Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316794 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 08:48 - pre 165 meseci
Jeste, ali i troši malo više struje pri grejanju. Osim toga LGC ima protok 750 m3/h dok LDC ima 595 m3/h. Verovatno je zbog toga i malo bučnija kako kažeš. Osim toga COP je veći kod LGC nego kod LDC. Dalje, oko toga što jače greje (~1kw), ne znam šta da napišem.? Neki su ovde pominjali i da neke 9-ke bolje greju nego neke 12-ice, a u specifikacijama piše drugačije.

Voleo bih da čujem još nečije mišljenje.

p.s.

Nije mi baš toliki problem da se isprsim za još tih dodatnih 150 evra, ali mi je nekako bezveze da biram da kupim baš toliko skup uređaj koji ima garanciju samo jednu godinu (svaka sledeća godina garantnog roka se dokupljuje kod servisera posle redovnog odrđavanja, koje se naravno plaća). Bolja garancija se dobije na kupovinu automobila koji će da ide po rupama, nego na klima uređaj. Ipak to nešto govori o pouzdanosti klima uređaja. Na bilo koji veći uređaj bele tehnike, minimalna totalna garancija je dve godine, a neki dju čak i 5 godina. Kad sam pretraživao Internet za onu Daikin klimu, nalazio sam da po istočnoevropskim zemljama daju različite garancije 1, 2 ili čak 3 godine. Međutim, tu je reč o prodavcima koji mogu da pišu šta hoće. Bitno je šta kaže servis. Ranije sam čitao na ovom forumu da je neko bio upao u baš takav problem. Prodavac je dao veću garanciju nego što su dobavljač i servis odredili. Sve u svemu, klima uređaj ima kratak garantni rok i ne znam baš da li ima smisla bacati prevelike pare.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 09:13 - pre 165 meseci
^
Citat:
Jeste, ali i troši malo više struje pri grejanju.

Ne baš. Odnosno, ne ako ti zaista treba 12-ica (tj. ako si pravilno odredio potreban kapacitet). Ako staviš klimu male snage u prostoriju koja je prevelika (sa dodatnim izvorima toplote leti, sa mnogo spoljnih zidova na severnoj strani zimi i sl.) svaki inverter će ti praktično stalno raditi punim kapacitetom (odnosno sa 120-150% nominalne snage) i trošiti mnogo struje. Bolje će i grejati, naravno, ali to nije režim u kojima su inverteri predviđeni da rade. Ako radi u normalnim okolnostima, radiće punim kapacitetom samo kod inicijalnog zagrevanja hladne prostorije i brže je dovesti na željenu temperaturu, a onda smanjuje snagu. I zbog toga i ovo:
Citat:
Osim toga COP je veći kod LGC nego kod LDC.

takođe nije baš sasvim tačno. Nominalno je tako kao što pišeš, ali COP I EER se računaju u odnosu na nominalnu deklarisanu snagu/potrošnju (koje su opet, neka sredina po nekoj formuli između minimalne i maksimalne snage/potrošnje sa kojima inverter radi), a pošto je maksimalna deklarisana snaga/potrošnja značajno veća kod LDC modela (usled povećanog kapaciteta kod grejanja), veća je i prosečna tj. ona koja se koristi za računanje parametara. Ako inverter radi u svom ''normalnom'' režimu, radiće sa boljim COP-om od deklarisanog.

Za redovan servis se slažem - uglavnom je bespotreban. Košta oko 20 evra i to gledam kao harač koji moram da platim (u Srbiji) da bih imao garanciju 5 godina.
 
0

printxpress
printXpress

Član broj: 160921
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 09:42 - pre 165 meseci
Ljudi teba mi pomoc i savet u vezi grejanja sa klimom.

Naime planiram da grejem lokal od nekih 50-ak kvadrata sa klimom. Problem je sto je lokal u 2 nivoa i mislim da mi jedna klima nece zavrsiti posao tako da sam odlucio da kupim dve klime Mitsubishi FD-25 VABH koju je hippo spomenuo u nekom ranijem postu. Zvao sam neku firmu Klima M ali oni imaju neku FD-25 VA koja radi na -10 a za ovu FD-25 VABH nisu ni culi. E sad bih molio da mi neko kaze gde ima kod nas da se kupe najpovoljnije ove klime i da li ce mi to zavrsiti posao sto se grejanja tice. Takodje jel moze neko otprilike da mi kaze kolika bi mi bila mesecna potrosnja struje bila, onako ugrubo cisto da vidim da li se sve to isplati.

