Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595549 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOBODANRADISIC
TRCpro, Petrovaradin
Novi Sad

Član broj: 161797
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )25.04.2008. u 07:35 - pre 194 meseci
I ja sam zagledao Raptora na sajmu i na mene nije bas ostavio neki utisak. Sve izgleda prlilicno mrsavo a 2300EUR nije malo za kineza. Zadnje kruto vesanje i veliko medjuosovinsko rastojanje na nasim putevima moze da pravi veliki problem.

Za iste pare Challenger koji je mnogo ozbiljniji motocikl, po meni. A ako ti je bas neophodan 125 ccm (zbog godina, na primer) imas ga i za duplo manje para.



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.04.2008. u 11:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vutros
student
Beograd

Član broj: 179501
Poruke: 2
91.148.113.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )25.04.2008. u 10:57 - pre 194 meseci
Hvala na savetu.
Ne planiram da kupim nishta u skorije vreme.Recimo za sledece leto!
Imam vremena da nadjem shta mi treba,a boga mi i da skupim pare!
Kupujem prvi motor,tako da o njima blage veze nemam.
Shto se tice ovog "raptora",gledao sam na netu i verna je replika nekog americkog customa Johnny Pag-a (model je Spyder) i ima 300cc.
http://www.johnnypag.com/spyder_300cc.html
Eh kad bi bilo to kod nas!
A shto se tice kicme sigurno bi je izgubio za dva dana,s obzirom gde planiram da ga vozim.
Znaci kupjem Hondu Shadow pa nek ide zivot!
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )25.04.2008. u 12:03 - pre 194 meseci
Ne znam na osnovu čega ste zaključili da se radi o krutom ovjesu zadnjega kotača? Mnogi chopperi i customi imaju zadnji ovjes izveden trokutasto, s dvije cijevi sa svake strane (umjesto klasičnih vilica) i podesivim monoamortizerom skrivenim ispred zadnjeg kotača.

Evo samo jedan sličan primjer, a postoje još deseci (možda i stotine, večinom velikih) customa s jednakim rješenjem:



[Ovu poruku je menjao palomas dana 25.04.2008. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )26.04.2008. u 14:45 - pre 194 meseci
POZDRAV!
Palomas to što kažeš apsolutno stoji!
Sam sam rekao da "raptora "nisam vidio u živo a da ovo o krutom ovjesu zaključujem samo sa slike.
Prema tome drago mi je da me neko ispravi ako grešim.
 
Odgovor na temu

SLOBODANRADISIC
TRCpro, Petrovaradin
Novi Sad

Član broj: 161797
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )26.04.2008. u 19:28 - pre 194 meseci
@palomas

U pravu si. Koliko god sam buljio u slike, nisam video gde bi mogao biti smesten zadnji amortizer, ali u teh. podacima pise ovako:

Engine type 4 stroke, water cooled twin cylinder
Cylinder capacity 124.6cc
Bore x Stroke 44mm x 40mm (x2)
Starting method Electric
Transmission 5 speed gearbox. Chain drive.
Clutch Hand operated, wet multi - plate.
Ignition Coil CDI
Battery 12v
Tyres F <> R Tubeless 80/90 - 21 <> 160/80 - 16
Suspension F / R Tele' forks / Hard look rear end / twin shock.
Brakes F / R Twin Disc / single disc
Fuel tank capacity 14 litres (3 gal)
Seat height 64cm (25")
Wheel base 1860cm (73")
Max net power (approx) 8kw (11hp) @ 9500 rev/min.
Kerb weight 180kg
Max load 150kg

Dakle, rear suspension nije "hard" nego samo hard look/twin schock.

Inace, Ragal Raptor je verovatno kupio neku licencu za dizajn od Johnny Pag-a, posto spominju na sajtu da je njihov model uradjen "u saradnji" sa Pag-om. Postoji i 300ccm model.

I dalje mislim da je cena od 2300EUR za ovaj model malo previse.
 
Odgovor na temu

advoigor
IGOR ĆURČIJA
advokat
SUTOMORE

advoigor
Član broj: 40978
Poruke: 6
77.222.16.*

Sajt: maliratac.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.05.2008. u 23:03 - pre 194 meseci
Nešto sam njuškao okolo, i našao da Ameri mogu da kupe (ako ih interesuje uopšte) za nekih 3400-3500 $ Yamahu Virago 250 ili neki vrlo sličan ovogodišnji model, isto V2. Ovde nam Rodić zavaljuje za 4300 € jednocilindričnu YBR 250. U čemu je stvar. Da li iko razmišlja da uveze ovako nešto iz USA?
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.05.2008. u 12:17 - pre 194 meseci
POZDRAV!

