Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ROVER 75 - za i protiv ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: ROVER 75 - za i protiv ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 53818 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?22.12.2006. u 21:39 - pre 210 meseci
Citat:
Bryan Fury: Ih... pretera ga. Nisam sedeo u njemu, ali pretpostavljam da nije baš jaguar. :)


Ja jesam sedeo u 75-ici, ali nisam u jaguaru. :-) Unutrasnjost jaguara sam video na slikama i uzivo nekoliko puta, ali samo kroz prozor od istog :-)

Ono sto mogu da kazem, je da je kabina rovera apsolutno fantasticna i cini mi se da ne zaostaje uopste za jaguarom, a stil je potpuno isti. meni je cak lepsa unutrasnjost 75-ice od jaguara S i X type.


Citat:
vladd: Tesko ces primetiti razliku izmedju Rovera i Jaguara po konforu, jedino spoznaja da si u Jaguaru, daje "novu dimenziju". A razlika je izmedju Forda i Jaguara, kao Zastava i Golf, nije prevelika ali je osetna.

Tacno tako.

Citat:
markom: Naravno, sve je isto kao u Jaguaru ako ti odgovora 0-100 za oko 45 minuta, što je ključna razlika između Rovera i Jaga ;-).

Marko.


Takve limuzine i nisu predvidjene za neko divljanje, jurnjanje, izivljavanje... vec da uzivas u voznji, da se vozis udobno i u otmenom okruzenju (kabini). rover 75 i sa ovim dizel motorom koji sam pomenuo ima solidne performanse. oko 10s do 100 i oko 200 max brzina uz primernu elasticnost. naravno ima i jacih motora u ponudi, V6 itd, pa ko voli (i ima para za to) nek izvoli, doice vrlo brz auto. da ja kupujem 75 uzeo bih sa pomenutim BMW dizelasem, mislim da su za vecinu ljudi takve performanse sasvim ok, a kao sto rekoh to i nije auto za divljanje.




Citat:
HoT_Steppa: @milosnikolic:
Ne sumnjam da je sve kako kazes, ali mislim da bi te ODRZAVANJE Rovera 75 kostalo skuplje ovde nego odrzavanje Mercedesa S klase.
Zavisi takodje i koje godiste kupujes i koliko bi ga zadrzao kod tebe. Takodje u startu, ako ga vec ne nabavljas povoljnije, budi spreman da izgubis OGROMNE pare kad ga budes prodavao.


Pa treba da kupi neki star jedno 5 godina kome je vec pao najveci deo cene. u tom slucaju i ako ga ne zadrzi preterano dugo kod sebe nece biti na velikom gubitku. Ne slazem se da bi ga odrzavanje kostalo skuplje od S klase, jer to je ipak auto jos jednu ili dve (nisam siguran) klase iznad. imam komsiju koji vozi rover (do duse malo stariji) i nije nikakav narocit burzuj, a ipak ga vozi i odrzava. Kaze da odrzavanje 75-ice jeste skuplje nego kod njegovog (600) ali ne drasticno. Inace coveku je 75-ica auto snova, bas smo pricali o njemu. merka ga da ga kupi kad bude imao love i kad mu jos malo padne cena.

Citat:
Bryan Fury:Hmhm. Ne bih da teram u offtopic, ali nekako ne verujem da samo "spoznaja" deli Jaguara i Rovera, a pogotovo da je izrada bolja nego kod Audija koji je poznat po visoko kvalitetnom finiširanju, mada ko zna.


Govorimo o kvalitetu izrade i kvalitetu materijala u kabini, a ne generalno o kvalitetu izrade. sto se tice kabine svakako da je Rover ispred vecine Audija, to je jednostavno odlika i shmek britanskih automobila. oni posebno posvecuju paznju enterijeru, vode racuna o svakom detalju. bukvalno sve je presvuceno i oblozeno plemenitim materijalima- drvetom i kozom. jaguar ima enterijer u istom stilu, kao sto rekoh, meni je roverov cak i za nijansu lepsi.


Citat:
StORM48:

Mada, gledajući iskustva koja je jedan moj poznanik imao sa (nikad prežaljenim) Jaguarom XJS, nisam baš siguran koliko bi bilo ko bio zadovoljan - isti se kvario relativno često i svaki put je na popravku morao da čeka, u proseku 2-15 dana, a više puta ga je servisirao u Austriji. Iako to nerado priznaje, kaže da je Jaguar (u kojeg je skoro pa zaljubljen) auto, za koji nikada ne bi mogao da kaže da ga je "slatko izvozao".

