Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595357 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 17:53 - pre 188 meseci
Da, baš su klinke - makar niti to danas ne znači puno :)

U Umagu ne da sam bio, nego sam otvorio sezonu kupanja, početkom 5. mjeseca na +16 temp. mora..







 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
77.46.170.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 18:13 - pre 188 meseci
sto se tice pucanja iz auspuha, ja se ne razumem u motorcikle, ali znam po nesto o automobilskim motorima, pa ako mogu pomoci.

kada puca iz izduva, (gotovo) nikada nije u pitanju paljenje i detonitranje goriva u auspuhu, nema toga. vec zvuk detonacije iz cilidra.
cuje se zbog ne pravilnog rada, loseg tajminga motora (uglavnom tajming iskre) ili problema sa sagorevanjem.

skinite kabl sa jedne svecice pa cete videti da ne dolazi do pucanja u ausuhu iako motor radi i izduv je vreo. tako je bar kod automobila.


p.s. palomas koji je ono crni motor na 2. slici ?
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 19:08 - pre 188 meseci
@ oporavak
Te cene za kinroda su zimske cene, u sezoni su bile ~1590 i ~1990, mada te nista ne kosta da pokusas jos da spustis cenu. Ipak, ne preporucujem kupovinu dok ne pogledas i ne probas vise modela ili sto vise iz cenovne kategorije koja ti je dostupna.

Iz mog iskustva, za 190cm, zaboravi na skutere od 50 i 125 kubika. Vece nisam probao, ali nisam primetio da je situacija znacajno bolja. Kymco nema nijedan model za nas (grand dink je bio blizu, ali blizu podnosljivosti, a ne komfora). Jedino nisam probao Xciting. Keeway zaboravi na sve modele. Meni je volan udarao u kolena cak i u slucaju copera.

Sve u svemu, meni je Kinrod bio jedini od Kineza na kom sam mogao da okrecem volan. Dakle, mogu da ga vozim, ali daleko od toga da je komforan. Osecam se kao da sam na skuteru. Nepravilan polozaj, jer je sve nekako kratko, pa su mi laktovi skroz uz telo, umesto da ruke budu maltene ispruzene. Zbog toga trpi kicma. A brzine menjam podizanjem cele noge, "iz kuka", jer je potkolenica vec toliko savijena, da fizicki vise ne mogu da savijam stopalo na gore (inace sam poprilicno savitljiv).

No, meni je ovo bilo svesno prelazno resenje, za ucenje. Mada, iako vec neko vreme razmisljam o ozbiljnom motoru (enduro ili coper), nekako ne mogu da nadjem nista sto je dovoljno komforno, sve je nekako pravljeno za 175 cm. U svakom slucaju, nemoj da se zaleces sa kupovinom, dobro razgledaj (i po netu), razmisli i raspitaj se. A trenutno je sajam automobila u Novom Sadu, mozda nije lose da odes i pogledas, valjda izlazu i motore.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2008. u 21:25 - pre 188 meseci
oporavak, ne sjećam se više koji je model u pitanju, radi se o velikoj kubikaži, vjerojatno preko 1000 ccm.

Za visoke bikere - čini mi se da bi na Regal Raptor Spyderu bilo više mjesta za vas?

