Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi pasosi - cekajuci Godoa

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi pasosi - cekajuci Godoa
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 93721 | Odgovora: 278 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa08.03.2008. u 22:13 - pre 196 meseci
Zar je neko stvarno verovao da se to (odlaganje) nece desiti :)

Ceka se da dodje nova ekipa posle izbora, moraju i oni da se ugrade malo..
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 09:28 - pre 196 meseci
Ma lepo sam vam rekao, (koga ne mrzi može da potraži šta sam pisao):

Biće novi pasoši i lične karte, odma' tu neki dan od nedelje, čim se završi obilaznica i most kod Ade. Možda koju nedelju kasnije, čim se popuni katastarska knjiga Novog Beograda.

Brate, pa ne samo pasoši, mi i na registarskim tablicama vozila imamo zastavu Jugoslavije. Mrak.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 10:02 - pre 196 meseci
Znate šta , dokle god razni lažni " patriot-izmi " budu jedina tema na kojoj će političari dobijati političke poene i dolaziti na vlast . Dotle će građani Srbije biti njihovi saučesnici u tome koji neće imati nikakvo pravo da im bilo šta prigovore. Uskoro se pruža prilika da ovakve i slične teme budu retkost . Na vama je da zaoštrite olovku i kažete šta mislite.

Pozdrav.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.214.*



+35 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 10:38 - pre 196 meseci
Citat:

Na vama je da zaoštrite olovku i kažete šta mislite.

Ja koristim hemijsku. :)

Citat:

Uskoro se pruža prilika da ovakve i slične teme budu retkost .

Stil, odusevljava me tvoj optimizam. ;)
 
0

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 13:10 - pre 196 meseci
Taman sam krenuo da postavim temu oko novih pasosa koji su trebali da pocnu da se izdaju od 1.3., kad vidim vracena je ova tema iz zivota...

Znaci MAJ??? A stari ce da vaze kao sto stu rekli do nove godine?

Ja imam specifican slucaj da mi pasos vazi do decembra ove godine, ali kako za Grcku vizu (ne znam da li je tako i za ostale nesengenske vize) traze da pasos vasi jos 6 meseci nakon planiranog dana izlaska iz te zemlje, ispada da mi je za ovo leto pasos NEUPOTREBLJIV. Dakle moram da vadim novi-stari pasos koji cu opet morati da menjam do kraja godine!?!?!

Dakle da li neko zna, pouzdano-provereno-objavljeno sta se desava po ovom pitanju?

Plasim se da cemo docekati Godoa pre novih pasosa.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 13:40 - pre 196 meseci
Jbg, brzi, "zbrzili" su te, da izvineš na izrazu. Ti mu dođeš kao neka kolateralna šteta. Ili zaboravi Grčku ovog leta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-231-70.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 13:50 - pre 196 meseci
ma nece pasosi jos skoro,sta se brinete :)
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 16:51 - pre 196 meseci
Nema razloga za brigu. Kad dođe nova vlast, pasoši nam ionako neće trebati... >:[
 
0

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 17:00 - pre 196 meseci
Citat:
Buum: Nema razloga za brigu. Kad dođe nova vlast, pasoši nam ionako neće trebati... >:[


Ti, ili si veliki optimista, ili si totalni pesimista. U svakom slucaju nasmejao sam se, uglavnom od muke.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-231-70.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 18:02 - pre 196 meseci
bice da je pesimistican stav,po smajliju na kraju
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 19:22 - pre 196 meseci
Odlazu se novi pasosi, dok se EU jasno ne izjasni da li ce to biti pasosi Srbije sa Kosovom, ili bez njega.
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 19:27 - pre 196 meseci
Pasoshi?! Pa pasoshi su ukinuti, niste znali
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 19:28 - pre 196 meseci
Evo i zvanicno obavestenje:

Upravo je u Dnevniku 2 RTS-a objavljeno da izdavanje pocinje u maju (krajem maja ako sam dobro cuo).

