Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6360233 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 17:31 - pre 80 meseci
Rovaccccc, kad jedna Midea 18 može povući 2.5kW, mora i Daikin. Jedino se postavlja pitanje koliko dugo može tako da radi, jer ako nema kontrolisano ubrizgavanje tečne faze direktno u kompresor, dolazi do pregrevanja istog, tj zaštita odreaguje i smanji napajanje kompresoru. Mada, taj Daikin kod tvojih ima ozbiljnu spoljašnju jedinicu, trebalo bi da je aždaja. Nažalost, u Srbiji je preskup, oko 1200eur.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 18:46 - pre 80 meseci
Citat:
rovaccccc:
Kako ti komentarises onu situaciju sa novom nocriom x gdje klima max moze da potegne daleko preko vrijednosti pdesign na eurovent.
Ta situacija sa nocriom x se ne uklapa sa ovih 88%.


Pdesign nije parametar snage klima uređaja, već prostora koji se greje. Pdesign ima smisla samo u kontekstu SCOPa.
Tih 88% nije 88% snage klima uređaja, već 88% posto toplotnih gubitaka.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 19:01 - pre 80 meseci
Ček malo, to znači da ako je Pdesign (@-7℃)=4.4kW, onda su gubici prostora Q(@-7℃)=(100/88)*4.4=5kW? Ili se misli na 88% gubitaka u odnosu na neku nižu temp? Ili klima treba da da 88/100 od tih 4.4kW što iznosi 3.87kW, a ostalih 12/100 grejalica, tj 530W?
EDIT: Mislim da je ovo drugo, jer Midea Mission ima baš te cifre (Pdesign=4.37kW, P(-7℃)=3.86kW

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 04.09.2017. u 20:15 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 19:47 - pre 80 meseci
Mene zanima ovo vezano za -15

Eurovent kaze da klima moze max 3,24 kw pri potrosnji 1600w.
A lik mi tvrdi da klima moze i oko 2500w i malo jace.

Ako je to tako onda pada u vodu ovo sto se danima mjesecima godinama porede klime na osnovu podataka sa euroventa.
Svi smo to poredili,svi smo mislili da je to najjace sto klima moze.
Ali sad se pojavljuju situacije da klime mogu preko toga.

I onda ne znamo sta je koji proizvodjac naveo.
Mozda je nekom stvarno maximum to sto pise na eurovent,dok drugima mozda nije.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 20:32 - pre 80 meseci
Mislim da to nije maksimum ni jednoj klimi, već optimalna vrednost za koju je projektovana. Bar ja to tako gledam. Što bi se neko nadao većoj snazi od te iskazane, kad SCOP ide strmoglavo dole? Cilj grejanja na klime je ušteda. Za COP 2 ili manji nema smisla habati kompresor pored drva/uglja. Ja sam odabir klima za grejanje kod mojih sproveo po podatku "godišnje potrošnje" klime. Meni je trebalo oko 4.500kWh, a to će potrošiti 3 Misije 18-će, gde je svaka predviđena da pojede 1500kWh. Taman.
PS: videh kod Sasamanas da je njegova 12-ca za sezonu potrošila 1800kWh, a predviđeno je da potroši oko 1000kWh. Po tome ispada da se,njegova 12-ca forsira, i da je trebao da montira bar 18-cu.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 20:44 - pre 80 meseci
Ako je tako i ako sve imaju viska snage onda ispade da mi opet ne znamo nista o tim klimama.
Jer ne znamo koliko koja ima viska.

Fujitsu 12 llcc po eurovent ima 3kw na -15......dok ovaj daikin ima 3,2 kw na -15.....reklo bi se dosta slicno.

Ali kako izgledaju jedna pored druge.
Fujitsu 28kg malih dimenzija naspram ogromnog daikina sa 47 kg,fujtisu ima puno manji izmjenjivac i unutarnji i vanjski,puno manji protok zraka i vanjska i unutarnja,puno manji kompresor itd.

Eurovent kaze da te dvije klime imaju manje od 10 % razliku snage na -15.
U stvarnosti mislim da nece biti tako.
Jer kad bi bilo tako onda je velika vecina klima na trzistu smece napsram fujitsu 12 llcc

Meni stosta nije jasno.

