Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592563 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
93.86.55.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.10.2008. u 19:05 - pre 188 meseci
da sipaj i uzivaj doduse ja uzo 10-50 al to je to moze i 10-40. 5100 motul naravno
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.10.2008. u 20:12 - pre 188 meseci
Sipaj i uzivaj, i ne dozvoli da ti svaki "prolaznik" pravi sugestiju.

A sta bi tj maher preporucio??

http://www.speed-sports.com/shop/product_info.php?products_id=819

http://www.pitposse.com/mo51es101qt.html

Samo od opisa mi je milina kako prija masini

Poz.
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.10.2008. u 21:00 - pre 188 meseci
Ma nije nista preporucio, u stvari je rekao da je motul odlicno, samo je postavio to prokleto pitanje. :) Vec sam navikao da svi pokusavaju nesto da uvale, a ovi u radnji koja prodaje motul imaju coveka koji hoce da ga kupi i pitaju ga da li je siguran. :)

U svakom slucaju, hvala svima jos jednom, mozda i uspem da nadjem neku radnju koja radi nedeljom. Btw, bukovski, hteo sam 10-40, jer to pise u uputstvu. Ne razumem se, pa mi je to nekako najsigurnije.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.10.2008. u 06:28 - pre 187 meseci
Pronašao sam neki forum o bikerima koji voze oldtimere, čak i oni od ulja preporučaju i hvale Motul 5100. Evo što kaže jedan od njih: "S obzirom da već godinama vozim Kawasaki-e,a oni su poznati po teškom šaltanju isprobao sam sva moguća ulja i već godinama koristim samo MOTUL 5100 10W-50 ulje je izvrsno i brzine se mijenjaju bez greške bio motor topal ili hladan nema razlike preporučio sam ga i drugim prijateljima koji voze Kawasaki i ljudi nisu mogli vjerovat drugi motor.Manje troši bolje se razvrtava,a samo mjenjanje brzina je neusporedivo bolje u odnosu na druga ulja.Ja čak mislim da Jamaha preporučuje Motul tako da sa Motulom nemožeš fulati."
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.86.142.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2008. u 11:35 - pre 187 meseci
Citat:

OBA kostaju 80 evra i kvalitetniji su od ovih 100% a jeftiniji a bolji i zvuk daju. bila je akcija sad je jedan oko 50 evra


E, bukovski , pogledao sam tvoju preporuku , ali koliko sam ja razumeo jedan komad košta 49,95 ojra.Znači dva su 100 + isporuka ...
Da li slučajno znaš kako funkcioniše isporuka za našu dičnu Sorabiju ...?
Mislim na mehanizam isporuke , tj. šta se još na ovu cenu plaća ?
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
79.101.249.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2008. u 12:33 - pre 187 meseci
Isporuke nema. Ali zato postoje 10-tak ljudi koji donose robu iz louisa. I za to uzimaju 10-30%. E sad skoro se otvorio jedan lokal sa tom robom u BG-u na bjbikers sajtu imas njihovu reklamu pa vidi. A ako nista ne sredis ja narucivao preko jednog lika koji donosi po toj ceni iz kataloga. Euro se racuna 1 din vise nego kurs tog dana i stize ti city expresom on je od 400-800 din. Dosta ljudi tako narucuje i zadovoljni su.
Rekao sam da ej cena bila 80 proslog meseca. U louisu svaki mesec imas neke proizvode na popustu 20-30% jbg za lonce prosla. I ja zakasnio. Mada prodajem ovog mog tako da mi i ne treba. Jurim nesto jace sad
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
77.46.170.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2008. u 18:47 - pre 187 meseci
Mozete li meni dati neki savet, a ja cu dati neke osnovne informacije.

Imam oko 190cm, nikada nisam vozio motor, dnevno 2x prelazim razdaljinu od 11km u gradu za 2x 1h30min u proseku. Malo brze autom, ali to je to. Zivci na kraju, pa razmisljam da kupim motor iz 2 razloga, da bi brze stizao i manje trosio goriva. A i doslo mi nesto.

