Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595301 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.10.2008. u 10:51 - pre 189 meseci
Citat:
palomas: ... Oko uporabe sintetike još će se dugo lomiti koplja, i voditi beskrajne rasprave, jer mnogi tvrde kako za sintetikom nema potrebe...




Nekada se razvija diskusija iskljucivo kada neko dobije zelju da oponira.

Kruzer, i poneki drugaciji motor je vise stil zivota nego posedovanje prevoznog sredstva. Ko razume shvatice. Nikakve sitne ustede, nekoliko centi nisu prioritet bajkeru.

Kod odabira ulja, za pojedine sklopove, treba obratiti paznju na rad lamele. Ponekad cista sintetika izazove proklizavanje lamele, i tada se odabiraju ulja kvalitetna, tipa Motul 5100(tehnosinteza) sinteticko ulje za motore, sa dodatkom estara, namenjeno motorciklima, dobrom radu lamele...

Spomenut je Motul, vise kao pokazni primer, postoje i druga ulja, drugih proizvodjaca, ali je moja potraga prestala, posto je doticno ulje veoma prisutno na Balkanu, moze se nabaviti u svakom delu regiona, a izuzetno je kvalitetno.

Tehnickog opravdanja nema za losija ulja na savremenim masinama, jedino je prisutan ekonomski faktor, koji moze da bude i diskutabilan, i treba solidan ciklus da prodje, da bi se eventualno dokazala opravdanost ili ne.
Jeftinije ulje se cesce menja, treba da prodju godine da se vidi efekat habanja motora, i tada moze da se ispostavi gubitak "profita".

Tako da diskusija postaje besmislena, tehnicki neopravdana, "sukob" nastaje sa tankim argumentima, vise se sukobljava mentalitet sminkera koji bi svuda da ucari i povremeno vozi svog mezimca ispred kafea i bajkera koji bi da odrzava masinu(prijatelja, saputnika) u pouzdanom stanju i uziva u nacinu zivota i boravku na motoru..

Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.10.2008. u 12:32 - pre 189 meseci
Motul 5100 4T Synthetic Blend (mješavina) Motor Oil je vrhunsko polu-sintetičko ulje koje sadrži dodatke estera. Treba uzeti u obzir da unutar te oznake (5100) postoji više vrsti ulja, pa je najbolje proučiti ponudu na njihovim stranicama.

Motul 300V 4T Factory Line je full sintetičko ulje, po cijeni jedno od najskupljih na tržištu. Ja sam se odlučio za nešto malo jeftiniji Silkolene.

[Ovu poruku je menjao palomas dana 13.10.2008. u 20:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.90.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.10.2008. u 21:23 - pre 189 meseci
Hvala obojici za info i savete. Ja sam na ~3900 km, pa zakljucujem da mi je idealna varijanta upravo Motul 5100 4T, kao polusintetika. I drago mi je sto u preporukama niste uzimali u obzir cenu, jer me zanima bas sta je najbolji izbor.

Malkice sam zbunjen pricama o ustedi. Ocekivao sam da cena bude 100+ evra, a na sajtu uvoznika pise da je 839. Ako je evra, to bi stvarno bilo bolesno :), ali ako je dinara, ne razumem kakva usteda moze da se ostvari kupovinom losijeg, 2 evra? Pa sve i da je losije besplatno, to je usteda od 10 evra. I da je jednom mesecno, zanemarljivo. Verovatno cu da zamenim ulje vec za vikend (dotle da proucim kako se menja).
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.90.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.10.2008. u 21:40 - pre 189 meseci
Da se vratimo na temu copera.. Neko mora da bude zamorce za kineske motore, a mene ce izgleda zadesiti bas sve nevolje. Ako pozivim dovoljno dugo.

Elem, danas ostadoh bez zadnje kocnice. Na sred Pancevackog mosta. Vec neko vreme je zezala (prvo ne reaguje, a onda odjednom stegne i zacuje se zvuk lupanja u prazan lonac), ali ko da nadje vremena za sve... Uglavnom, ispostavilo se da sam ostao bez srafa koji fiksira kocnicu za neku (pokretnu) sipku u ramu. Da li se odsrafio ili puk'o, sad i nije tako znacajno.

Nekako sam to pricvrstio, ali eto, da podelim i to iskustvo sa pazljivim citaocima.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )15.10.2008. u 07:25 - pre 189 meseci
3900 km, pa izgleda da se ti ipak voziš, i da je kinez u pokretu! Motul 5100 4T je kao stvoren za tvoje potrebe, vjerujem da ti ulje neće biti teško zamjeniti!

