane!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 00:18 - pre 203 meseci
Evo ...


Shot with Canon PowerShot A75 at 2007-08-14


Shot with Canon PowerShot A75 at 2007-08-14

Znachi, za izbegavanje ako se ja pitam...
A da ne pominjem kako je struchnjak ispipao sve zidove temeljno sto se vidi na fotkama pa mora da se krechi svuda gde je bio : )))))
Pipach ;)

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 15.08.2007. u 10:28 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 00:40 - pre 203 meseci
ovakve spoljne jedinice imaju i kineske klime Galanz,Simbioo,itd.Ja mislim da si se z...ebo za ove klime pravi isti proizvodjac,samo lepe druge nalepnice,isto kao Housel i Midea.Tako je slucaj i sa Paolo klimama koje se takodje prodaju kao italijanske,a u stvari su turske.Te proizvodjace,pored primamljivih cena,nikad ne treba kupovati.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 00:50 - pre 203 meseci
Mada,ako ti je za utehu,ja sam naleteo na Hitachi kineza,koji se sam palio svaki put posle sat vremena od gasenja i to da greje, placena je 46.000,zato budi srecan sa ovom,vazno je da se ne ukljecuje sama od sebe i da hladi kako treba,samo jedan savet,lamele nikad nemoj paliti u swing mode,ako vec glaze,posto moze da im tako ode motor!Srecno
Savet:Ubuduce kupi Fujitsu,tadiran ili Panasonic!
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 08:43 - pre 203 meseci
Hajde da i ja prenesem svoje iskustvo; moze nekome biti od koristi.

U kuci posedujem klima uredjaje od 1989.g. Rec je o 2 Hitachia prozorskog tipa (jedan je 6ica a drugi 8ica) koje sam licno postavio ali ne u prozor vec u zid ciji sam deo prethodno isekao. Postavljena su na 2 nivoa: sprat i potkrovlje.
Odlicno funkcionisu i danas, a od odrzavanja sam jedino cistio filtere i nista osim toga.

Pre 3 godine sam u hodnik srednje velicine, postavio jos jednu i to LG 12icu split sistem (ne neki najjeftiniji). Od prvog dana sa ovim LGom nisam bio zadovoljan. Manu koja se ispoljila nakon par dana (ispustila freon) sam joj oprostio racunajuci da je mozda rec o propustu montera (nju nisam ja postavljao zbog garantnog roka), ali buku koju je proizvodila nikako ne mogu da joj oprostim i to narocito spoljne jedinice. Naime, kad se kompresor ukljuci, vibrira ceo zid (rezonuje) i to se prenosi na celu kucu. Od prvog dana je ovakva.

Obasko to sto je ova 12ica SLABIJA od tada 15 ogodisnje Hitachieve 6 ice. Kod LGa temperatura u izvoristu se nikad ne spusta ispod 10 *C dok se kod Hitachieve 6 ice spusta i do 7 *C pod identicnim uslovima (temp. u prostoriji je 26): soba mi je spojena sa hodnikom koji je sa severoistocne strane a temperature i u hodniku i u prostoriji su iste.

Pre neki dan sam resio da promenim ovaj LG te sam uzeo jednu Fujitsu 12icu sa invertorom (ASYA 12LCC). Ovih dana cu je postaviti pa cu se onda oglasiti sa komentarom. Nadam se da ce biti bolja od postojece.
Malo sam skeptican zbog nalepnice Made in P.R.C. na spoljnoj jedinici mada svuda na drugim mestima pise FUJITSU GENERAL LIMITED JAPAN, a i simtomaticno je u oznaci dodatno “C” jer se ovaj model na zapadu prodaje pod oznakom 12LC a ne 12LCC kao sto je na istocnom trzistu.
 
