Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 594802 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.06.2008. u 10:47 - pre 193 meseci
Drugari!!!!!!!
Zajasem ja juce mog konjica oko 17 i krenem put pazov. L tabla uredno okacena, zena i cerkica me prate u kolima, da me vrate kad ostavim motor kod majstora ili da me bar pokupe usput ako zatreba :) Izadjem na autoput, malo se oslobodim i picim 70 km/h, majko moja, uzivancije!!!! Pa na novosadski auto put, tu mi se prikljuci neki kolega sa Yamahom, jako slicne konstrukcije kao moj kinroad i vozimo zajedno deo puta. Stanemo na semaforu, pozdravimo se, pita covek za kubikazu, ja mu kazem 250, a tvoj... Tu me covek lepo zaledi i izazva divljenje: 1300 cc!!!! Uh reko, taman sam se istripovao da sam surov :) Produzim dalje kroz bataju, pa novu pazovu, okrenem coveka, Prle ga zovu, novi servis za Kinrouda. Nadjemo se, pratim ga ja, industrijska zona N. Pazove. Stizemo pred servis, konacno me ogreja sunce. Posle lika iz bataje, koji je u dvoristu imao polumrtvog kera, par rasturenih lada i slicnih krseva, dolazimo do ganc nove zgrade servisa, otvara covek ogromna pokretna vrata, ja uvozim motor, osecam se kao da vozim harleya i dosao sam na servis u kaliforniji, oko servisa uredno skockana staza, travica.... Unutra kinroudi u raznim fazama sklapanja, sve uredno i savrseno. Pocnem da pricam sa covekom, on kaze samo sekund, uzme tefter i lepo pise sta sve hocu da mi se sredi, da mi nekoliko saveta za odrzavanje, kaze mi da ima nekih par delova, sitnica koje milan nije stavio, dodace mi to, predlozi mi kako bih mogao ova krakat da customujem papucicu za nogu, da mi bude zgodnije da menjam brzine, a da ne dizem celu nogu iz kuka.... Objasnio mi gomilu stvari koje su me kopkale. Ja znam da negde u nemackoj je to normalan odnos serviser - musterija, ali u Srbiji!!! Odusevljen sam do sada. U subotu kupim motor, ako sve bude kako je rekao, vlasici kinroada, spaseni smo!!! Moj dosadasnji utisak servisom, majstorom i uslugom je cista 10! Samo da sve i ispadne u realizaciji tako i ja definitivno sledeci put nosi coveku neko pice!

Sto se tice voznje do tamo, bilo mi je savrseno! Pika konjic ko nezdrav, da priznam sramotno, to je bilo drugih 30 km, od ukupno predjenih 60 :( Ali sad cu to nadoknadim, jos samo ovaj servis i 4.000 din me deli od A kategorije i punopravnog ucesca u svemu sto mi motor nudi!

Posavetujte me, pls, kojim rezimom da vozim motor u prvih 1000 km ili koliko vec treba da se lepo razradi, ja sam ga juce autoputem terao 70, nisam mogao da odolim, nadam se da to nije mnogo?

Pozdrav i vidimo se na moto skupovima cim dobijem dozvolu, nadam se za 20 dana najvise :) Nazalost, a nadao sam se, moracu da propustim Kulu jer je za 7 dana, a namam dozvolu :(
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.06.2008. u 11:50 - pre 193 meseci
Citat:
NikolaCruss: Posavetujte me, pls, kojim rezimom da vozim motor u prvih 1000 km ili koliko vec treba da se lepo razradi, ja sam ga juce autoputem terao 70, nisam mogao da odolim, nadam se da to nije mnogo?


Sve eventualne greške kod razrađivanja motora neće se pokazati odmah, nego tek nakon nekoliko tisuća km, kad se obično počinju javljati problemi uzrokovani nepravilnom razradom.

Prvih 500 km motor se ne bi smio voziti sa više od pola gasa, mašina se povremeno može zavrtjeti i brže, ali ne smije vući na visokim okretajima. Dalje do 1000 km motor se može voziti do 3/4 gasa. U toku vožnje poželjno je što više mijenjati režim i način vožnje, šaltati brzine, otpuštati i dodavati gas.