Zadnja kočnica - doboš ili kočioni bubanj se okreće zajedno sa felgom, a s desne strane je dio koji nosi pakne i mehanizam kočnice. On mora biti fiksiran, tako da se ne okreće. Vjerojatno ti se tu nešto odšarafilo. Inače se zadnja kočnica može fino podešavati, tako da nemaš preveliki hod papuče za kočenje, a kad je papuča otpuštena - kotač se može sasvim slobodno vrtjeti, bez da pakne stružu po dobošu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )15.10.2008. u 15:43 - pre 188 meseci
Da dopunim, Motul je realno sinteticko ulje, sa dodatkom estara( u malom procentu, vise zbog lamela), i makar u zargonu, razlikuje se od polusintetike, koja po definiciji ima do 30% sintetickog, 70% i vise mineralnog...

Tehnosinteza je kompromisni naziv, nastao nakon nekih sudskih epiloga(sto za nas nije bitno, vazna je tehnicka sustina kvaliteta ulja)...Motul je "izmislio" sinteticko ulje, laboratorijskom sintezom molekila, ali su termin "sintetika" vec koristili neki drugi proizvodjaci, za drugacije, filtrirano, posebno tehnoloski doradjeno mineralno ulje. To nije bilo lose ulje, naprotiv, sa sredjenim molekulima u solidnoj meri, veoma fino, ali jezivo skupo....itd, i nadalje je bla bla...stigla tehnologija i sintetika je zaista sintetika..

Ovo napominjem zbog onih, meni slicnih, koji zele da imaju jasnu situaciju u motoru, i da drze "pod kontrolom" sve segmente u vezi sa ljubimcem.

Poz

P.S. Iniciran sam najvise nejasnim podacima i na nekim oficijelnim sajtovima Motula, nemam nameru da ih hvalim, samo da ih koristim, ali podaci bi trebalo da se sklapaju u jednu sliku sa vise mesta..


 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.175.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )15.10.2008. u 19:50 - pre 188 meseci
Da, da, palomas, kotrljamo se ja i Kinrod, lepo od tebe sto si primetio. Povremeno se svadjamo, ali se nekako podnosimo masina i ja. Sutra bi trebalo da predjemo i 'magicnih' 4000. Jos ako kupim i zimske rukavice...

Izgleda da sam kocnicu namestio. Bar sam ja zadovoljan. Mehanizam je bas kako si opisao. Nadjoh kod kuce neki veliki sraf, stavih podloske i maticu i pritegnuh poprilicno. Samo je sraf tanji od starog. Igra sudbine: danas stanem na semaforu i pored noge nadjem veliki sraf koji kao da je isti onaj koji sam izgubio.

Dakle, kocnica zavrnuta, a shvatio sam da jedan sraf pored sajle odredjuje i koliki ce biti hod papucice. Sada je kocnica kao ranije, ravnomerno hvata, ima lep, mekan hod i nema lupanja lonca. :)

Btw, sto se tice starog problema sa stucanjem motora, cini mi se da je, ipak, manje izrazeno sa omv gorivom. Ne znam, mozda i tripujem. Trebalo bi pregledati to sito u rezervoaru, karburator... Nesto treba ostaviti i za leto, da ne bude dosadno.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.10.2008. u 08:00 - pre 188 meseci
Rukavice - pored kacige, to je jedina stvar ili oprema, koju koristim baš uvijek, čak i usred ljeta. Previše sam se nekad ranije navozio bez njih, pa su mi ruke postale osjetljive na hladnoću ili propuh.

A što se tiče štucanja, vrlo lako je moguće da i kvaliteta benzina tu igra svoju ulogu. Ja sam provjeravao i sito u rezervoaru (bilo je apsolutno čisto), stavio sam i sasvim novi filter goriva. Štucanje kod mene nije izraženo, ali ponekad hoće koji puta štucnuti, makar su i nove Denso svijećice.. U pet vožnji sve radi skoro savršeno, a onda (ničim izazvan) pokvari umjetnički dojam sa kratkotrajnim štucanjem...
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.10.2008. u 09:40 - pre 188 meseci
Canejr, covece, pa ti si prvi covek sa kojim sam se savetaovao oko izbora motora, verovatno najvise zahvaljujuci tebi sam kupio Kinrouda, presao sam 4.000 do sada, i ispade da sam zadovoljniji radom motora od tebe! :) :) :) Elem, batice, kad cemo se provozamo mi nekad? Bi li isao na Goch ovaj vikend, skuplja se bas velika ekipa? Upit vazi i za ostale :)
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.96.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.10.2008. u 18:16 - pre 188 meseci
Nije fora sto problem postoji, jer neki problem uvek postoji, mene mnogo vise nervira sto ne znam u cemu je tacno problem. Sto se okupljanja tice, bojim se da ce morati da saceka i to mnogo, jer tesko da cu uskoro moci da nadjem dovoljno vremena. :( Ne stizem ni na beogradske skupove. A vreme je takvo da je definitivno potrebna i ozbiljnija oprema, a kako gevara radi samo do 6 popodne, ne mogu nikako da stignem s posla, nego vrebam vikend.