Koliko košta npr. Mercedes S klase u njemačkoj a koliko kod nas a koliko je tek u USA (naravno drastično manje) USA je izgleda poseban svet što se poreza i ostalog čini cena hrane i hemije je kao u Srbiji A nešto i jeftinije a što se automobila i motocikala pa i ostale tehnike cene su nama neshvatljivo niske- možda je to samo posljedica oooogromne ponude ali svakako ima i nešto drugog.

Što se uvoza tiče svakako treba probati čuo sam za neke što uvoze havarisane modele iz USA pa ih kod nas popravljaju ali ništa više ako nešto saznam o njima objaviću to!
 
Odgovor na temu

SLOBODANRADISIC
TRCpro, Petrovaradin
Novi Sad

Član broj: 161797
Poruke: 28
*.trcpro.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.05.2008. u 10:48 - pre 194 meseci
U SAD je sve daleko jeftinije. Ja samo odande pre par godina uvezao dva polovna automobila, malo ostecena (dok je jos moglo) za sebe, Chrysler Sebring Cabrio i Dodge Neon-a. Tada su bili dva puta jeftinije nego najjeftiniji sto sam nasao u Nemackoj, tako da se isplatilo platiti i transport i sve ostalo. Ali, imao sam drugara koji se bavio uvozom iz Amera i on mi je i pronasao automobile, i ocarinio i sve ostalo...

Problem sa uvozom motora je sto moras da napunis kontejner da bi ti se isplatio transport, a to nije malo para. Drugo, kada ti carinici skoce za vrat, dzigericu ce da ti izvade. Odmah izracunaju koliko ces ti na tome zaraditi, pa ti uzmu pola. Ako nemas na carini "stelu" ni ne razmisljaj o tome. Drugar mi je i to predlagao, kaze da su polovni japanci tamo dzab dzabe, ali ja se ne usudjujem da uletim u to.

Virago je predivan, najvise bi voleo takav, ali, kad malo bolje razmislim, imam ja i na sta drugo da potrosim pare, nije motocikl jedina vazna stvar na svetu. Odlucicu se za nekok kineza, mozda novog Lifana, Kinroada ili Jinluna a za razliku u parama cu da vodim dete na Kopaonik bar jos pet godina zaredom.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.05.2008. u 13:01 - pre 194 meseci
Jedno pitanje drugari

Ispustao sam gorivo i propirao karburator kao sto ste mi objasnili, nije tesko, ima na dnu karburatora dva crevca kroz koja ispusta gorivo i cool. Ali pritom sam otkrio drugi problem. Gorivo dolazi iz rezervoara, a vazduh iz one plasticne komore iza karburatora i sve to ide u klipove na sagorevanje. E primetio sam, a i pre sam cuo kloparav zvuk kad guram motor ugasen, da mi lanac opako kaci tu komoru za vazduh pre karburatora i vec je uspeo da je izulja i probije?! Kako je to moglo da se desi? Nisu dobro sklopili motor ili sta? I zasto gornji deo lanca ide preko nekog gumenog oslonca bas na tom mestu gde prolazi ispod komore? Pomagajte. Sledece nedelje ga vozim kod majstora u bataju, ali mi pomozite sta je u pitanju, da znam sta da mu trazim

Pozdrav i unapred hvala

Nikola
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.05.2008. u 14:40 - pre 194 meseci
Da li mozes to da fotografises, meni deluje da je lanac labav, i da nesto nije dobro namontirano.
Busenjem kucista filtera pojavice se fals i prljavi vazduh, koji moze da steti motoru.

Poz.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.05.2008. u 20:26 - pre 194 meseci
POZDRAV!
"Gumeni oslonac" služi da lanac ne "grebe" po zadnjoj vuljušci i pritom ne pravi veliku buku kada guraš motor, kada voziš agregat (motor- mašina) napinje lanac u gorjnoj zoni pa se tada ne čuje.
Ovo sa kućištem filtera nešto ne štima lanac bez obzira koliko bio labav nesme da dodiruje kućište !
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.05.2008. u 20:56 - pre 194 meseci
POZDRAV!
Otišao rastavio i pogledao!
Na vrhu kućišta filtera se nalazi limeni profil koji je zavaren za ramu- šasiju motocikla i kroz taj profil prolazi vijak koji je uvijen u kućište filtera te ga na taj način drži fiksnim odnosno sprečava ispadanje filtera prema lancu (na drugu stranu nemože od akumulatora) ali čak i da nema vijka kućište nemože nigde od tog profila!!!
jedino u slučaju da toga nema!?! kućište nože išetati i tada donji dio lanca struže po njemu!!!!!!