Posebna prica mi je fujitsu 12 lmc.
Nadam se da ce se javit neko ko ima tu klimu da nam kaze koliko ta klima moze povuc struje maximalno na -15 npr
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 21:14 - pre 80 meseci
Ja na te podatke gledam kao na snagu koju auto razvije na nekim obrtajima. E to što neki mogu da se vrte na 5500rpm, dok drugi idu do 8000rpm, to pravi razliku. Tako i klime, svaka ja projektovana da troši x vati i daje y vati toplote na nekoj z temperaturi, i za te vrednosti je predviđeno da klima radi neki dvocifreni broj godina, recimo 10. Sve preko toga troši više i traje manje. Dakle kompromis između performansi i trajnosti uz korišćenje dostupnih tehnologija. Naravno japanska tehnologija je u vrhu, pa su im i uređaji kvalitetniji. Koliko će klima moći da da toplote u maksimumu, zavisi od softvera, i naravno da je i poželjno da se kompresor "zaleti" u veću snagu kada je to potrebno, tj nakon defrosta ili nakon paljenja u hladnom prostoru koji treba da se zagreje. Ali poenta Eurovent-a je da nam da podatke o snazi i potrošnji klima uređaja u opsegu snage za koju je uređaj predviđen, tj projektovan. Ukoliko se zna kolike su potrebe objekta za energijom po sezoni, najlakše je odabrati uređaj po "godišnjoj potrošnji", tj proizvodu iste i SCOP-a.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 21:50 - pre 80 meseci
Citat:
mr Jozza:
Ček malo, to znači da ako je Pdesign (@-7℃)=4.4kW, onda su gubici prostora Q(@-7℃)=(100/88)*4.4=5kW? Ili se misli na 88% gubitaka u odnosu na neku nižu temp? Ili klima treba da da 88/100 od tih 4.4kW što iznosi 3.87kW, a ostalih 12/100 grejalica, tj 530W?
EDIT: Mislim da je ovo drugo, jer Midea Mission ima baš te cifre (Pdesign=4.37kW, P(-7℃)=3.86kW

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 04.09.2017. u 20:15 GMT+1]


Pdesign je uvek za -10°C na EVuroventu. A ako je Tbiv=-7℃, onda klima na tih -7℃ treba dati 88% te toplote iliti100% svojih mogu'nosti. Kada temperatura pada ispod -7℃, onda se višak gubitaka pokriva grejalicom, tako da na -10°C grejalica pokriva 12% grejanja. Ako je Tbiv=-10℃ onda nema grejalice uopšte u priči. Cela priča važi za proračun SCOP.


Citat:
rovaccccc:
Ako je to tako onda pada u vodu ovo sto se danima mjesecima godinama porede klime na osnovu podataka sa euroventa.
Svi smo to poredili,svi smo mislili da je to najjace sto klima moze.
Ali sad se pojavljuju situacije da klime mogu preko toga.


Ja sam već rekao da sam pisao EV povodom toga ali se nisu oglasili. Jedini moj zaključak je bio da oni izgleda na -7℃ mere snagu klime koja njima treba da bi izračunali SCOP. Tj. gledaju da pokrije 88% gubitaka od Pdesign. A koliko jš klima može da izbaci na toj temperaturi ne znamo.

Pa eno na prethdnoj stani sam dao primer 12LLCE koja je na -7℃ merena sa 2,83 kW, dok je na -15 dala 3 kW. Potpuno iste brojke EV ima i za 12LLCC.


Citat:
mr Jozza:
Mislim da to nije maksimum ni jednoj klimi, već optimalna vrednost za koju je projektovana. Bar ja to tako gledam. Što bi se neko nadao većoj snazi od te iskazane, kad SCOP ide strmoglavo dole? Cilj grejanja na klime je ušteda. Za COP 2 ili manji nema smisla habati kompresor pored drva/uglja..


Idealno bi bilo da COP ne ide ispod 3, jer je efikasnost starih termoelektrana oko 1/3.