http://www.youtube.com/watch?v=phMztxQyrEU
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )27.10.2008. u 10:50 - pre 188 meseci
Sto se tice trazenja motora, kljucni savet je: Ne proba se ocima nego se proba tako sto se sedne na motor! To sta se coveku svidja i lezi mu i cini mu se da bi mu bas pasovalo, nema veze. Ja razmatram sta bi mi bio sledeci motor, jer, kako se Cenej oseca na svom motoru, pomnozite sa 2 kako ej meni, visok sam 207 cm. Probao sam Afriku, i onako, jeste visoka, ali ima oblike za kolena na rezervoaru u koje ja nikako ne upadam. Cak mi je bolje legao transalp, iako je manji neznatno. Ono sto su mi mnogi preporucili, moracu da probam, je TDM druge generacije. Pritom zaista mi se motor svidja do bola. Ali ono sto me zaista uverilo da je jedino probanje reper je sledece. Moje jedan drugar vozi novog Fazera 600, znaci sport touring, malte ne trkalica. Motor deluje sicusan. I kazem mu ja joj kako je super, divan ej an putovanjima i sve, jedino sto nema sanse za mene. I on kaze isto, pravlejn je za ljude do 185. I probam ga ja jednom. Necete mi verovati, bolje mi cuci nego njemu, sedim potpuno uspravno, ruke skroz isprzene, polozaj fenomenalan. Pa viv idite, nema dok se ne proba i tacka. Za sada vozim kinrouda, ok je apsolutno za te pare i tu kubikazu. Malo cu da ka customujem, menjam mu far, dodacu tri komada, nasao sam ih na bubanj potoku, 700 din komad, cist metal i staklo, kupicu H4 halogene i grla i polako to sredjivati. Verovatno cu ga terati i sledecu sezonu, a sve vreme skuplajti pare za TDM! Zelja i jeste slatka, samo ako se pomucis u njenom ostvarivanju, zar ne?

[Ovu poruku je menjao NikolaCruss dana 27.10.2008. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.10.2008. u 08:36 - pre 188 meseci
Nikola, pripazi malo u vezi tih dodatnih farova, tj. snage žarulja koje ćeš u njih ugrađivati! Ne znam kolika je snaga alternatora na Kinroadu, ali na pr. Aquila ima ukupno na raspolaganju 210 W snage.

Od postojećih potrošaća tu su dvije bobine, CDI, glavno i pozicijsko svjetlo, i još ponešto. Ako se dodaju još dvije halogene žarulje 55/60 W, često se događa da se u vožnji akumulator polako isprazni. Postoje i manje žarulje - 35 W, s njima se dobiva bolja situacija u vezi punjenja akumulatora. Jedino ako ćeš dodatna svjetla koristiti samo povremeno, tada nebi trebalo biti večih problema.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.10.2008. u 15:51 - pre 188 meseci
Bravo druze, pametan savet. Nisam bas strucan elektronici, tako d ato necu sam raditi. U pravu si, tesko da ce izgurati jos dve sijalice. Videcu kad dodjem kuci koje su snage, uzeo sam halogenu H4 za glavni far, a za dodatne, stavio bih neke takodje halogene, ali manje snage, vise da me ucine uocljivijim i tek nesto malo da doprinose osvetljenju. Videcu, pa cu da gledam da izracunam ukupnu angazovanost snage.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.191.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.10.2008. u 18:29 - pre 188 meseci
Pa ubaci xenon, manje opterecuje alternator, a svetli znacajno bolje. Jedino da reflektor izdrzi veliku kolicinu UV-a.

Zatim postoje snazne LED diode, za pozicije, i nesto slabije za pokazivace. Sve to poboljsava svetla, i dobro si primetio sta je najvaznije, da budes primecen u saobracaju..

Poz.
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.10.2008. u 22:00 - pre 188 meseci
Bas ste me obradovali pricom o svetlima! Kinrod ima ocajno osvetljenje (bar moj primerak) i odavno zelim da preduzmem nesto. Trazio sam i po buvljaku, ali izgleda da nema fara koji odgovara. :( Saveti? Nikola, da li si ti uzeo ceo far? Ja bih neki metalni, da izdrzi halogenu ili xenon sijalicu, ali ne bih bas da prekrajam motor da bi far mogao da se uglavi. Takodje, treba mi far koji moze da se postavi tako da osvetljava i dalje od 2 metra ispred motora (originalni far je takav).

Inace, na Kinrodu je otpao jos jedan sraf - onaj koji drzi sediste suvozaca. Malo je nezgodan. No, ako sutra bude podnosljivo vreme, predjoh ja i 4500 km.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 10:33 - pre 188 meseci
E ovako, i meni se taj sraf suvozackog sedista izvrtao, srecom, primetio sam pa sam ga divljacki pritegao, spljostio sam onu gumicu ispod njega, ali ko ga hebe :)