Recimo da mi je budzet za sad ~1000e, novo, polovno, svejedno samo da je ok.
Nekako se ne vidim na skuterima, a za fency vespe nemam para, a i nisam fancy. Voznja motora zimi, koliko je to izvodljivo ?
Estetika koja mi je najbilza je nesto nalik hondi hornet, ali su mi ok i choperi, i oni trkacki cucavci, ustavi estetike nije presudna :).
Sta kazete ?


 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.86.142.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2008. u 19:08 - pre 187 meseci
Citat:
oporavak u banji:
Recimo da mi je budzet za sad ~1000e,
Voznja motora zimi, koliko je to izvodljivo ?


Utukao si budžet mnogo ...

A za vožnju zimi , ako budeš to uradio , javi kako si prošao , baš me zanima ...

da znate da je u nekom domaćem magazinu bilo testiranje vožnje u zimskim uslovima i sa posebno dizajniranim zimskim pneumaticima .
Za to je potreban malo sposobniji motor , sa grejačima u ručicama , zaštita od vetra , vetrobranom . A to za 1000 evra nema ...

Zamoljava se PALOMAS da se angažuje na postavljanju novih slika sa svojih skitanja po lijepoj njihovoj :-) .
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2008. u 21:21 - pre 187 meseci
"oporavak u banji", posto sam ja bio u istoj situaciji, da ti napisem koju, iz svog siromasnog iskustva:
1. Prvo oporavi zivce, pa sedi na motor, nikako obrnuto. :)
2. Sa 190 imaces muke da nadjes i motor, a na skuter zaboravi. Ja imam 193, veruj da je muka ziva.
3. Vidi da povecas budzet. Za manje od 1500-2000 tesko da ces naci bilo sta osim skutera (i polovno).
4. Ja sam voznju polagao prvo u novembru, na 5 stepeni, sa kisom i vetrom. Posle u januaru (ove godine), na -5, uz blagu kisu i vetrometinu. Sta da ti kazem, izvodljivo jeste (ali uzivanje nije). Ipak, moras da imas odgovarajucu zimsku opremu, pre svega rukavice. Ja sam nosio zimsku jaknu (plus duks i majicu), a preko toga jaknu protiv kise i vetra. Plus sal. Dole trenerka, udenuta u carape, pa preko pantalone. Kucna varijanta. I to je bilo vise nego ok, posto imam i full kacigu. Ali, na nogama sam imao patike (zimske cipele ne mogu da se zavuku ispod nogice menjaca) i to me dobro smrzlo. Ali najgore je sto sam na rukama imao 'obicne' rukavice, odnosno nisu bile moto. Kozne, sa krznom unutra. Morao sam da stajem na svakih 10 minuta, skidam rukavice i guram promrzle ruke u rukave, ispod one 2 jakne i duksa. Do zavrsetka polaganja nisam vise osecao sake.

Dakle, ako hoces da se vozis zimi, neophodne su ti makar dobre rukavice, ali i dobra obuca, a to ce da te dodje ~100 evra. I opet ces da se vozis samo kad nema padavina, dakle da je hladno, ali suvo (jos bolje suncano). Plus racunaj jos ~100 za full kacigu, pa jos 70-100 za registraciju (125-250 kubika). A ako bas hoces da se vozis u svim uslovima, mislim da treba prvo da nabacis jedno 5-10.000 km iskustva.

U svakom slucaju, mislim da bi u pocetku trebalo da izbegavas zimsku voznju i po suvom vremenu, jer su vozaci malo nervozniji, a prosto ne ocekuju da nalete na motor. Btw, veruj da znam kako se osecas, jer sam ja na 15 km od centra i potrebno mi je minimum sat i po busom do posla (15 minuta pesacim).

