Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6350005 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2007. u 18:26 - pre 203 meseci
Zivim u zajecaru od jeftinih klima ima vox i kazu da ima tosibin kompresor i na samoj klimi pisi powered by tosiba. I ima midejinih klima na sve strane. E sada izbor mi je vox od 17500din i midea od nekih 18500din obe su 12ice. Koju da uzmem od ove dve klime?
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2007. u 21:57 - pre 203 meseci
Koju god da uzmesh, isto su sr@nje kao i milion raznoraznih klima koje se sad prodaju na svetskom trzistu... Ista stvar sa raznoraznim imenima i plastichnim oklopima. Poenta je samo da vas peljeshe koliko i kako se vama svidja ;)

Ove Ferroli klime je moj otac kupio, magarac iz ovlastenog servisa i prodaje DSK ih je montirao... Sjebao struju u polovini kuce... Strucnjak nije imao tragach da proveri da li tuda prolazi neka elektricna instalacija! I vise se od onda nije pojavio :) A to je od pre skoro mesec dana ;) Nit je naplatio, nit je ugradio, nit je popravio...
Jedna klima je isprdela sav freon...

Shot with Canon PowerShot A75 at 2007-08-16

Kupili smo i dva LG nova frizidera od kojih je jedan isto odmah isprdeo i...

Stagod da kupish, kreces igru bez granica sa serviserima, budi spreman na to!

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
77.46.250.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2007. u 22:25 - pre 203 meseci
A da li bolje kupiti mideu zbog rezervnih delova?
Dajte mi savet posto ima nekoliko vrsta midea klime kada kupujem klimu na sta da obratim paznju, sta da isprobam...???

[Ovu poruku je menjao Sasam1 dana 17.08.2007. u 01:09 GMT+1]
 
0

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 06:08 - pre 203 meseci
Koliko sam ja upoznat nasi"uvoznici" ne uvoze rezervne delove tako da moli boga da ti ne trebaju.Koliko sam ja pratio raspravu na ovom forumu mnogi preporucuju da se izbegne Midea CSU a hvale Mideu MSG-12HR ali najbitnije je da se montaza uradi kako treba.
Srecno




edit: citat poslednje poruke

[Ovu poruku je menjao momsab dana 17.08.2007. u 14:58 GMT+1]
 
0

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
77.46.251.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 13:46 - pre 203 meseci
Kupio sam Panasonic klimu CS-YW12GKE (made in malaysia). Sta mislite o njoj? I sta da trazim od majstora kada je budu postavljali da li treba na nesto da obratim paznju???
 
0

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 14:30 - pre 203 meseci
Citat:
Sasam1: I sta da trazim od majstora kada je budu postavljali da li treba na nesto da obratim paznju???


Trazi da je vakumiraju i da ne pobegnu dok se ne uverite da sve funkcionise.


@ momsab nisam znao da je zabranjeno citirati poruku na koju odgovaras???
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 15:02 - pre 203 meseci
@mrsoje

Nema potrebe da citiras poruku neposredno iznad tvoje, zato je obrisan citat.
Dobar primer je nacin na koji sam napisao ovu poruku kojom odgovaram na tvoju poruku koja je tik iznad mog odgovora.

Hvala na razumevanju.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 15:17 - pre 203 meseci
Cao, ja imam tu klimu kao drugu od skora i nije losa u principu. Majstori? Nista, ono standardno, da vakuumiraju cevi, drugo stvarno ne znam sta.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 20:33 - pre 202 meseci
Ma kakvi delovi i popravke... Zivish u proslosti komunizma kada se sve krpilo i koristilo dok se ne raspadne...
Uzimash marku klime koja postoji vise od 5 godina i molish boga da onaj kinez tog dana nije bio nadrkan kada je srafio u fabrici.

Sve je toliko komercijalizovano i globalizovano da... Skine i baci, stavi drugu i vozi ;)

Ja sam proletos uradio na midei redovan servis za produzenje garancije... Covek je uzeo pare ali nije hteo da mi produzi garanciju koja traje do 5 godina!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kada se vratim u zemlju idem odmah u servis sa trzisnim inspektorom da njemu ispricha nebuloznu pricu koju je meni prosuo kako je nisu oni ugradili pre godinu dana i zaradili 70 evra!!!!!!!!
U pitanju je OMEGA servis. Nije reklama nego da znaju ljudi da se klone ili budu spremni na sve!

Kakav redovan servis... Cista glupost. Samo je produvao i naprskao sprejom iz apoteke. Malo mu 25 evra za 20 minuta posla i to van sezone??????? Da pomenem da mi je takav smrad poceo da izbija iz klime ubrzo posle.
Pozdrav i sretno u danasnja vremena prevare!

