Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592611 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.07.2008. u 13:29 - pre 190 meseci
Na mojoj Hyosung Aquili vibracije motora su praktički nepoznata pojava, ne osjete se u vožnji čak ni kod najviših okretaja. A motor se hoće jako brzo vrtjeti, za brzinu 130 km/h potrebno je čak 9.000 rpm.

U nedjelju sam se vratio iz Kaštela kod Splita, sa 1228 novih km na brojaču, i sada je već ukupna prijeđena kilometraža vrlo blizu 30.000 km. Tjerao sam ga ful natovarenog po autocesti tempom 120-130 km, a na povratku magistralnom cestom sam sa 12 litara benzina prešao nešto više od 320 km. Dakle, na toj dionici je trošio svega oko 3,75 litara. U Korenici me spasila benz. pumpa, jer ostala su mi još samo dvije litre rezerve, i već me polako počela loviti frka da ću ostati bez benzina.

Jako me privlači nova Aquila 650 sa 82 KS, elektronsko ubrizgavanje goriva, koja razvija za choppere nevjerojatnih (preko) 200 kmh, i pere na cesti mnoge sportske motore. Ako je vjerovati jednome od vlasnika te Aquile 650, motor troši svega nešto malo više benzina od 250-tke, a najveći "nedostatak" mu je ime, i nepovjerenje koje i dalje izaziva kod večine bikera..

[Ovu poruku je menjao palomas dana 22.07.2008. u 14:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.07.2008. u 16:23 - pre 190 meseci
POZDRAV!
Palomas aquila ima dva klipa pa su vibracije uklonjene a kinroad 150ccm ima samo jedan pa je problem delimično u tome.
Osim toga aquila je sasma drugi svet po konstrukciji i snazi od kinroada i sl bez obzira na istu zapreminu!
Što se tiče 650 šta reći??? po meni je motor prva liga s obzirom na odnos cena performanse a što se imena tiče nebih se sa tobom složio, dobro možda je kod vas nešto drukčije ali koliko sam vidio u zadnjih par godina vaše ceste su preplavili cruiseri i sl korejskog porekla i od vlasnika još nisam čuo da iko ima ozbiljnijih zamerki a i ti sam kažeš da nemaš nekih zamerki. prema tome mislim da će problem imena i brenda postati prošlost kao i nepoverenje NIČIM izazvano.
 
Odgovor na temu

shvona
Nikola Cuk
Beograd

Član broj: 85076
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.07.2008. u 20:13 - pre 190 meseci
Pozz
Zvezda moto, ja imam 250-icu. Zato mi je i cudno po pitanju vibracije. Naravno, mozda ja od sitne stvari pravim veliku halabuku, ali nemam neki reper po pitanjju vibracija pa da znam sta je puno a sta malo za ovaj motor.

Nikola, jel ima sanse da se nadjemo negde ovih dana kad bude lepo vreme pa da malo razmenimo iskustva?

Hvala i pozz
 
Odgovor na temu

FORD_TRANZIT
CVECAR
OBRENOVAC

Član broj: 188736
Poruke: 11
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.07.2008. u 04:14 - pre 190 meseci
Pozdrav svima....

Imam jedno pitanje u vezi motora keeway cruiser 250 .Dali je imao neko prilike od vas da ga vozi jer me interesuje dali i on stvara vibracije kao princ pri kretanju i prebacivanju u vise brzine .Moj drugar je pazario princa i nekako mi mnogo stvara vibracije pri saltanju i brzini od 60km do 80km .Masina stvara velike vibracije i imam osecaj kao da nije dobro zavrnuta.Sta je uzrok tolike vibracije .I dali cruiser 250 keeway stvara vibracije kao princ ,on mi se svidja ali ga u mom kraju nema da bih se raspitao o njemu ili bar provozao.pozz....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.07.2008. u 06:31 - pre 190 meseci
Landcruiser ima V-Twin agregat, osobno nemam iskustva s njime, ali vjerujem da su kod njega vibracije bitno smanjene, u odnosu na motore koji imaju dva cilindra u liniji.
 
