Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 594829 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.03.2008. u 22:46 - pre 196 meseci
Drugari,

kod mene upravo ta situacija, sedim i nemocno gledam. Moram da kesnem 20 E da odvezem motor do servisa u batajnici, da vidi njihov "strucnjak za elektriku" sta se desava, zasto ne rade migavci i zasto iskace osigurac, suncani dani lete... Plus, ako on ne bude mogao da sredi stvar u roku od sat vremena, moracu da kesnem jos 20 E jer ce to onda biti jos jedan dolazak za kombi! Majko mila! Da li na ovom forumu ima jos neko ko vozi kinroada i kupio ga je gde i ja, te ga servisira u Batajnici, da mi kaze sta raditi u ovoj situaciji i da li je imao slicno iskustvo?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.03.2008. u 09:02 - pre 196 meseci
Pozdrav,

trazi nesto od potrosnog materijala da Ti daju za rezervu zarad tog troska. Nemoj mnogo grubo ali budi uporan, cisto male satisfakcije radi.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.03.2008. u 20:00 - pre 196 meseci
NIKOLA POZDRAV !

Ako ikako ovde mogu da pomognem slobodno reci .
da sam bliže bg. došao bi i to ti rešio.Ove nedelje imam strašnu gužvu (bolest u porodici ) tako da ne znam gde mi je glava. ako ne središ ne znam videćemo iza nedelje.
Probaj poslušati lanciju,zovi servis , uvoznika preti im tužbom_neznam.

Verujem da je tvoj kvar banalan pisao sam ti već o tome a pogledaj prijašnje cajnerove postove "muke po cajneru" ne znam šta je sa tim čovekom-javi se!

u svakom slučaju pošto neznaš sam treba ti pomoć bilo kakvog auto električara!
Ako ikako mogu pomoći slobodno se javi na pp to važi i za sve ostale.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.03.2008. u 22:51 - pre 196 meseci
Drugari, ubi me neiskustvo, ali mi zato entuzijazma ne manjka :)

Prvo, verovatno trivijalno, ali sta da radim, lancia, sta mi savetujes od potrosnog da trazim (osigurace, svecice...?)

Zvezda moto, tebi svaka cast na spremnosti da se pomogne, za sada cu ovo resiti s njima, ali ubuduce bih voileo ako neko od vas kolega ima iskustvo da se nadjemo i da me uputite i pomognete mi da detalno ispregledam motor, da ga isprobate, tako da mi ne uniste motor neke stvari koje su sitni propusti nemarnih servisera

Puno hvala na pomoci

Pozdrav

P.S. Nasao sam jako lep i full pust poligon blizu garaze u kojoj drzim motor, tako da cim ga sredim krecem da se obucavam p apolaganje :) :) :)
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.03.2008. u 13:24 - pre 196 meseci
POZDRAV!
Nikola osigurač košta (lupam) 10 din. svećica ne kineska nego orginal NGK 250 din.
Prema tome traži nešto skuplje lanac,cdi elektroniku ,regler...ali ako išta dobiješ dobro je samo poslušaj Lanciju i budi uporan zovi ih sve redom i napadaj preti tužbom ali nastoj sačuvati živce!
Javi šta si rešio.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.03.2008. u 13:41 - pre 195 meseci
Lanac ce zatrebati sigurno a elektronika ne spada u potrosnu robu niti ima pravila kad ce da crkne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.03.2008. u 15:53 - pre 195 meseci
Ja da sam na njegovom mestu, a bicu, verovatno uskoro:), pokupio bih im papirologiju, od koje ce se najradje odreci, i lepo razsrafio spravu, pokusao da nadjem aftermarket zamene za regler i CDI, pregledao kablazu da nije negde ustinuta ili ostecena, dodao buzire...i izmenjao sve low-cost delice..

Jbga, ljudi prave bajkove od nule, a mi zapinjemo na osiguracu i drskim serviserima...

Poz
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.03.2008. u 20:26 - pre 195 meseci
Citat:
vladd: Ja da sam na njegovom mestu, a bicu, verovatno uskoro:), pokupio bih im papirologiju, od koje ce se najradje odreci, i lepo razsrafio spravu, pokusao da nadjem aftermarket zamene za regler i CDI, pregledao kablazu da nije negde ustinuta ili ostecena, dodao buzire...i izmenjao sve low-cost delice..

Jbga, ljudi prave bajkove od nule, a mi zapinjemo na osiguracu i drskim serviserima...

Poz


To ja zovem stavom! Ima tu istine, i to velike. Ali kako doci do kvalitetnog manuala recimo za kinroad 250? I da li neko ima ideju kroz kakvu literaturu bih mogao da se edukujem o takvom motoru ili bar njegovom japancu - pandanu, pre nego odsrafim i pokvarim ista?