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
91.150.115.*



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 20:59 - pre 202 meseci
Jel ti imas papir da ti je on ugradio klimu?
Ako imas - sto mu to nisi pokazao?
Ako nemas - onda ti on nije ugradio klimu - gotovo.
Garanciju moze da ti produzi samo ovlasceni servis - a ko je to - raspitaj se kod prodavca gde si kupio.
25EUR je inace takva cena za servisiranje klime koja ne ukljucuje produzenje garancije - i to je uglavnom pranje klime i provera pritiska... drugo nema sta da ti radi....

A ti ako zivis u proslosti - e onda kada ti se potrose kocnice na kolima - uzmi lepo baci kola na otpad i kupi nova.
Ja ne vidim sta je lose u tome da se oprema servisira - ja nisam od onih koji nekontrolisano bacaju pare - tj nikako ne bacam pare.
Nemanja Jakovljevic
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2007. u 22:37 - pre 202 meseci
Oni su ovlasteni serviser za midea klime. Midea ima garanciju 5 godina uz redovne servise...
NAZVAO sam telefonom OMEGA servis i izlozio situaciju da hocu oni da mi rade servis klime i produzavanje fabricke garancije i dobio pozitivan odgovor. Lepo u garantnom listu pise da posle prve godine od ugradnje mogu da biram ko ce da mi servisira klimu i kod njega da nastavim garanciju. Naposletku sad odjednom druga pricha... Ne, gospoda bi da drpi lovu na brzaka ;)
Kakvo merenje pritiska freona u sistemu? Samo je stavio ruku gore na isparivach i rekao: " Ovo je dobro, ne ledi! "

Vrlo kratko sa servisima treba raspravljati... Odmah trzisna inspekcija da ne bi bilo zabune i gubljenja vremena. Sad ja da se zamaram sa majstorom koji ima 2 razreda neke frigomehanike. Da me farba sa dugogodisnje razvijanim frazama tipa: "to mora da legne" . Lepo tehnolog dodje i zakljucha radnju :)
Najbitnije je da je meni lepo i da sam ja srecan! ;)

Isto savetujem svim potrosacima. Delova nema niti nesto vece moze (isplati) krpiti kod ovih uredjaja (krsheva).



Glup narod bira glupu vlast!
 
0

tibord

Član broj: 151996
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.08.2007. u 23:51 - pre 202 meseci
Sad jedno retoricko sta prvo uraditi? ofarbati zid ili ugraditi klimu ? :)

ako ugradim prvo klimu kontam da ce i klima dobiti svoj deo farbe
a ako ofarbam onda ce se videti mesto gde je busen zid (zid se farba bas u boju a ne kreci u belo)
 
0

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
91.150.114.*



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 00:15 - pre 202 meseci
Moji su to bas naopacke uradili... zato sam se smorio ko niko... Prvo stavili klimu pa skidali tapete, gletovali, krecili... Mislim nije toliko strasno koliko ja to predstavljam - ipak sam devica u podznaku pa to utice na to da sam perfekcionista po nekim pitanjima....

U svakom slucaju ja predlazem prvo krecenje a potom postavljanje klime...

E jos jedna stvar koju bih uradio ako je to moguce... kod mene nije taj slucaj - kod mene cevi idu direktno kroz zid pa se ne vide, al ako bi kod tebe morale da se vide onda bih mozda npr ustemovao kanal u zidu za instalacije klime, pozvao klimadzije da postave cevi, zatvorio to, okrecio i onda pozvao klimadzije da postave klimu... ja bih tako nesto uradio ako je to moguce.

Takodje jedan predlog ako vec krecis - spusti jednu uticnicu za klimu tamo gde je planiras - ja sam postavio jednu na 10cm desno od nje tako da ni strujni kabl ne smeta mnogo na zidu..... Jedino sto sam razmisljao kako bi bilo izvesti da se postavi uticnica ispod same klime... jel ima mesta i sl... pa da se kabl uopste ne vidi...
Nemanja Jakovljevic
 
0

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
91.191.18.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 08:33 - pre 202 meseci
Mozes zovnuti elektro instalatera da ti dovede kabal tamo gdje ce biti klima.Neka ga ostavi pola metra da viri iz zida.
Nemas potrebe stavljati uticnicu.Sto se tice ustemavanja cijevi u zid moze se izvesti ali onda cijena montaze je dosta veca.
 
