Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592534 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.210.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.10.2008. u 20:30 - pre 187 meseci
Izvanredno. Vidi se da ima tehnickog sluha. Istina bixenon malo jace kosta, ali mu je odabir boje (5000K) odlican.

Plavi led na cajgerima je takodje odlicno uradjen, taman koliko treba da sija, pa jos plavo..


Poz.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.10.2008. u 10:23 - pre 187 meseci
POZDRAV!
E tako se to radi!!!
Provući zasebne kabele iz korena i onda ne misliš kada će izgoriti prekidači ili žice!
Prva liga!
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
79.101.241.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )30.10.2008. u 21:44 - pre 187 meseci
Osvetljenje mu je stvarno fantasticno. Poslao bih slike sa Kinrodom, ali pri dugim svetlima je suvise mracno za digitalne fotke. ;)

U stvari, htedoh samo da skrenem paznju svima da budu oprezni po ovom vremenu. Veceras je bio lep pljusak u Beogradu i skoro poginuh 3 puta, iako sam vozio vrlo pazljivo. Dvaput zbog klizavih oznaka na putu, jednom zbog cuvenog srpskog izuma - grbavog asfalta (a ni zaliven vizir nije bas pomogao). Sreca da i po suvom vremenu vezbam izbegavanje oznaka na putu, inace ne znam sta bi bilo veceras.

A kad bolje razmislim, nisam bas najbolje ni video gde idem, uglavnom sam samo pratio automobile ispred sebe. Bio sam na ivici da skroz otvorim vizir, ali je bila prevelika guzva i prevelik rizik. Najludje je bilo na Topcideru, kad sam saobracajnu policiju primetio tek kad sam prosao pored njih. Mogao je i da mase, ne bih ga registrovao. Uzas.

Ima li neka fora za vizir, da tera vodu sa sebe? Imam HJC ZF9.
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.96.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )01.11.2008. u 15:47 - pre 187 meseci
Svako strpljenje ima svoj kraj, tako da je Kinrod danas, ipak, bio kod majstora. I odatle izasao k'o preporodjen, tesko ga je prepoznati. Ne da nema stucanja, nego na uzbrdici mogu da krenem iz trece i da odvrnem odmah gas, Kinrod ce samo da krene i normalno ubrzava. Predivno.

Elem, mislim da je neko ovde 'glasao' da je problem oko svecica, ne stojim bas najbolje sa terminologijom, da li su produvale, procurele, ovlazile.. Sada je sve sredjeno, karburator dodatno proveren, stavljen Motul (definitivno treba skoro 2L, onih 0.8 u uputstvu mora da je neka kineska mera, kao kineski XXL na buvljaku). Nesto sto je spalo sa motora, vraceno je nazad, srafovi prekontrolisani i zategnuti, resen i problem sa svetlom (bio prekid na nekom prelasku sa debelog na tanko crevo :). Pomenu majstor i da je malo falilo da se ceo motor razdvoji na nekoliko delova, zbog odsrafljivanja. Vec se zamisljam kako u krivini jurim prednji deo, privlacim zadnji, jednom rukom drzim volan, jedna noga na menjacu (zadnja kocnica ne bi radila, pa je ta noga slobodna da izigrava pomocni tocak).

Ali sto sad ide.. milina.
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
91.150.110.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )01.11.2008. u 17:47 - pre 187 meseci
Citat:
canejr: Sada je sve sredjeno, karburator dodatno proveren, stavljen Motul (definitivno treba skoro 2L, onih 0.8 u uputstvu mora da je neka kineska mera, kao kineski XXL na buvljaku).


Ne moguće .
Ne preteruj sad .

Ja imam Kinroad i staje 0.8 l (definitivno , menjao sam 5 puta do sad)
Nije to FAP , pa da stane 2 l .
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.96.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )01.11.2008. u 20:31 - pre 187 meseci
Mozda je manja kubikaza? Ne znam, i staro ulje koje je istoceno iz motora je definitivno bilo mnogo vise od litar.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 09:52 - pre 187 meseci
POZDRAV!
Možda je smešno ali znam tipa koji je u sretna vremena u Ladu 1600 točio 10 litara ulja!!! kaže od viška glava ne boli a ako mu je previše on to jednostavno izbaca kroz iber.
U Kinroad 150 stane ispod 1 litra a u 250 verovatno više.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
77.46.169.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 10:32 - pre 187 meseci
vec dva puta menjao motul 5100 10-50w
i staje 950 ml tacno ! dakle taman ostane malo ako zafali da se dosipe kasnije
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
82.117.198.*



+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 17:52 - pre 187 meseci
Prijatelji, mnogo ima da se cita u ovoj temi...