Inace, kupio sam danas pet osiguraca, 20 din/kom, znam gde ima, pa koga interesuje. Tako da cu to da ubacim i vidim da li masina radi, stim sto cu prvo da skinem automat migavaca, jer on ocito stvara kurslus. A onda ga teram kodservisera da ispregleda sve, da sredi migavce. Pokusacu da izvucem lanac, mada iskreno da vam kazem, sumnjam, jer logika koje se oni drze, a u kojuj nazalost imaju prednost je: Matori, kupio si motor, vise nam ne trebas! Ocito ne polazu premnogo na preporuku, ali to mi je adut koji cu da iskusam :)

A posle toga ga vozim kod elektricara, po preporuci, pa da pretrese sve i vidi kako stoji struja. A onda rollllll.....

Pozdrav drugari, verujem da bih bio u potpunom mraku da nije vas i ovog foruma!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 14.03.2008. u 23:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.03.2008. u 22:57 - pre 195 meseci
POzdrav,

vidi, automat za migavce je jedna maksimalno prosta stvar, problem u njemu je jedan jedini kondenzator koji iscuri usled starosti. Zameni se adekvatnim (nikakva posebna mudrost za iole vestijeg sa lemilicom i ocitavanjem vrednosti) i nece vise praviti probleme. Konacno, funkcionise i citava zamena automatom za migavce sa Golfa starijih tipova. Ipak, najpre da problem i nije tu vec u nekom nagnjecenju, verovatno oko viljuske i volana jer su to okretni delovi gde se mogao pristinuti kabl.

Uzgred, ako uspes nesto da iskamcis od delova, neka bude nesto od kozmetike ili regler ili sta slicno ;)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.03.2008. u 20:11 - pre 195 meseci
Jedna strana žmigavaca radi normalno i ne izaziva pregaranje osigurača, druga strana je u šlusu. Meni je to struka, ako za pola sata ne bih uspio pronaći mjesto kvara, isjekao bih taj dio instalacije na komadiće, i potegnuo novu instalaciju.


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.105.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.03.2008. u 21:30 - pre 195 meseci
Meni nije direktna struka, ali bih za nekoliko sati doobro rasturio instalaciju, i sto rece palomas, provukao drugu, bolju...

Elem, sa moto-soua izgleda lepe vesti. Ponuda je, po ocekivanju najbolja do sada, posebno me je odusevio Sprint Chalenger, mada je Prince, u stvari kralj cene

Izazivac, sa svoja 2V cilindra 250cc i cenom od 2300 polako navlaci gvozdenu zavesu, na firmirane polovnjake sigurno, ali i na firmirane nove motore te kubikaze...

Od kruzera, ozbiljnih, najlepsa je Yamaha Drag star, naravno i najmanja je od Yamahe, ali, oni "minibusi" su vec ozbiljni i zahtevni motori, nesto misli da mi ipak nemamo puteve za doticne

Posebno me obradovala pojava Royal Endfielda, sa monoblokom i promenjenim karbom, lutka jedna, klasicna, sa vrlo pristojnom i prihvatljivom cenom.

Poz
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
194.106.175.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.03.2008. u 12:50 - pre 195 meseci
Uffffff, Royal Enfield je savrsen. Skroz me odusevio taj neki retro british look. A prave se u Indiji... hmm.

Elem, drugari, posle mnogo prenemaganja oko novca i zatezanja oko kredita i procena moje platne sposobnosti, da vas ne davim a da ne izgleda kao da vam kukam , odlucio sam se da uzmem skuter. Peda Captain 150 cc, dupli disk, veliki tockovi, italijanska firma a pravi se u Kini... najblize coperu sto mogu sebi da priustim u ovom trenutku. Jbga, sto bi reko moj prijatelj 'rastegni se koliko si dugacak'. Nadam se da cu ga posedovati do kraja ove nedelje...
I pored toga, voleo bih da i dalje zadrzim svoje ucesce u ovom najkorisnijem forumu na srpskom jeziku da sada, ako ne zamerate... Pa na nekom buducem skupu ljubitelja kineskih i kakvih sve vec customa, copera i kruzera da strcim ko sesti prst .

A dogodine, mozda bude, otkud znam i klasika, Elektra, dace bog.
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.03.2008. u 16:22 - pre 195 meseci
sa snimanja neke reklame (nije bitno koje da ih ne reklamiram +)

 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.03.2008. u 18:19 - pre 195 meseci
Pomaže Bog , dobri ljudi ....

Ala ste se raspisali , svaka čast . Ovoliko diskusije odavno nisam video . Bole me oči od čitanja .

Vic: Pope,došao sam da se ispovedim , zgrešio sam. Kupio sam KINROAD . Pop: Sine , to nije greh , to je sramota .

Šala na stranu , ja sam srećni/nesrećni vlasnik Kinroad Xintian 150ccm . Avgust 2006 . Kako nisam video ovaj forum , ne znam .

Kakve Vi muke imate sa ovim motorom , pa to je čudo . A da je sr.... , sr... je .

