Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6370397 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 01:07 - pre 94 meseci
Citat:
rovaccccc:
Drug moj da si ti zdrav i ziv :-)

U tabeli su max kapaciteti,minmalni su oko 0,9kw.......kapacitet se krece od 0,9kw pa do maximuma koji pise u tabeli heh :-)


Ja o maksimalnim kapacitetima i pričam. Zar misliš da se klima može spustiti sa tih 8kW na 0,8 kW?
Evo, zezni se pa uzmi za malu sobu (kako ga reklamiraju) taj FH25VE, pa ćeš videti šta se dešava kada konstatno pumpa 1,8 kW toplote u tvojih 15 kvadrata. Naravno da će ići u cycling, dok god je napolju preko 5°C, a to je 50% radnog vremena.


http://www.mitsubishi-electric...eluxe-fh25-high-wall-heat-pump



Citat:
rovaccccc:
Nema samo mitsubishi fh25ve cop preko 3 na bivalentnoj temperaturi.

Evo najjeftiniji model toshibe avant na -15 ima cop 3,45 ...........opet ista prica.........ne mozes pricat samo o COP.....on sam nema nikakvo znacenje..........kad kazes COP je toliki.........onda moras reci uz koliko izbacene toplote :-)


Koji bre AvAnt ima toliko COP na -15°C? Nisam do skoro čuo da ijedna klima ima COP preko 3 na toj temperaturi. Da je tako, onda bi se svi odavno grejali na klimu.

Totalno je nebitno koliko izbacuje toplote, bitno je na koliko % snage radi. Sva SCOP merenja koja treba da nam pomognu da odredimo efikasnost klime se rade na procente. A ti (ili ja) kada kupuješ, gledaj da uznmeš odgovarajući Pdesign ako želiš da imaš taj SCOP. Dodatni je problem naravno što su svi obavezni da daju samo SCOP(A), dok sam jedino kog Gree do sada video i SCOP(C).
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 01:19 - pre 94 meseci
Brate neozbiljan si ,ja tebe bio shvatio ozbiljno,a ti se haman zezas .

Zar trebam mislit na koliko se moze spustit moja klima.Imam godinama uredjaj i spojen na mjerac.Moja klima max moze da trosi 3000w dok u minimumu vuce oko 250w.......jel trebam ja nekog pitat koliko nisko moze ici moja klima........postada smijesno jbg .

Tacno je da mitsubishi fh25 ne moze da se spusti nisko....jbg ne moze sve bit med i mlijeko......svaka klima ima i dobre i lose osobine.

Evo ti slicica od toshiba avant.....najjeftinija serija toshibe......pogledaj koliki je cop na -15........ako ti to toliko znaci :-)




 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 01:23 - pre 94 meseci
Citat:
Cronnin:
Da je tako, onda bi se svi odavno grejali na klimu.

A ovo mi je jedna od drazih recenica na brdovitom balkanu :-):-):-)

Pa druze ja se odavno grijem na klimu........i sad vec gomila mojih poznanika.......a tek koliko kolega forumasa........a ovi koji ne vjeruju oni samo okolisaju i pricaju o teoriji........a griju se 3-4 puta skuplje nego mi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 01:41 - pre 94 meseci
Citat:
Cronnin:Jedino je kod toplotnih pumpi koje rade sa vodom ili vazduhom na izvorišnoj strani ta linija kapaciteta vodoravna, tj. ne pada kapacitet sa temperaturom vazduha.


Ti si ga bas zabrijao :-)

Klima je toplotna pumpa vazduh-vazduh............vani uzima energiju iz vazduha.......unutra predaje opet vazduhu.

Pretpostavljam da mislis na vazduh-voda.........moguce je da ne pada linija kapaciteta.........ali zato pada linija cop-a i to vrtoglavo :-)

TP vazduh voda obicno imaju ugradjene el grijace kao ispomoc,pa kad pocne padat kapacitet pale se grijaci koji imaju COP=1 pa oni griju kad je hladno.......zato potrosnja skace u nebo heh

Da bi se izbjeglo to sa grijacima,moze se predimenzionisati uredjaj.......ali onda cijena uredjaja skace u nebo.

Kako god klime su najpovoljnije.......nisu toliko skupe.......a najmanje trose.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 01:54 - pre 94 meseci
Citat:
rovaccccc:
Brate neozbiljan si ,ja tebe bio shvatio ozbiljno,a ti se haman zezas .