Više je bio po servisima, nego na putu.

Ovo nikako ne znači da je Jaguar generalno loš, ali nisam baš oduševljen tim čuvenim britanskim "perfekcionizmom", onda kada se zaviri pod haubu. Ako je verovati nekolicini sadašnjih i bivših vlasnika (iz okoline i sa interneta), ni Jaguar nije slučajno vađen iz kaljuge, od strane Forda. Solidnijeg je enterijera, nego što je ukupno kvaliteta.

Na kraju, cene polovnih primeraka govore same za sebe - vlasnici gledaju da ih se što pre otarase.
Sad, but true. :(

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 22.12.2006. u 22:06 GMT+1]


To se moze procitati u mnogim auto magazinima- da jaguari provode vise vremena u servisima nego na putu. Statistika tako pokazuje. no rover nije jaguar i na svu srecu 75-ica je po statistici pouzdanija od jaguara. nije u vrhu ali je na istom nivou kao Opel Vectra i Ford Mondeo (mozete procitati u onom testu). a Mondeu i Vectri niko ne prebacuje da su nepozdani :-)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?22.12.2006. u 21:46 - pre 210 meseci
Evo nešto malo informacija. :)

http://www.whatcar.co.uk/car-review-readers.aspx?RT=2399
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?22.12.2006. u 21:51 - pre 210 meseci
pa ima ih nekoliko koji se zale na kvarove, ali vecina ga ipak hvali... neki ga cak dizu u nebesa... jedan kaze da je imao 40 automobila i da je 75 apsolutno najbolji :-)
 
Odgovor na temu

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?22.12.2006. u 22:20 - pre 210 meseci
pa ne znam. ali enterijer mu je stvarno extra uradjen mislim kvalitetna ekstra koza ali sa stilom jaguara. taj auto je vrlo udoban i i uzivanje je ici na duze staze sa njim. ja bih ti preporucio 2.0dizel jer je to vec neko napomenuo da je bmw motor. a i stvarno malo trosi stvarnih 6 litara isto kao i i audi a6 1.9tdi. za delove jeste mali mproblem nema ih na svakom cosku kao za wv ali ih ima i novih a i polovnih nije bas neki problem za nabavku. neko je napomenuo da moze da se svrsta sa lanciom pa imao sam je i nebih se slozio sa vama. 75-ica je po meni mnogo boljai auto luksuzniji izdrzljviji od lancije ali svi mi imamo razna iskustva. jedini i najveci problem je prodaja tog auta i veliki gubitak cene za kratko vreme.
slobodan81
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?22.12.2006. u 22:47 - pre 210 meseci
Citat:
ilkebgd: pa ima ih nekoliko koji se zale na kvarove, ali vecina ga ipak hvali... neki ga cak dizu u nebesa... jedan kaze da je imao 40 automobila i da je 75 apsolutno najbolji


Pa dobro je, bolji je izgleda nego što sam mislio. Ako se uzima onda naravno dizel, mnogo će se bolje držati u daljoj prodaji.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 08:46 - pre 210 meseci
Da, da i obavezno napisati u oglasu "Bmw dizel motor" :-)
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
195.252.117.*



+1 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 10:01 - pre 210 meseci
Nego gde nam je Milos sto je postavio temu, ne javlja se... sta li je odlucio_
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 10:29 - pre 210 meseci
Kupio bmw-a sa dizel motorom :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 15:51 - pre 210 meseci
Priznajem da su "nemci" dobri u finisiranju, ali i dalje ne razumem njihovu "filozofiju, da u limuzincine guraju ekono-motore ("stedisu", nemocnog 1,9, pa i sa dve turbine). Tu ne treba da "ulazi" manje od 2,4, pa benzin ili dizel, po volji.

"Nemci" imaju razvijen smisao za humor sa dodatnom opremom, pa sam vozio A4(2004), sa duplom digitalnom klimom, ali nema elektropodizace na zadnjim vratima. Koza je za najskuplje "opremljene".

To kod "klasicne filozofije" udobnog i luksuznog modela nije slucaj, motori su "dovoljni", oprema je "kompletna" izrada netipicna.