Pozdrav
 
0

hippo
Lj, SLO

Član broj: 220095
Poruke: 69
*.telekom.si.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 10:10 - pre 165 meseci
@printxpress:
FD-25 VA radi do -15, onda imaš VAH koja radi do -20 i VABH koja radi do -25 (provereno jer imam ja dve takve u kući).
VABH modeli došli su na europsko tržište tačno dve godine nazad, ali su stvarno skupe pa izleda da nema interesa da jih uvozniki uvoze u istočnu evropu.
Ako imaš lokal u 2 nivoa onda moraš da kupiš dve klime ali najbolje je da grejanje sa klimama kombinuješ sa nekih drugim konvencionalnim tipom grejanja ala radijatori. Sa klimom je najbolje kombinovati, jer u tom slučaju klima ne radi uvek na full nego na onom optimumu, a sa radijatorima greješ i zidove i tako akumuliraš toplinu, tako da onda nemaš onako čudan utisak u samoj prostoriji, ker sa klimom ne možeš da greješ isto kao sa radijatorom. Eto, tako da je najbolje imate kombinaciju obojeg.
 
0

printxpress
printXpress

Član broj: 160921
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 10:32 - pre 165 meseci
Hippo hvala na odgovoru. Vidim da si iz Slovenije, jel mozes da mi das neki kontakt gde bi mogao te klime kupiti u Sloveniji pa mozda organizujem neki prevoz. Naravno ako neko moze da mi kaze gde ova klima ima da se kupi u Srbiji bio bih mu zahvalan, ipak mi je to najlakse zbog garancije, montaze itd.
 
0

hippo
Lj, SLO

Član broj: 220095
Poruke: 69
*.telekom.si.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 12:20 - pre 165 meseci
@printxpress: uvoznik za Sloveniju je Vitanest.
Kod nas je garancija za Mitsubishi 2 godine, ali to mora da radi bar 10 godina bez ikakvog problema.
Jedini problem je da su ovde cene vrlo visoke, pa tako nisam siguran, dali ti se isplati da kupuješ klime ovde pa jih posle doteruješ u Srbiju, pošto ni transport nije jeftin...
 
0

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 17:20 - pre 165 meseci
interesuje me misljenje o klimi za zimsko grejanje - Carrier - 38YE012N/42HQE012N

na samsara.rs cena je 43.000 dinara a garancija velikih 5 godina ?

pise da radi od -14

misljenja?
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.09.2010. u 20:27 - pre 165 meseci
Ne radi do -14 vec do -7 (po specifikaciji koju mogu da ti posaljem)... Klima je inace skoro ista kao Midea (isti je proizvodjac), isti kompresor imaju, sve isto, jedino sto su malo veci izmenjivaci toplote. I sto je 2x skuplja

Ja je imam nazalost i losa je za grejanje, greje isto kao Midea (losa je klima uopste, pogotovo za te pare)... Usput, (skoro) svaka klima ima garanciju 5 godina
 
0

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 00:16 - pre 164 meseci
@hippo, preporučio si mi bio klimu Daikin FTXG35D ili FTXR 28 E. Tu ne mogu da nađem, ali ima ova Daikin-FTXS35G/RXS35G. Treba da je ova slična kao FTXG35D? Model FTXR valjda samo ima još i ovlaživač/isušivač vazduha?


"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
0

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 00:24 - pre 164 meseci
koja je po vama najbolja klima za grejanje tj najbolji odnos jacine u kilovatima, potrosnje struje i cene uredjaja? koliko sam uspeo da iscitam to je ova fujitsu 12tica bilo ova od 610 evra ili ova jaci model od 750 evra sa plazma filterom ?
 
