Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359948 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mdeni
Skopje

Član broj: 336225
Poruke: 120
146.255.84.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 04:56 - pre 87 meseci
Citat:
rovaccccc:
Pazi ako je neko picajzla, odnosno ako si nasao manu mitsubishi fh onda ces naci manu i drugim klimama,ma koliko bile dobre.
Npr fujitsu ce ti uvijek duvat automatski,snizavat ce duvanje prema minimumu onoliko koliko on misli da treba,bez obzira koju brzinu odabrao,bilo auto bilo neka fixna brzina.To je dobro sa strane komfora,jer nece nikad dozvolit da klima recimo povlaci 300w struje a duva maximalno pa to izgleda hladno.Ali ako si picajzla mozda te i to bude nerviralo.

Svi japanski brendovi imaju neke svoje sheme.Uvijek ces naci nesto dobro nesto lose kod svakog od njih.
Najbitnije je da rade da se ne kvare.
Ja sam zato izabrao fujitsu nocria,i sto se tice tih stvari opet bih,jer evo 5 godina radi bez da je neki majstor morao nesto provjerit,a to je meni i najbitnije.

O gree mideama i slicno ne bih ni pricao,ja to sebi nebi uzeo,ali nemam nista protiv da vi svi sebi to uzmete ako mislite da je to dobar potez.
Pa se cujemo za 10-15 godina aBd pa ako iskustva budu da to radi deceniju bez problema onda cemo reci ok dobri su i pouzdani i kineski brendovi.

Koliko ti bila maksimalna prosecna potrosna Nokrijom? Na dan ili u nedelju? Drzi li 3kw nekoliko sati?
 
0

StAnO1E
Beograd

Član broj: 6761
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 06:58 - pre 87 meseci
Citat:
mdeni:

Epa to me interesuje. Meni prosek za januari sa minusnim temperaturama, znaci maksimum rabota, nije nadmasila 930w.

I zato mislim da je mozda slaba za onaj drugi stan. I plus ne mi se dopada Auto Mod koj radi samo na prva i vrota brzina (ne na 3 i 4).

Prasam za da vidim kako bi se ponasala ASYG18LFCA. Kad ona pise da maksimalna mocnost kompresora je 3.1KW, dali je to prosjecna kad je potrebno u minus, ili to je pik maksimum, a prosjek je opet 2kw...


Pa imas na onom finskom testu koliko je vukla na velikim minusima, koliko vidim u stanju je da povuce dosta iznad tih 930W u kontinuetu kad je to potrebno.
http://imgur.com/a/nIU7x
MSZ-SF42VE + ASYB09LDC + ASHG07LECA Greju i hlade potkrovlje kuce 100m2 + TA pec 4.5 KW ( ne ukljucuje se al ako zatreba tu je )
Demit fasada 5cm stiropor.
Unutra gips karton, 2cm stiropor izmedju zida i ploca.
Pod krovom vuna 10 cm,
U prizemlju stan koji se greje na 22-23 C.
Ispod jednog dela potkrovlja garaza od 22m2 koja se ne greje.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 08:17 - pre 87 meseci
Zbog blizine gradilišta (zgrada se naslanja na našu zgradu) i nekih radova koji su bili ovih dana, spoljna jedinica je puna neke sitne prašine koja se u principu čisti četkom. Pošto nije baš pristupačno, da li ima potrebe očetkati sve to (težak posao), ili nekako oprati onim prskalicama? Ili jednostavno ignorisati, možda će ventilator sve sam da sredi (razduva)?
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 08:30 - pre 87 meseci
Kad je hladno, sam defrost dosta toga ocisti. Ja sam bastenskom prskalicom oprao izmenjivac, brze je.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 08:35 - pre 87 meseci
Sad nije hladno, ovu prašinu sam primetio juče kad klima nije ni radila, preključe prašine nije bilo.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 10:27 - pre 87 meseci
Citat:
mdeni:Koliko ti bila maksimalna prosecna potrosna Nokrijom? Na dan ili u nedelju? Drzi li 3kw nekoliko sati?


Kod mene nocria radi obicno na 300-500w,kad pocnu minusi prosjecno sekrece izmedju 500-800 w,ove godine smo imali velike minuse pa je tad radila prosjecno na 1000-1500w.

Moja klima nikad se ne skida sa ekonomy (ogranicenje 70% snage).......samo sam par puta probao brzina Hi bez ekonomy i zadao 30.....klima tad grije ko blesava.

Ja nikad nebi sebi uzeo klimu da radi na nekoj velikoj snazi.Npr ako su toplotni gubici takvi da ta klima mora da radi konstantno na 1000w( u najtezim uslovima) ja bi ganjao klimu koja moze max da povlaci 2000w..............ako klima mora konstantno da radi na 2000w ja bi uvijek radije izabrao dvije 12-ke (po 2000w max)da bi radile do max 1000w opterecenju.

Da bi klima uopce mogla povuc maximalno prvo duvanje moras stavit u najvecu brzinu,a to vec nije dobro,to je oluja kroz kucu,bar sa ovim jacim modelima.
 
