Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 112336 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 09:50 - pre 203 meseci
Hahahahahahahaha, "ovako više ne može"... Kasno, kevo, kasno

Stella, ruke ti se pozlatile
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 10:03 - pre 203 meseci
Hehhehe stim što u normalnim državama ovakvi slučajevi dospevaju u novine kao izuzetak, a kod nas su pravilo...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.250.96.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 10:12 - pre 203 meseci
originalni clanak:

Citat:

Senza chiavi né paghetta a 61 anni

Catania,la mamma 81enne:"Torna tardi"

In Italia, si sa, i giovani vivono sempre più a lungo in casa con la famiglia invece di farsene una propria. Molti poi si fanno anche mantenere dai genitori che sono felici di accudire il loro pargoletto ormai adulto. A volte però a causa dei diversi stili di vita si possono verificare incomprensioni. Come a Catania dove una madre ha sospeso la paghetta al figlio che tornava troppo tardi la sera. La donna ha 81 anni, il figlio 61.

Lui non rispettava gli orari di rientro a casa e usciva senza dirle dove stava andando, così dopo le ennesime ore piccole l'anziana madre gli ha tolto le chiavi dell'appartamento, l'ha lasciato fuori casa e gli ha sospeso la paghetta.

E' stata la donna, rivela l'edizione di Catania del quotidiano La Sicilia, a rivolgersi alla polizia di Caltagirone per cercare di ''convincere quel testone'' di suo figlio a ''comportarsi bene con la sua mamma''. Pronta la replica di lui: ''si comporta male'' e poi ''mi dà una paghetta settimanale insufficiente'' e ''non sa cucinare bene''. Un agente del commissariato ha fatto da paciere e dopo avere raccolto gli sfoghi dei due li ha convinti a riprovarci e sono tornati a vivere insieme.

''Mio figlio non mi rispetta - si è sfogata la donna con la polizia, dopo avere lasciato il figlio fuori di casa - non mi dice dove va la sera, e torna tardi a casa. Per punirlo sono stata costretta a togliergli le chiavi di casa e lasciarlo fuori, dopo che aveva fatto ancora una volta le ore piccole. Non è mai contento dei cibi che gli preparo ed ha sempre un motivo per lamentarsi. Così non si può andare avanti...''.

''La colpa non è mia - e' stata la replica del figlio della donna - è lei che si ostina a trattarmi male: mi dà una paghetta settimanale troppo modesta, e a me che sono disoccupato quei soldi non bastano. E, poi, cucina veramente male...''. L'intervento dell'agente di polizia è riuscito a smorzare lo scontro e così madre e figlio sono tornati a casa insieme, e lui ha riavuto chiavi e paghetta.

Una storia italiana a lieto fine, nel Paese dove i mammoni non hanno età

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 12:28 - pre 203 meseci
E taj original nam znači u p...u materinu, pogotovo boldovani deo :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.250.96.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 12:29 - pre 203 meseci
Boldovani deo znaci da u Italiji mladi uglavnom dugo zive u kuci sa roditeljima...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 16:58 - pre 203 meseci
Citat:
A kako to onda roditelji izdrzavaju decu i sebe uz iste "prosecne plate" ?

Po toj racunici, u Srbiji niko ne bi ni pravio decu ni bilo sta.

Naravno da je moguce osamostaliti se i u Srbiji, samo je nekima lakse da zive od roditeljskih para a drugima da kukaju kako im je ______ (ubaciti po zelji) kriv za sve.


U Srbiji retko ko i pravi decu. U Srbiji vlada bela kuga. Kad se oduzme broj izbeglica koji je poslednjih godina dosao u Srbiju situacija je i vise nego zastrasujuca.
Naravno da je moguce osamostaliti se u Srbiji, skuciti i oformiti porodicu, ali treba naci NEsponzorusu koja ce se zadovoljiti sa 2x250-300 evra mesecno, za ishranu, odevanje i komunalije (prezivljavanje), van toga na vecinu stvari tipa izlasci, izleti, letovanja, i razna vantipicna troskarenja treba da zaboravi jer ne ostaje nista od para. Da ste vi srpke devojke, koliko Vas bi pristalo na ovo?
Ko je kriv za ovo?
Dezurni krivci verovatno.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 18:21 - pre 203 meseci
Citat:

Naravno da je moguce osamostaliti se u Srbiji, skuciti i oformiti porodicu, ali treba naci NEsponzorusu koja ce se zadovoljiti sa 2x250-300 evra mesecno, za ishranu, odevanje i komunalije (prezivljavanje), van toga na vecinu stvari tipa izlasci, izleti, letovanja, i razna vantipicna troskarenja treba da zaboravi jer ne ostaje nista od para. Da ste vi srpke devojke, koliko Vas bi pristalo na ovo?

Pa znas sta Hot_Steppa ...
nije to opravdanje. Prava srbska devojka ne rukovodi se sigurno ovakvim razmisljanjima...
Kako su nase bake radjale mnogo vise dece u jos tezim situacijama??? Sto se ne ugledaju na njih?!?

