Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592553 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )05.10.2008. u 13:07 - pre 188 meseci
Da sam ovo procitao ranije... :) Nema veze. Crevo nisam nasao, pa sam ovo okrenuo naopako, da pregib bude na mestu gde ima vise prostora. Na mesto pregiba sam stavio selnicu, da drzi oblik. Nisam se usudio da skinem skroz crevo (sad hocu).

Sa 'doteranim' crevom, motor je radio mnogo bolje, mada je i meni sumnjiva ta prica. Probacu i bez crevca, ali sumnjam da cu da otvaram karburator. Majstor mi davno rece da voda ako udje u karburator ne mora i da izadje kad se iz njega ispusti gorivo, mozda je citav problem bas u tome, ali.. Motor trenutno ipak ide, a ako otvorim karburator, mozda necu moci ni do majstora da stignem. :)

Btw, u upuststvu za motor ne pise nista narocito korisno, tim pre sto uputstvo nije bas za ovaj motor. ;)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )05.10.2008. u 18:03 - pre 188 meseci
Rasplinjač uopće ne mora biti razlog, posebno ako se radi o smetnji prolaznog tipa. Ako bi se na dnu čašice rasplinjača skupilo nešto malo vode, motor bi nju usisao tek kod brze vožnje, pri največim okretajima motora. To se manifestira tako da motor jedva primjetno trzne, i opet ide dalje kao da se ništa nije dogodilo.

Ali struja, od izolacije kabela, lulice, svijećice, Pick Up-a na radilici, CDI-ja, bobine - tu su moguća kojekakva iznenađenja i problemi. Kad je meni Aquila počela trokirati na srednjim okretajima, krivac sam bio ja, jer sam jedan VN kabel uspio ukliještiti sa rubom tanka, tako da je probila izolacija kabela. Motor je svejedno lijepo išao, ali kad je trebao najbolje potegnuti, onda je trokirao. I to ne stalno, samo ponekad.

Mogao sam ja otvarati i podešavati rasplinjače do mile volje, problem bi ostao i dalje...
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.10.2008. u 19:13 - pre 188 meseci
Mozda i moje muke imaju uzroke u prikljestenjima, pa se nesto namestilo prostim otvaranjem poklopaca sa strane. Kako god, motor je danas radio skoro potpuno normalno, samo je u par navrata cimnuo. Jeste da i ja vec vozim pazljivije, ali do pre nekoliko dana nikakva paznja nije pomagala. Nije to jos uvek na normali, ali je vrlo blizu. Danas sam dodatno podesio ler gas, kada je motor bio dobro zagrejan, pa cu videti kako ce da se ponasa sutra.

Ali, za sada sam veoma zadovoljan, koliko god da ono sto sam radio nema veze sa zivotom. :)) Sto je jos interesantnije, naprasno mi je proradilo i glavno svetlo. Pre nekih 3-4 nedelje, kad sam poceo da vozim sa upaljenim svetlima, odjednom sam skoro potpuno izgubio glavno svetlo (radilo je izuzetno slabo), dok je dugo radilo ok, pa sam njega koristio. Danas mi je, medjutim, normalno radilo i.. normalno svetlo. :) Mada mislim da u pocetku nije htelo, a da je proradilo kad se motor zagrejao. Ne znam, mozda i tripujem, znam da sam ga jutros pustio onako slabog (ipak se vidi), a kad se popodne smracilo, primetio sam da radi normalno.

Nije u pitanju slucajnost, jer prethodne 3-4 nedelje nijednom nije proradilo, ni na 2 minuta. Narednih dana cu da obratim vise paznje, pa cu preneti nove utiske krajem nedelje. Do tada se slobodno bavite i svojim problemima. :))
 
Odgovor na temu

johnnyjohnny78

Član broj: 189545
Poruke: 12
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.10.2008. u 21:17 - pre 188 meseci
dragi prijatelji molim vas za savet danas sam dobio ponudu da kupim motor , choper (činči) kupljen je ove sezone i presao je oko 2500km tip trazi 1500e ali je problem sto ga on nije vozio ni jednom na servis bukvalno mu je jos ono prvo ulje u njemu pa me interesuje da li moze motoru da naskodi to zbog ulja i sto nije redovno servisiran
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.10.2008. u 07:11 - pre 188 meseci
johnnyjohnny78, teško mi je odgovoriti nešto pametno ili suvislo. Čovjek kupio novi motor, a čak mu je bilo teško da barem sam ispusti staro, i natoči svježe ulje - ako već nije išao na redoviti sevis... I napravio je 2.500 km, znači da je već bio i na dugačkim putovanjima. Vjerojatno nije poštovao režim razrade motora, a to bi se kasnije moglo pokazati kao loša stvar. Ako ništa drugo, mogla bi rano početi propuštati brtva glave motora.

Ne znam kolika je cijena novog Qingqija, ako nije velika razlika, ja ne bih kupovao taj motor.

