Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595395 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 17:30 - pre 196 meseci
Pozdrav,

dobro, jel' ima Kinroad hladnjak za ulje?

Ako ga ima, onda sam mislio i na njega, ako nema, onda nisam mislio na njega. Bas mi se ucinilo da sam to i napisao ali posle ovakvih pitanja izgleda da ta slova u mom postu blede pa se ne vise dobro, sta li....

Uostalom, kako rece Palomas, uzmes i pretrazis za konkretan model koji hoces da kupis, ja ne znam da li se danas iti jedan prodaje sa hladnjakom za ulje a ova diskusija se bas i vodi oko sistema hladjenja ulja izdvojenim hladnjakom. Valjda ce ova slova sporije sad da izblede....
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 18:21 - pre 196 meseci
POZDRAV!

Kinroad koji ja imam nema hladnjak a koliko znam nema ga niti jedan. sam si rekao da njegov prethodnik ima hladnjak za ulje uostalom ja sam se i bavio mišlju da ga naknadno ugradim ali se to u eksplataciji pokazalo potpuno nepotrebno.
Moje pitanje je bilo za kinroad 150 (naravno bez hladnjaka) dali je moguće da nema pumpu za ulje???? U svom životu sam dosta kojekakvih krševa vidio i rastavio (ovaj moj još nisam jer nisam imao potrebe bar što se motora tiče) i nisam vidio niti jedan 4-taktni motor da nema nikakvu pumpu za ulje ali NE TVRDIM da nema.

Ako ovaj moj baš nema??? pumpu ili bilo kakvu cirkulaciju ulja šta će mu onda ono sito sa oprugom koja pritišće dihzung na situ i sve skupa predstavlja neki "filter ulja"

prethodnik je imao hladnjak za ulje protočni-ako nema pumpu kako onda ulje kruži? šta ga tera u hladnjak i nazad u karter?

kinroad 150 nema hladnjak ali mi se čini da je agregat gotovo identičan sa starim-ovaj na mestima gde stari ima spojena creva ima neki "čep" koji do sad nisam skidao da vidim ima li unutra navoj ili uopšte postoji kanal za ulje na tom mestu.

Rekao sam da motor još nisam rastavio pa te zato pitam ako si isti vidio kako se vrši podmazivanje?
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 18:25 - pre 196 meseci
P.S. ovaj link što si dao još skidam (dial up) pa ga nisam pogledao u svakom slučaju hvala!
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 18:35 - pre 196 meseci
Ljudi braco prijatelji skinuo sam gips ima 2 dana .danas nisam mogao izdrzati a da se ne provozam.presao sam u kraju 30-tak.km
i ko nije probao da se ne oglasava sa komentarima valja nevalja itd.
jos mi ruka odnosno zglob ruke ne funkcionise 100% mozda 70% ali motor je upravljiv slusa lep zvuk (zanemarimo nisam stegao brave na plasticnim bisagama )
SVE U SVEMU ZA TE PARE MOTOCIKL ODLICAN


 
Odgovor na temu

SLOBODANRADISIC
TRCpro, Petrovaradin
Novi Sad

Član broj: 161797
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 18:39 - pre 196 meseci
@ZVEZDA MOTO

JL150 (sto je isto sto i Kinrod 150) ima uljnu pumpu.4T motori sa podmazivanjem zapljuskivajem su danas stvarno velika retkost. Evo strane iz servisnog uputstva.

 
Odgovor na temu

SLOBODANRADISIC
TRCpro, Petrovaradin
Novi Sad

Član broj: 161797
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 18:42 - pre 196 meseci
@Mrkicam

Ma lepo izgleda, sa srecom da se navozas! Valjda cu i ja ove godine doci na zelenu granu (ili zuti Jinlun).
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 18:47 - pre 196 meseci
Ostao jedan zlatkaste boje na prodaju naravno nov

 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 20:20 - pre 196 meseci
POZDRAV!
Palomas ovaj agregat sa ATV sahare 150 baš i nema mnogo veze sa onim na motociklu ali nema veze to je otprilike slično bitno je to da se jasno vide mnogi identični delovi među kojima je i moja "nepostojeća" zupčasta pumpa za ulje!
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 20:52 - pre 196 meseci
Nisam znao što točno trebam tražiti (koji model), pa sam upisao samo Kinrod 150 Oil Pump
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 21:09 - pre 196 meseci
Kao sto lepo rece mrkicam, "drugari, braco prijatelji...", mante pumpe, mante prepirke, nego da vidimo mi od cega se zivi. Zvao ja danas onog mog servisera u bataji, kaze moram doteram motor, nesto je ozbiljnije cim iskace osigurac (sto sam ustanovio ljubaznoscu Mr Lancie88), tako da mi sledi da iskesiram 20 E za kombi, kukala mi majka. Da li neko od vas moze da me posavetuje iz licnog iskustva, kako je izasao na kraj sa decjim bolestima Kinroada, a da mu nije duplirao cenu kroz dzep dragog nam vozaca kombija?! Sta li rade ljudi koji nisu iz beograda, necu ni da zamisljam. Da li da ja to teram kod nekog dobrog (ako ima takvih) elektricara, mada mi je to suludo obzirom da imam godinu dana garancije, ali ako je to jedini nacin da mi se skocka motor?