0

backarelly
Radojević Branislav
Serviser,Linde viljuškari
Beograd

Član broj: 267936
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 01:23 - pre 164 meseci
-ljudi,treba mi pomoć...
Najme,svidela mi se LG S12AT klima od 57.000 (po specifikacijama i ceni) i reših da je kupim. Čekajući majstora,ja to lepo otpakov`o i krenuo u proučavanje.
Spoljna jedinica živa lepota,unutrašnja manje-više. Prilikom kupovine,mogao sam da biram izmedju Turske i Korejske. S`obzirom da sam tanak sa džepom,odlučih se za Tursku (jeftiniju) verziju pod navedenom oznakom.
Medjutim,sada kada sam je raspakovao,provalim da su pogrešili u isporuci. Unutrašnju jedinicu sam dobio onu kou sam kupio (LG S12AT ESNW126E0G3 Made in Turkey),medjutim,spoljnu jedinicu sam dobio LG S12AF uh0 ASUW126HDW0 Made in Korea. Ta oznaka ima još i pridodato "Hero",kada pogledam u google-u. Taj model "AF" je definitivno skuplji,ali ne vezano za to,stvarno mi je cimanje da je vraćam u radnju i tražim spoljnju jedinicu "AT" koju sam i uplatio.
Savet koji mi je potreban je.... -Da li mogu da ugradim tako dobijenu klimu,s`obzirom da se unutrašnja i spoljašnja jedinica razlikuju po oznakama i zemlji porekla ? Molim za pomoć,pošto mi već danas dolazi servis ?
 
0

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 10:12 - pre 164 meseci
Ne znam šta da radiš? Ako već nećeš da zoveš prodavca, nazovi servis pre nego što dođu da neka ti kažu njihovo mišljenje.

Uzgred, danas sam i ja pozvao jednog servisera i pitao ga da li prodaje klime i rekao mi je da na sve LG klime koje on proda i ugradi, daje 3 godine totalne besplatne garancije!
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 11:10 - pre 164 meseci
Kod invertera nema petljanja (kombinovanja) jedinica,zato trazi onu koja ide u paru sa unutrasnjom.Tako mora i zbog garantnog lista (upisuju se serijski brojevi obe jedinice).AT je turska,a AQ je korejska.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 15:44 - pre 164 meseci
Jel ima neko iskustva sa Samsung S-inverterom AQV 12VBCN, cena je oko 50k din.
http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-klima-aqv-12vbcn.html
Ne mogu da nadjem nigde specifikacije, potrebna mi je klima za grejanje prevnstveno.
Do koje temperature greje, koliki su COP i EER, i najvaznije kakav je to S inverter, jel to AC ili DC?
Koliko je ovo lisoiji izbor u odnosu na recimo neki fujitsu asya 12lgc?

Zanimljiva mi je posto je mogu dobiti na 12rata beskamatno.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 18:12 - pre 164 meseci
^^Topla preporuka zaobidji samsung invertere!

od podataka za tu klimu sam pronasao sledece:

Unutrašnja jedinica - ogledalo | Za kvadraturu 50-70 m2 u zavisnosti od rasporeda | Kapacitet hlađenja: 3.5 kW | Kapacitet grejanja: 4.0 kW | Protok vazduha: 9 m³/min | Stepen smanjenja vlage: 1.4 l/h | Napajanje: 220-240V, 50Hz | Ulazna snaga hlađenja: 1030 W | Ulazna snaga grejanja: 1100 W | Jačina struje hlađenja: 4.8 A | Jačina struje grejanja: 5.2 A | Nivo buke unutrašnje jedinice: 35/21 dB | Nivo buke spoljne jedinice: 45 dB | Dimenzije unutrašnje jedinice (ŠxVxD): 82.5 x 28.5 x 18.9 cm | Dimenzije spoljne jedinice (ŠxVxD): 79 x 54.8 x 28.5 cm | Težina unutrašnje jedinice: 9 kg | Težina spoljne jedinice: 32.6 kg | Garancija: 1 godina | Zemlja porekla: PRC |