[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 04.09.2017. u 23:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 22:12 - pre 80 meseci
Sve ok.Ali vec dugo skoro svaki dan citam po forumima postove tipa :

Fujitsu llcc na -15 daje 3 kw po euroventu,sto znaci da je bolja i jaca od neke druge koja manje daje na -15 po euroventu.

Evo za primjer toshiba daisekai 13 po euroventu na -15 daje 2,1 kw.
Po tome ispada 12 llcc jaci i bolji uredjaj :)
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 22:32 - pre 80 meseci
Pa pazi, izgleda i da jeste jači. Samo što 13G2KVP na 7℃ kreće sa COP=5, dok pri istoj snazi LLCC ima COP=3,54. Tako se nastavlja i na dole. Toshiba uspeva na -7℃ da izvuče ciljanih 3,18 kW sa daleko većim COP nego LLCC manju toplotu. Džabe Fujitsu što može na TOL da izvuče veću snagu, kad je daleko neefikasniji pri manjem Pdesign.
Prikačeni fajlovi
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 22:45 - pre 80 meseci
Test za proracun SCOP(A) traje minimalno 70 minuta (pa sve do 3sata) a uzorci se uzimaju svakih 30sekundi i ta procedura je detalno opisana u standardu EN 14511-3:2013. (Ova dokumentacija se tesko moze naci na netu jer nije besplatna al koga zanima poslacu mu gde moze da se skine. p.s ruski traker)

Ako se secate onog testa Panasonica VE9NKE na -25 od strane nezavisne labaratorije SP....u tom testu fino pise da je test radjen po njihovim pravilima (SP Method 1721) i delom po EN 14511 standardu...pa onda je data jedna tabela i jedan grafik sa rezultatima testa.
U tabeli pise:
Uzorci su uzeti u vremenu od 635-707te minute testiranja...a to je tacno 70minuta (koja koincidencija).

Grafik pokazuje da pre uzimanja uzoraka postoji Defrost pa su kriva potrosnje i odane toplote na nuli....onda se prvih 10minuta neuzimaju uzorci i onda se krene sa merenjem i toa sve traje 70min. Kolko sam onako prolistavao dokumentaciju (koju nemam nameru da studiram) test se pravi nakon zavrsetka defrosta i 10minuta nakon stabilizacije posle defrsota....i uzimaju se uzorci od najmanje 70 minuta. Onda urade prosek od tih 70min i dobije se COP i Ph za tu temperaturu(za slucaj Panasonika to je samo za temperaturu od -25)

Ako je to tako i test traje dosta dugo....onda ni izmereni Pdesign na -10 i izmereno na Tbiv ne moze biti ni manje ni vise, jednostavno je tako uregaj podesen da u taj opseg Temperatura gde se uzimaju uzorci za SCOP nedaje ni vise ni mannje od sto je Proizvogjac zacrtao.
Ako uredjaj 70minuta odaje kolko odaje i nema vise, onda na tu Temperaturu jednostavno nece ni da da vise makar oni merili 3dana.
Usput da napomenem da se test radi na konstantnim usisom od 20C, na +30C zadatu na daljincu i sa maximalnom brzinom ventilatora Fan SPeed sto opet znaci da nema vise.

Al neznamo sta se dogadja i kako je podesen uregaj izvan temperaturnog opsega za koji se neracuna SCOP...ovde mislim na temperature ispod -10...ili konkretno -15.
Mislim (sto nemora da je tacno) da proizvogjaci u ove jake klime kao sto je Nokria X ili Mitsu Fh ili slicne modele koji imaju mnogo jace kompresore u poregenju drugih 12tica, da u opsegu temperatura gde se meri SCOP (+12 do -10) imaju tacno podesen broj obrtaja kompresora ili ako hocete podesenu snagu uregaja da prvo nepredaje previse snage (onda bi to bila 18tica ili 24ka)....i drugo daje i razuman SCOPza 12ticu koji momci vole da porede.....a da taj limit obrtaja ispod -10 kad se nemeri SCOP sofvreski ukloni pa od odregenog minusa uregaj moze da povuce maximum struje i preda mnogo vise toplote.