Poz.
 
Odgovor na temu

milosnikolic
Novi Beograd

Član broj: 120412
Poruke: 13
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 17:31 - pre 210 meseci
Nisam znao da je toliko ljudi uopste zainteresovano za Rovera 75 generalno.

Hvala na svim komentarima i odgovorima !

Odlucio sam da kupim Rovera 75 2.0 CDT, sad samo gledam kombinaciju da ga uvezem iz nemacke posto tamo moze da se nadje za 5-7k evra u exxtra stanju, dok kod nas (halooglasi) je od 9500 - 12.000 E. Necu da napominjem kako nemci odrzavaju svoja kola a kako nasi ljudi. Eto tako mogu da se nadovezem na ovu temu pa da pitam da li imate neka iskustva sa uvozom automobila iz Nemacke, koliki su stvarni troskovi odlaska, dovozenja, zoll tablica...sta vec sve od troskova tu postoji.

Inace, moj komentar na sve prethodne je:

Posto ne kupujem kola da bih se "palio" na potezu Slavija-Terazije-Trg pa u krug, niti da bih prevozio robu za STR u njemu, ne ocekujem da "prelecem" preko lezecih policajaca, da overavam svaku rupu i da posle svega kazem - Ma Rover je sr*nje, otis'o mu trap za 6 meseci, ili da ga "teram" na 7000 obrtaja - mislim da ce me auto uz normalnu voznju i paznju sasvim lepo sluziti. Ono sto je presudilo da se odlucim za njega je :

1. Enterijer i komfor (citaj udobnost + zvucna izolacija + uzivanje u voznji)
2. Motor (ipak je BMW)
3. Jednostavno - palim se na Engleski stil i smek

Ajd da cujemo komentare...narocito su dobrodosli oko uvoza iz nemacke

Pozdrav svima !

p.s. pogledajte sliku enterijera (attachment)

[Ovu poruku je menjao milosnikolic dana 23.12.2006. u 18:47 GMT+1]
Milos Nikolic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 20:13 - pre 210 meseci
Imaš već diskusiju o uvozu iz inostranstva na ovom forumu pa potraži.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 20:29 - pre 210 meseci
Citat:
milosnikolic: Nisam znao da je toliko ljudi uopste zainteresovano za Rovera 75 generalno.

Odlucio sam da kupim Rovera 75 2.0 CDT, sad samo gledam kombinaciju da ga uvezem iz nemacke posto tamo moze da se nadje za 5-7k evra u exxtra stanju, dok kod nas (halooglasi) je od 9500 - 12.000 E. Necu da napominjem kako nemci odrzavaju svoja kola a kako nasi ljudi. Eto tako mogu da se nadovezem na ovu temu pa da pitam da li imate neka iskustva sa uvozom automobila iz Nemacke, koliki su stvarni troskovi odlaska, dovozenja, zoll tablica...sta vec sve od troskova tu postoji.

Inace, moj komentar na sve prethodne je:

Posto ne kupujem kola da bih se "palio" na potezu Slavija-Terazije-Trg pa u krug, niti da bih prevozio robu za STR u njemu, ne ocekujem da "prelecem" preko lezecih policajaca, da overavam svaku rupu i da posle svega kazem - Ma Rover je sr*nje, otis'o mu trap za 6 meseci, ili da ga "teram" na 7000 obrtaja - mislim da ce me auto uz normalnu voznju i paznju sasvim lepo sluziti. Ono sto je presudilo da se odlucim za njega je :

1. Enterijer i komfor (citaj udobnost + zvucna izolacija + uzivanje u voznji)
2. Motor (ipak je BMW)
3. Jednostavno - palim se na Engleski stil i smek

Ajd da cujemo komentare...narocito su dobrodosli oko uvoza iz nemacke

Pozdrav svima !

p.s. pogledajte sliku enterijera (attachment)



Bravo Milose, na tvom mestu ja bih se upravo za tu varijantu odlucio (Bmw motor koji smo ti i preporucili + uvoz). Sto se tice nacina voznje i svrhe tog vozila vec sam izneo identicno misljenje, a enterijer mu je stvarno fenomenalan, nema spora.

Srecno trazenje/kupovina i javi kad kupis, ubaci slike itd.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?23.12.2006. u 21:05 - pre 210 meseci
Blago tebi kad mozes da pazaris auto za uzivanje. Srecna nabavka i voznja. Naucices ponovo da se smejes .