Odgovor na temu

FORD_TRANZIT
CVECAR
OBRENOVAC

Član broj: 188736
Poruke: 11
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )26.07.2008. u 00:20 - pre 190 meseci
Ima li nekog da je vozio Landcruiser 250 keeway , ako ima volio bih da cujem njegove utiske o ovoj makini.Pozzzz...........
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )26.07.2008. u 10:13 - pre 190 meseci
POZDRAV!
Ja sam napravio samo mali krug tako da ti nemogu puno reći ali ono što se odmah vidi to je da se nekako "oseća" razlika od ostale jeftinije braće. Zvuk mu je malo prigušen ali mislim da bi se to moglo srediti vibracije nisam osetio jer ga nisam razvukao u više okretaje ali pošto je V-2 mislim da nisu problem.
Kao što znaš garancija je 2 god ali kakva je cena? gledaj ako se možeš uklopiti u Hyosung aquilu ne znam koliko je skuplja ali to je 100% proveren motor! mada ni kod landcruisera nećeš puno pogrešiti.
 
Odgovor na temu

AcaPo
Aleksandar Avramovic
SRBIJA , Pozarevac

Član broj: 189120
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.07.2008. u 02:01 - pre 190 meseci
Prvo poz svima , razmisljam o kupovini motora od 125kubika(imam 16 godina ,polozeno za A kat tako da ne mogu jace) hteo bih neki choper/custom ....razmisljao sam o sprint raptor 125 ali ne znam kakav je pa tako da li je neko imao prilike da ga isproba i da li bi neko mogao da mi kaze kakav je .... mozete da mi preporucite jos neke motore ali da ne budu skuplji od 2.5k eura mogu da budu i polovni samo ne ispod 2000 godista....hvala .... Pozzzz
aa
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.07.2008. u 08:25 - pre 190 meseci
Kod mene situacija hronoloski, ukratko, prilicno ocajno i placucim glasom sledeca:

Do sada sam na Kinroudu 250 menjao:

* Pukao blatobran
* Pukao roll bar
* Pukao srednji nogar za podizanje motora
* Otpao poklopac naslona iza suvozaca
* Automat migavaca i greska na el. instalaciji
* Kilometar sat nije pokazivao preko 70 km/h
* Cevi koje provode smesu od karburatora do klipova ispucale, pustale vazduh, motor zato trzao ko besan u prvo vreme, ja mislio zbog neiskustva da tako moa
dok se ne razradi, a i serviser mi tako rekao
* Ispod sedista postoji plasticna kutija u koju se smestaju strujni automati i sl, nije bila ni montirana, tek naknadno ugradjena


Napominjem, za svaku od ovih intervencija sam isao do Nove Pazove, najcesce je zena isla zamnom kolima, p ame vracala, a onda me za par dana ponovo vozila da pokupim motor. Do tamo imam 35 km, nedao bog da zivim dalje, do sad bih verovatno zapalio motor.

Trenutni status:

Ne radi kilometar sat iako je zamenjen. Motor ok ide do 4.000 obrtaja, a tada ga mu se zvuk pretvara u brundanje struga, stravicne vibracije, katastrofa. Odvezao sam kod servisera zbog kilometar sata i toga brundanja prosli cetvrtak, u subotu me odvezla zena po motor (aman dokle bre!) pokupio sam ga, na putu do kuce sam provalio da su vibracije i urlanje nepromenjeni, i da kilometar sat i dalje ne radi?!

Sad mi je majstor rekao da dovezem motor (Opa, novi momenti?!?!?!) izgleda je sad crkao karburator, pa da ostavim motor, zamenice ga, takodje i kilometar sat. Ja cu jos ovaj put da odvezem motor. Samo, ovaj put ne dam zeni da me vozi, vraticu se autobusom, nemam srca vise da je cimam zbog moje ljubavi prema motorima, ocito pogresnog uvoznika, pogresnog servisera ili sta vec! Ako ne bude sve ok, idem kod servisera da mu se krvave nane... i idem na drugi servis, a oni ima da plate racun. Sledeci korak, ako ne srede sve, je da zovem trzisnu inspekciju, ne polazem mnogo nade u to, ali mislim da je to poslednji korak za spas dostojanstva, na interese sam vec i zaboravio...

Da ne pricam da mi je pola sezone propalo. Presao sam dosad 1.200 km i jebiga imao sve moguce kvarove.

Pa vi meni sad kazite, drugari, ko je bre ovde lud!?

Jesam se iscimao, skupio pare, jesam li potpisao ugovor i u kesu platio koliko su trazili? I sad ce oni meni da okrpe motor, ne bi li kako izasao iz garancije, i onda su slobodni? Je l tako treba?