I sad cu morati da izvadim novi STARI pasos da bi u junu otisao u Grcku a od nove godine da ponovo izvadim NOVI pasos. To moze samo u Srbiji....

We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Pasoši od maja, takmičenje za prva 204 srećna dobitnika09.03.2008. u 20:06 - pre 196 meseci
Tama sam hteo da otvorim novu temu i da javim nove vesti, ali lik iznad me pretekne (mada nije rekao najzanimljivije).

Ne samo da su najavili da će početak izdavanja biti u maju, nego i da će svi građani moći da predlože ko će biti prva 204 srećna dobitnika. Na sajtu RTSa nema još te vesti, ali je ima na Novostima, odakle je citat ispod:

Citat:
Vlada Republike Srbije, “Večernje novosti” i RTS pokreću akciju “Novi srpski pasoš - novo lice Srbije”, u cilju promocije nove putne isprave. Posle 90 godina Republika Srbija dobija pasoš sa obeležjima svoje državnosti.
Ovom akcijom Vlada Srbije u saradnji sa “Novostima” - najtiražnijim dnevnim listom u Srbiji - i RTS želi da promoviše kvalitet naše nove putne isprave, ali i ljude koji predstavljaju prave vrednosti našeg društva.

U saradnji sa medijskim partnerima, Vlada Republike Srbije poziva građane da kandiduju ljude iz svojih gradova, mesta i sela, ali i iz dijaspore, koji po njihovom mišljenju zaslužuju da budu nosioci prvih pasoša.
Kandidovanje počinje u ponedeljak, 10. marta, i traje do 25. marta 2008. godine. Prve 204 putne isprave Republike Srbije početkom maja će biti dodeljene najistaknutijim građanima iz Republike Srbije i dijaspore.
Broj 204 uzet je simbolično zbog 204 godine od obnavljanja srpske državnosti.

Na koricama pasoša, koje su carsko crvene boje, nalaziće se naziv i grb Republike Srbije, natpis “pasoš“, napisan ćirilicom u zlatnoj boji i oznaka da je pasoš biometrijski. Na unutrašnjoj stranici korica je natpis “Srbija”, naizmenično ćirilično i latinično, koji će biti vidljivi samo na UV svetlu. Prvi list u pasošu je polikarbonatni i tvrđi je u odnosu na druge listove, a ostale stranice, kojih ima ukupno 32, namenjene su za pečate i vize i prošivene su na specijalan način i specijalnim koncem koji je fluoroscentan.

I druga stranica je polikarbonatska, kao na kreditnim karticama, a na prvoj stranici na srpskom, francuskom i engleskom jeziku napisano je “pasoš“. Na toj stranici su lični podaci vlasnika (fotografija, ime, prezime, mesto i datum rođenja, serijski broj i ostali podaci koje sadrži i sadašnja putna isprava).
Prema elementima zaštite, novi pasoš se najviše razlikuje od starog i ima sedam nivoa zaštite što ga čini jednim od najmodernijih u Evropi. Novina je nevidljivi čip sa biometrijskim podacima vlasnika. U dnu druge stranice nalazi se mašinski čitljiva zona sa ličnim podacima. Zaštita ove stranice je izuzetno važna kako bi se sprečilo falsifikovanje, tako da ima kinegram, optički varijabilne boje, u procesu laminacije unose se mat i sjajni elementi, i napravljena je od više slojeva plastike. Podaci se urezuju laserom, ali ne na prvi, već na donje slojeve polikarbonata. To znači da bi neko, ako hoće da izmeni podatke, morao da ošteti površinski sloj.