Te materijalisticke price o finansijskoj sigurnosti kao osnovi srecnog porodicnog zivota nama je zapravo nametnula zapadnjacka propaganda!!!
Pravi Srbin i Srbkinja, okrenuti duhovnim vrednostima("Da se Srbi sloze, umnoze i oboze!") ne haju za materijalne nedace, i hrabro podizu natalitet srbskog roda! Pa makar i gladovali zbog toga!
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 19:20 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa: U Srbiji retko ko i pravi decu. U Srbiji vlada bela kuga. Kad se oduzme broj izbeglica koji je poslednjih godina dosao u Srbiju situacija je i vise nego zastrasujuca.


Ovo ne da nije tacno, nego mnogo nije tacno.

Toliko sam se poklona u zadnje vreme naraznosio braci, sestrama i prijateljima koji su dobili bebe u zadnje vreme da to nije normalno. Pritom za prijem u vrtice nikad veca guzva i redovi i navala a broj vrtica se nije smanjio.

Doduse to je u Beogradu. Isto tako znam da recimo opstina Crna Trava ima 1-3 bebe godisnje po svim selima koje pokriva zajedno ili tako neku sumornu cifru.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 20:25 - pre 203 meseci
@ kelja Moras sagledati okolnosti u kojima su ljudi tada ziveli. To su bile uglavnom seoske porodicne zadruge. Posla puno a najjeftinije je da ne placas radnu snagu. Zato izrodis mnogo dece koja ce da rade na tvom posedu a ti kao glava porodice ces da upravljas. Bojim se da motiv nije bio patriotski vec cisto ekonomski.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 22:43 - pre 203 meseci
Citat:
kelja: Pa znas sta Hot_Steppa ...
nije to opravdanje. Prava srbska devojka ne rukovodi se sigurno ovakvim razmisljanjima...
Kako su nase bake radjale mnogo vise dece u jos tezim situacijama??? Sto se ne ugledaju na njih?!?

Te materijalisticke price o finansijskoj sigurnosti kao osnovi srecnog porodicnog zivota nama je zapravo nametnula zapadnjacka propaganda!!!
Pravi Srbin i Srbkinja, okrenuti duhovnim vrednostima("Da se Srbi sloze, umnoze i oboze!") ne haju za materijalne nedace, i hrabro podizu natalitet srbskog roda! Pa makar i gladovali zbog toga!

Gde ti zivis, pa takva je 99 od 100 devojaka u Srbiji. Price iz davnine ostavi za pricu svojim unucima :)

Citat:
spartak: Ovo ne da nije tacno, nego mnogo nije tacno.

Toliko sam se poklona u zadnje vreme naraznosio braci, sestrama i prijateljima koji su dobili bebe u zadnje vreme da to nije normalno. Pritom za prijem u vrtice nikad veca guzva i redovi i navala a broj vrtica se nije smanjio.

Doduse to je u Beogradu. Isto tako znam da recimo opstina Crna Trava ima 1-3 bebe godisnje po svim selima koje pokriva zajedno ili tako neku sumornu cifru.


Statistika te opovrgava. To sto ti znas par ljudi koji su dobili decu, znas sigurno 3 puta vise njih koji i ne razmisljaju da ih prave ili odlazu u nedogled.

Gledam u kojoj godini je moj deda postao otac, kad je moj otac postao otac, a kad cu ja.
 
Odgovor na temu

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.08.2007. u 23:02 - pre 203 meseci
Citat:
Statistika te opovrgava.

http://www.b92.net/info/vesti/...07&dd=26&nav_id=256885

Izgleda da ipak postoji korelacija izmedju opsteg materijalnog stanja i onoga o cemu je ovde rec.
 
Odgovor na temu

prolupator

Član broj: 117061
Poruke: 13
*.adsl.beotel.net.



+48 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2008. u 17:34 - pre 197 meseci
Najlakse je na kevinom kazanu .....
.. kojesta ..
ko ima pravog posla ni ne visi na ovakvim mestima ....
 
Odgovor na temu

bubalo

Član broj: 64632
Poruke: 44
77.46.203.*



+20 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)06.02.2008. u 00:06 - pre 197 meseci
Najbolje je kad zivis kod tasta i taste a zena te izdrzava.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.06.2008. u 13:00 - pre 193 meseci
Da, u Italiji sam cuo, a naravno i video da zive takodje sa roditeljima dugo. Cak, sam u udzbeniku italijanskog nasao i ovu recenicu: "Gli Italiani sono molto legati dalle sue mamme".

Po meni sledeci su razlozi i slucajevi koje sam vidjao.

1. Covek ima jednog roditelja i zivi sa njim jer mu je potreban. NAravno zivi sa svojom porodicom.
2. Covek ima posao, ali je samac pa zivi sa roditeljima stedeci novac i pomazuci kucni budzet.
3. Covek nema posao i MORA da zivi sa roditeljima.
4. Idioti.
5. Covek radi, ima porodicu, ali ne moze da kupi stan (Srbija).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 112336 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.