Zar trebam mislit na koliko se moze spustit moja klima.Imam godinama uredjaj i spojen na mjerac.Moja klima max moze da trosi 3000w dok u minimumu vuce oko 250w.......jel trebam ja nekog pitat koliko nisko moze ici moja klima........postada smijesno jbg .

Tacno je da mitsubishi fh25 ne moze da se spusti nisko....jbg ne moze sve bit med i mlijeko......svaka klima ima i dobre i lose osobine.

Evo ti slicica od toshiba avant.....najjeftinija serija toshibe......pogledaj koliki je cop na -15........ako ti to toliko znaci :-)




Rovac, druže, pa to je SCOP na minimalnom kapacitetu. Na -15°C se gleda jedino maskimalni SCOP. Šta bre da radim sa 0,43 kW grejanja u prostoriji za koju sam kupio klimu koja praktično može da izbaci 7,58 kW?
Na tih -15°C mi ni maksimalnih 2,68 kW možda nije dovoljno.



Citat:
rovaccccc:
Citat:
Cronnin:
Da je tako, onda bi se svi odavno grejali na klimu.

A ovo mi je jedna od drazih recenica na brdovitom balkanu :-):-):-)

Pa druze ja se odavno grijem na klimu........i sad vec gomila mojih poznanika.......a tek koliko kolega forumasa........a ovi koji ne vjeruju oni samo okolisaju i pricaju o teoriji........a griju se 3-4 puta skuplje nego mi


Ne pričam o tome. Tenutno je odnos uložene energije u termoelektrani i one koju ti dobijaš oko 3:1. Onog trenutka kada tvoja klima ima na svim temperaturama COP veći od 3, celoj državi će se više isplatiti da šalje ugalj u TA da bi se pravial struja, jer će više toplote da dobiju iz klime nego sagorevanjem tog uglja.

Prikačeni fajlovi
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 01:59 - pre 94 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
Cronnin:Jedino je kod toplotnih pumpi koje rade sa vodom ili vazduhom na izvorišnoj strani ta linija kapaciteta vodoravna, tj. ne pada kapacitet sa temperaturom vazduha.


Ti si ga bas zabrijao :-)

Klima je toplotna pumpa vazduh-vazduh............vani uzima energiju iz vazduha.......unutra predaje opet vazduhu.

Pretpostavljam da mislis na vazduh-voda.........moguce je da ne pada linija kapaciteta.........ali zato pada linija cop-a i to vrtoglavo :-)

TP vazduh voda obicno imaju ugradjene el grijace kao ispomoc,pa kad pocne padat kapacitet pale se grijaci koji imaju COP=1 pa oni griju kad je hladno.......zato potrosnja skace u nebo heh

Da bi se izbjeglo to sa grijacima,moze se predimenzionisati uredjaj.......ali onda cijena uredjaja skace u nebo.

Kako god klime su najpovoljnije.......nisu toliko skupe.......a najmanje trose.



Ne. Ove klime o kojima pričamo su toplotne pumpe vazduh/vazduh i kod njih kriva kapaciteta pada pod uglom. Pada jer temperatura vazduha pada.
Ako crpiš toplotu iz sredine koja ima stalnu temperaturu, onda ti kapacitet ne pada. To je kada imaš npr. voda/vazduh, voda/voda ili zemlja/voda. Grejači tu imaju drugu svrhu, (imaju ali i) nemaju veze sa padom kapaciteta jer njega praktično nema. COP se tu menja kada ti počneš da dižeš temperaturu vode u radijatorima.

Uopšteno su toplotne pumpe koje crpu energiju iz zemlje ili vode ka podnom grejanju najefikasnije, samo su ulaganja prevelika/neisplativa za male objekte.


Sažem se da su klime jedan od najpovoljnijih metoda grejanja. Jedino da reše to sa čišćenjem/mikroogranizmima i na low end modelima i da počnu da prave manje multisplit sisteme za stanove :)

[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 20.07.2016. u 03:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 20.07.2016. u 03:19 GMT+1]
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 02:17 - pre 94 meseci
Citat:
Cronnin:Rovac, druže, pa to je SCOP na minimalnom kapacitetu. Na -15°C se gleda jedino maskimalni SCOP. Šta bre da radim sa 0,43 kW grejanja


Evo jedne pametne..........to je razlog zasto sam ti stavio tu slicicu........konacno si upalio.