0

mdeni
Skopje

Član broj: 336225
Poruke: 120
77.28.156.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 10:30 - pre 87 meseci
Citat:
StAnO1E:
Citat:
mdeni:

Epa to me interesuje. Meni prosek za januari sa minusnim temperaturama, znaci maksimum rabota, nije nadmasila 930w.

I zato mislim da je mozda slaba za onaj drugi stan. I plus ne mi se dopada Auto Mod koj radi samo na prva i vrota brzina (ne na 3 i 4).

Prasam za da vidim kako bi se ponasala ASYG18LFCA. Kad ona pise da maksimalna mocnost kompresora je 3.1KW, dali je to prosjecna kad je potrebno u minus, ili to je pik maksimum, a prosjek je opet 2kw...


Pa imas na onom finskom testu koliko je vukla na velikim minusima, koliko vidim u stanju je da povuce dosta iznad tih 930W u kontinuetu kad je to potrebno.
http://imgur.com/a/nIU7x

Ali to je sa softverom iz HZ verzija koja i na eurovent se vrlo lepo spusta na niski COP i jaca toplota kad je potrebno. To je to sto baram ustvari, da se moze sici cak do COP2 u dadeni momentima ali da isporaca toplote.
https://i.imgur.com/bgwptuK.png
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 10:31 - pre 87 meseci
Citat:
StAnO1E:Pa imas na onom finskom testu koliko je vukla na velikim minusima, koliko vidim u stanju je da povuce dosta iznad tih 930W u kontinuetu kad je to potrebno.
http://imgur.com/a/nIU7x


Na tom testu je npr 35-40 minuta (cijeli interval izmedju dva defrosta) modulirala izmedju 3000w i 2750 w na -20*C.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 10:55 - pre 87 meseci
Citat:
kibo68:

I shvati već jednom,da Midea ni u jednoj klasi klima ne može ni da priđe Fujitsu-u.


Si siguran ?

Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 10:59 - pre 87 meseci
Citat:
rovaccccc:
Npr fujitsu ce ti uvijek duvat automatski,snizavat ce duvanje prema minimumu onoliko koliko on misli da treba,bez obzira koju brzinu odabrao,bilo auto bilo neka fixna brzina.To je dobro sa strane komfora,jer nece nikad dozvolit da klima recimo povlaci 300w struje a duva maximalno pa to izgleda hladno.Ali ako si picajzla mozda te i to bude nerviralo.



Tako radi i midea...

Znaci nema pojacavanja odmah i sad
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 15:44 - pre 87 meseci
Citat:
sasamanas:

Si siguran ?


Si siguran da ce bilo ko tebe da shvati ozbiljno,narocito ako forsiras manglupske fore u komunikaciji? Mnogo strucniji i sigurniji u svoje znanje sebi ovde ne dozvoljavaju da budu manglupi.
Lepo ti anon rekao,letis kao mlad ovan...budi malo umereniji,kao da sam trazis da te pecnu pa da im se pravdas na silu. Ovako ako slucajno klima ispusti freon(da ne bude slucajno nesto ozbiljnije),istovarice i tebe i mideu i kutiju u kojoj je dosla.
Zadovoljan si mideom,super....samo malo promeni stil pisanja,i drugi ce se onda promeniti prema tebi.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 16:10 - pre 87 meseci
Citat:
sasamanas:
Citat:
kibo68:

I shvati već jednom,da Midea ni u jednoj klasi klima ne može ni da priđe Fujitsu-u.


Si siguran ?


ne znam sale koji ti problem imas sa fujitsu-om? ne volim mnogo da se upustam u takve prepirke, ali da ti kazem svoje misljenje. fujitsu kako si naveo negde skoro, ne lepi nalepnice, i neces naci gree ili mideu upakovanu i zalepljenu nalepnicu fujitsu ili general. fujitsu ima i fabriku u kini, i to je vrlo transparetno na njihovom sajtu, i sva kucna oprema dolazi iz fabrika u kini. skuplji modeli nekad da nekada ne.
iz svog iskustva mogu da ti kazem da svaki uredjaj ima prednosti i mane, i fujitsu je daleko od savrsenstva, ali i midea je isto toliko daleko od fujitsu-a i ostalih japanskih brendova. i to nije prica iz kataloga, nego iskustvo sa terena. ja odlicno saradjujem sa oba uvoznike, i svejedno mi je teoretski sta nudim, ali ja mideu inverter ne nudim i ne preporucujem nikome. zasto? zato sto je ne bih uzeo sebi. vrlo jednostavno. i ako je opet pitanje zasto? zato sto prvenstveno ne verujem u kinesku elektroniku, tj u njihove komponente, i u zavrsnu obradu svega toga u kompletu. to i na oko deluje za dve klase losije, marke komponeti ugradjenih, zastita plocica itd... a vreme ce pokazati da li sam u pravu. za tu malu razliku u ceni, sa kineskim inverterima se ne vredi kockati, i ja necu da se kockam. (ovo je sve iz razloga sto inverteri imaju ozbiljnu elektroniku na spoljnoj jedinici koja radi u vrlo teskim u slovima i leti i zimi). onaj ko se bavio elektronikom zna sta znaci kineski elektrolit i kako reaguje posle par godina na toplo-hladno.
ti si odabrao mideu i drago mi je da si zadovoljan, nadam se da ces isto tako biti zadovoljan i za par godina kad ja ocekujem prve simptome problema zbog takvih komponenti.

