Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi pasosi - cekajuci Godoa

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi pasosi - cekajuci Godoa
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 93381 | Odgovora: 278 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 09:25 - pre 196 meseci
Otisli ste u OT. Ne vredi nam nista da kukamo za Tiletovim vremenima. Bilo proslo. Kao i famozni pasosi iz tog vremena.

Ovaj pasos ce vredeti hiljadu dinara. I cim ga iznesete iz SUP-a nece vredeti vise nista, osim mozda sentimentalno - mogucnost izlaska odavde. Ali eto ni to ne moze da prodje normalno nego moraju da nas zamajavaju. Kod nas izgleda dolazi period reality show-a za sve i svasta.

"VI BIRATE KO ĆE DOBITI SRPSKI PASOŠ. DA GLASATE ZA PERU PERIĆA POZOVITE 0900 9999001"....


Šteta što ne možemo i vladu i skupštinu tako... DA IZBACITE MINISTRA .... POZOVITE ....
Ala bi se tako država namlatila para. Mislim da niko ne bi štedeo para za tu svrhu.

Ali moram i da pohvalim naše političare. Od svog neuspeha da ispoštuju rokove koje su sami sebi zadali, vezane za početak izdavanja pasoša, oni su napravili nagradnu igru. I oni ljudi koji malo manje koriste mozak će pasti na foru i reći "Vau baš super". Bar su se malo naucili marketingu. Jos samo da nauce da ga primenjuju po svetu za svoju zemlju, a ne ovde za pokrivanje svojih gresaka.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 10:02 - pre 196 meseci
SJAJNA IDEJA!!!


Parlamentarni izbori preko SMS-a!!! Bez preterivanja, G E N I J A L N O!

Mogli bismo da menjamo vladajucu garnituru vikendom, a da im uterujemo strah svakodnevno!!


Ja sam za to da se sistem patentira sistem kao "Srpska Hiper Demokratija" pa da valjamo franchize
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 10:23 - pre 196 meseci
Majmunijada i gluposti, naravno. J*b* mi se ko će prvi da dobije sošpa. A i tom ko ga dobije, biće svejedno.

Ali ova zamisao brzog mi se JAKO, JAKO SVIĐA !!!

DA IZBACITE MINISTRA .... POZOVITE ....
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-231-70.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 11:16 - pre 196 meseci
Citat:
Java Beograd:

DA IZBACITE MINISTRA .... POZOVITE ....

...sumara :D
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.103.*



+5251 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 11:48 - pre 196 meseci
Izgleda da je jedino Horvat shvatio koga treba zvati.

Pa kada bi se tako birali ministri, u vreme izbora telefoni bi bili neupotrebljivi, ili bi poruka kostala 1000€, pa kome treba...
 
0

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 12:46 - pre 196 meseci
Citat:
vladd: Pa kada bi se tako birali ministri, u vreme izbora telefoni bi bili neupotrebljivi, ili bi poruka kostala 1000€, pa kome treba...


Eh bre vladd "pa ti bas ne znas da se zabavljas". Daj pusti nas bar malo da mastamo kako bi bilo da mi njih, uz pivo i kikiriki, gledamo kako se preznojavaju i cekaju ishod nase volje svake nedelje, umesto sto obrnuto oni uz jagnjetinu pomenu mozda po neku o narodu (kako je glup i sl.), a mi preznojavamao sta ce sa nama biti....


Nego hajde sada da pocnemo sa javnim nominacija.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 13:03 - pre 196 meseci
brzi svaka cast na ideji! Evo i ja podrzavam takvo glasanje
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 14:58 - pre 196 meseci
Uslov svih uslova za Beli Sengen je nove putne isprave. Fala Bogu i to ce stici. Mislim da pasos izgleda, lepo, jednostavno i mnogo mi je drago sto pise cirilicom mada ja licno koristim latinicu. Podseca me na Srbiju i otklanja delimicno nostalgiju.

Jedva cekam da ga uzmem.
 
0

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 16:45 - pre 196 meseci
Citat:
Beltrammi: Uslov svih uslova za Beli Sengen je nove putne isprave.....



samo ljudi, ajd da ne budem pesimista, Ali...