Prica o COP-u ako se uz to ne spomene i kolicina toplote uz taj cop nema smisla..........dakle svaka klima moze imat na -15 i cop 3 ....i cop 2...i manje i vise od toga.

Ti si rekao da fh25 ima cop na tbiv 3,1 i to je opako.

A nama to nista ne znaci.....jer nam nisi rekao jel taj cop na minimalnoj snazi ili na maximalnoj.......odnosno na kojoj vec snazi......da znamo gdje smo.

Mitsubishi fh.......toshiba daisekai......fujtisu ltc.........sve su to slicni uredjaji i tu nema nekog odudaranja....u pitanju su nijanse.

 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 03:22 - pre 94 meseci
Citat:
rovaccccc:

Prica o COP-u ako se uz to ne spomene i kolicina toplote uz taj cop nema smisla..........dakle svaka klima moze imat na -15 i cop 3 ....i cop 2...i manje i vise od toga.
Ti si rekao da fh25 ima cop na tbiv 3,1 i to je opako.
A nama to nista ne znaci.....jer nam nisi rekao jel taj cop na minimalnoj snazi ili na maximalnoj.......odnosno na kojoj vec snazi......da znamo gdje smo.


Joj bre rovac, ala komplikujes :) Teoretski da, ali praktično koga briga za te ostale COP-ove.

Ljubičasta linija - kapacitet klima uređaja, tj. koliko toplote može da izbaci. Kako pada temperatura i taj kapacitet pada.
Zelena linija - tvoje toplotne potrebe. Kaka pada temperatura one rastu.



Ako si dobro dimenzionisao pumpu, tvoje toplotne potrebe na 12°C , 7°C , 2°C -7°C i -15°C se lako sračunaju. Nema šta da pričamo o bilo čemu osim 100% kapaciteta na Tbivalent, kao što vidimo da na 12°C klima treba da pokriva 15% od Pdesign.Ovi procenti zavise od klimatske zone, a udeo rada klime zavisi od izabranog Pd i isto ovako linearno raste.




Otprilike se svodi na to da ćeš npr. sa RAS-167, koji je deklarisan na 5,2 kW, moći da pokriješ samo 3,2 kW na Tbivalent, a da ćeš ispod toga dodavati el. grejanje da bi dobacio do Pdesign=3,8kW. Ako je sve dobro proračunato, trebalo bi da se koristi otprilike oko ovih crveno uokvirenih režima rada, za koje sam sračunao COP sa strane.








Citat:
rovaccccc:
Mitsubishi fh.......toshiba daisekai......fujtisu ltc.........sve su to slicni uredjaji i tu nema nekog odudaranja....u pitanju su nijanse.


A slažem se da su to vrlo slični uređaji i da ko ima para treba da ih uzme :)

[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 20.07.2016. u 04:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 12:51 - pre 94 meseci
Ne znam do cega je ali ja ne vidim nikakve veze izmedju onoga sto si citirao mene i onoga sto si napisao........citiras pa pises o necem drugo.......ne kontam pa cu odustat od tog dijaloga.

Niti sam razmisljao niti pisao o scop tbiv itd.......niti je to meni uopce bitno ni zanimljivo.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 14:29 - pre 94 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ne znam do cega je ali ja ne vidim nikakve veze izmedju onoga sto si citirao mene i onoga sto si napisao........citiras pa pises o necem drugo.......ne kontam pa cu odustat od tog dijaloga.

Niti sam razmisljao niti pisao o scop tbiv itd.......niti je to meni uopce bitno ni zanimljivo.




Ok, ajde probaću još jednom za kraj, pa da završimo. Hvatao si se za rad u ovoj crvenoj tački, dok sam ja objašnjavao da se klima koristi po ovoj zelenoj liniji. Nema tu verovatno ništa pogrešno što si rekao, samo ne pričamo o istoj stvari.





Nego, Rovac, iz koje si države? Pitam, ustvari me zanima zbog strujne tarife?

[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 20.07.2016. u 15:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 15:16 - pre 94 meseci
BiH ......mene struja kosta oko 0,08€ po kwh..........postoji skupa i jeftina tarifa obje po 12 sati dnevno........skupa je duplo skuplja........ali meni se to ne svidja pa koristim srednju tarifu 24h dnevno.