Drugo, far je najslabija tacka kod kinrouda, em je slab, em mu je i ugao tako limitiran da ga ja nponstop vozim pod dugim svetlom, i nocu, i opet ne vidim ama bas nista, nego kad smo u grupi, onda ko bez duse jurim onog ispred, jer ako mi previse odmakne, ja jako malo naslucujem kuda skrece krivina, dok vec nisam skroz u njoj, a to moze d abude malo kasno za neko ozbiljnije reagovanje. A ovamo kenjaju o homologizaciji, bas bih voleo da upoznam lika koji je lupio pecat da su ta svetla bezbedna za saobracaj! Elem, far sam kupio na bubanj potoku, komplet je metalan, crno ofarban, cak mu je i ona leca koja je iza sijalice metalna, ima one metalne kao zice koje se nategnu preko sijalice, kao kod kola. Kupicu jos dva takva ista, samo skoro upola manja, za dodatak. Moze lepo da stane na poziciju starog fara, koji je full plastican, tuga jedna, tako da je od vibrasija salomio mesta gde se srafi. A najbolje od svega, ceo metalni far na bubanj potoku je 700 din, ovi manji su po 600, pritom su novi!
El snaga kod kinrouda je 190W/5000rpm, a angazovanost je oko 120W kako mi je rakao jedan drugar koji vozi jinluna 250 cc, pa bi se reklo da ima prostora za igrarije. Kupio sam sijalicu H4 od 50 W. Da li ima neka slicne snage, a da manje trosi? Kad odradim postavljanje, zbog obaveza verovatno sledece nedelje, postavicu slike i objasnjenje kako sam to izveo. Ali ne zalecem se, moram na redovan servis, pa d ami ne kenjaju sto sam menjao instalaciju i d ami skinu garanciju, jer mi vazi do februara,a moram da izmenjam par stvari dok je free, recimo ne radi mi kilometar sat i dalje, pa sad ni ona sijalicica koja ga osvetljava, migavci zezaju, otisao automat migavaca, pa sraf koji spaja prednji i zadnji deo rama, znam d amogu sam da ga zamenim, ali neci, kad je vec u garanciji. I od vibracija mi se odlomila bravica sedista, hocu i to d ami zamene. Vec znam da ce me prcati za st agod budu mogli od toga, ali njihovo je da ne daju, a moje da zahtevam, pa ko pobedi! :)
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 10:41 - pre 188 meseci
Vladd, jel imas ideju koliko kostaju ksenonske, koji tip bi mi pasovao i slicno? Gde se kupuju? Znam da su pitanja ko za Malog Pericu, ali bolje da pitam, nego da skitam :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.202.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 12:18 - pre 188 meseci
Pa sad, nije mesto za reklamu firmi, ali nije ni potreba. Kod "uvoznika" su znacajno skuplji.

Za automobile, prodaju se od 30-70€ po komadu. Posto su isti, nemoj da trazis "za motor", posto o'ma dizu cenu.

E sad, ima ih na Bubnju (tamo ima svega), i na OTC-u, povremeno...

Postoje price o "kvalitetu" ili nekvalitetu, ali nema puno materijalnih dokaza (bar da su nesto skuplji kvalitetniji). Sijalica je identicna, i tu nema neke price o velikoj razlici. Bitno je punjenje xenona, da ne prelazi 5000K, ne sluzi za sminku vec za osvetljavanje, ozbiljno.

Druga prica su "balasti", odnosno elektronika koja koja pali i odrzava praznjenje u sijalici. Za bajk, treba da je sto manjeg gabarita, da ne bude pravi balast za smestanje(mada bih ga ja zguzvao u koznu torbicu ispod fara, kruzer je u pitanju), i kod balasta je jedina ozbiljna razlika kvaliteta.

Ali, posto su svi slicni, po radnom rezimu (pitanje je samo da li sijalica "radi" na 80 ili 90V, propaljivanje je sa par desetina KV), i sam sam u velikoj dilemi sta raditi.

Uzeti jeftiniji, pa ga menjati, za par godina, ili uzeti nesto skuplji, pa mozda traje duze..

Po nekoj logici, samogradnje, prvo bih uzeo najjeftiniji, pa ako nesto lose krene pri montazi, nije neka steta, a ako sve bude ok, dobiti osecaj rada sa xenonom, i voznje sa xenonom, pa jednoga dana preci na nesto skuplje, tada vec i "provereno" u praksi. A moze da se dogodi i da sve bude ok bar 5 godina...