Za Nokriu X nisam nasao koji kompresor nosi, al po specifikaciji uregaj moze da proizvede 30.700 btu/h i povuce 3,26KW struje...ovakva masina mora da ima neki kompresor od preko 20.000btu ili iznad 20cc3 Displacementa ili sto bi se reklo ima kompresor bar kao za 24ku.

Zato su bitna korisnicka iskustva i merenja koja klima koliko moze da povuce kad je spoljasna -7 , -10 ili -15C.
Kao sto je isto bitno dali to maximalno povlacenje moze da traje dugo ili je par minuta. Mitsu FH35Ve koju sam imao mogla je da povuce 1900W ispod -10 i izbaci 58C na izduvu, al cim izbaci 58C instantno opada i potrosnja i T izduva, verovatno je to znak elektronici da se kompresor pregrejava i mora odma smanjiti obrtaje.


[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 05.09.2017. u 01:00 GMT+1]
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 01:09 - pre 80 meseci
Nexteenov primer ne može da bude ekstreman samo zato što lik živi u stambenoj zgradi. Pogotovo kada je bar milion ljudi u državi u situaciji sličnoj njegovoj. Nema potrebe preterivati.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 03:40 - pre 80 meseci
Mislim da je bitno i koliko često klima ide u defrost, kao i koliko dugo je u defrostu. Jer tada ne greje, pa mora da nadoknadi jačim grejanjem nakon defrosta.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 08:02 - pre 80 meseci
Citat:
mr Jozza:
PS: videh kod Sasamanas da je njegova 12-ca za sezonu potrošila 1800kWh, a predviđeno je da potroši oko 1000kWh. Po tome ispada da se,njegova 12-ca forsira, i da je trebao da montira bar 18-cu.


Ili je sezona trajala duže, i da je umesto 1400 klima radila 2520 sati?
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 08:34 - pre 80 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Vrlo lako...istestiraju je na Tbiv, sto znaci -7 eventualno(-10) , Proizvogjac odreguje Tbiv....i onda tu mocnost na -7 povecaju za 12% i dobiju PdesignH.
Primer
AOYG12LLCC / ASYG12LLCC ima Tbiv=-7 i tad daje 2,83Kw.....a Pdesign je 3,2KW
2,83 + 12% = 3,17 sto se zaokruzi na 3,2 i objavi


Poštovani, pre korišćenja tabela na Eurovent, treba pročitati uslove testiranja: http://www.eurovent-certificat...amp;srub=01&select_prog=AC
Pdesign znači dizajnirano za opterećenje.

Pozdrav.

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 13:42 - pre 80 meseci
Da se mi vratimo temi, meni je bitno da ima ljudi koji su kupili sada i nesto drugo pa cemo na grejnu sezonu imati nova iskustva iz proverenih izvora. Tu racunam i na sebe sa LLCA koje sam uzeo, naravno necu ih samo staviti na 22c sve 4 i ostaviti vec cu malo testirati kako da podesim ove jace LGC a koliko ove manje LLCA, da li da zatvaram vrata od kuhinje i sobe (vidi skicu u potpisu za raspored) ili da ostavim sve otvoreno pa da se to sve mesa, ima tu finesa. Generalno u dnevnoj za sad planiram da ostavim otvorena vrata od decije sobe gde se sad nalazi jedna LLCA posto je velika dnevna i spavaca (39m2 zajedno) pa mislim da LLCA malo preda snage jer stoji u 13m2 a LGC sama nije dovoljna za tih 39m2 na vecim minusima. LLCA po pdesign moze 2.3kW na -10, pa racunam da ce biti dovoljno, ostavio sam i jednu konvektorsku grejalicu za spavacu bas ako bude neki besan minus i to je to. U planu je posle i za spavacu neka manja klima ali o tom potom.
Sa druge strane, druga LLCA ima 12m2 ukupno sto ce da greje bez problema a druga LGC ce grejati kuhinju 28m2 sto je isto ok. Za pocetak cu drzati otvoreno pa posto radim od kuce, praticu kako se ponasaju jer nije cilj da LGC zapinju a LLCA bleje i obrnuto. Jedina dilema je da li ce se prostor od 91m2 ukupno dobro grejati na jacim minusima ako koristim Economy opciju. Ali videcemo.
Jozza, od tebe ocekujem detaljni izvestaj kako greju te Midea klime ;)
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 14:14 - pre 80 meseci
Citat:
mr Jozza:
Mislim da to nije maksimum ni jednoj klimi, već optimalna vrednost za koju je projektovana.