0

tibord

Član broj: 151996
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 15:19 - pre 202 meseci
kabl ili uticnica je vec tamo posto je stan u izgradnji....
koliko je cimanje sakriti kablove u zid. i kako onda posle ofarbati taj zid (posto u tom slucaju vec klima tamo) ili sta cimati ove za klimu da dodju da postave shit u zid pa posle zvati molere da srede pa posle ove za klimu opet da postave unutrasnju jedinicu. mozda je ovaj drugi nacin nabolji posto cu tek oko februara da sredjujem klimu kontam ovi onda i onako nemaju puno posla pa bi mogli da odrade u dve ture :)
 
0

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
91.150.114.*



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 15:34 - pre 202 meseci
Kontam da jednostavno mozes i da lepo postavis dovoljnu veliku cev u zid kroz koju ce posle ovi monteri da sprovedu instalaciju. Tako da ti odmah mozes i da zavrsis krecenje i sve redom.
A mozes i da uzmes klimu, i sam montiras samo nosac od nje na zid ako znas gde je hoces, tako da tacno znas gde da sprovedes uticnicu, cevi... - a za ostalo sacekas majstore....

Ajde posto vidim da ovde ima klimadzija - odgovorite jel ovo izvodljivo i koliki unutrasnji fi treba da bude cevi koja bi se sprovela? Mozda 60?
Nemanja Jakovljevic
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 20:19 - pre 202 meseci
Moj komsha je na kuci dok je zidao kucu postavio one rebraste debele cevi - fi oko 10 cm i posle nekoliko godina ugradio klime ;)
Bitno ti je da ta cev ima slobodan pad od unutrasnje jedinice ka spoljasnjoj da moze kondenzat da ode ali mozes i ako ti je neki WC u blizini.. U vodokotlic da sprovedesh a onda mozes vertikalno na gore da terash instalaciju ;)

A sto se tiche ugradnje... Meni je u BG lik montirao bez jednog otiska prsta na zidu a kod caleta je usro 2 zida, rasturio struju po kuci busheci... Nije se vise pojavio a ni naplatio :o) A car je ovlasteni serviser ;)
Vec 25 dana nemamo struju u pola prizemlja, jedna klima je riknula, fali jedan daljinski, nemamo garancije koje je reko da ce nam overiti kad bude dosao sledeci put da sredi poyebano...

Jedan savet. Nemoj zvati bash najmanji oglas u novinama za ugradnju ;)

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
91.191.18.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 22:07 - pre 202 meseci
Problem sa kojim se susrecu serviseri klima uredjaja je nedostatak vremena.
Zamislite ovo juli mjesec gori zemlja i telefon ne prestaje da zvoni i svi koji kupe klimu zele da se ona montira taj isti dan ili jos bolje iste sekunde,i naravno podrazumjeva se za sto manje para.
Meni se jos nije desilo da mi je plin izcurio na nekom od mojih perltova,da sam nekome sjebo instalaciju ili slicno.
Ali zato sam 50 posto skuplji od majstora salabajzera(elektro instalateri,bravari,varioci i ostali koji su gledali kako se klima postavlja pa misle da i oni to znaju raditi.)Ali vjerujte imam posla da ne mogu sve stici.
Vecina njih nekako i postavi klimu ali sta kad se desi kvar.Dodju pogledaju izmisle neki izgovor da odu(kao doci ce kasnije i vise ih ne vidite.
Ako hoces moj savjet nadji sebi neki ozbiljan servis i ako ti nije hitno sacekaj da malo zahladi.Tad i oni nemaju puno posla i vjerovatno ce to uraditi laganice bez zurbe pazeci na svaku sitnicu.

 
0

tibord

Član broj: 151996
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.08.2007. u 22:21 - pre 202 meseci
zato ja ima da uvedem tamo oko marta aprila pa ako tada nemaju vremena onda jbg :)


jel mozes mi kao iskusan reci ako sam budem busio zid pre farbanja koliku rupu treba da napravim i od cega da bude cev koju stavim ?
 
0

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
91.191.18.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.08.2007. u 12:08 - pre 202 meseci
Dovoljna ja cijev fi 50 ili eventualno fi 60.Mozes staviti pvc cijev(vodoinstalateri je koriste za odvode.
Mozes takodje koristiti i PVC kanalicu za kablove.Ona je cetvrtasta ali nema veze posluzi ce.
Pazi samo da imas nagib cijevi od unatrasnje prema vanjskoj jedinici(kondezat ce ti kapati iz unatrasnje jedinice
ako odvod kondezata ne bude uradjen kako treba.)
Naravno najvaznije je da odredis gdje ce ti biti klima da znas gdje ces izbusiti rupu.
To odredjujes uz pomoc nosaca unatrasnje jedinice.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6350005 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.