I da ne odem mnogo u off, da kazem da sam bas zadovoljan Kinrodom, u inat svima koji su pokusali da ga upropaste, od uvoznika do sklapaca. :)) I drago mi je da tebi Kinrod fercera kako treba! Sigurno ce i moj uskoro.
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.86.143.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 08:08 - pre 188 meseci
pozdrav drugari ...
evo i mene posle dužeg vremena pa rekoh da podelim sa vama šta je se izdogđalo ...

Kinroad 150ccm , prešao 8500km , sve radi normalno , sem jednog kvara koji će da ,e košta bože sačuvaj ..

Satrulio mi donji lonac od auspuha i to je rupa ko šaka.

Čuje se ko tenk a širi se dalje i dalje ...

J... im pas mater kinesku ... 10 000 nov auspuh . Znate li nekog ko popravlja hromirane lonce , bar da mi napravi jedan komad da ne kupujem oba lonc (tako mora)
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 08:47 - pre 188 meseci


Svi kukaju kako da poboljšaju i da pojačaju zvuk, jedino tebi smeta

Ako je sa donje strane i ne vidi se, možda da uzmeš parče nekog niklovanog lima i da jednostavno zašrafiš ili pop-nitnama pričvrstiš na to mesto i pokriješ rupu, dok se negde ne snađeš?
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
93.86.55.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 09:28 - pre 188 meseci
resenje koje sam i ja mislio da odradim nalazi se na louis sajtu i kosta 80 ura a lepse izgleda i daje bolji zvuk al nemam pojma smem li da dam link ? postavljao sam vec sliku pa pogledaj.
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 09:38 - pre 188 meseci
Ma daj sliku ponovo.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
93.86.55.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 09:57 - pre 188 meseci
ja da je trazim i repostavljam a tebe mrzi da okrenes par strana unazad?
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 10:21 - pre 188 meseci
Ako je nakon samo 8.500 km istrulio kromirani auspuh, bojim se da je jedino dugoročno rješenje nabava i montaža kvalitetnijih auspuha! Postojeći se može pokrpati za neko kraće vrijeme, ali očito je da se radi o lošem materijalu, kojeg treba zamijeniti!
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.86.64.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 10:51 - pre 188 meseci
Code:
Ako je nakon samo 8.500 km istrulio kromirani auspuh


Moja greška , nije hromirani , nego je od ultra tankog crnog lima a niklovan je .

Sad sam zvao servis , cena jednog lonca sa cevkom iz glave motora je 8300 din (cca 110)€
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
93.86.55.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 13:41 - pre 188 meseci
www.louis.de , ukucaj br. 10027006 videchesh auspuh, naruchish ove postojece odsechesh,viecesh gde treba po promeru,uz auspuh dobijash i shelne i samo ih navuchesh , jednostavno !
OBA kostaju 80 evra i kvalitetniji su od ovih 100% a jeftiniji a bolji i zvuk daju. bila je akcija sad je jedan oko 50 evra

a evo i slike



[Ovu poruku je menjao bukovski dana 17.10.2008. u 14:56 GMT+1]
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

miso.m
Milomir Markovic
vatrogasac,mup
B.B.

Član broj: 197805
Poruke: 1
77.46.252.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.10.2008. u 14:36 - pre 188 meseci
Pozdrav svima na forumu,prtim vas duze vreme pa sm resio da se priklucim.Vozim Kimco skuter 50 cc. pa bi uzeo nesto ozbiljnije,tacnije zanima me Kymco Venox 250,svejedno dali je nov ili polovan,da li je nekoimao iskustva sa ovim motorom,gde moze da se nabavi posto ih kod nas ne uvoze?
miso
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.10.2008. u 18:12 - pre 188 meseci
I tako ja odlucim da promenim ulje, kad me covek u radnji pita "jesi li siguran da u tvoj motor sme polusintetika?" (pominjao je i temperaturu motora) i naravno da je bajci tu dosao kraj. :(

Posto nisam razmisljao da mozda nekom motoru to ulje ne odgovara, svratih samo da pitam da li taj Motul 5100 4T odgovara Kinrodu? U knjizici za motor i na zatvaracu rezervoara za ulje pise samo 10-40. Znam da ste vec svi rekli da je to odlicno ulje, al' bolje da proverim, nego da sipam ko zna sta.

Pa bih zamolio samo za malu potvrdu, da smirim svoju savest i potrazim to ulje negde nedeljom. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595301 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.