Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356459 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 16:19 - pre 80 meseci
Citat:
sasamanas:


To tako oni kazu, za 8 sati rada ustedi do 60% energije to je sve sto sam uspeo da nadjem da pise vezano za taj famozni ECO mod, probaj izguglaj mozda nadjees detaljnije kako to radi...

Ja sam dao primer iz moje prakse znaci ako mi sad trosi 250 wati na odrzavanju temp kad upalim eco padne na 160-170w i ne ide preko toga... Kapiram da ustine kompresor verovatno bem li ga

Nemoj vjerovat nikom na rijec :)
Mjerac za struju imas,termometar vjerovatno imas,i sam se uvjeri.
Ostavi jedan dan bez eco da ti odrzava jednu temp sobe,pa drugi dan sa eco da ti odrzava istu temp sobe,onda ces cidjet koliko klima stedi.

Klima kad trosi 160-170w to jest manje nego da trosi 250w.
Ali to ja nebi nazvao ustedom nego manje grije/hladi :)

Isto to si mogao dobit i bez eco.
Ako si u hladjenju imao zadano 24 i klima trosila 250w.
Kad joj zadas 26 ona bi vjerovatno smanjila potrosnju.
To ti dodje isto.

Eco funkcija ne moze stedit 60% energije.
Mozda moze ustedit koji procenat i to kad je hladnije vani kad joj nedas da se zalijece do maximuma.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 17:22 - pre 80 meseci
Drugari imam mali problem, treba mi savet oko izbora klime.

Živim u Pančevu, prizemna porodična kuća je u pitanju. Izolacija spoljnih zidova i plafona 7cm stiropora. Pod na tlu nema izolaciju već imamo neke tople podove pa preko njih tepih. Kuća ima dobru pvc stolariju trostruko ostaklenje sa niskoemisionim staklima i alu roletnama, koeficijent prozora i stakla zajedno iznosi 0.8, tako da smatram da u mom slučaju prozori ne utiču negativno na izolaciju objekta.

Prostorija A: U njoj se zimi grejemo uz pomoć jedne peći na drva koja odlično radi svoj posao. Problem je leto, jer je ovog leta unutra iako imamo solidnu izolaciju temperatura bila 28-30 stepeni Celzijusa. Predpostavljam da bi bilo koja klima odradila posao ali bih želeo da čujem vaše mišljenje o predlogu za običnu klimu ON/OFF i inverter klimu. Inverter bi imao zadatak da se uključuje skoro svakodnevno po 4-5 sati i nakon toga može da se gasi jer nije primarno sredstvo grejanja. U ovoj prostoriji iako se uveče gasi peć, ujutru temperatura iznosi 20-22 stepena celzijusa, skoro nikad ispod toga bez obzira na spoljašnje temperature.

Prostorija B: Nema grejno telo i ima iste uslove ali je manja, ima do 20kv. Pošto zimi hoću da je grejem, predpostavljam da samo inverter dolazi u obzir. Zimi zbog otvorenih vrata iz kuhinje i ove sobe temperatura u sobi nikad nije ispod 18-20 stepeni. Čim je napolje do -5 u njoj je 20 stepeni. Hteo bih da čujem predlog i za ovu varijantu. NIsam gadljiv na kinesku Mideu ni Gree a nisam protivnik ni nekog japanca samo da ne bude preskup.

Unapred hvala
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
Prikačeni fajlovi
 
0

Jug_Jug
Operator
Operator

Član broj: 337147
Poruke: 3



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 19:02 - pre 80 meseci
Prvo jedno Veliko Hvala svima i ajmo redom:

@Cronnin, s obzirom na poslovni angazman ne znam gde ce tacno na Balkanu da grije ovaj inverter i koje zime ali ukazuje mi se sansa da za nekih 310 - 350€ kupim sebi dobar neki pa cenim da treba da je iskoristim i nisam vezan toliko za Fujitsu al su mi najvaznija korisnicka iskustva pa eto tu ih ima bas mnogo za ovaj brend..

@anon3017188 pozdrav i tebi i svima ovde i da citao sam i ovu i druge teme o klimama i tacno je da imaju i dodatnu ponudu u modelima za toplu zonu ali veruj u severnom delu imaju oni dosta planinskih mesta gde i te kako zazimi a da ne pominjemu ovu zimu kada je na halkidikiju pala T na -13C i to uz visoku vlaznost zbog blizine mora pa svi se sad nekako vise interesuju i traze ove modele za Srednju Zonu plus kriza ih pojede i normalno sve vise njih se interesuje za zagrevanje inverterima. Inace meni je najzanimljiv ova Fujitsu Ecolandia ASYG25LLCR zbog najvise pozitivnih kritika i zbog jednostavnosti modela i duze prakse u proizvodjenju istoga pa mi lici da je manje stedljiv ali vise ugreje a to bi bilo ono sto trazim ali svakako popravi me ili popravite me ako gresim i ako znas mozda nesto dodaj koji kakav kompresor koristi kapilara ili eev i slicno u megjuvremenu kao sto je pomenuo @mr Jozza za LLCR cekamo da @Tvrdoglavi uskoci u pomoc :)