PS: videh kod Sasamanas da je njegova 12-ca za sezonu potrošila 1800kWh, a predviđeno je da potroši oko 1000kWh. Po tome ispada da se,njegova 12-ca forsira, i da je trebao da montira bar 18-cu.




Za prvo sto si napisao isto misljenje imam, ja tom mideom jesam grejao 58 kvadrata ko god verovao neverovao bas me briga...

-Da imam 2x 12ice iste verovatno bi potrosnja bila 2x po 900 ili mozda i manje zbog razlike u COPu tj dupliranog copa + radile bi pod manjim opterecenjem pa mi mozda i to uticalo na jos manju ukupnu potrrosnju, mada ne mora da znaci mozda je cop manji pi opterecenju od 20 % to bi trebalo testirati...

-Nisam primetio ni jednog trenutka da se klima kao nesto mucila da postigne temp, i smatram da nije radila punom snagom. Mislim da moze jos da bije ili vecu temp ili vecu kvadraturu ali sa vecom promajom tj izduvom a to je vec bzvz.


Razmisljao sam ja tada o 18ci, ali em je bila skupa, em prevelika za mesto gde mi je dosla ova 12ica...


NE DOVODITE LJUDEU ZABLUDU sa Midea klimama :


MOB01 je 9tka sa R32 gasom takozvana MISSION ll, koja kod nas nije bila u prodaj (ne znam dal je sad ima)
MOB02 je 18ica Mission prodaje se kod nas
MOB03 je 12ica Mision prodaje se kod nas (imam istu)


O cemu vi to pricate ????????????



_____________________________________________________________________________________________________________




Citat:
anon3017188:


-- Jos manje su vazna korisnicka iskustva , gde korisnik greje 74 -54 m2 , u zemlji Srbiji sa Kineskom klimom koja ima pdesign 2.4 kw a izduvava na max 410 m3/h ( turbo rezim nije uracunat )



Ajde neka neko BANUJE ovo japansko trolersko ne znam kako da nazovem a da ne popijem ban !!!





Ponavljam po 16 put ako si pismen i umes da procitas ovo u redu je ako nisi onda cu te rayumeti :


-58 kvadrata sam grejao

- nema 2.4 kw NEGO "2.83"

- i nema izduv 410 vec : (niska/sred./maks. brz. vent.): 300/425/470 m³/h + trubo


http://www.eurovent-certificat...ffiche=74&indice_affiche=5




Sta mi znaci i da ima 1000 kad mi stoji u dnevnoj sobi, i ova druga brzina mi je previse znaci 425, znam sigurno da je vecini naj naj do 300 max, jer sve prego toga je prejaka promaja, ako nisam-niste kuci onda je to druga prica.


Ova tema na ovodm forumu, je tacno postala leglo "promotera" odredjenih modela "japanskih klima" (made i chajna) koje valjaju, servisiraju, promovisu odredjeni clanovi foruma zarad licnog interesa, svako ko propagira nesto drugo je lud i bude napadnut i bacen medju lavove...


Znaci ili treba otici na neki drugi forum, gde postoje MODOVI i ADMINI gde se sankcionisu ljudi poput Anona i jos po nekih...



A inace drago mi je da sam upravo ja pokrenuo pricu o PDESIGHNU od stranice 916 rvi post pa do sad, izuzev trolovih postova !!!


Htedoh da pitaj strucanjake (u pozitivnom smislu) kao sto i jesam dobio odgovore hvala vam, jako to lepo citate i objasnjavate...




E sad pitanje dali TOLC sto je kod moje mideee -20, sa ph tolom i ph copom utice na PDESIGHN i generalno SCOP ????