[Ovu poruku je menjao palomas dana 07.10.2008. u 11:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
213.198.215.*



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.10.2008. u 07:43 - pre 188 meseci
Cena novog je tačno 1 670 evra, ako nisi siguran u razradu motora a posebno što je loše održavan, dodaj još tu "siću" i kupi novog, bar znaš da je nov i da ćeš moći polako da ga razradiš.
 
Odgovor na temu

djnesha
nenad cvetkovic
nis

djnesha
Član broj: 16569
Poruke: 184
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.10.2008. u 17:21 - pre 188 meseci
Pozdrav svima! Posle jos jedne sezone, rekoh da vidim sta se desava sa novim verzijama customa i da se pohvalim svojom modifikacijom Princea! proenio sam mu ulje i sada se prilicno bolje cuje (ne znam dali ima neke veze ali zvuk je neuporedivo dublji). Od modifikacija uradio sam sledece: nitro boca, kozna sedista, skinuo prednju resetku, skinuo zadnji naslon, smanjio drske retrovizora, ofarbao sjajne delove u crno, skinuo nalepnice i ispolirao ga! ubacio sam i carbon foliju preko auspuha ali ruzno izgleda pa sam skinuo inace, Prince je kopija Harley FatBoya, pa sam pokusao da ga sto vise napravim tako! Here's the results:



posaljite svoje komentare i predloge! inace, uopste mi nije zao da secem "kineza"! heheheheh
mess with the best?
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
79.101.77.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.10.2008. u 17:33 - pre 188 meseci
Ja mog prodajem za 1100 eura, presao 4000km tri puta menjano najkvaltietnije motul 5100 10-50w ulje. Odrzavan utegnu ko pracka... dakle za 600 eu manje posle samo 4-5 meseci voznje ... jbg rastu apetiti juri se sad vec nesto dosta jace... mozda endurka...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.10.2008. u 19:47 - pre 188 meseci
Poterah danas Kinroda, po prvi put, do stotke! Ah, lepog li osecaja. Motor se ponasao prilicno dobro; vibracije jesu bile izrazene, ali ne preterano. Rekao bih da su bile manje nego pre 3 meseca na 80 km/h.

Dakle, kao da se motor i dalje razradjuje. Imam utisak da bi mogao i preko 110 (nisam odvrnuo gas do kraja, ponestalo puta). A sinoc sam sa suvozacem (nas dvojica oko 170 kg) isao do 90. Tu sam poterao do kraja, ali u pitanju je bila blaga uzbrdica (pocetak Ibraske magistrale). U svakom slucaju, prijatno sam iznenadjen ovim iskustvima.

Brojac je presao 3600 km.
 
Odgovor na temu

Crni Leptir
Administrator
Beograd

Crni Leptir
Član broj: 164818
Poruke: 3
80.93.231.*

Sajt: www.vaske.uni.cc


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.10.2008. u 06:37 - pre 188 meseci
Izvinjavam se na ovoj maloj retrospektivi, ali neke stvari mi sada zaista nisu jasne.
@bukovski, mozes li nam objasniti prednost mineralnog ulja nad sintetickim, u razradjenom cruiseru?

Citat:
Palomas
NikolaCruss, što se ulja tiče - uzmi Motul ili Silkolene, ali isključivo ful sintetičko ulje!

Citat:
bukovski
u motor te konstrukcije ide mineralno ili max polusintetika ! Nikako sintetika !


Crni Leptir© 2006. Copyright
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
79.101.232.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.10.2008. u 11:30 - pre 188 meseci
Preko raznih domacih i stranih foruma vodila se slicna diskusija koju nebih i ovde da produbljujem. Jednostavno motori u nasim kinezima su zastarele konstukcije i samim tim nakon perioda razrade eto po mom misljenju najbolja je polusintetika i to u vidu MOTUL 5100 10-50w ulja za vazduho hladjen cetvorotaktni motor i njegov menjac. Zaista nisam za full sintetiku , cena je ista a i kod mene staje samo 1 litar te kolko god da je nije mnogo !
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

djnesha
nenad cvetkovic
nis

djnesha
Član broj: 16569
Poruke: 184
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.10.2008. u 12:31 - pre 188 meseci
Bukovski, cini mi se da i ti imas Princea kao i ja, ali ja sam u mom sipao 2 litra ulja a ne 1!!!!!! Inace, full sintetika po preporuci ovlascenog servisa u nisu, i mogu da se zakunem da motor radi bolje! e, sad, ako zariba.... let U know!
mess with the best?
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
79.101.231.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.10.2008. u 12:43 - pre 188 meseci
Ne moj je ono Kinrad jinling xingue deo zavisi ko uvozi tako se i zove. A staje ni kap preko 1 l ! tri puta menjao do sad :)
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Crni Leptir
Administrator
Beograd