0

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
91.191.18.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 12:54 - pre 203 meseci
Evo da i ja kazem koju o svojim iskustvima sa klima uredjajima.
Montazom i servisiranjem rashladnih uredjaja bavim se oko 8 godina.
Montiro sam razne klime,raznih proizvodjaca i razlicite cijene.
Kod nas u B i H se vecinom gleda na cijenu pa se shodno tome vecinom ugradjuju klime koje su jeftine,
npr,VIVAX,BEKO,QUADRO,BIRA,GALANZ i sl.
Proteklih godina a i ove godine montiro sam hrpu BEKOVIH i VIVAXOVIH klima i na moje cudjenje sve rade bez problema.
Medjutim zna se desiti da ne vode racuna o sitnicama.Evo u mjesecu junu sam imao slucaj da sam namontirao
VIVAX koja na moje cudjenje nije htjela startati kompresor.Skino sam poklopac na vanjskoj jedinici i poceo se smijati.
Jedan od kablova koji ide sa kodezatora na kopresor ostavili su kraci nego sto treba tako da se zica odpojila prilikom transporta.Zamjeno sam kabal i sve radi kako treba.
Evo prije 2 dana sam imao jednu intervenciju na SAMSUNG klimi SH12ZWHD.
Klima kao daje umrla,nije htjela da reaguje ni da se javi na komande daljinskog,a ni da upali pomocu manual dagmeta.
Skino sam kamandnu elektroniku i odnio je kod kolege elektronicara koji je zamjeno neku diodicu i eno opet radi kako treba.
Klima je made in PRC.
U principu ako kupite neku od ovih nisko budzetnih klima,nece te pogrijesiti.Njihova cijena je oko 250 eura.
Velika vjerovatnoca je da ce vas sluziti 5 godina bez ikakvih problema.
Zapitajte sebe koliko ce vas sluziti ona koju platite vise nego duplo.
Trebalo bi da traje bar 10 godina.
I jos nesto:
Ovdje mozete procitati na postovima da neki ljudi hvale odredjenu vrstu klime dok je drugi blate.
Zasto?
Odgovor je jednostavan.Razlika je u montazi,naponu mreze,i mozda najvaznije polozaju vanjske jedinice.
Procito sam negdje na postu da kad se klima montira radi dobro par sezona a onda pocne slabije hladiti.
To je vjerovatno zato sto je vanjska jedinica nakupila prasine i ne moze hladiti plin kako treba.
Nije isto ako je vanjska jedinica montirana negdje gdje radi u hladu i ima nesmetan protok zraka,
za razliku od neke koju sunce przi citav dan,koja ima limitiran protok zraka,i jos ako ima puno prasine(vecinom od auta u prolazu koja dizu prasinu sa ceste.)
Moj savjet vam je da radije platite vise par metara instalacije i da montirate klimu na neko optimalno mjesto,nego da smanjite radni vijek klime za 50% tako sto ce te proci jeftinije sa montazom.




 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 15:27 - pre 203 meseci
Mene bi interesovalo da cujem iskustvo sa tim Fujitsuom, pa ako te ne mrzi za par dana nam napisi kako se pokazao.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 20:05 - pre 203 meseci
Imam ja Fujitsu,vec 7 godina,klima je vrh.Prvo,plastika je extra odradjena,nema lamela koje preskacu,uopste nije bucna,cak u Tihom rmodu klimu skoro i da ne cujem,sto vazi i za spoljnu jedinicu.Prostorijiu od 40m2 rashladi za oko 10 minuta,a da pocne da izbacuje hladan vazduh treba joj ne vise od 3 minuta.Ako te jos nesto zanima,slobodno pitaj!
 
0

tibord

Član broj: 151996
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.08.2007. u 20:23 - pre 203 meseci
ima li neko noviji fujitsu posto ne prave se vise stvari kao pre 7 godina :|
 
0

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
91.150.121.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2007. u 13:28 - pre 203 meseci
Ljudi hica mi je, imam nekih 320 evra mogu da potrosim za neku klimu, treba da (greje) - vise da hladi otprilike nekih 28m2. Sta mi preporucujete? Znaci 320 sa sve ugradnjom!
Pozdrav
 
0

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
91.191.18.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2007. u 17:35 - pre 203 meseci
Iz tvog profila nisam mogao vidjeti odakle si.
Kod nas u B i H ugradnja klime je 50 eura+materijal kojeg bude oko 20-30 eura .
Znaci ostaje ti negdje oko 250 eura.Za te pare mozes birati izmedju:
VIVAXA
BEKA(uz ovu klimu dodju i cijevi i kabal)potrebno jedino jos nosac za vanjsku jedinicu.
GALANZA
QUADRA
Za tu tvoju kvadraturu dovoljna je klima 9 ili eventualno 12.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6354998 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.