Posjeti IDIOTA u servisu i pokaži mu to!
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.05.2008. u 21:24 - pre 194 meseci
Prvo, Zvezda moto, ti si kraljina, ladno si otisao da skines sa motora i pogledas! Za to pivo cim opalimo na neki skup ili se dovezes u Bgd! Drugo, pogledacu sutra sta je sa tim drzacem filtera, ali meni je kuciste filtera sada svojim dnom u nivou gornjeg lanca jedno 1 cm se preklapaju i kada je motor na nogarima dodiruju se na obicno okretanje zadnjeg tocka?! On je tu nesto zesce zbrljao, idem sledece nedelje u bataju kod njega pa nek gleda sta ce, ali u sustini stavice novo kuciste filtera i ovaj put ga staviti na pravo mesto. Drugu stvar, treba da mi sredi migavce, ako se secate oni mi ne rade od prvog dana, pa sam isao kod njega po automat migavaca, koji kad sam stavio, iskocio mi je glavni osigurac, pa saqm onda skinuo automa, a zamenio sam osigurac i sadacekam da uzmem L tablicu, da ne placam slepanje ko kreten pod garancijom 20 E u svakom smeru, ukupno 40. Majku mu, malo li je?!

Da li da trazim da zameni i filter, jer je sad usla malo masnoca sa lanca u kuciste filtera.

I jos jedna stvar:

Kad sam ispustao gorivo iz karburatora, oni srafici koje odvrcem su meki do bola. i kako malo okrenes krstasti srafciger, oni se gule. Ali, to nisu obicni srafovi, vec debeli sa sitnim navojem i imaju neku glavicu na vrhu. Da li ima neko ideju gde bih takav srafic samo kvalitetniji kupio?

Puno hvala Zvezda moto a i svi ostali

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.05.2008. u 10:34 - pre 194 meseci
POZDRAV!

Nemoraš se zahvaljivati ! Tu smo da pomognemo jedni drugima.

Po ovom što kažeš filter (kućište) je očigledno išetao sa svoga mesta pošto ukoliko stoji na mestu lanac može da ga dodirne samo ako pukne illi nešto slično.
za one šrafiće na karburatoru se ne brini njih odvćeš eventualno jedanput godišnje ako ima potrebe.

Nego spominješ "L" table - u kojoj je fazi polaganje , vožnja--iskustvo?

Da ne zaboravim filter (uložak ) nemora da se menja ukoliko nije preterano prljav od masniće i prašine koja je ušla kroz tu rupu (to si nedavno primetio pa sigurno nije strašno) dovoljno ga je obrisati i izduvati kompresorom ali SAMO!!! ukoliko je malo mestimično prljav. Vazduh ulati u njega direktno kroz rupu a unutar kućišta mora da bude čisto a može i malo zauljeno ali BEZ prašine peska ili druge prljavštine.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
212.200.24.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.05.2008. u 09:59 - pre 194 meseci
A faza ludilo, odvezem ga da ga registrujem u subotu, oces, malo sutra, nije dobro unet broj sasije na carinski list, pa cu morati da ga vozim na vestacenje u 29. novembra. Majko mila, ima li kraja diletantizmu?! Posle toga vadim L tablice, ispraksao sam se vec, vozim dve nedelje tako i polaganje. Posle toga, cekajte me, putevi srbije!!
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.05.2008. u 12:04 - pre 193 meseci
Na danasnji dan polozio za A kategoriju
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.05.2008. u 12:12 - pre 193 meseci
Čestitamo

Koliko te koštalo to zadovoljstvo?
 
Odgovor na temu

mrkicam
Drazen Mrkonja
JinLun250
Belgrade

mrkicam
Član broj: 172329
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.mrkicam.dzaba.com


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.05.2008. u 12:37 - pre 193 meseci
Nisam bas siguran ali do 200 Evropeaca
sve zajedno
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.242.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.05.2008. u 13:17 - pre 193 meseci
Cestitke
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.05.2008. u 13:29 - pre 193 meseci
POZDRAV!

ČESTITAM!!!
E sad pali ljutu mašinu pa pravac ŠID- MOTO SUSRETI (Od petka (danas) do --------kraja (kad se završi))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595549 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.