Nisam spominjao rad u toj crvenoj tacki.

JA sam samo skretao paznju na jednu stvar..........da nije dovoljno reci da je jedna klima dobra zato sto ima cop 3 na -10*C..........zato sto svaka klima moze da ima takav cop na toj vanjskoj temperaturi.........ali je razlika sto dobra klima izbaci pristojan kapacitet uz takav cop na toj temp.........dok losija klima ne moze to isto.

Mene scop ne zanima......kao ni tbiv......ja sam to rijesio drugacije.......predimenzionisao ....i kod mene nema bivalentne tacke.......ni pomocnog grijanja......kod mene sve same klime rade.

Meni je samo bitno da ima dovoljno kapaciteta onda kad je najpotrebniji.......a kad je blaga zima klima radi na 10% snage skoro se i ne cuje da radi .......i skoro nista ne trosi.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 16:01 - pre 94 meseci
Citat:
rovaccccc:
BiH ......mene struja kosta oko 0,08€ po kwh..........postoji skupa i jeftina tarifa obje po 12 sati dnevno........skupa je duplo skuplja........ali meni se to ne svidja pa koristim srednju tarifu 24h dnevno.

Da, kod vas se definitivno isplati grejanje na klimu. Ove u Srbiji je noćna tarifa 4x manja od dnevne.

Citat:
rovaccccc:
Nisam spominjao rad u toj crvenoj tacki.

JA sam samo skretao paznju na jednu stvar..........da nije dovoljno reci da je jedna klima dobra zato sto ima cop 3 na -10*C..........zato sto svaka klima moze da ima takav cop na toj vanjskoj temperaturi.........ali je razlika sto dobra klima izbaci pristojan kapacitet uz takav cop na toj temp.........dok losija klima ne moze to isto.

Mene scop ne zanima......kao ni tbiv......ja sam to rijesio drugacije.......predimenzionisao ....i kod mene nema bivalentne tacke.......ni pomocnog grijanja......kod mene sve same klime rade.


Tebi se može da predimenzionišeš jer ti je mali objekat, pa kad ti na račun od 10.000 din jedna klima štedi 3000 din mesečno, a predimezionisana 10% manje od prve ili samo 2700 din mesečno, nije ti neka razlika. Pogotovo ako se uzme u obzir ono što smo pričali da je teško naći tačno propačunatu klimu za prostoriju od npr. tačno 5930 BTU, i da će svako uzeti prvi jači model, tj. predimenzionisati.

To u svakom slučaju ne znači da je potpuno efikasno i kontam da 10% može da znači razliku između finog grejanja i kolapsa energetskog sistema kada dođe tih kritičinih -22°C :)


Citat:
rovaccccc:
Meni je samo bitno da ima dovoljno kapaciteta onda kad je najpotrebniji.......a kad je blaga zima klima radi na 10% snage skoro se i ne cuje da radi .......i skoro nista ne trosi.


Kome je to bitno, taj ne sme da gleda Pdesign, već isključivo koliki je TOL(donji temperaturni limit rada klime) i Ph@TOL pa da prema tome sabira svoje energetske potrebe.
Sa takvom tarifom, tebi se tvoj aranžman isplati sa svakim japanskim inverterom i uopšte ne moraš da imaš bilo kakav paralelni sistem grejanja, a ovde kod nas čim COP padne ispod 4 ispada jeftinije TA grejanje u manjim stanovima, a pogotovo u zgradama. Naravno, to sve dok ne upadneš u crvenu zonu - a to zavisi od kvadrature i izolacije.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 17:23 - pre 94 meseci
Ajd mi jos samo objasni zasto moja predimenzionisana klima stedi 10% manje nego sto bi stedila neka manja klima koja nije predimenzionisana ?
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 19:19 - pre 94 meseci
I normalno dimenzionisana klima je prejaka za visoke temperature, a ako je predimezionisana taj efekat je samo izraženiji. Pri proračunima na tim temperaturama se primenjuje degradacioni faktor koji ide na COP, a ovde na slici možeš videti kako se na temperaturama preko 7°C izmeren COP (zelena linija) radi tačnog SCOP proračuna korektuje na realan COP (tamno plava linija).

