Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595276 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 09:02 - pre 189 meseci
Jinlun je prodao već puno motora u Europi i svijetu, stari agregat sa dva cilindra u liniji pokaza se prilično kvalitetnim i pouzdanim. Stoga se proizvođač odlučio krenuti korak dalje, s potpuno novim modelom, pogonjenim sa V-Twin agregatom.

O izgledu i dizajnu motora ne bih raspravljao, to je stvar ukusa i izbora svakog kupca. Ako novi agregat ima kvalitete starog, to bi mogao biti dobar motor. Vibracije mašine, koje su bile najveća mana starog agregata, s V agregatom trebale bi biti daleko daleko manje. Jedino ne znam kako stoje stvari po pitanju dodatne opreme, koja je kod ranijih modela bila više nego bogata.

Ima disk kočnice na oba kotača, tank od 16 litara, a čini mi se da se izgled motora može prilično dorađivati i mijenjati nakon kupnje.



http://www.jinlun-northeast.co.uk/250Bikes/250Vgunn/v6.jpg








[Ovu poruku je menjao palomas dana 16.09.2008. u 10:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
79.101.147.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 09:28 - pre 189 meseci
Hvala Palomas! Interesuje me jos samo jedno-da li ova cica ide kao dodatna oprema?
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
79.101.147.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 09:35 - pre 189 meseci
Bio sam na tom sajtu, i tamo pise da mu je max. speed 110km/h, kod nas pise da mu je max. speed 155km/h. Sad mi nista nije jasno?!
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 09:49 - pre 189 meseci
Uz preinake rasplinjača (veće dizne), više zraka na usisnim granama, otvaranje ispuha, promjene lančanika i sl., vjerojatno se može dobiti više snage i postiči brzina od cca. 130 ili više... Inače niti customi s puno večom kubikažom ne idu jako brzo, a na 160 troše valjda 10 litara/100 km.

Ja bih mu za početak stavio širu zadnju gumu, barem 150/80. Bočne plastike prefarbao bih u boju rezervoara, da se toliko ne ističu u cjelokupnom izgledu. Stavio bih manji prednji blatobran, sissy bar, bisage i slično....
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
77.46.230.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 11:43 - pre 189 meseci
koliko razvija tvoja Aquilla, i koliko trosi pri toj brzini?
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 12:09 - pre 189 meseci
Aquila ima 28 KS, ful natovaren s brdom prtljage vozim se po autocesti 130 kmh. Potrošnja skače na blizu 4 litre, dok na nešto manjim brzinama troši 3,75 litre.

Inače, najbrže što sam je ikad uspio natjerati je bilo 145 kmh, s vjetrom u leđa na blagoj nizbrdici. Bojao sam se policije iza zavoja, inače bih došao valjda i do 150.

Zanimljivo, nedavno sam se vozio na malo dužoj relaciji skupa s jednim Quinqijem 250. Ispočetka je on vozio naprijed, i baš smo se vukli presporo po magistralnoj cesti. Kad smo došli na autocestu, ja sam krenuo naprijed, on za mnom. Kinez je išao bez problema 125 kmh po mojem brzinomjeru, i tako smo se vozili prilično dugo.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 12:54 - pre 189 meseci
Evo zanimljivih kombinacija boja, kakvih nažalost nema kod nas:





I odlična pozadina slike



Prerađeni Kymco Venox





 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 13:07 - pre 189 meseci
U brdima Brazila



S brda u grad



Pauci napadaju





 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
212.200.214.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 13:50 - pre 189 meseci
Super su kombinacije boja.
Sta je po tebi bolje, uzeti novog challenger-a, ili aquillu staru 5 godina sa 10.000 predjenih km. za iste pare?
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

2010
Beograd

Član broj: 51719
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 16:31 - pre 189 meseci
Venox sa slike izgleda odlicno!Stvarno ga je covek dobro preradio(dobro mozda je malo preterao sa nalepnicama).
Inace vec duze vremena pokusavam da postanem clan vaseg kluba i za sada ako dodje do kupovine nekako sam najblizi qingqi qm250 motoru(bar po onome sto sam procitao iz dosadasnje diskusije sa ovog i jos jednog foruma na kome je koliko vidim takodje i velika vecina ljudi sa ovog).Veoma mi se svidja i fabricki Venox(doduse na totalno drugaciji nacin od ovog preradjenog) medjutim koliko sam upucen ne uvozi se u Srbiju,u prestavnistvu Kymco-a su mi rekli da i nemaju nameru da pocnu jer im se nebi isplatilo a cena bi bila preko 4000 e, a ako bi se cak i uvozio verovatno bi bio izvan mojih finansijskih mogucnosti.
Pozdrav svima i sigurna voznja!