I da, Shvona, naravno da cemo se vidimo, ostavi mi mob na pp, pa cim resim nesto s motorom, bolje da ga ne gledas u sadasnjem stanju, da se vidimo, da probamo motore, posto moji poznanici imaju Sprint Chalanger i Jinlun Sprint 2500 oba, tako da ne znam je li to mene zapao sjeban motor ili su kinroudi prosto takvi.

Pozdrav
drugari, savetujte, kad ubijem nekoga, bice kasno :)
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.07.2008. u 11:36 - pre 190 meseci
POZDRAV!

ŠTA reći????
Samo 1200 km?!?
Daj molim te šta su ti rekli zašto je prednji blatobran pukao? Meni je pukao pred kraj garancije i dali su mi drugi kojeg sam morao farbati jer je bio crven. U prodavnici su mi rekli da ga "majstor" nije dobro sastavio ?!? ja ga stavio kako su oni rekli a tako je i na ostalim motorima sklopljenim u pazovi a kad ono nakon samo 500 km nova pukotina na istom mestu gde i stari!!!! stavio na prednji "branik" na blatobranu vijak te ga učvrstio za blatobran i uz malo super lepka problem odložio (dokle?)
također mi je počela pucati plastičurija na rezervoaru (ono "hromirano") gde su kont. žarulje i merač goriva krpim super lepkom (samo dokle?)
E to je ono što sam ja bio pitao pre nekoliko strana o "kvaliteti plastike" na kinezima.
Što se ostalog tiče (da kucnem u drvo-kuc, kuc , kuc....) zasad je sve super! (dokle?)
PRIJATELJI!!
savetujte čoveka koji je kupio nov motor šta da radi da ne uradi ono što je rekao na kraju a sa čim se i ja slažem ali na žalost ubistvo je kažnjivo!
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.07.2008. u 19:06 - pre 190 meseci
Zvezda Moto, lafcina si hvala na podrsci i brzoj reakciji! Bio danas u Pazovi, evo ovog minuta sam usao u kucu i reko da vas izvestim sta je bilo. Ja sam inace prosli vikend vozio motor kod majstora zbog tih vibracija, onreko ostavi ga, to zahteva detaljan pregled nema zezanja, j apresrecan, bes moje vreme i cimanje, samo da mi makinu srede. Tuzno je to sto ce ga u najboljem slucaju vratiti u stanje u kom sam ga kupio, srecan ja ko onaj iz majstorske radionice sto obuva papuce kad ulazi u kola, Steva Zigon. Elem, otisao sam po bajk u subotu i on mi kaze, otvorio je karburator, od one cevke koju je zamenio vikend pre toga, koja je bila ispucala, otisle neke gumice u karburatodu, zamenio je, probao i sv eok, nema vibracija. Extra kazem ja, sila si, vec mislim da mu sledeci put kupim neko pice, ipak je lafina... Nisam odmakao ni pola KM, prati me zena sa kojom i sve cerkom, ja ponosno jezdim ispred, opet vibracije, iste. A jebiga, reko, mora d atripujem, na autoputu ista pesma. Ja ga raspalio, i stvarno kad stignem do 70 km, umanje se vibracije, ili me zaglusi motor, ne znam. Ali, nikako da predjem 70 km. Kad smo stigli kuci, pitaam j azenu, koliko smo najbrze isli, posto je uvek bila iza mene. 110 km/h! Au bem ti kilometar sat, pa ja bi se jos svadjao sa pandurom da mu ne valja radar, moj sat sigurno ne gresi, sad je zamenjen!

I danas kad sam dosao, majstor ga malo turira, oslusne odakle su vibracije, kad ono... Secate se lika koji ima u putovanjima pricu, isao je do soluna sa kinezom, cekala ga zena tamo? On je mala maca za mene, jer su s enjemu sranja desavala bar u lepoti mora i grcke, sto olaksava. Pukao ladno sraf koji drzi motor vezan za ram, ima ih ukupno 3, ovo je onaj najjaci, dugacki, sa donje strane od pozadi! Sto je jos najgore, ja sam od tada presao 135 km tacno, zamisli?! I bio u medjuvremenu na servisu i oni zamenili gumice i pustili me da dalje vozim?! Tako sam sad ostavio motor, vratio se autobusom, kaze sredice, izmenace mi sve srafove ki\oji drze motor, z asvaki slucaj, pa ce biti motor u subotu.