Ovo je grafik za Toshiba Daiseikai 8, koja je jedna od najboljih klima koje postoje i vrlo dobro se bori sa tim problemom. Ostale će biti samo lošije.

Prikačeni fajlovi
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 20:14 - pre 94 meseci
Ma da predimenzionisana klima se nacisto degradira sa COP 10 na COP 8 :-)

Mnogo price. Predimenzionisanje invertera se isplati.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 20:19 - pre 94 meseci
Pa dobro hvala na pojasnjenju :-)

Znaci kako ti ono rece....ako malo predimenzionisem klimu.....onda cu trosit 10 % vise kad je vani polu hladno.

A to znaci ako sam ja potrosio u oktobru na grijanje 10€..........znaci da bi sa manjom klimom potrosio 9€.........ostecen sam za 1€ :-)

A u januaru kad sam potrosio 35€ na grijanje.........pitam se koliko bi potrosio struje da sam palio el radijatore :-)
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 21:10 - pre 94 meseci
Citat:
zoxor:
Ma da predimenzionisana klima se nacisto degradira sa COP 10 na COP 8 :-)

Mnogo price. Predimenzionisanje invertera se isplati.


Lako je tebi, ti si se pokrio sa 6 uređaja koji i pojedinačno imaju dobru dinamiku a pogotovo u kompletu :) Ovo gore, što si pomenuo pad COPa je na Daiseikai 8, i ne bih imao ništa protiv da mi ona stoji u sobi, ali većina invertera koje ljudi kupuju je u dosta nižem cenovnom opsegu i tu umeju da budu drugačiji rezultati. Nije obavezno, ali može se razmisliti i o tome kada se kupuje. Pri tome, naravno, niko nije lud da uzme slabiju klimu nego što mu treba, ali ako ti treba sedmica ne uzimaj 12, ili ako ti treba 12 ne uzimaj 18. Da svi imamo love za Daiseikai 8, onda ne bi bilo ovoliko priče. Ona je jedna od najboljih klima za grejanje na tržištu.

Citat:
rovaccccc:
Pa dobro hvala na pojasnjenju :-)

Znaci kako ti ono rece....ako malo predimenzionisem klimu.....onda cu trosit 10 % vise kad je vani polu hladno.
A to znaci ako sam ja potrosio u oktobru na grijanje 10€..........znaci da bi sa manjom klimom potrosio 9€.........ostecen sam za 1€ :-)
A u januaru kad sam potrosio 35€ na grijanje.........pitam se koliko bi potrosio struje da sam palio el radijatore :-)



Na toliko malu potrošnju kao sto je tvoja tebi to nije toliko bitno. Dvesta dinara više manje. Kako si se opredelio samo na jedan sistem grejanja, tebi je presudno da imaš pouzdane uređaje koji te neće izdati kada temperatura padne ispod -15°C, a što ume kod nas da se desi:

Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.07.2016. u 21:10 - pre 94 meseci
toshiba avant 13



a ovo je toshiba avant 16



 
0

nakisa87
Direktor
Frikom

Član broj: 321583
Poruke: 77
87.116.191.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.07.2016. u 12:13 - pre 94 meseci
Cronnin
Da svi imamo love za Daiseikai 8, onda ne bi bilo ovoliko priče. Ona je jedna od najboljih klima za grejanje na tržištu.
ja sam nasao ove tabele da li su one tacne ili opet neka stamparska greska :-)

http://www.solar-klima.com/DAISEIKAI_EN.pdf
po ovoj tabeli ona maximalno daje 2.5kw na -7 ???
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.07.2016. u 12:48 - pre 94 meseci
To nije tabela max kapaciteta.Ako se spustis jos malo nize na tom pdf u naci ces drugu tabelu gdje ima prikazan i max kapacitet.



Rated kapacity kod modela daisekai mislim da ide do nekih 63% opterecenja klime..........klimu bi bilo dobro koristit do tog opterecenja jer tako ima dobar cop......oni su valjda zamislili da bi ju tako bilo najbolje koristit...........ako ju morate opteretit vise od toga onda cop nebi bio dobar kako je zamisljeno.

Uglavnom sve je detaljno objasnjeno u tim tabelama.

Inace po meni toshiba daje najbolje najdetaljnije tabele.....sve jasno kao dan.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6370397 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.