P.S Zaboravio sam da dodam da mi se maska koja ide preko rama Sprint Challenger-a nikako ne svidja, previse strci,debela je i generalno celom motoru daje nekako plastican izgled. Korak dalje je po mom misljenju otisao Lifan 200 koji tek izgleda plasticno,sareno i generalno kic.Napominjem da je ovo moje cisto subjektivno misljenje formirano iskljucivo na osnovu slika sa net-a,dakle motore nisam video uzivo pa mozda i gresim, a i na kraju i ukusi se razlikuju.

[Ovu poruku je menjao 2010 dana 16.09.2008. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.09.2008. u 17:20 - pre 189 meseci
Citat:
Rade-Kula: Super su kombinacije boja.
Sta je po tebi bolje, uzeti novog challenger-a, ili aquillu staru 5 godina sa 10.000 predjenih km. za iste pare?


Ako je to stvarna kilometraža Aquile, i prvi vlasnik nije neki teški dibidus ili pacijent po pitanju tehnike, ja uopće ne bih dvojio -bez razmišljanja bih odabrao Aquilu.

Ja sam svoju Aqulu kupio sa 7.700 km, sad ima 32.500. Kad sam je kupio izgledala je kao iz salona, a niti sada ne izgleda puno gore. Pao nisam nikad, niti sam bio u nekim opasnim situacijama. Vozim se prilično žestoko s obzirom na tip motora, ali uvijek ga zagrijem prije vožnje, redovito mijenjam ulje, gume, svijećice, lance, dakle potrošni materijal.

Nikad nisam ostao u kvaru, naputovao sam se i nauživao, a motor se ponaša kao da je nov. S Challengerom nemam iskustava, ali nekako imam više povjerenja u ono što dobro poznajem.

@2010 - Venox je zbilja prekrasni motor, to je u stvari replika Honde Magna 250, samo mu je sjedalo malo redizajnirano. Ima nešto veći razmak između osovina od Aquile, sjedalo mu je uže, tvrđe i nije toliko udobno, troši više goriva jer ima vodeno hlađenje i jednu pumpu više, ali stvarno izgleda sjajno.
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
93.86.87.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.09.2008. u 07:37 - pre 189 meseci
Palomas, mislim da si u pravu, nema ni jednog vlasnika Kineza, a da mu nesto ne otpada. Izgleda da je polovna Aquila puno bolje resenje nego novi Kinez.

Gledao sam neke Aquile, nesao sam jednu 2005.godiste, presla 5.000 km. cena 2.500 e. To mi izgleda skroz OK.
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.09.2008. u 08:20 - pre 189 meseci
Aquila s prijeđenih 5.000 ili 10.000 km daleko je od polovnog motora. To je praktički tek razrađen motor, koji ne zahtjeva nikakve velike investicije ili brigu. Ako si imalo vješt oko tehnike, večinu stvari moći ćeš obavljati sam, bez odlaska na servis.

Ne tvrdim da su kinezi generalno loši - naprotiv, može se i s njima pristojno voziti. Ali koliko sam čuo od njihovih vlasnika, često odlaze u servis, gdje im mijenjaju koješta, od reglera, bobina, usisnih manđeti, brojčanika, i t.d... Srećom što dijelovi nisu toliko skupi kao za japance, inače bi to bio financijski fijasko za vlasnike.
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
93.86.35.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.09.2008. u 09:04 - pre 189 meseci
Nisam bas vest sto se tice mehanike, znam samo osnovno, ali mi je prijatelj "hirurg" sto se toga tice.
Tako da se bojim samo kvara na putu, sto se (ispravi me ako gresim) kod Kineza upravo desava.
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.09.2008. u 12:14 - pre 189 meseci
Malo se previse generalizuje, desavaju se kvarovi svim motorima, manje ili vise. Samo razradjen motor, koji je prelezao decje bolesti, dobro ispregledan, do detalja, moze biti vrhunski pouzdan na putu. Sve ostalo je naglabanje, spektakularne price...
Tehnika je solidno prosta, par delica sklonih crkavanju mogu da se smeste u gepek, zlu ne trebalo.


I pricamo o kinezima od 1300 evra, a to nije potencijal za put oko sveta. Valjda i tu vaze prirodni zakoni, da za ozbiljan put mora da se obezbedi solidna novcana podloga, bilo kroz vozilo, bilo kroz resurse.

Ako poneka plastika i otpadne, moze se nastaviti put.

Shvatio sam da je kinez resenje za one bajkere, koji sa malo para raspolazu, ali sa puno entuzijazma, zelje za znanjem, i spremnoscu na licni rad oko motora. Neka entropija mora da se povecava, suvim parama ili licnim ucescem, svako poznaje svoje mogucnosti.