Ja nisam imao takve probleme , do skoro . Od svega što mi je se pokvarilo to je : sijalice pocrkale 2 , a ja otišao i kupio i zamenio bukvalno sve : pokvario se sat , onaj brojač km što se ne poništava . Poslao u Batajnicu , i da me izvinete na izrazu , *** me mesec dana ,tipa poslao sam ti u Mladenovac umesto u Milanovac itd. Ajde,pređem ja preko toga , potrošio sam telefona za vrednost novog sata . Stigne nov,ja ga ugradim. I to je to .

Zima 2006 na 2007 .

Proleće: vozim ja celo leto i pređem nekih 5000 km i sem zatezanja lanca i kupovine šafova što su negde po otpadali , nema problema . menjao ulje .

Yima 2007 na 2008 .

Tamo neki februar , sunčan dan , rekoh ajde upali motor , nisi palio dva meseca . I verglaj i verglaj i verglaj i verglaj i nece da upali . Potroši struju iz baterije .
Napunim bateriju , zavergla dva-tri puta i upali .

I od tog februara pa do danas , nikad nije hteo da upali dok ne vergla jedno minut .
Baca varnice , ima goriva ,ali da upali na prvi ključ neće .

Čuo sam da ima neki vakuum uređaj u karburatoru koji mu pomaže da upali kad vergla , pošto nema pumpu za gorivo .
Znate li vi za to,jel postoji?
Rekoh , da ne rasturam karburator bez veze , ako to ne postoji ....

I gde kupiti taj vakuum ili membranu ako postoji ?

Pozdrav bajkerskoj ekipi ............

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 19.03.2008. u 22:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.03.2008. u 20:15 - pre 195 meseci
Bice to u redu kad dodje toplo vreme i budes ga vozio svaki dan. Mozda ti sauk ne funkcionise a mozda stvarno ispari gorivo pa treba malo vremena da se slije jer je vakumska slavinica otvorena samo kad motor radi ili vergla, znaci kad postoji potpritisak u usisnoj grani. Ne znam kako to na kinroadu izgleda ali na nekim motorima kad se prebaci na rezervu membrana na slavini bude mehanicki potisnuta i gorivo slobodnim padom ide u karburator.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.03.2008. u 20:18 - pre 195 meseci
POZDRAV

Za membranu ne znam ali mi se po izgledu karburatora ne čini da je ima.
moj dosta solidno pali -naravno čok do kraja ako je hladan a preko zime sam skinuo akum. i jednom ga dopunio verglao do 30 sek i upalio ali par minuta pre toga pustio gorivo tako da mislim da je problem u tome na karburatoru nema nikakav pritiskač koji bi plovak potisnuo na dole (pogledaj na starim tomosima ) tako da nakon stajanja može da se desi da plovak i iglica malo zapeknu.
Možda bi pomoglo da na kraju sezone zatvoriš slavinu i pustiš da motor radi dok ne crkne ili da odvrneš vijak na karburatoru i ispustiš svo gorivo i eventualno vodu koja se možda nakupila u čašici.
 
Odgovor na temu

Relaja
Relja Petrovic
Krusevac

Član broj: 48066
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 393683437


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.03.2008. u 20:32 - pre 195 meseci
Bio sam danas na sajmu i isprobao dosta modela koji su dolazili u obzir za kupovinu. I svi, sem jednog, su mi mali. Tako kazu drugari a na nekima se tako i osecam. A taj jedan koji mi dobro stoji a i stvarno odlicno izgleda je Sprint Raptor. Cena je 2300e sto bih mogao valjda nekako da prikupim. Ima li neko malo vise informacija o ovom modelu?

Ono sto mi jako odgovara je sto imam servis i u BGu i u Krusevcu, a i u gomilu drugih mesta po Srbiji.

http://www.sprintscooters.com/Raptor.html
http://img229.imageshack.us/img229/3001/031908132518bm4.jpg

Pozdrav,
Relja

[Ovu poruku je menjao Relaja dana 19.03.2008. u 23:01 GMT+1]
Ljubav je kad ja prdnem a njoj ne smrdi.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.03.2008. u 21:59 - pre 195 meseci
Pozdrav,

ufff, pa ovo je apsolutni sampion u odnosu ponudjeno/placeno, 2300 eura za 125 ccm?

Sjajno, nema sta.....
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.03.2008. u 23:10 - pre 195 meseci
Stvarno mnogo... Na stranu izgled, ali stvarno me se nesto nije dojmio.
Challenger mnogo bolje izgleda
 
Odgovor na temu

Relaja
Relja Petrovic
Krusevac

Član broj: 48066
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 393683437


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.03.2008. u 00:38 - pre 195 meseci
Hm.. Pa jeste, mnogo je. A ne bih bas da se se "krpim" zbog njega. Stvarno ne znam vise sta da radim. Vidim da cu na kraju uzeti neki cross da mi sluzi ovog leta da naucim da vozim nesto pa onda sledece uzeti neki cruiser.. Pojma nemam vishe..

Hvala,
Pozdrav

Ljubav je kad ja prdnem a njoj ne smrdi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 594829 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.