Za tako nešto najbolje je izbjegavati otvorene ceste, bolje se voziti sporednim cestama, uz izbjegavanje naglih ubrzanja i kočenja mašinom. Ukratko, motor se mora voziti s osjećajem i pažnjom, a on će to kasnije uzvratiti s besprijekornim radom.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.06.2008. u 13:41 - pre 193 meseci
Sada mozemo da udjemo u diskusiju kako se razradjuju masine savremene izrade, za razliku od starinjskih razrada nekada novih motora.
Postoje i oportuna misljenja, da novije tehnologije preciznije izradjuju delove motora, drugacije su tehnologije izrade i zavrsne obrade (ne mislim na sminku, plastike, nego na brusenja honovanja i poliranja, plus livenja u vakuumu) masina, te stoga nema potrebe za cickanjem motora, i stidljive voznje, cak moze doci do pravljenja naslaga na klipu, ulenjivanja masine.
Motor bi, pre opterecenja (turiranja i voznje) trebalo zagrejati, i povremeno isterivati maksimalan brojobrtaja, postepeno doci do neke turaze, pa odmoriti motor, pa zatim do nesto vece, pa odmor, i posle par puta zavrteti na max turazu.
U voznji normalno i cesto menjati brzine, s tim sto bi do max obrtaja trebalo ici tek u trecoj ili cetvrtoj brzini, cisto da se ne pretera sa brzinom. I to raditi periodicno, ne svakodnevno.

Ima nekih elemenata sa kojima bih mogao da se slozim, pri ovakvom razradjivanju, ali nedostaje licno iskustvo. Iskustvo sa net-a mi nije sasvim pouzdano, da bih bio bas siguran i prihvatio taj stav.

Licno bih ga ipak zavrteo, ali veoma retko, i gledao bih, bar na pocetku, sto cesce zamene ulja, i to sto boljeg..
Nije neka stavka, a ne boli glava.

Poz.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.06.2008. u 11:09 - pre 193 meseci
POZDRAV!

Što se razrađivanja tiče ja se slažem sa obe teorije-prakse mašinu svakako povremeno treba zavrtiti (da se "produva") ali do prve izmene ulja (na početku što češće) izbegavati duže vožnje pod punim gasom i opterećenjem i koliko je to moguće izbegavati dionice na kojima se dugo vozi ujednačenim ritmom (kojekakva putovanja ili sl) pošto si početnik možeš to sve obaviti u gradu i usput steći više iskustva samo se na početku čuvaj gužve i manijaka na 4 točka.
gradski režim je dosta bitan jer se tu razrađuje menjač ,samo na početku sve sa osećajem! kod mene do prvih 1000 km brzine su se nešto teže menjale (bila je potrebna veća sila) ali sada kad je motor razrađen brzine se menjaju bez ikakvog otpora bili na gore ili dole što bi se reklo "ko na japancu".
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.06.2008. u 21:56 - pre 193 meseci
Servis u Pazovi ima moju najiskreniju preporuku, ljudi, Prle, koji je vlasnik i Darko, koji je majstor su savrseno predusretljivi, izmenili su mi dosta stvari, kuciste i filter vazduha, sredili elektriku, zamenili celu rucku na levoj strani, gde su migavci i sirena, dodali fiksator sajle kocnice, kod prednjeg tocka koji Milan iz Bataje nije ni stavio... Dali su mi gomilu saveta, prakticno sve sto sam ih pitao... Odradili su sve sto smo se dogovorili i motor je bio gotov kad su i obecali. Hvala ti Boze! Presao sam za ovih par dana jedno 100 km, sto je za mene kao pocetnika extra, vozio sam kroz centar i bulevarom i sve ide kao podmazano :)
Sto se razradjivanja tice, vozim ga lagano, malo ga turirnem svaki put kad otpustam kvacilo, ne sto hocu, nego sto mi tako ispadne, ali sve je ok. Vozio sam ga iz pazove novosadskim autoputem, do 70 km/h, uglavnom 60, i gledacu sto pazljivije da ga vozim do 500, kad je prvi servis, a drugi je na 2.500, tako da polako. Sve u svemu, prezadovoljan sam, sutra ujutru idem na posao s njim.
E, da, iz pazove je isao ekstra, presao sam u cugu 35 km, ali kad se posle toga ohladio, isto popodne mi opet malo stuca kad ga upalim, kao da ce da se ugasi kad mu dajem gas, pa moram d aga vozim pod jacim saugom, sta li je to, majku mu, majstor rece da to mora malo da zeza jer je tek presao 100 km?