Danas sam video jedan zanimljiv chopper, naravno Kinez, marke Sprint RAPTOR 125 kubika i deluje vrlo lepo. A i cena je primamnljiva - oko 2.000 evra. Meni motor ne reba za neka putovanja, vec malo po Bg i okolini, a i ne bih ga vozio nesto mnogo.

Sad, cuo sam svasta za te Kineze, da su prilicno nepouzdani itd...da li je pametnije uzeti neku Yamahu, Hondu staru 15 godina ili ovo?

Pitao sam par ljudi koje sam sreo u gradu, a voze Keeway ili slicne motore, i niko ih nije napljuvao.




Radi se o ovoj masini, koja po meni veoma lepo iygleda. Sedeo sam na njoj, malo zagledao i cini mi se da nije neki plastikaner.



[Ovu poruku je menjao DRAGON No1 dana 02.11.2008. u 19:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.96.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 19:32 - pre 187 meseci
Video sam tog sprinta uzivo i meni se jako svidja. Sto se tice kvaliteta, iz mog iskustva sa Kinrodom, osnovna mana Kineza nije sama masina (i mehanika generalno), nego prvenstveno cinjenica da je vecinom koriscena plastika (gde inace ide metal), potom elektro instalacija (mada prvenstveno spojevi) i generalno los sistem povezivanja i montaze delova. Tu mislim na lose srafove koji pucaju, nedostatak sistema za smanjivanje vibracija, zbog cega se sve i rasrafljuje. Ovo je uglavnom krivica domacih sklapaca.

Osim toga, cak i ono sto jeste metalno, obicno je malo nakrivo postavljeno, od slabijeg i tanjeg materijala, slabije zasticeno od rdjanja, uz losiju zavrsnu obradu.

Sveukupno, mislim da su u pitanju stvari koje ne treba shvatati bas olako i koje bi morale da budu podignute na visi nivo. Medjutim, s druge strane, ako prihvatis da kupujes nesto sto ne pruza isti nivo opustenosti, kao neka kvalitetna masina, to su sve stvari sa kojima itekako moze da se zivi i koje, u velikoj meri, mogu i trajno da se srede.

Ja sam sa Kinrodom imao vec puno problema. Ali, prvo je bilo u pitanju jedno puknuto gumeno crevo (flansna), potom losa svecica i nestrucna zamena iste. Da se ja vise razumem u sve to (i da me zanima ;) ili da sam u mogucnosti da ostavljam i podizem motor iz servisa radnim danima, sve bi to bilo sredjeno brzo i lako. Sama masina je u odlicnom stanju, posle skoro 4700 km. Danas sam bio po celom gradu, pa do Avale i nazad, skoro 90 km. Kinrod ni trepnuo, kao da se obradovao da malo protegne noge. Sa svim intervencijama, do sada me je kostao oko 2000 evra. Potrosnja 3-3,5 litra.

Ortak ima skuter Sprint Exactly (2T), presao ~3500 km, nikakvih problema (osim sto trosi bar 4l), jako je zadovoljan, pa je i sprint verovatno ok kupovina. Jedino bih tom konkretnom coperu zamerio sto ima samo 125 kubika. I jos nesto, veoma bitno - ako ces da vozis najvise po gradu (u spicu), coper je malo nezgodna sprava, ne mozes tek tako da se provlacis kroz guzvu. Imaj u vidu.

Malo otegnuh sa pricom, nadam se da ti je koristilo. Ukratko, ako ti se motor svidja, ako ga zelis i imas para, a uz to i A kategoriju, mislim da nema razloga da se ne obradujes. Sad, koliko je pametna kupovina motora u novembru, to ti odluci. Sto se tice poredjenja sa 15 godina starim Japancem.. Hm, neko ko jako dobro zna sta radi, verovatno bi tako bolje prosao. Ko se ne razume.. Ma, ionako ce bukovski da ti isprica puno na tu temu. :)
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
82.117.198.*



+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 20:05 - pre 187 meseci
Da, to sam i ja cu za njih...potrebno je sve dobro proveriti, zategnuti, pa da se i srafovi zamene boljima...