Bosna il nek bude FYR Makedonija (da ne bude Albanija :) npr. vec odavno ima famozne biometriske putne isprave, imaju FYR makedonci i potpisan ugovor o stabilizaciji i pridruzivanju sa unijom, kao i ugovore o paktu za stabilnost i nalaze se pred ulazak u Nato, Ali...
jednostavno, zalosno al istinito jos uvek imaju vize i nesto se ne nazire termin ukidanja istih .

Uslovi za ukidanje viznog rezima su utvrdjeni, inace, nacelno i odnose se na bilo koju drzavu prema kojoj EU zelo da ukine vizni rezim. Na osnovu analize stanja u svim tim oblastima (za koje odluce da su potebne) EU donosi jednostranu odluku da li ce ukinuti vizni rezim il ne. Sada ne zaboravite na broj 27 i toliko potrebnih saglasnosti drzava za skidanje vize, (normalno tu ce biti 'posebni' britanci koji i da se sloze za nacelan ulazak Srbije na belu listu 100% zadrzavaju vizni rezim) znaci treba nam broj 26
Da li ocekujete da ce 'za belo Srbije' 26 biti skoro dostignut broj ?


A jedan od uslova za 'belo' je inace i uvodjenje vize za gradjane Ruske Federacije - onih kojima smo upravo ukinuli vize
Inace ova akcija 204 prvih za zasluzne je po meni dno dna, al ajd sta je tu je, dajte malo ljudima zanimacije...
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 17:07 - pre 196 meseci
Pa naravno da ne mora da znaci, ima jos bolji primer - Turska ! Oni su vec 50 godina clan natopakta i nista od belog sengena. Medjutim, ono sto je 100% sigurno da bez adekvatnih isprava nema b.s.

Uzgred, moram da priznam da mi je dovodjenje na bs listu malo cudan uslov da se Rusima uvedu vize. Ne vidim, razlog, pa ne ulazimo mi u Sengen Zonu vec u bezvizni rezim sa Sengenom. Cudna je administracija...
 
0

Sergivs
Orange County, CA, USA

Član broj: 17333
Poruke: 10
*.static-ip.telepacific.net.



+2 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 19:28 - pre 196 meseci
@ New Village DC

Citat:

... A sto se tice pisma koje treba da bude u sluzbenoj upotrebi mislim da je ovo resenje fer, jer je cirilica zapostavljena u svakodnevnom zivotu i u medijima, pa bi mu ovo doslo kao balans za odrzanje oba pisma.



Moras da odvojis pitanje drzave, diskriminacije gradjana, jezika, pisama - i nekakve subjektivne razloge za to da li je nesto fer ili ne.
Drzava MORA da omoguci da oba pisma budu ravnopravna jer gradjani koriste oba pisma i nas jezik (srpski) koristi OBA pisma, ravnopravno.
A da li je nesto fer ili ne - to nije pitanje za drzavu. Da li je nesto zapostavljeno u svakodnevnom zivotu ili medijima je pitanje za gradjane i medije, kulturu, itd. Ne zapostavljaju marsovci cirilicu, nego upravo gradjani. Ako vise vole latinicu - onda je to njihov izbor. Ne sme drzava da namece samo jedno pismo, i da time proglasava nekakav "balast". To ne sme da se radi.

Drzava mora da se postavi kao nepristrasan sud... Ako gradjani koriste dva pisma - onda drzava mora da im omoguci da koriste OBA ili da izaberu koje ce da koriste.


Citat:

Takodje mislim da nije ljudima toliki problem da koriste cirilicu (ili latinicu) iz prostog razloga sto svi uce oba ova pisma u osnovnoj skoli.


Nije u pitanju stvar oko toga da li je neko tesko ili lako - vec da li mu drzava OMOGUCI da koristi oba pisma, ili pismo koje ON (gradjanin) zeli. Radi se o pravu gradjana a ne o teskoci/lakoci koriscenja.


Citat:

Bitno je samo da se (sto bi rekao Srecko Sojic) ne ide u krajnos' i da se ne cepilidaci oko upotrebe bilo kog od ova dva.


Tacno. Zato je potrebno omoguciti ili (1) OBA pisma, ili (2) ono pismo koje gradjanin zatrazi.
I treba konstantno pritiskati drzavu da ukine to suludo odredjivanje samo cirilice za "sluzbeno pismo". Ne sme samo jedno od dva ravnopravna pisma da bude jedino sluzbeno.