Tako da svona mozemo za nedel;ju da se dogovorimo pa da malo razmenimo iskustva, mada moja evo i znas, samo jos da uzivo vidis zlocinca :)

Eto ljudi, sorry za poruku danas, ali kulminiralo mi nezadovoljstvo. Lakse mi je sad kad znam sta je problem, niej nista u samom agregatu, bice nekako. Nadam se da je do sad puklo sve sto je moglo....

Uz boziju pomoc, motor nazad u subotu :)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.185.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.07.2008. u 20:02 - pre 190 meseci
Nije da nismo spominjali zamenu SVIH srafova . A i te budjave plastike, menjati kako koja pukne, sa necim boljim.

Sacekaj da prodje garancija, pa da krenes da pravis copera

Poz
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.07.2008. u 20:02 - pre 190 meseci
POZDRAV!
Ajde da i serviseri makar nešto otkriju ! Ma nisu ono krivi nego šraf koji se sam nije javio i rekao da je pukao!
Ja do sad nisam imao problema sa pucanjem metalnih delova jeste da su gledali da pootpadaju ali sam to regulisao sa lepkom, nego sad kad je istekla garancija muku mučim sa plastičurijom a to me je brinulo od prvog dan.
Zamenuo pr. blatobran a on puko ponovo bez razloga i povoda. sad ona plast na rezervoaru puca sama od sebe krpam super lepkom.
Interesuje me imaju li i ostali vlasnici kineza sličnih problema sa plastikom i kako ih rešavaju?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.07.2008. u 21:35 - pre 190 meseci
Da sve to ovdje ne piše crno na bijelo, teško da bih mogao povjerovati u tako nešto! Ne smijem ni reči, na mojoj Aquili u ovih 30.000 km izgorjela je jedna (1) žaruljica, sve ostalo je original, i sve izgleda kao prvog dana!

Navozio sam se i naputovao, uživao u vožnji kao nikad, a motor radi bez greške... U vašem slučaju malo je problem i u neiskustvu, jer oko iskusnog bikera vjerojatno bi otkrilo slomljeni vijak koji nosi motor. Druga je stvar što nijedan vijak ne smije puknuti, jer u protivnom znači da uopće ne zadovoljava svoje osnovne standarde kvalitete.

Ali kao što je vladd napisao, puno puta se ovdje pisalo o tome - kad kupiš kineza, potroši još malo love, i nabavi kvalitetne vijke, matice i ljepilo za osiguranje spojeva...

Gumeni rukavci koji povezuju rasplinjač i usis motora mogli su popucati i zbog nenormalnih vibracija, uzrokovanih pucanjem nosača motora. Ali to bi i oni u servisu trebali povezati, jer nije normalno da gumeno crijevo pukne nakon svega par mjeseci.

I još samo da dodam, u čemu su veliki proizvođači veliki: ako se i nakon par godina korištenja na nekom od njihovih modela pokaže neka slaba točka, oni pozivaju sve vlasnike na besplatnu zamjenu problematičnih dijelova... Kinezi očito nemaju takve namjere.
 
Odgovor na temu

AcaPo
Aleksandar Avramovic
SRBIJA , Pozarevac

Član broj: 189120
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.07.2008. u 03:13 - pre 190 meseci
Sad sam pao u dilemu da ne uzimam kineza xD...razmisljao sam da uzmem Sprint Raptor od 125 kubika ali sada ...da li mislite da cu imati istih ili slicnih problema?????????
aa
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.07.2008. u 08:22 - pre 190 meseci
Zvezda moto, pogledaj kako ti je namesteno crevo od prednje kocnice, meni je ono prvi put polomilo prednji blatobran, pa sam ga zamenio, aonda mi je novi serviser provalio da tu ide jedan drzac koji tu sajlu drzi dalje od blatobrana, a koji mi prvi serviser iz batajnice nije ni stavio. Sad je sve ok. Zanimljiva mi je teorija o povezanosti viskoziteta ulja i vibracija, kad mi se vrati motor, ima da stavim motulovo ulje, molim vas samo savetujte me koje da uzmem, sa tacnom oznakom. Takodje ci i svesice da zamenim sa NGK. I vozim motor kod majstora kojeg mi je preporucio Cenej sa BJB foruma, sa petlovog brda on mu je za nekih 30 E izmenjao gomilu srafova i crevaca i sve lepo pritegao i zalio lepkom. Kapiram da to iole iskusan bajker moze sam, ali jbg, ja sam neiskusan, sto kaze palomas, nisam provalio ni taj sraf. Jbt, zamisli da mi je klapnuo motor u voznji?! A sto se tice izbora kineza, jbg, znali smo sta kupujemo, mislim da je ovo deo standardnog rizika, zahteva malo cimanja, ali ispadne ok, ipak je to jedini nacin da covek s ajako malo para dodje do motora, ne kajem se, ipak uzivam u voznji, cak mi je i juce prijala voznja do pazove, uprkos brundanju :) Ali mi zato voznja autobusom nazad nije nikako prijala :)))
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.07.2008. u 08:56 - pre 190 meseci
Ne mogu se baš niti svi kinezi strpati u isti koš... Jedan moj frend kupio je novog Keeway Supershadowa 250, i sljedeće jutro, skupa sa ženom krenuo s nama ostalima na daleki put...