Necu sigurno da kupujem nista dio proleca, samo razmisljam sta i kako. Ovaj Raptor sam danas prvi put video uzivo i lepsi je od Viraga, mada ne moze da pridje Yamahi po kvalitetu. Videcu sa drugarom koji uvozi automobile iz Italije sta tamo moze da se nadje i za koju lovu....
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 20:13 - pre 187 meseci
Sledeće godine stiže Raptor od 400 kubika.....naravno, po istoj ceni!
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
82.117.198.*



+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )02.11.2008. u 21:57 - pre 187 meseci
To mi reci! Samo nesto ne verujem za cenu, ali nece biti ni mnogo visa.
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
82.117.198.*



+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )04.11.2008. u 21:37 - pre 187 meseci
Zvao sam firmu sto uvozi i sklapa Sprint motore. Potvrdili su da ce na prolece da se pojavi Raptor sa vecom kubikazom,a i jos neki novi modeli. Ukoliko zaista bude 400ccm, najverovatnije cu njega da uzmem.
 
Odgovor na temu

canejr
Beograd, Labudovo brdo

Član broj: 21326
Poruke: 73
91.150.96.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.11.2008. u 22:02 - pre 187 meseci
Kad se nekom nece... Tek sto se Kinrod preporodio, vec je sav jadnicak sje... Idiot me udario danas u kruznom toku na Topcideru, padoh i Kinrod je dobro popio. Srecom, rolbar je primio najvise, ali i menjac, zadnji migavac skoro unisten, a rekao bih da je i volan nekako cudan i da se i levo retrovizor pokrivio (padoh ne levu stranu). Zanimljivo je da se Kinrod ponosno uspravio i dovezao me citavog do kuce, pa na trening i nazad! Kakva motorcina.

A kad kazem "idiot", mislim to, jer sam siguran da me jako dobro video. S druge strane, ja sam napravio glupost. Srecom, samo sam malo ugruvan, prakticno mi nije nista (nista sto nece zaleciti za nedelju dana). Naravno, full-face kaciga je odradila posao savrseno, HJC ZF-9. Iako sam dobro opaucio, na njoj jedva da ima tragova.

U subotu cu znati da li ce Kinrod biti ok.
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.11.2008. u 22:26 - pre 187 meseci
Hvala Bogu da je sa tobom sve u redu.

A za motorče najbolje u servis da provere prednje amortizere, da se nije nešto iskrivilo.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.11.2008. u 08:25 - pre 187 meseci
Cenejr, vazno je da si ti ok, a motorce ce biti sigurno, sto rekose, proveri prednju viljusku, zbog upravljivosti. A kretena da ima - ima, cetvore oci otvori!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.11.2008. u 08:46 - pre 187 meseci
Poslušaj Nikolu, njemu se oči "vrte" na sve 4 strane kad vozi svog Kinroad-a

Btw. juče sam bio u prodavnici Kinroada, ljudi su značajno spustili cene za sve modele, čak su uveli i varijantu da kupiš sve modele u drvenom kontejneru, nesastavljene, po ceni od 1000 E za 150 ccm i 1300 E za 250 ccm. Obzirom kakvi su servisi, možda je bolje da čovek sam sastavi svoj motor i odmah zameni sve "kritične" zavrtnjeve i sve pritegne i utegne kako treba?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.11.2008. u 11:22 - pre 187 meseci
Citat:
canejr Naravno, full-face kaciga je odradila posao savrseno, HJC ZF-9. Iako sam dobro opaucio, na njoj jedva da ima tragova.


Ovo je najbitnije u cijeloj priči, sva sreća da je kod tebe dobro završilo!

Kod pada s motora, s obzirom da je tijelo vozača u pokretu, gotovo uvijek dođe do kontakta glave sa asfaltom! Ako se i uspijemo dočekati prvo na ruke, glava je usljed inercije preteška, i udara se glavom o podlogu!

To bi svakom budućem motoristi trebalo prvo utuviti u glavu, pa makar i na silu!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.11.2008. u 16:09 - pre 187 meseci
Pozdrav,

dobro je da sve prodje bez ili sa sto manje posledica po vozaca. Motor se sredi vec.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592534 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.