I ostale stranice, predviđene za vize, imaju grb Srbije, sadrže i vodeni žig, zaštitne niti i druge skrivene elemente, koji pasoš čuvaju od falsifikovanja.
Pasoši će važiti deset godina. Na izradi idejnih rešenja za pasoš radila je zajednička komisija MUP-a i Zavod za izradu novčanica.
Novi moderan pasoš je glavni uslov za ukidanje viza građanima Srbije za putovanja u zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma.
Uz dodelu prvih pasoša biće organizovana i izložba srpskih putnih isprava kroz istoriju.

KRITERIJUMI

KRITERIJUMI za nosioce prvih 204 pasoša, na osnovu kojih će žiri odlučiti o dobitnicima putnih isprava:

* Ljudska izuzetnost – plemeniti i hrabri podvizi
* Profesionalna izuzetnost – istaknuti rezultati u različitim profesionalnim oblastima (medicina, nauka, umetnost, privreda, poljoprivreda i slično)
* Školska i fakultetska izuzetnost – studenti i učenici koji postižu izuzetno zapažene rezultate u obrazovanju
* Afirmacija Republike Srbije u inostranstvu
* Nijedan od kandidata ne sme da bude do sada medijski eksponiran


USLOVI

USLOVI za dobijanje novog pasoša Republike Srbije je pravna mogućnost posedovanja ovog dokumenta, odnosno da je kandidovana osoba:
* Upisana u knjigu državljana Srbije
* Ako nije upisana, da se za upis stiče jedan od uslova iz Zakona o državljanstvu

OVDE MOŽETE POPUNITI FORMULAR

Žiri će raditi u sastavu:

Biljana Stepanović,predsednica žirija: Ona i suprug, kao hraniteljska porodica, othranili su i odnegovali 38 dece
Miodrag Stojković: Najpoznatiji srpski genetičar, koji je svetsku slavu stekao istraživanjima na polju matičnih ćelija
Zdravko Čolić: Pevač, čija popularnost prelazi granice ne samo Srbije, već i bivše Jugoslavije
Aleksandar Đorđević: Nekadašnji košarkaški reprezentativac, jedan od najuspešnijih i najpopularnijih sportista Srbije svih vremena
Dejan Ilić: Direktor nemačke kompanije ARRI. Jedini je Srbin koji je redovni i aktivni član Akademije nauka u Njujorku. Imenovan za senatora u Evropskom privrednom senatu, proglašen za najboljeg svetskog menadžera 2006 godine
Manojlo Manjo Vukotić: Generalni direktor i glavni urednik Kompanije "Novosti"
Bojan Brkić: Urednik u Radio televiziji Srbije


Početkom maja, na svečanosti u Domu Narodne skupštine, pasoši će biti dodeljeni najistaknutijim ljudima iz Republike Srbije i dijaspore.
Sva pitanja, komentare i sugestije možete poslati na elektronsku adresu: [email protected]



Možda da ovde organizujemo predlaganje nekoga :)
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 20:18 - pre 196 meseci
O boze, od rutinskog izdavanja licnih dokumenata su napravili smo nagradnu igru


Sto se tice pomeranja datuma za izdavanje...

Mozda je to deo akcionog plana!? Mozda hoce da nas sprece da idemo u neprijateljske zemlje i da im pomazemo ekonomiju? Sta ce biti sa nama koji smo vec otisli? Hoce li nam suditi u odsustvu?

Zvuci blesavo.. ali da li je blesavo ? S obzirom da Zdravko Colic i Aleksandar Đorđević odredjuju ko ce prvi dobiti pasos ...


Mozda je sve ovo neka jaaako dobra skrivena kamera (znate, kao one okrutne, sto Japanci vole da snimaju)?


Sto bi na Srbovanju rekli

[Ovu poruku je menjao hecky dana 09.03.2008. u 21:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
89.216.117.*



+1 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 21:21 - pre 196 meseci
Zalosno je cime oni nas zamajavaju, pored toliko pametnih stvari kojima bi drzava trebalo da se bavi.

Bas me briga ko ce prvi da dobije pasos, sa mog aspekta - moracu da vadim stari pre novog, jer sam planirao za uskrsnje praznike da putujem.