Drugo, moram da upisujem casove pod hitno, ide sunce, a moj konjic ni da proviri iz garaze, pojedoh se. Malo ga ja secem uz i niz ulicu, oko kvarta i slicno, ne izlazim na glavne ulice, imam dve slepe, pa tu vezbam, ali ide, priznacu dosta sporo. Ali ne odustajem :) Iskreno, koje me to sto nemam sad kinte, a znam da treba da uzmem kacigu, pa se trudim da se kontrolisem max.

I, neka me niko ne shvati pogresno, molim vas, ali uz nas ovoliko "dece" u bajkerskom smislu, greota da se bavite raspravama tipa "ima-nema", nego da nam pomognete pa da na leto palimo na neki skup zajedno! A tamo, nacnemo gajbu, pa cemo da vidimo ko ima, a ko nema pumpu :)_
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 21:21 - pre 196 meseci
Gori ti osigurač? Kada i kako, jesi li ustanovio neki postupak, kojeg uradiš pa ti onda izgori osigurač? Ili izgori čim uključiš kontakt?

Ja bih posumnjao prvo na samu instalaciju, tj. žice koje su kod montaže negdje ulještene, ili kabelsku stopicu koja je ispala sa svojeg mjesta za kontakt.. Teško mi je reči ovako na pamet, ali ja bih našao u čemu je caka.
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )03.03.2008. u 21:54 - pre 196 meseci


I, neka me niko ne shvati pogresno, molim vas, ali uz nas ovoliko "dece" u bajkerskom smislu, greota da se bavite raspravama tipa "ima-nema", nego da nam pomognete pa da na leto palimo na neki skup zajedno! A tamo, nacnemo gajbu, pa cemo da vidimo ko ima, a ko nema pumpu :)_[/quote]



Neznam na koju pumpu mislis ali si doslovce u pravu
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 12:06 - pre 196 meseci
Citat:
palomas: Gori ti osigurač? Kada i kako, jesi li ustanovio neki postupak, kojeg uradiš pa ti onda izgori osigurač? Ili izgori čim uključiš kontakt?

Ja bih posumnjao prvo na samu instalaciju, tj. žice koje su kod montaže negdje ulještene, ili kabelsku stopicu koja je ispala sa svojeg mjesta za kontakt.. Teško mi je reči ovako na pamet, ali ja bih našao u čemu je caka.


Postupak crkavanja je sledeci:

kad sam preuzeo motor, sve je radilo ok, osim migavaca koji uopste nisu radili. Zvao sam servisera i on mi je dao novi automat za migavce. Kad sam ga zamenio, radili su desni migavci, kad probam leve, ne rade, ali mi blinka lampica od lera, a prednji levi migavac sasvim malo zaskilji. Onda sam upalio svetlo, ono je blinkalo 20 sekundi i onda je pregoro osigurac. Sad mi majstor kaze da je to nesto ozbiljnije, da nista ne diram vec da doteram motor kod njega (24 km = 20 E kombijem), pa ce njegov covek za elektriku da ispregleda sve. Covece, mislim ja, pa sto ga nije ispregledao odmah. Plus on ga ocito nije ni probao, posto migavci u startu nisu ni radili, znaci nije ih ni upalio?!?! Po mom misljenju, taj transport bi trebalo da plati davalac garancije, tj. uvoznik od kog sam kupio. Sta mislite vi o tome? Pocinjem da gubim zivce, posto sam zeljan tog motora i jurio sam da ga uzmem jedno pola godine, a sad ne mogu ni da ga upalim, pa jos moram da ga teram po servisima?! Na kraju cu verovatno morati da iskesiram za nekog profi majstora da mi pretrese struju i sredi sve :(


 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 12:08 - pre 196 meseci
Mrkicam, tvoj motor je identican mom kinroadu, ali se drugacije zove. Kako te do sada sluzi i koliko si ga platio, ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 12:09 - pre 196 meseci
POZDRAV!
Već sam nešto slično pisao ali ponoviću!
Ja kad sam moj kin.150 preuzeo iz servisa i probao u bataji sve je bilo ok (na stranu da ništa nije dotegnuto i podešeno)
Krenuo kući autoputem i još pre autoputa primetio kolebanja napona na voltmetru koji je sa početnih 14V (toliko treba)lagano padao i negde na oko pola puta pao na 12V tad sam definitivno shvatio da nešto nije u redu i isključio svetlo da mi ostane struje u akumulatoru za palenje smese (svećica-benz. motor osim benzina troši i struju ) i tako se bez svetla dovukao do kuće(BG-Šid cca 100km) napon je tada pao na ispod 11V a motor je još na sreću radio. Ugasio ga presvukao se i da pokažem narodu makinu-probam alanser normalno neće nema struje upalim na kurblu i napravim krug i ustanovim da su osim reglera (stvar koja reguliše punjenje akum. a nalazi se ispod rezervara sa des. strane-rebrasta limena kutijica) riknuli svi žmigavci sirena a ostalo nisam smeo ni da gledam.