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:07 - pre 87 meseci
Kamikazo anaon kaze nekom da leti hahaha daj bre care.


Ja nemam nista ni prema jednom brendu i isto tako ne dajem da padam na te price ovo je naj naj jer je taj i taj brend.

Ja verujem ljudima kad kazu da fujitcu kida sve to stoji, ali price ma to je japanac ma kakvi kinezi a ono sve unutra kinesko ili vecina. Vrejdjam se ko da sam kinez :)


Al ajde iskreno tvrdoglavi fujitcu llcc vrh obrada, vrh komponente sve naj naj ??? Klasa fujitcu ???

Ta klima za ovu moju mideu izgleda kao naaaaaajgori kinez a i komponente su diskutabilne ?

Hoces da kazes ti i onaj decko sto je rekao da midea nema nista u toj klasi ? Ili i bolje.


Pratim ovu temu vec godinama i stvarno sam zahvalan ljudima koji iznose realna iskustva i nikad nisam gledao o kojoj se radi. I svasta sam naucio ovde hvala svima nema sta.

Ali ljudi nemoj da ste toliko skepticni, pa nije auto samo golf 2

A istina jeste da se tovari sve sto nije fujitcu ili mitcubisi i nista drugo ne valja.

Ne daje se prostor ljudima koji imaju nesto drugacije i koji razmisljaju malo drugacije.


Nek mi svaka klima od 500-600 e traje i radi kako treba u garantnom roku i da je taj rok barem 5 godina sa servisima ja cu biti prezadovoljan. A koji je brend bas me briga..

Nek me ispostuje sto bi se reklo.


Ja sam stvarno bio spreman da pruzim i dam sve podatke i merenja o klimi koju koristim, pa da uporedjujemo vidimo sta je ok kod nje sta nije, jer tome i sluzi forum. Al dzaba kad se sve svodi na 2 brenda sto je bas bzvz.



Pozzz za sve dobre ljudi spremne da podele svoje znanje i iskustva sa ostalima




Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:14 - pre 87 meseci
llcc ima svojih mana, ali za te novce za koje se prodaje je sasvim pristojna. toliko je prosle godine kostao on off 12 model. tako da najiskrenije, pre 09llc nego 12midea za iste pare.
ali opet podvlacim, to je moje misljenje kao nekoga ko ima dodir sa svakojakim uredjajima.
ja bih voleo da gresim po pitanju kineza, ali to ce tek vreme pokazati. zivi bili, bicemo svi tu....


a kao dodatak, na pitanje o klasama, skoro sam radio nekoliko vrf sistema midea, u dm pancevo, dm novi beograd, fabrika magna odzaci, usluzno sa vec nabavljenom opremom, i vidi se tu razlika, koliko god ti hteo da kinezi bud naj, naj, nisu, ja se slazem da svaka roba ima kupca, i treba da ima, ali ti kao amater mozes da ljudima preporucujes ono sto kod tebe radi, ja kao neko ko se bavi strukom ne mogu da preporucujem nesto sto mi se ne dopada licno. nisam trgovac. briga me, mirno spavam jer preporucujem ono sto mislim da je dobar odnos cena-kvalitet i u svetu tehnike se uvek time vodim, a 23 godine se bavim servisiranjem kojekakve tehnike. kome moje misljenje ne odgovara, slobodan je da odabere nesto drugo po svom ukusu.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:20 - pre 87 meseci
llcc 9 kosta skoro 10k manje neko mudea 12 kao sto je moja.

Drugo llcc je vec pokazala svoje mane znas i sam.

Pusti mi u poruci gde si nasao mideu za 44k dinara, znaci nisi realan.
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:23 - pre 87 meseci
realan sam, midea ima model koji je u toj klasi cene, meni na ulaznoj ceni 5 eur razlika. taj tvoj model je par hiljada jeftiniji od 12llcc, ili nepunih 100e od lmca.

i to nije llcc nego llca09
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:26 - pre 87 meseci
Mozda je sasvim pristoja za te novce u fujitci prici jer su sve ostale dosta skuplje.

To je ta prica brend i dobra cena pogotovo za taj brend znaci mora da je dobro i ima neke mane no nebitno. Ulazni model prasta se...
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:31 - pre 87 meseci
o tome i pricam, ulazni model, koji nije ni postojao kao takav dok nisu kinezi usli u igru sa inverterima, sad postoji, ima neke sitne manice, nista ozbiljno, ali uvek za novce koje das u odnosu na iste novce za kineza svakako bolji izbor. samim tim, neko ko nije mogao ni da sanja o brendu zbog materijalnih sredstava, sad moze da ipak ima solidan ulazni brend model za ne prevelike pare.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 17:40 - pre 87 meseci
Ali nema HI_FI_WI_FI...
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.02.2017. u 18:47 - pre 87 meseci
^ sto vices ?
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359948 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.