Da sam ja neki urednik ovih dnevnika, vest bi pocela sa "PONOVO ODLOZENO IZDAVANJE NOVIH PASOSA" ali mediji poko zna koji put dokazuju da evo vec skoro 20 godina ne predstavljaju nista drugo do produzenu ruku vlasti.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa09.03.2008. u 22:54 - pre 196 meseci
Citat:

stil:

................. Uskoro se pruža prilika da ovakve i slične teme budu retkost . Na vama je da zaoštrite olovku i kažete šta mislite.

Pozdrav.


nesto se u srbiji sa tim olovkama bas ne slaze.
dok je vladao zli tito, nisu nam trebale olovke ni listici, ali se sa njegovim pasosem moglo putovati po citavom svetu, osim mislim u tri drzave: izrael, jar i cile, naravno bez viza.
nije bilo drzave na planeti ciji je gradjanin mogao da tako stavi pasos u dzep i da otputuje kad i gde hoce i da se vrati kad god hoce.
pasosi su na crnoj berzi vredeli i po 6-7 hiljada tadasnjih DM.

opasni su zlikovci bili te komunjare, no nema veze, bilo pa proslo, no se meni cini da sa ovim sadasnjim patriotama i demokratama od ostrenja olovaka nema nista, vec je deljanje usr*nih motki izgleda jedini spas.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-231-70.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 00:12 - pre 196 meseci
bice najjace ako 204 osobe dobiju izlaznicu ,a ostali ce ostati u karantinu :D,gore nego u sovjetima :D

Citat:
Biljana Stepanović,predsednica žirija: Ona i suprug, kao hraniteljska porodica, othranili su i odnegovali 38 dece

u jbte ona je nakotila 38 dece ili je usvojeno :P
i iz cijeg dzepa i kako su odgojili tu decu?
 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 03:05 - pre 196 meseci
Pozdrav,
Prvo, drago sto cemo dobiti taj famozni novi pasos.
Mada, korica novog pasosa mi se uopste ne svidja, ne svidja mi se boja, grb je prevelik, ovo sa cirilicom je ok mada je moglo u oba pisma i na vise jezika. Cak bi mozda dobra fora bila da se cela korica pasosa ispise (onako bledo u pozadini) nazivom srpski pasos na sto vise svetskih jezika, pa da budemo originalni. Sve u svemu vise mi se svidja svajcarski (sto se dizajna tice ) . A sto se tice pisma koje treba da bude u sluzbenoj upotrebi mislim da je ovo resenje fer, jer je cirilica zapostavljena u svakodnevnom zivotu i u medijima, pa bi mu ovo doslo kao balans za odrzanje oba pisma. Takodje mislim da nije ljudima toliki problem da koriste cirilicu (ili latinicu) iz prostog razloga sto svi uce oba ova pisma u osnovnoj skoli. Bitno je samo da se (sto bi rekao Srecko Sojic) ne ide u krajnos' i da se ne cepilidaci oko upotrebe bilo kog od ova dva.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 05:11 - pre 196 meseci
@ mrle 011 Znas kako. Tito i kompanija su deo nase istorije. Neka tamo i ostanu. Ono na sta mogu da budem ponosan je njihova borba protiv fasizma. To i cinjenica da smo bili na strani svetskih sila koje su bile pobednici u WWII su nam doneli takav ugled i takve pasose. Ostale stvari , kao sto su otimanje kuca i zemlje od takozvanih mrskih im burzuja je bilo obicna otimacina koja ne sluzi nikome na cast. Sto se tice motki. Nema potrebe za tim. Situacija je najzad pocela malo da se kristalise i sada je kao i u svakom sazrevanju drustva potrebno uciniti pozitivnu selekciju . Sve je na glasacima i njihovoj zainteresovanosti za svoju dalju sudbinu.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi pasosi - cekajuci Godoa
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 93721 | Odgovora: 278 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.