@sasamanas uzecu u obzir ovo sto si mi porucio i zamolio bih te ako imas vremena da pogledas ponudu na ovom sajtu sto sam okacio pa da mi preporucis neku 9ku? Inace ovo sa oznakama je stvarno iritantno i nazalost rade ga svi brendovi mozda najvise Gree Fujitsu i da ne nabrajam i mozda malo manje Mitsu i Daikin i nisam inzinjer da kazem dali je tehnicki doista toliko potrebno ali jedno je sigurno a to je da na taj nacin raspline i rasire do besvesti realnu korisnicku povratnu informaciju tzv kritiku i onda im je lakse uvaliti svaku novu i eksperimentalnu seriju invertera odnosno mogu istrazivati na nas racun kako ja vidim.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 19:50 - pre 80 meseci
Danas palo i prvo kupanje LU modela. Na ovoj slici gde drugar drzi srafciger postoje jos tri srafa koji nisu opisani u manual-u:


Ovo je slikano odozdole da se bolje vidi:


I kada se kupa:


Posteno smo se naradili, 4 sata ukupno sa cekanjem da Axel odkravi smolu koju je lak za kosu napravio i koji je uspeo da posle dve sezone hladjenja zapusi crevo za letnji kondezat. Drugar dunuo, cudo izaslo napolje. Onda nalio Axel i u crevo pa sacekali pa pustili vodu, cudo izaslo. Veliki problem frizerski salon. Svaki deo dva puta pran Axelom. Moracu u sezoni hladjenja cesce da zalivam Axelom izmenjivac i pokusam da sprecim da dodje do zacepljenja.
Oprali i spoljnu mada ona nije bila nesto prljava. Ali posto tamo nemam kadu, treba vise vremena jbg.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 20:35 - pre 80 meseci
Super ovo sto si slikao na sta obratiti paznju jel komplikovana za rasturanje
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 20:41 - pre 80 meseci
Pa hteo sam jos al mi ruke bile masne od Axela, nahebao sam jer sam prao delove, mislim na masku, turbinu i ostalo sve prskalicom u korito jer nema nigde slivnika u blizini, uzas. A u lokalu imam samo sudoperu mada ima samponjera za kosu kad se pere ali nisam hteo da svinjim tamo sa ovom hemijom.
Na prvoj slici se vidi gde su napred srafovi, ima ih 4 komada. Odozgore isto kao na LGC ima tri kopce a ovo ispod sa srafovima ima kapice plasticne koje skidas i ispod su srafovi. To je mogu reci bolje nego na LGC jer na LGC ima kopce i dole pa je dosta nezgodno otkaciti ih. Obavezno visoke merdevine da moze odozgore da se lepo pridje i vidi gde su kopce.
Da dodam, na zadnjoj slici se lepo vidi kako smo spustili unutrasnju jedinicu profilima. Tako je mozete sa plafona spustiti bilo gde pa i u cose, imajte to na umu, mislim da ove koji uzimaju klime sada.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 20:49 - pre 80 meseci
LLCR





FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 20:50 - pre 80 meseci
@jug-jug:
Pitao sam Tvrdoglavog, i nije znao napamet da mi kaže. 9-ka LLCR nije bila kod njega u ponudi, samo 12-ca. LLCE bi bio moj izbor, najštedljivija i noviji dizajn. Mehanika i elektrika su provereno dobri.
EDIT: dok sam kuckao, Dule postavio šemu. Izgleda da je samo LLCA sa kapilarom, a ostale (i LLCR) imaju elektro ekspanzioni ventil (EEV).
@Sasamanas:
One 09LLCA što se par komada pojavilo sa "bug"-om, Dule mi kaže da je u stvari mali procenat reklamacija, i da je softver u pitanju, ali Fujitsu (u Srbiji) u garantnom roku menja celu ploču, i to posle bude OK. Tako da čak i ako uzmeš LLCA nije "mačka u džaku". Opet ponavljam, kupi LLCE i uživaj.
PS: Tri MuDea Mission 18 postavljene. Nažalost, nisam imao kad da izigravam nadzornog organa, pa nisam ni slikao dok su radili. Uglavnom, stigoh na kraj, tek da platim. Standardno, Dule i ekipa odradile kvalitetnu ugradnju, sa sve kanalicama. Nadam se da ću sutra imati vremena da se poigram sa klimama.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 21:37 - pre 80 meseci
Citat:
djalf:
Pa hteo sam jos al mi ruke bile masne od Axela,


Nije to " Axel ".... verovatno mislis na "Sgrasso " ? Axel, ima i druge proizvode za ciscenje.Naziv Axel je ima " firme" a Sgrasso i "ostalo", su naziv preparata , za razlicite namene ciscenja i pranja !!!
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 21:48 - pre 80 meseci
Da, Dule meni objasnio da je sa kapilarom manja modulacija, to jest ne moze da se smanji potrosnja kao kod EEV dok je kapacitet i dalje dobar. Jbg, ja pozurio jer zonglirao izmedju finansija i majstora i uzeo LLCA. Eto sad se pojavila 09LLCB i mogao sam nju da uzmem, 47k je u Viacom-u, nikakva razlika skoro. Da li se zna da li ona ima EEV isto?
Posto LLCA nema Eurovent, koji kapacitet ima, da li postoji negde neka tabela? Po karakteristikama je ista kao LLCB, LLCE i ostale varijante, mislim i da je unutrasnja ista (mislim na izmenjivac, ne na elektroniku), mada opet nisam siguran.

