Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta

[es] :: Izdavaštvo :: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta

[ Pregleda: 3442 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta12.11.2006. u 01:35 - pre 212 meseci
Treba da stampam oko 100000 (mozda nesto vise) listova A4 formata mesecno,slika+tekst,u boji.Kvalitet nije bitan,slika je tek za ukras,za "jednokratnu" upotrebu je,samo da je cena niska.Koja je vrsta stampe najprihvatljivija za to,koji papir (odgovarao bi mi onaj tanki koji ubacuju u neke casopise,kao reklamni materijal,neki su cak i stampani na njemu mada,teorijski,moze i onaj "mesarski")?
U "home" varijanti (znam,smesno je pokusavati taj tiraz kuci mada mi prija sloboda promene u bilo kom momentu) bi me izaslo oko 2 din/kom.Koliko moze da bude cena u stamparijama ili je bolje da ulozim neki e u opremu pa da pokusam sam?
 
Odgovor na temu

krneticv

Član broj: 119817
Poruke: 8
212.62.44.*



Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta13.11.2006. u 14:42 - pre 212 meseci
Mogu ti ponuditi jednu varijantu. Javi se na [email protected] ili 063 731 05 34
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta14.11.2006. u 00:45 - pre 212 meseci
Mozda nisam najbolje objasnio o cemu se radi,tj. da osim cene imam i drugi problem s ovim...
Radi se o tome da je u pitanju mali katalog koji osim opisa proizvoda sadrzi i cenu.A cena se menja veoma cesto,skoro svakodnevno (nanize uglavnom,u pitanju je vecinom tehnika a njoj brzo pada cena).
Trenutno neki mali tiraz,oko 10000 kom stampam sam,na laseru,s tim da imam neku vezu za papir i tonere.To mi daje mogucnost da izbacim par stotina komada dnevno,sutra se to podeli a ja u medjuvremenu korigujem cene,dodajem/oduzimam proizvode i stampam novih xxx kom za prekosutra.Tako dobijam stalno azurne podatke,svako dobija stvarnu cenu u trenutku kad je dobio ponudu.
Problem mi predstavlja sledeca stvar: ako odnesem u stampariju katalog recimo prvog u mesecu,a on,nakon pripreme i same stampe izadje za 15-20 dana,tada prakticno nudim proizvod za 150E (koji jeste bio toliko prvog) ali vec moze da se pronadje na svakom uglu za 140 ili manje,kao i kod mene ,naravno,medjutim potencijalni kupac prvo vidi onih "150E" koji ga u startu odbijaju.Drugi je problem ako zelim da budem tacan sa cenama (a pod uslovom da masina samo mene ceka,sto cesto nije slucaj) svakodnevno treba raditi novu pripremu,praviti ploce,filmove ili sta vec a to je neisplativo.
Zapravo,najvise me interesuje postoji li neki,kod nas mozda iz nekog razloga manje zastupljen,nacin direktne digitalne stampe ili nekog umnozavanja koji bi meni odgovarao (po ceni) u ovom trenutku ili mozda neki stampac izrazito niskih troskova stampe (da ne kazem da "guta" i wc papir a toner se sipa lopatom iz dzaka :) ) s obzirom da sam kvalitet,rezolucija i sl. i nisu toliko bitni?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
212.200.220.*



Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta14.11.2006. u 23:30 - pre 212 meseci
Jedno od mogucih resenja je da mesto kucnog lasera to radis na nekom "fotokopiru" recimo Ricoh serija Aficio, koji ima mreznu karticu, tj koristis ga kao c/b stampac. Brzine u zavisnosti od modela se krecu i preko 100 strana u minuti, a toner je relativno jeftin u odnosu na lasere.
Ako hoces da isprobas, odnesi fajlove za stampu u fotokopirnicu Alesandre u Z. Jovinoj, pa ces videti koliko brzo i kojim kvalitetom radi Ricoh. A ukoliko se odlucis da investiras u tako nesto, prvo porazgovaraj sa serviserima oko odrzavanja i repromaterijalu koji ce te odluciti za firmu i model uredjaja.
pozdrav
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta17.11.2006. u 01:05 - pre 212 meseci
Ovo mi vec vise odgovara...Hvala na ideji :).Zaista su dosta jeftiniji toneri i daleko veceg kapaciteta.
Sad,posto novi kopiri nisu bas jeftini,isplati li se kupovina polovnog ,odnosno koliko se tu kvari,tj. trosi nesto ozbiljnije ili su u pitanju vise zamene nekih valjaka i sl. "potrosnih" elemenata?
Drugo,video sam neke Lexmark laserske stampace (500-600E) za koje oni tvrde da mogu da izbace do 200.000 listova mesecno,30-40L/min a toneri su kapaciteta do 30.000 lista (inace oko 9000 din je punjenje) sto me dovodi do nekih 0,50din/list...Neka iskustva?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
212.200.223.*



Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta17.11.2006. u 06:34 - pre 212 meseci
pre ikakve kupovine najbolje da pogledas gde mozes da nabavis repromaterijal za odabrani stampac/kopir, a mozda i vaznije da li ima dostupnog servisera u NS. Za cene polovnih kopira mozes da se raspitas i u Sprintu, cisto radi komparacije, a cuo sam da u Madjarskoj mozes dosta povoljno proci i sa cenom, prevozom, repromaterijalom, pogotovo kad ti posle vrate njihov PP.
Videh da si pominjao stampu u boji (nije bitan kvalitet, rezoluc...), resi to papirima u boji. Ako trazis informacije iz Madjarske, pogledaj i cene papira, a raspitaj se i za povracaj gorepomenutog poreza.
 
Odgovor na temu

codeart

Član broj: 119446
Poruke: -93
*.drenik.net.



Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta27.01.2007. u 22:51 - pre 209 meseci
Postoji mogucnost da se odstampa tiraz od recimo 100.000 primeraka a da se naknadno dostampava dodatna boja tj peti prolaz ili cak sa cetvrtim da se resi. U svakom slucaju ako si zainteresovan za jos neke opcijeposalji mi e-mail na [email protected]
 
Odgovor na temu

Serviser83
Petrovic Srdjan
serviser fotokopir aparata
Beograd

Član broj: 134825
Poruke: 2
*.eunet.yu.

ICQ: 369


Profil

icon Re: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta18.02.2007. u 19:12 - pre 209 meseci
Ako nisi jos resio problem oko stampe, javi se ([email protected]). Mogu ti predloziti/ponuditi razne aparate, tonere, papir i potrosne delove za aparate kao i servis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: 100.000 listova mesecno-najjeftinija varijanta

[ Pregleda: 3442 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.