Po mojoj nekoj logici DA... Da radi do -10 ili -15 bio bi bolji i skop i pdesighn ? Ili gresim ?

Ajmo citaci euroventa ujedinite se :)

Hvala









Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 15:39 - pre 80 meseci
Nemas zasto da se nerviras, ignorisi i prijavljuj postove na zuti trougao pa ako nekog ima (kao sto nema) bice sankcija ako nema, jbg.
Tvoja potrosnja je ok i realna i nije velika jer imas odlicnu izolaciju a 1900kW za sezonu i cena toga je nista u odnosu na bilo koje drugo grejanje. I da dodam da je prosla sezona bila jedna od najhladnijih od kako se meri temp kod nas.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
82.117.215.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 16:17 - pre 80 meseci
Citat:
sasamanas:
Citat:
mr Jozza:
Mislim da to nije maksimum ni jednoj klimi, već optimalna vrednost za koju je projektovana.

PS: videh kod Sasamanas da je njegova 12-ca za sezonu potrošila 1800kWh, a predviđeno je da potroši oko 1000kWh. Po tome ispada da se,njegova 12-ca forsira, i da je trebao da montira bar 18-cu.




Za prvo sto si napisao isto misljenje imam, ja tom mideom jesam grejao 58 kvadrata ko god verovao neverovao bas me briga...

-Da imam 2x 12ice iste verovatno bi potrosnja bila 2x po 900 ili mozda i manje zbog razlike u COPu tj dupliranog copa + radile bi pod manjim opterecenjem pa mi mozda i to uticalo na jos manju ukupnu potrrosnju, mada ne mora da znaci mozda je cop manji pi opterecenju od 20 % to bi trebalo testirati...

-Nisam primetio ni jednog trenutka da se klima kao nesto mucila da postigne temp, i smatram da nije radila punom snagom. Mislim da moze jos da bije ili vecu temp ili vecu kvadraturu ali sa vecom promajom tj izduvom a to je vec bzvz.


Razmisljao sam ja tada o 18ci, ali em je bila skupa, em prevelika za mesto gde mi je dosla ova 12ica...


NE DOVODITE LJUDEU ZABLUDU sa Midea klimama :


MOB01 je 9tka sa R32 gasom takozvana MISSION ll, koja kod nas nije bila u prodaj (ne znam dal je sad ima)
MOB02 je 18ica Mission prodaje se kod nas
MOB03 je 12ica Mision prodaje se kod nas (imam istu)


O cemu vi to pricate ????????????




Jok, MOB01 ne znači ništa bez ostatka oznake, i može biti u više veličina, kao i MOB02, za 09, 12 ili 18. MOB03 za sada ima samo 09 i 12 veličinu.
Što se tiče godišnje potrošnje, ne važi mi logika jer je prošla sezona bila opasno hladnija i duža.

Citat:
sasamanas:
E sad pitanje dali TOLC sto je kod moje mideee -20, sa ph tolom i ph copom utice na PDESIGHN i generalno SCOP ????

Po mojoj nekoj logici DA... Da radi do -10 ili -15 bio bi bolji i skop i pdesighn ? Ili gresim ?

Ajmo citaci euroventa ujedinite se :)

Hvala



SCOP se računa do -7C valjda, tj do Tbiv. Ako bi se računao do -20C (za hladnu zonu), u tvom slučaju bi bio oko 3.4, ili tako nekako, ali opet pod uslovom da ispod tih -7C dogrevaš nečim drugim.






Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.09.2017. u 18:19 - pre 80 meseci
SCOP(A) se računa sa podacima do -10°C.


Citat:
sasamanas:
E sad pitanje dali TOLC sto je kod moje mideee -20, sa ph tolom i ph copom utice na PDESIGHN i generalno SCOP ????

Po mojoj nekoj logici DA... Da radi do -10 ili -15 bio bi bolji i skop i pdesighn ? Ili gresim ?


Hteo si reći - sa Ph@TOL i COP@TOL?
Ne utiče. Za SCOP(A) je nebitno šta se dešava ispod -10°C.

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6360233 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.