Edit:
@Anon
Da Sgrasso, izvinjavam se, lakse mi je da napisem samo Axel, nisam ni gledao, jbg to je hemija za rerne, sta cu to da znam ;)
E da, drugar uzima Mabosan Split za dezinfekciju kaze da je ok, nije ni skup, ovako izgleda, 300din /500ml:
https://photos.app.goo.gl/Ti1CXsXh1Mb2VhLb2

A ovo koristi za ciscenje, ima miris limuna, dobija se ovo crevce pa prska po izmenjivacu, 750din:
https://photos.app.goo.gl/iJ7dtlgIFc6a6efS2

[Ovu poruku je menjao djalf dana 30.08.2017. u 23:00 GMT+1]
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 21:54 - pre 80 meseci
i llca i llcb imaju samo kapilaru
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 21:56 - pre 80 meseci
Cekaj, mislis i ovaj novi RSG09LLCB / ROG09LLCB sto se pojavio na Viacom-u za 47k?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 22:06 - pre 80 meseci
Ne znam sta je tu novo ?

Najstariji model je llca.
Pa je dozivio pretpostavljam neki update i onda je bio llcb.
Kasnije se pojavio llcc i cinio se kao zaokruzena prica.
I najnovija varijanta llce koja se nedavno pojavila.

To sto se pojavio neki llcb u nekoj trgovini ne mora da zanci uopce da je to novi model.
Svakako i te llca koje se prodaju rekoste da su proizvedene 2012.g ,pa je bilo i kombinacija fujitsu + general,to je vjerovatno kako je ostajalo negdje po lagerima kombinovano pa prodavano.

A to sto je naziv modela RSG 09 llcb nam samo govori da nije u pitanju ni fujitsu ni general,nego je u pitanju FUJI electric
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 22:07 - pre 80 meseci
Citat:
Jug_Jug:
@sasamanas uzecu u obzir ovo sto si mi porucio i zamolio bih te ako imas vremena da pogledas ponudu na ovom sajtu sto sam okacio pa da mi preporucis neku 9ku?


Ako udjes u ekipu , za rabat i marketing , to je jeftinije ovde, nego na jugu -Grcka.............ovde Kinezi 09 - 12 btu ,rade i greju po 100 +++ m2.....
Sto se tice dezinfekcije klime -- pustite tu komercijalu i nema potrebe rasipati novac za komercijalne proizvode -- previse su skupi za ono sta se postize.Ekocid 5 je sasvim OK a ima i drugih dezificijenasa, koji su manje "zvucni" a odlicne rezultate postizu..........

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 22:17 - pre 80 meseci
@rovaccccc
Kod mene su obe General, nema kombinacije. Mislim da Podrizvan ima neku kombinaciju ali to samo govori da su klime identicne.
Pazi stvarno pise Fujitsu Fuji klima:
http://www.fujitsuklime.com/fu...i-inverter-rsg09llcb-rog09llcb
Sta je sad pa to?

@Anon
Ma samo napisao sta koristi, imam ja Coil Disifektant.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 22:36 - pre 80 meseci
Nije to nista novo.
Fujitsu smo apsolvirali na temi godinama.
O svemu je vec ispricano.

Ulazis li ti na eurovent ?
Tamo kad ulazis ponudi ti 3 rubrike fujitsu,general, i fuji electric,vecina modela ima u svim varijantama.

A nedavno mi je pocelo izbacivati jos jedan brand.

HIYASU :)

Pod tim brendom vidim modele lmc luc ltc lfc ,a ne vidim novu nocriu i ne vidim jeftine llc modele

Nemam pojma za koje je sad ovo trziste.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 23:01 - pre 80 meseci
Hiyasu se dosta pominje za tržište Španije.
Distribuira ih Eurofred Group na čijem sajtu se može naći više podataka.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 23:04 - pre 80 meseci
Slabo ulazim jer sporo im radi sajt i nervira me, zato ga slabo koristim.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 23:05 - pre 80 meseci
Citat:
rovaccccc:
Na fujitsu sajtu ima svedostupno za oba modela.
09 LLCA ima slabiji kapacitet na -15 .Ima i uzasno los scop i to pri malom pdesign





Vidis da je pisano i o razlikama izmedju llca i llcc :)
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.08.2017. u 23:32 - pre 80 meseci
Po ovim podacima llcc daje manju toplotu na 2 nego na -7. A koliko vidim to je zvaničan podatak. Nešto slično ima i na Euroventu, ja sam mislio da je greška ali izgleda da nije.

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356459 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.