Ja imam 207, ima li neki kolega sa istim ili slicnim licnim opisom, zanima me kako menja brzine? Ja moram da cimam iz kuka, tj. podizem celu nogu. Majtor mi je predlagao da izmenim ugao papucice, ima li neko iskustvo ili ideju kako bi se to resilo, gubim dosta od cruser filinga, laganog cima iz stopala, izgledam kao da ga mamuzam svaki cas :)

I top je to, eto me u sedlu, sad vozim na L tablicu, a za 10 dana je vracam i onda polaganje. Ako je neko za neku laganu voznjicu, tu sam, mozda bismo nekada mogli da se organizujemo, nesto kao kineska banda :) pa da se negde provozamo u nekom vecem sastavu

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.alfa-wireless.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.06.2008. u 11:20 - pre 193 meseci
U razgovoru sa jednim majstorom , rekao mi je da Kinroad ako mu se skinu katalizatori dobija 10 km-h više . A mesto gde su bili montirani da se zavari rupa na auspuhu . Ja sam slikao katalizatore a zanima me šta vi mislite , da li se bilo šta dobija skidanjem ovih uređaja (ili gubi) ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
77.46.224.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.06.2008. u 13:02 - pre 193 meseci
Kod mene su skinuti tj nema ih... a auspuh sam video lika koji je kupio iz louisa topove samo i namestio ih. Kaze da malo bolje ide ... Ja planiram isto cim dodjem do 80 evrica kolko kostaju 2 topa za njega.
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.06.2008. u 15:44 - pre 193 meseci
POZDRAV!

Koji katalizatori?!?
Kinroad nema ni "K" od katalizatora ovo na slikama je nešto sasma drugo!
do su face zamislile da to bude nešto kao recirkulacija ispušnih plinova a sve u cilu "manjeg" zagađenja vazduha koje taj ooogromni potrošač ispušta u atmosferu!
Međutim kad bi bolje pogledao te snimke-motor vidio bi da to nema nikakvkg smisla-to nije DOVRŠENO tj. nema creva koja vode deo plinova u usisnu granu-filter pa tako nema ni nikakve recirkulacije plinova.
Prema tome ukoliko skineš te ventiliće ili kako to već nazvati nećeš apsolutno NIŠTA dobiti a ni i izgubiti!
Ali što će ti još 10 km viška kad agregat počinje vibrirati već pri 80 tak kilometara (ili to kod tebe nije slučaj ili ti ne smetaju vibracije?)

Bukovski kakav zvuk ima motor sa tim topovima? ima li promene? daj link ili kat. broj tih topova.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.06.2008. u 16:54 - pre 193 meseci
Pozdrav,

pa bas je sa tim nedovrsenim prosao homologaciju i standardizaciju sa sve E3 standardom kod nas.

Doduse, nije to bas pretesko ali bar nesto mora da postoji.....
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.06.2008. u 07:35 - pre 192 meseci
Po ovim slikama koje je stavio paga, rekao bih da se ne radi o recirkulaciji ispušnih plinova, nego o uvođenu sekundarnog zraka u ispušni sistem. Taj dodatni zrak doprinosi izgaranju nesagorjele smjese benzinskih para u samom auspuhu, prije nego ta smjesa napusti auspuh. Time se smanjuje emisija štetnih plinova, tj. zadovoljava se euro norma po pitanju emisije plinova.