Poz.
 
Odgovor na temu

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 19:45 - pre 210 meseci
Priznajem da su "nemci" dobri u finisiranju, ali i dalje ne razumem njihovu "filozofiju, da u limuzincine guraju ekono-motore ("stedisu", nemocnog 1,9, pa i sa dve turbine). Tu ne treba da "ulazi" manje od 2,4, pa benzin ili dizel, po volji.

nisi u pravu 1.9 tdi je kod mene bas u vecem autu i nepravimi probleme kao nedostatak snage ili max brzine. cak stavise lako se potera do 200km/h ljudi ti automobili nisu za trke za ludorije kupi malu neku zujalicu i jurise koliko hoces.
jer ti posedujes neki 1.9tdi pa tvdis da su to slabi motori ili je sad toliko nas budale u srbiji jedino ti pametan
slobodan81
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 19:55 - pre 210 meseci
@slobodan81
Pa dobro, za koliko ubrzava do 100 taj tvoj audi, daj da procenimo?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 20:07 - pre 210 meseci
ja nisam rekao da on ima neko ubzanje naravno to nisam ni merio niti cu ikata taj auto mi sluzi za dalja putovanja itd. i svi smo svesni da ni jedan dizel nije za jurcanje ali da neko prica da ima nedostatak snage da mora da ima najmanje 2.4 2.5 to je cista glupost. jedino osobe koje zeleda spoje neku malu sporcku voznju treba mu taj motor meni ne/ . za jurcanje imam drugi auto naravno turbo benzinac
slobodan81
 
Odgovor na temu

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 20:12 - pre 210 meseci
a vecina od nas te dizwlw kupuje zbog ekonomicnije potrosnje a ne zbogjurcanja i maltretiranja tih automobila
slobodan81
 
Odgovor na temu

civikom
MACEDONIA

Član broj: 116619
Poruke: 2
85.30.105.*



Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 21:34 - pre 210 meseci
Druze vozim ROVER 420di 105konja dizel vec 10 godina(230.000 km) i nisam imao do sada nikakav problem,i ja bih ga menjao samo sa roverom 75,ko nije vozio engleski auto ne moze da svati sta je elegancija.
TONI
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 23:30 - pre 210 meseci
Citat:
slobodan81: nisi u pravu 1.9 tdi je kod mene bas u vecem autu i nepravimi probleme kao nedostatak snage ili max brzine. cak stavise lako se potera do 200km/h ljudi ti automobili nisu za trke za ludorije kupi malu neku zujalicu i jurise koliko hoces.
jer ti posedujes neki 1.9tdi pa tvdis da su to slabi motori ili je sad toliko nas budale u srbiji jedino ti pametan


Hmm. Zanimljivo. Nisam primetio da je neko rekao "ovde u Srbiji, svi budale... bla, bla...", već je čovek konstatovao da su krenuli da sklapaju ogromne automobile sa smešnim motorima za tu klasu i ja se sa tim slažem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ROVER 75 - za i protiv ?24.12.2006. u 23:46 - pre 210 meseci
Jedino što je sigurno je da taj motor nije uveden zbog Srba. Ne znam tačno kako to ide u inostranstvu, ali sigurno imaju neke poreske olakšice ako je motor ispod 2000 kubika i slično. Uostalom, Mercedes 123 je imao 300D od 100 konja pa se niko nije žalio, a sad je 1.9 TDI odjednom slabašan (koji je sigurno "tri u čelo" za tog 300D). Naravno, bolje je imati više konja nego manje, ali kome se ne žuri i ne voli da ide u rizična preticanja biće sasvim dovoljan i taj, a pri tom će i dalje imati prostran i udoban auto, a ne nekog Pola sa troje vrata (kome verovatno taj motor najviše leži). Takođe, drugačiji su i troškovi održavanja za 1.9 i za 3.3 V10 i to nigde nije mala stavka. Verujem da ga nisu stavili džabe u ponudu, mada bi bilo zanimljivo videti koji broj kupaca A6 ili sličnog vozila se odlučuje za taj motor pri kupovini (verovatno jednocifren).

P.S.
Da ne bude zabune, ja da kupujem ne bih uzimao ispod 200KS
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ROVER 75 - za i protiv ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 53818 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.