 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 19:59 - pre 196 meseci
Sergivs, kojesta !

Cirilicno pismo je sluzbeno, a latinica u skladu sa zakonom. Strogo gledano latinica nije pismo srpskog jezika jer se na nju ne moze primeniti Vukovo pravilo, s obizrom na znakove LJ i NJ, posto nije uspela ideja da se oni pisu kao poljsko L precrtano i spansko NJ nadvuceno. kod slova DJ ta ideja je prosla.

Naravno da Srbi koriste latinicu da pisu srpski, ali ne rade to samo Srbi. To rade i Makedonci, Bugari, Rusi, Japanci...
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.209.*



+172 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 20:44 - pre 196 meseci
@Sergivs: nemoguce je "ono pismo koje gradjanin zatrazi", dakle - samo "oba pisma" igra kao resenje.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 20:57 - pre 196 meseci
Citat:
Beltrammi
Strogo gledano latinica nije pismo srpskog jezika


Strogo gledano, Latinica jeste pismo srpskog jezika bez obzira na Vukova pravila.

Sto se sluzbenog pisma Srbije tice - interesantno je primetiti da je manjinama dozvoljeno da koriste latinicu u sluzbenoj komunikaciji sa drzavom dok Srbima to pravo nije Ustavom zagarantovano... i onda ko prica o diskriminaciji.

Meni je zao sto postoje "cirilicni" a i "latinicni" tabor - Srpski jezik podrzava oba pisma i to je njegova prednost, a ne mana... i bilo bi stvarno dosta slusati generacije ljudi kojima je jedini uspeh u zivotu da nesto sruse, ukinu, zabrane a ne da stvore, omoguce, uvedu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 21:21 - pre 196 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic Meni je zao sto postoje "cirilicni" a i "latinicni" tabor - Srpski jezik podrzava oba pisma i to je njegova prednost, a ne mana... i bilo bi stvarno dosta slusati generacije ljudi kojima je jedini uspeh u zivotu da nesto sruse, ukinu, zabrane a ne da stvore, omoguce, uvedu.


Ne, ja to ne bih tako dramatizovao, u principu ne prihvatam ekstreme. Agresivni liberli jednaki su kao i neizivljeni nacionalisti.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.214.*



+35 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 21:28 - pre 196 meseci
A upotreba latinice je izraz agresivnog liberalizma, pretpostavljam?
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 21:43 - pre 196 meseci
ma ne. Drzava Srbija forsira cirilicu, a oni koji to ne prihvataju pokusavaju to da dovedu u vezu sa nacionalizmom. Tj prave se neki sabloni.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-222-206.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 21:56 - pre 196 meseci
pa zasto forsira cirilicu?
zar nisu oba pisma "ravnopravna"

p.s. za one koji nisu isli u osnovnu skolu ili su prespavali taj cas,nije cirilica nista "srpskija" od latinice,jer nije ni cirilicu "izmislio" srbin/srbkinja kao ni latinicu,a niti je izmisljena "za" srbe

inace glupo je ovde o tome raspravljati,u clanku postavljenom na temi iza ima i email adresa za "predloge" pa ako nekog ne mrzi neka napise poruku,mozda neko i odgovori :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 21:58 - pre 196 meseci
Citat:

ma ne. Drzava Srbija forsira cirilicu, a oni koji to ne prihvataju pokusavaju to da dovedu u vezu sa nacionalizmom.


Istini za volju, jos nisam sreo "forsaca cirilice" koji nije i nacionalista - a onih koji su za ravnopravnost pisama ima raznih...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Novi pasosi - cekajuci Godoa10.03.2008. u 22:23 - pre 196 meseci
;-) Bila bi veoma zanimljiva situacija kada bi na primer naterao doktora da ti napise dijagnozu cirilicom, ili nekog hemicara i fizicara ,matematicara i staticara da formule stancuje Vukovim pismom. Sada treba Karadzicevoj izreci " Pisi kao sto govoris ,citaj kao sto je napisano " ,dodati novu izreku , " Pisi da te ceo svet razume " . Trebalo bi da zastupljenost oba pisma bude ravnopravna , iz cisto prakticnih razloga.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi pasosi - cekajuci Godoa
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 93381 | Odgovora: 278 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.