I tu je negde balans srece

Ko hoce provod kao americki advokati, sa novcanikom od 30 spratova, onda je recept: novi Harli, nedeljna druzenja...a putovanja sa jahticom

Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.09.2008. u 12:51 - pre 189 meseci
Citat:
vladd: Malo se previse generalizuje, desavaju se kvarovi svim motorima, manje ili vise.


Ja sam prvi koji ne voli generalizacije, ali na novom motoru ne bi smjeli odlaziti satovi - brojčanici, izgarati žarulje, otpadati vijci u vožnji, pucati usisne gumene manđete i slično. Rekao bih da se tu ipak radi o manje kvalitetnom proizvodu, pa niti njegova zamjena ne uljeva preveliku sigurnost kod vlasnika.

Slažem se da je i cijena osjetno niža, pogodna za ulazak u svijet motora i stjecanje iskustava.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.09.2008. u 21:49 - pre 189 meseci
Otprilike tako. Sitnice prave problem, vazan je agregat, menjac i tockovi. Bizuterije tesko moze da izbaci motor sa zadatka transporta i uzivanja.
U krajnjoj liniji, to su delici do 200 evra, koji se vremenom mogu menjati za kvalitetnije, prepravljati. Problemi sa strujom, masama, regulacijom napona, zahtevaju znanje entuzijazam i trud, mada sam gotovo siguran, da uz solidnu kolicinu informacija na net-u, moze da se prevazidje svaki problem.

Licno bih iz kruzera izbacio i brzinomer i obrtomer, ostavio samo instrument za pritisak ulja i kolicinu goriva, eventualno temperaturu vode, ako je vodenjak.

Po mom kriterijumu, ozbiljni problemi su oni koji poticu od agregata, pucanje radilice, klipa, kajli i zupcanika, a to se, koliko sam prkupio informacija, nije desavalo, ne smem da tvrdim nikad, ali zaista nisam cuo ili procitao.
Agregati su savremeno izradjeni, na savremenim masinama, tako da je solidna preciznost.

Probleme sa strujom imaju svi, i na motorima i na automobilima, ponajvise na polovnim, ali ako se ipostuju stroziji kriterijumi za spojeve, izolacije, kvalitet zica i komponenti, problemi idu u zaborav.

Poz
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
93.86.80.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.09.2008. u 16:41 - pre 189 meseci
Pri kupovini polovnih motora koji su presli recimo 5.000 km. se jedino bojim da nisu dobro razradjeni, pa onda pocne da se kvari taman kad ga ja kupim ( a to obicno tako ide).

Recite mi koliko u proseku traje sezona voznje, koliko meseci u toku godine moze da se vozi?!
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.09.2008. u 17:30 - pre 189 meseci
Pojam razrađivanje odnosi se na mašinu, koja na početku ne može razviti svoju punu snagu i postići sve performanse. Razlog je u tome što se dijelovi motora koji se međusobno dodiruju i taru, tek trebaju uglačati. Osim toga tu su još naprezanja u materijalu, koja će popustiti tek nakon određene kilometraže.

Sa 5.000 km motor je sigurno razrađen, ako je i bilo nekih dječjih bolesti, one su se pokazale davno prije. Razumijem tvoj strah od toga da ti se motor počne kvariti, ali ja bih se više bojao novog motora, neću reči kojeg.

Što se sezone tiče, Englezi su davno rekli - ne postoji loše vrijeme, samo loša odjeća. Uz moto odijelo sa zimskom podstavom (jakna i hlače), s čizmama i potkapom, ja se po zimi jako veselo vozim na + 5 C. Postoji i windstop "donje rublje", tipa majica i gaće s dugim rukavima, s time se možeš voziti i po Sibiru, samo ti fale gume čavlerice.

Uglavnom, zadnje dvije zime ne postoji mjesec u kojem se nisam vozio.
 
Odgovor na temu

Rade-Kula
Radovan Kovac
preduzetnik, eco clean
kula

Član broj: 193788
Poruke: 18
93.86.121.*

Sajt: mnbhdg


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.09.2008. u 19:28 - pre 189 meseci
Svaka cast Palomas, uvek mi das odgovor onakav kakav bih zeleo da cujem! Ubedio si me za Aquilu, samo cu morati malo da se stisnem zbog love, tako da cu najverovatnije da ga uzmem pocetkom marta. Mozda cu i novog, ako bude neki fin popust na sajmu u Bgd-u, i neki lepi uslovi kredita (ako uopste i postoje lepi uslovi kredita)!
uhffutfuftf
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595276 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.