Ne odgovaram za tacnost podataka.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
0

backarelly
Radojević Branislav
Serviser,Linde viljuškari
Beograd

Član broj: 267936
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.09.2010. u 23:56 - pre 164 meseci
-izvinjavam se ako smaram,ali opet mi je potrebna pomoć !
Otišao sam kod prodavca i zamenio spoljnu jedinicu (uzeo odgovarajuću LG S12AT). Taj problem sam rešio,medjutim istrčao je novi.
Zvao sam drugara,koji već godinama ugradjuje klime. Kada smo je postavili i povezali svu instalaciju,pri prvom paljenju,klima je regularno počela da radi,da bi zatim izbacila grešku CH 05 koja blinka. Probali smo da resetujemo (po uputstvu) ,vratimo na fabrička podešavanja,ali ništa. I dalje izbacuje CH 05.
Pročitah na internetu,da je ta greška vezana za komunikaciju izmedju spoljnje i unutrašnje jedinice. Kabal je dobro povezan,spoljna jedinica dobija napajanje. Proverili smo i inpulsni (crni) kabal i on je u redu.
Das li je neko od vas imao slično iskustvo i u čemu može biti problem ? Molim vas,ako neko može da pomogne !!!
 
0

backarelly
Radojević Branislav
Serviser,Linde viljuškari
Beograd

Član broj: 267936
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.09.2010. u 18:27 - pre 164 meseci
-rešio sam problem,pa bi da to podelim sa vama u slučaju da nekog snadje ista sudbina.
Problem je bio u tome što sam dobio od prodavca rasparenu klimu po drugi put ! Naime,dali su mi LG S12AT ,medjutim potrebno je gledati i broj posle toga,koji je nešto manji i označava model elektronike.
S12AT NE3S je bila oznaka unutrašnje jedinice, a S12AT UE2S spoljašnje. Te dve oznake se nemogu upariti,bez obzira na isti model.
Potrebno je da se slaže broj u oznaci elektronike (u mom slučaju to je 3),da bi se ostvarila konekcija izmedju spoljnje i unutrašnje jedinice.
Danas sam dobio informaciju,da su mnogi od kupaca dobili raspar,pa su imali muke. Majstor kaže da su se te razlike u elektronikama od skoro pojavile i da i on nije bio sa svim siguran u to.
Kada budem istestirao klimu,podeliću utiske sa vama (vezano za ovaj model). Možda nekom i pomogne pri kupovini....
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.09.2010. u 13:45 - pre 164 meseci
Fujitsu, naravno :)
Ako ti se inverter ne uklapa u budzet, uzmi on/off, oko 400 evra je

Citat:
Roker23: koja je po vama najbolja klima za grejanje tj najbolji odnos jacine u kilovatima, potrosnje struje i cene uredjaja? koliko sam uspeo da iscitam to je ova fujitsu 12tica bilo ova od 610 evra ili ova jaci model od 750 evra sa plazma filterom ?
 
0

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.09.2010. u 17:47 - pre 164 meseci
@Kalimero 011

Citat:
Ovaj Daikin koga si naveo jeste za ova tržišta (prvenstveno za rusko), ali to ne znači da je loš. Oznaka koju su ti dali je spoljna jedinica, oznake koje si naveo znače upravo to (unutrašnja / spoljna). Inače, to je ulazni model Daikin invertera i u rangu je sa Fujitsu-om koji si naveo pod brojem 2 (tu su i po ceni). Po meni je od svega što si ti naveo najbolja klima pod brojem 3. (Fujitsu plazma) - a bilo bi i kotradiktorno da kažem nešto drugo, kad sam već dao pare za istu ;). Ovaj Mitsubishi koji ti @hippo preporučuje je verovatno najbolja klima od svih nabrojanih, ali mislim da ti se neće svideti cena (ako je uopšte ima na lageru).


Za Daikin sam našao i prodavca i servisera u Kragujevcu. Još uvek nisam pronašao bilo kog u KG koji prodaje Fujitsu, mada mi se veoma dopada ovaj Plazma model (ASUB 12LDC).

Koliko dugo imaš ovu klimu i kako te služi po ciči-zimi? Kad si je kupio i kakvu garanciju si dobio? Ovo me posebno interesuje, pošto sam u KG našao 3 servisa koji prodaju LG klime i daju totalnu trogodišnju garanciju. Za Daikin daju jednu godinu garancije, uz mogućnost produženja posle obaveznog godišnjeg servisa.

U prodavnici u kojoj prodaju Daikin, nahvalili su mi i neke Gree klime. Prvi put čujem za njih. Sa kojim poznatim markama one mogu da se uporede?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.09.2010. u 19:53 - pre 164 meseci
Sa Mideom npr.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316794 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.