Crni Leptir
Član broj: 164818
Poruke: 3
80.93.231.*

Sajt: www.vaske.uni.cc


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.10.2008. u 17:10 - pre 188 meseci
I sam sam misljenja da je polusintetika za njih najbolja, zato i pitam.
Crni Leptir© 2006. Copyright
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.10.2008. u 22:16 - pre 188 meseci
POZDRAV!
Za motore takve konstrukcije (jednostavne i ne nabudžene) nije toliko bitno kakve je vrste ulje nego je bitno da ga ima dovoljno i da se redovito menja! sipanjem full sintetike ili običnog mineralnog (ukoliko se redovno menja)ništa se značajno ne dešava po trajnost motora.
S obzirom na cenu mislim da je najbolji kompromis polu sintetika. Ukoliko neko želi baš počastiti svog ljubimca mislim da je bolje češće menjati ulje nego nasuti naj skuplje pa odugovlačiti sa izmenom!
Gorivo u Srbiji je očajno niko ne kontroliše kvalitet jer svejedno ništa nebi postigao pa se nesagoreni ostatci smeća u gorivu talože u ulju i time prouzrokuju njegovo brže "starenje"
Prema tome za početnike ne brinite previše koje ulje sipate (dobro to se baš ne odnosi na "ulja" kupljena na pijaci ili negde na kartonskim kutijama" nego koliko često menjate ulje.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.10.2008. u 08:37 - pre 188 meseci
Ulja na mineralnoj bazi su jako podložna gubitku viskoziteta, kod svake malo duže ili teže vožnje. Zbog toga im se tvornički dodaju specijalni polimeri, kako bi im se povisio viskozitet. Ti polimeri izazivaju veče trenje unutar motora, rizik od stvaranja pepela u komorama za sagorjevanje, te gubitak viskoznosti zbog sile trenja, što je posebno naglašeno u transmisiji.

Pojednostavljeno rečeno, pošto večina manjih customa ima zračno hlađenje, te zajedničko podmazivanje motora i mjenjača, zupčanici u getribi vrlo brzo praktički "razbiju" takvo ulje, čime kvaliteta podmazivanja bitno pada, a trošenje dijelova koji se podmazuju raste.

Polusintetika je već bolji izbor, a za maksimalno smanjenje trošenja dijelova kod hladnog starta, i u području visokih temperatura i opterećenja, ful sintetika nema alternative. Ja se često vozim na relacijama dugačkim 400-500 km, i treba mi pouzdano ulje, koje se neće pregrijati i izgubiti svojstva podmazivanja i zaštite motora.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.10.2008. u 09:05 - pre 188 meseci
Ja sam se na svojem motoru najbolje uvjerio što znači kvalitetno ulje. Prvo sam koristio Valvoline polusintetiku, iza toga Shellovo ulje. Tokom dužih vožnji, kad se ulje zagrijalo, pucalo je iz auspuha kod svakog oduzimanja gasa, ili kočenja s mašinom. Već sam bio zabrinut da s motorom nešto ne valjda, i da mu je potreban servis. Otkako sam prešao na ful sintetiku, potrošnja goriva pala je sa prosječnih 4,4 na svega 3,8 l.

Pucanje iz auspuha praktički je nestalo, vjerojatno iz razloga što je pregrijano i viskozitetom razbijeno ulje ulazilo u ispuh, i tamo se palilo na visokim temperaturama. Intervali izmjene ful sintetike su prilično duži, a pri tome motor ne potroši niti milimetar tog ulja. Do sad sam napravio gotovo 33.000 km, a motor se ponaša kao da je nov. Svaka kuna koju sam dao sintetiku do sad mi se isplatila.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.10.2008. u 16:04 - pre 188 meseci
Pozdrav,

lepo pise Palomas a ko hoce neka sipa i ulje za suncanje ako zeli, nema potrebe sad ovde raspredati diskusije jer na jednoj strani imamo argumentaciju u vidu licnih iskustava a na drugoj googlepediju kao izvor.
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.90.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.10.2008. u 18:48 - pre 188 meseci
Da li neka marka ulja vise ili manje odgovara kineskim motorima? Ili je samo u pitanju da bude sintetika? I na koliko km bi trebalo menjati sinteticko ulje? Pritom mislim prvenstveno na kineske motore (copere). Ako zavisi od "stila voznje", dajte bar neki okvir.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.10.2008. u 07:24 - pre 188 meseci
Sintetika kod automobila traje puno duže od mineralnih ulja (preporuka 15.000 km ili jednom na godinu), a kod motora mijenja se kad se u vožnji osjeti da su se istrošili aditivi koji sprečavaju proklizavanje kuplunga (koji se kupa u tom istom ulju). Naravno, za motor se koristi drugo ulje nego za aute.

Inače, za motore važi pravilo: do 1000 km mineralno, do 6000 polusintetičko, a dalje full sintetika. Oko uporabe sintetike još će se dugo lomiti koplja, i voditi beskrajne rasprave, jer mnogi tvrde kako za sintetikom nema potrebe. Motor se inače najviše haba i troši kad je hladan, a u tome je sintetika nenadmašna. Ona ostavlja uljni film koji podmazuje baš u svakom trenutku, a ne samo kad su zadovoljeni neki uvjeti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592553 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.