Ako te zanima nesto konkretnije, slobodno pitaj.
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Muke po Kinrodu... :)21.10.2008. u 21:24 - pre 187 meseci
E, ljudi, a da li je moguce da je stucanje motora uzrokovano nekom nevoljom sa izduvima, odnosno auspusima? Posto se, prilikom stucanja, odnosno u trenutku kada motor uspeva da povuce, obavezno cuje i pucanje iz istih. I kako mogu da proverim da li je do izduva? Ovo mi je bas 'tricky', jer mi ne deluje narocito pametno da ih skroz skinem i onda vozikam, cekajuci da pocne da stuca. :)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 06:41 - pre 187 meseci
Štucanje motora nema veze sa stanjem auspuha. Kad iz nekog razloga smjesa benzina i zraka ne sagori u cilindrima, ona dospije u vruće cijevi ispuha, i tamo dolazi do naknadne detonacije. Dakle, pucanje je samo posljedica, a uzrok može biti nedostatak iskre, preslaba iskra, prebogata ili presiromašna smjesa, voda, zazor i stanje ventila, loše gorivo i t.d.

@ oporavak, ako namjeravaš kupiti motor, u troškove nabave obavezno moraš računati i potrebnu moto opremu. Jakna i hlače s protektorima (najbolje i sa zimskom podstavom), kaciga i moto rukavice su minimum. Po zimi obavezno potkapa, a kasnije možeš još proširiti popis opreme.

@ paga - vjeruj mi, dosta mi je teško odabrati i izdvojiti nešto, iz hrpe fotki, jer to mi je jedan od hobija. Bit će uskoro ponešto
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
79.101.82.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 12:13 - pre 187 meseci
Citat:
canejr: E, ljudi, a da li je moguce da je stucanje motora uzrokovano nekom nevoljom sa izduvima," i pucanje iz istih.


Ako teško pali kad je topao , i ako detonira kad ideš nizbrdo da odjekuje problem je u : svećici ili kablu do svećice ili kapi na svećici . Znači , takoreći , struja zeza .

Ja sam recimo imao problem sa kapom , koja je bila malo nagorela , jer je lošeg kvaliteta i čim sam zamenio ide normalno .
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 15:35 - pre 187 meseci
Da se malo odmorimo od rasprava, evo ponešto fotki s mojih putovanja:

Gornje Međimurje, vinogradarsko područje sa brojim vinskim cestama i bogatom ponudom seoskog turizma, Železna Gora, Štrigova..











 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 15:37 - pre 187 meseci
Ambijent uređen u rustikalnom stilu







 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 15:40 - pre 187 meseci
Mlin - vodenica na Muri, izrađen po uzoru na vodenice kakvih je nekad bilo na stotine u ovom kraju







 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 15:42 - pre 187 meseci
Još ponešto sa istog putovanja







 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 15:47 - pre 187 meseci
Špancirfest 2008







 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 15:49 - pre 187 meseci






 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.86.105.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 16:55 - pre 187 meseci
Kako su lepe ......... :-)
sweet

Jesu li baš klinke ?


E , jesi li bio u Umagu?
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
77.46.170.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 17:47 - pre 187 meseci
canejr hvala ti na odgovoru znacio mi je.

oK, malo sam razgledao cene i vidim da mi budzet nije neki, a trenutno sam u tranziciji :) pa sam racunao sa novcem bez kredita-to mi se sad ne radi, mada vidim da ce ova ideja ipak sacekati prolece i lepse vreme, mozda i bolju $ situaciju.

bez obzira na to jos uvek se interesujem sta da gledam... vidim ti vozis Kinroad. Nasao sam sajt firme koja ih prodaje kod nas kaze XT150-16 1299 evra i XT250-16 1699 evra. Pri cemu ovaj drugi jako lici na crveni motor sa palomasovih slika, mada nije isti.
Iste sam nasao polovne u oglasima, ima ih 2008. godiste, a nisu mnogo manje cene nego novih motora. Ali eto recimo onaj od 150ccm polovan 2008. ili nov od prodavca 2007. bi mogao vec sutra da uzmem. Pa nisu mi toliko male pare :), ili gresim, da li vredi dati novac na te motore ?

kada je najbolje vreme za kupovinu polovnjaka, zima pretpostavljam?

s obzirom da smo tu negde visinski, mozes li mi reci sta uopste da ne uzimam u obzir jer je premalo ?

palomas lepe slike.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592563 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.