Optiku, reflektor i staklo, treba drzati cistim, i pre ugradnje sve dobro ocistiti, i alkoholom i screen sprejom, kao socivo fotoaparata.

Mada se zabasuruje(izbegava se spominjanje), xenon emutuje 90% UV-a, 10% je vidljiva svetlost, i taj UV jako greje okolinu, a posebno tacke prljavstine(koje upijaju svetlost-energiju, ne propustaju i ne reflektuju), i ozbiljno prave vruce tacke na faru...

Poz.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 12:40 - pre 188 meseci
Prosetao sam se danas po nekoliko foruma na tomu halogene vs. xenon i mislim da cu se drzati halogene, malo mi j ekomplikovana, a cini mi se i neneophodna prca sa xenonom. Eh bre, pa ja celu sezonu izvozak sa svecom, sad ima da procvetam i sa halogenkom! Hvala na savetima, definitivno cu okaciti par slika, i info gde i kako sam sta od utrosenog zbavio. Za vlasniek kinrouda, definitivno bitna stavka! :)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 12:48 - pre 188 meseci
Kad čitam kakav je far na Kinroadu, ja sa svojim na Aquili mora biti super-zadovoljan! Metalni je, kromirani, i do sada ga još nisam imao potrebe otvarati ili podešavati. Kroz staklo se vidi da je unutra halogena žarulja H4.

Noću mogu voziti skoro jednako brzo kao i danju, jedino kad mi dolazi auto u susret, moram oboriti svjetlo. Tad moram malo oduzeti gas, jer snop je ipak prilično kraći.

190-120=70 W, to je taman dovoljno za dvije "Halogen Bulb H4 (12v 35/35w)"
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 13:16 - pre 188 meseci
Ja nocu vozim daleko brze nego danju, vidis da je Kinroad bolji!!! Ali zato sto sam ugasio ako mi odmakne covek ispred mene!! :) :) :)

Ma to je klasa za kinrouda, da ih ni ne poredimo. Ali roknucu ja halogenke, pa makar morao da proizvodim dodatak struje okretanjem pedala i dinamom na prednjem tocku! :)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 13:49 - pre 188 meseci
Pedale sigurno nećeš morati okretati! Kad nema dovoljno struje iz alternatora, polako se počinje prazniti akumulator... Jedno vrijeme možeš se tako voziti, a onda staneš i ugasiš dodatna svjetla, da se dopuni akumulator.

Ponuda halogenki je velika (H2, H3, H4 i t.d.), cijene su bagatelne u usporedbi sa xenonom, a tehnologija im je isprobana i pouzdana (nemam apsolutno ništa protiv xenona, tko voli - nek izvoli). Jedino moraš obratiti pažnju kod kupovine farova, za kakve sijalice su oni predviđeni. Tu mislim prvenstveno na gabarite sijalica, jer njihova žarna nit mora biti u fokusu fara. Na taj način dobivaš najbolji svjetlosni snop, i najbolje osvjetljenje u vožnji.

Sa halogenkama s dvije žarne niti 35/35 W, ako ih ispravno spojiš, imat ćeš dodatno kratko i dugo svjetlo, jednako kao što je i na glavnom faru.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 15:03 - pre 188 meseci
Moze i tako, samo obratiti paznju na zice, instalaciju, 70W na 12V pravi konstantnih 6A, sto lepo podgreva instalaciju, kontakte narocito, sto je i za ozbiljnije instalacije solidan zadatak.

Preporucujem da svaku doradu, preradu, odradite temeljno, ne samo u zoni prepravke, vec do korena.

Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 19:56 - pre 188 meseci
Jedan dečko od 20 godina iz Zg (završio tehničku školu), stalno voli šarafiti i raditi novotarije na svojoj Aquili 125 cm. Ugradio je bixenon kit, stavio led diode u satove, i još svašta. Rasvjeta doslovno rastura, samo ne znam kako je onima s druge strane..

Kratko svjetlo



Dugo svjetlo









[Ovu poruku je menjao palomas dana 29.10.2008. u 21:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 19:59 - pre 188 meseci




 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 20:03 - pre 188 meseci




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595357 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.