Progooglajte malo pojam "secondary air system", pa ćete na netu pronači dosta informacija o toj temi...
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.alfa-wireless.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.06.2008. u 10:56 - pre 192 meseci
Tacno je sto kaze Zvezda , da iz crne kutijice ne ide crevo nazad do filtera , tako da nema funkciju katalizatora .
Ali je Palomas pogresio , jer ovaj uredjaj ne uvlaci vazduh vec pomalo izbacuje . Jedino se oseti da jace izbacuje kad se vozi na velikom broju obrtaja pa naglo oduzmes gas , tad se oseti veca brzina gasova iz crne okrugle kutijice .
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.06.2008. u 18:40 - pre 192 meseci
POZDRAV!

I ovo što Palomas kaže ima smisla međutim kao što smo konstatovali to nije dovršeno, ali na toj "kutijici" gore se nalazi priključak za još jedno crevo ali daleko manjeg prečnika tako da imam utisak da se radi o nekom vakumskom ventilu pa bi možda to tanje crevo trebalo biti spojeno na usis-filter pa bi onda Palomasova priča itekako pila vodu!

Međutim pošto nije dovršeno ostaje nam da nagađamo šta je "pisac" htio da kaže. A i Lancija potvrđuje priču da je na konto toga dobio E-3 normu.
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.06.2008. u 20:47 - pre 192 meseci
vozim se ja tako gradom i cini mi se da ima sve vise i vise nasih motora

 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
93.86.53.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.06.2008. u 21:01 - pre 192 meseci
moj nema te dzidzmidze :) i nije E3 vec E2 a kako je uvezen i prodaje se pojma nemam. Inace sve ostalo je potpuno isto... pre neki dan sam ih uporedjivao, u detalje su isti sem par sitnica.
klip sa tim nemam al bjbikers sajtu imas lika pa ga mozes pitati... ja trazio on obeca da ce da postavi i eto cekam...
p.s. mozda mozda za par dana moj lepotan ode od mene :) zarad nove ljubavi ali otom potom :)
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.06.2008. u 23:51 - pre 192 meseci
danas sam razmisljao mozda ukidanjem E4 katalizatora dobija se na zvuku (malo ) ali i motor je rastereceniji
sta vi mislite o tome
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.06.2008. u 23:55 - pre 192 meseci
danas sam razmisljao mozda ukidanjem E4 katalizatora dobija se na zvuku (malo ) ali i motor je rastereceniji
sta vi mislite o tome? znam trosi vise itd.... dali se isplati posao ?
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.06.2008. u 16:55 - pre 192 meseci
POZDRAV!

Kakav "E-4 katalizator" ?
Na šta konkretno misliš?

Što se tiče naših motora obiđi neki moto skup mislim da bi ostao zatečen koliko ih ima.
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
212.200.146.*

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.06.2008. u 22:35 - pre 192 meseci
Izvinjavam se E-4 mislio sam na euro 4 standard izduvne sisteme.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.06.2008. u 14:55 - pre 192 meseci
Izvinjavam se E-4 mislio sam na euro 4 standard izduvne sisteme.


POZDRAV!
opet ne razumem na šta misliš ? Šta da skineš? ako misliš na auspuhe u njima nema ni "K" od katalizatora A još nisam čuo da je neki motocikl napravljen da zadovoljava Euro 4 standard ispuha (ali nije bitno)
Možda bi se menjanjem auspuha nekim protočnijima nešto dobilo ali to je zanemarivo eventualno ima smisla ako bi se dobilo na zvuku.
 
Odgovor na temu

SLOBODANRADISIC
TRCpro, Petrovaradin
Novi Sad

Član broj: 161797
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.06.2008. u 20:48 - pre 192 meseci
Ne radi se o katalizatoru nego o ventilu koji dovodi visam vazduha u izduvni lonac, kako bi u njemu dogoreo CO do CO2. Ako na to mislis, neces dobiti nista ni u snazi, a verujem ni u zvuku motora. Nemaju ga svi motocikli. Po meni, nema specijalnih razloga da ga skidas, bar ne dok funkcionise.

Evo, da ne bude zabune:


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 594802 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.