Doslovce prvi kilometri tog motora bili su pod punim opterečenjem, po autocesti ga je tjerao koliko god ide, i evo danas - godinu dana kasnije motor još uvijek ide bez ikakvih problema. Znam i sličan slučaj s Aquilom, čovjek je odmah krenuo na more, skupa sa ženom. Motor mu danas ide bez problema, ali mu slini ulje kod brtve glave cilindra.

NikolaCruss, što se ulja tiče - uzmi Motul ili Silkolene, ali isključivo ful sintetičko ulje. Iako možda nebi bilo loše da do nekih 2.000 -2.500 prijeđenih km koristiš polusinetiku, da se motor što bolje razradi.

Viskozitet - hoće li biti 10 W-40, ili 15 W-50 - to nije najvažnije, niti presudno, bitno je da ful sintetika ne gubi viskozitet niti kod najtežih uvjeta i pregrijavanja. Kod mineralnih ulja brzo dolazi do degradacije viskoziteta, i tada je kvaliteta podmazivanja bitno slabije.

Sintetika jako smanjuje trenje u motoru, smanjuje se potrošnja goriva i povečava izlazna snaga, ali zbog malog unutarnjeg trenja motor se ne može razraditi, tj. ispolirati površine koje se dodiruju.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.07.2008. u 20:16 - pre 190 meseci
POZDRAV!
Nikola kod mene nije problem sa nikim dodirivanjem (crevo od kočnice) jednostavno blatobran puca sam od sebe sve sam prekontrolisao mislio sam čak da mesta na vilici gde stoji nisu paralelna jedna sa drugim i sl gluposti međutim sve je STROGO OK! ali on opet puca!!!
imaju li ostali vlasnici kinroada sličnoh problema???

Što se ulja tiče potpuno se slažem sa palomasom ali kao što rekoh mineralni motul sam kupio slučajno, da je bilo sintetičko sigurno bih ga uzeo e sad dali je stvar u viskozitetu ili (najverovatnije) u tome što je to ulje za motocikle (a ne za aute kao pre) nemogu garantovati ali kao što rekoh vibracije su se prepolovile!
Što se problema sa kinezima tiče u svakom slučaju su daleko od nekih japanskih brendova ali tu je opet pitanje cene ali godinama čitajući razne auto i moto magazine vidio sa da i vlasnici mercedesove S klase dolaze usljed bjesa da spale novi auto jer ga servis nemože popraviti...
možda je ovo sa nikolom sporadični slučaj ali znam mnoge kineze što su besprekorni!
ja osim loše plastike (blatobran i ono na rezervaru) nemam ama nikakvih problema ali "dužnost" svakog bajkera je povremeno sve pregledati i dotegnuti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.241.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.07.2008. u 20:53 - pre 190 meseci
Mislim da je Motul 5100(ne 6100, jako lice), 10w-40.. mislim da nema potrebe za redjim uljem, motor je vazdusnjak i vozi se leti..najvise.

Poz.

 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )01.08.2008. u 09:21 - pre 190 meseci
Slazem se, i meni je ponovo napukao pednji blatobran, jedno 2 cm, ali ne ide dalje i resio sam posto mi je garanciaj do februara da iskuliram i ostavim ga tako
mislim da je razlog pucanja losa plastika izlozena jakim vibracijama, trebalo bi mozda dodati gumene podmetace pod maticu i do viljuske, da se smanji prenos vibriranja i onda bi moglo da potraje... Ja sam sad na 1.600 km, teracu ga sa njegovim ulje, koje sam promenio na 500 u servisu do jedno 3.000, a onda cu da sipam motul sinteticki. Hocu i da mu zamenim svecice, NGK da stavim, jel neko zna koja oznaka svecice sljaka za ovaj motor (250 cc)?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592611 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.