Sutradan ujutro se bacim na posao i pored dotezanja svih vijaka i dodavanja onih koje sam usput pogubio pregledam instalaciju normalno skinem sjedalo i izvadim onu kutiju ispod ispod koje se nalazi aut. za žmig. (na njega ide kabel sa dve žice) i CDI -elektronika za palenje-svećice (kutija sa oko5 žica u kabelu) razlog kvara žmigavaca je bio taj što se otkačila klema na automatu kad sam to vidio odmah sam posumnjao na sve miguće spojeve i skinuo rezervar (veoma lako) i tako dobio nesmetan pogled na svu instalaciju i kada sam sve spojeve prekontrolisao gle čuda sve radi kasnije dopunim akum. i upalim kad ono i regler radi napon 14V i tako je sve ostalo bez ijedne greške do dan danas.

Ja sam po struci elektroničar pa mi petljane sa žicama spada u posao ali ovo što sam ja radio može svako bez gotovo imalo znanja o elektrici -DETALJNO pregledati sve spojeve i kabele koji su položeni uz ramu!!!

Prema tome Mrcikam postupi prvo po lancijinom uputstvu (nađi osigurač) ako on opet pregara kvar je sigurno negdje gde je palomas objasnio (priklješten kabel za šasiju spala klema pa se dira sa šasijom ili nešto slično tome) i to je sigurno to.

Pročitaj stare postove tipa "muke po cajneru" pa ćeš naći na slične probleme.
Ako ovo CAJNER čita neka i on nešto doda iz ugla početnika !!!
U svakom slučaju piši sta si rešio ili gde si zapeo mi smo tu voljni da pomognemo!
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 12:43 - pre 196 meseci
Nista, oteracu motor jos jednom kod servisera, pa ako sredi, sredi, a na dalje, cim polozim eto me do sida, ti obezbedi prostor, ja cu pivo da ga sredimo :)
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 13:40 - pre 196 meseci
Prema tome Mrcikam postupi prvo po lancijinom uputstvu (nađi osigurač) ako on opet pregara kvar je sigurno negdje gde je palomas objasnio (priklješten kabel za šasiju spala klema pa se dira sa šasijom ili nešto slično tome) i to je sigurno to.



Batice kod mene sve sljaka
Pozdrav
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 13:46 - pre 196 meseci
Nikola, sve se bojim da ti u servisu nece puno pomoci, jer taj "strucnjak" za instalacije to je trebao odmah primjetiti, prije isporuke motora! Prema simptomima, mogao bi biti u kratkom spoju dio instalacije prema lijevim zmigavcima (pogreskom je spojen s ostalim dijelovima inastalacije). Tu bih prvo trazio kvar, a to je vjerojatno i uzrok pregorjevanja prvog automata za zmigavce...

Moglo bi se dogoditi da nakon servisa moras sam traziti majstora autoelektricara. Da sam na tvojem mjestu, ja bih sam potrazio takvog majstora, a u slucaju da je neka komponenta na motoru neispravna, nju bih odnio kod prodavaca, i trazio da mi daju novu i ispravnu!
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 15:18 - pre 196 meseci
Mislim da si full u pravu palomas, pogotovu sto sam se malopre cuo sa uvoznikom, kazu mi ti servisiramo, ali slepas do nas sam. To rekose i postavise servis na kraj Batajnice! Sampioni!

Mislim da ce morati tako da bude. A da sam trazim gde je spoj, veruj mi jedva se suzdrzavam, ali mislim da ipak necu, bar dok jos malo udjem u fazon, da ne sjebem nesto pa cu posle da placam visestruko. I mislim da ce se garancija na to svesti, oni nek mi daju delove, a ruke cu morati da nadjem bolje, jer covece, oni su mi pre 15 dana isporucili motor, a sad kao pogledace njihov strucnjak za elektriku?! Mozes misliti, pa ako imaju takvog strucnjaka sto se nije iscimao da pogleda odmah!

Tako da prijatelji, moze li neko da mi preporuci dobrog elektricara, ako moze blizina konjarnika i uciteljskog naselja, da smanjim troskove transporta motora?
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.03.2008. u 15:21 - pre 196 meseci
POZDRAV!

onaj Milan iz servisa nema pojma a taj njegov kao električar još manje ali s obzirom da je već imao sličnoh situacija sa pobrkanim žicama valda će nešto napraviti ali ti svakako predlažem da nakon toga nađeš nekog da za svaki slučaj sve DETALJNO pregleda!

Dali si probao varijantu da ti taj lik iz servisa dođe kod tebe jeftinije je da mu platiš taxi nego da se gnjaviš sa kombijem ili nekom većom prikolicom.

u svakom slučaju zahtevaj da budeš prisutan pri popravku pa da i sam nešto vidiš ,pitaš ,naučiš a na da ti kaže ostavi motor pa dođi za par dana dok ga dobro opere kiša!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595395 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.