Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 44494 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 16:28 - pre 205 meseci
Citat:
Odes u MZ, i dobijes mesecno sledovanje po clanu domacinstva. makarone, ulje, brasno, secer i kafa.


Ovo mora da se desavalo u vreme dok sam bio u vojsci.

Stvarno se ne secam toga o cemu govoris. Secam se doduse da jedno vreme (83-84) nije mogla nikako da se nadje prava
cokolada u radnjama, nego tzv. secerne table (na bazi carob-a). Secam se i bonova za topli obrok koji su mogli da se na
nekim mestima 'unovce' za dobar rostilj.

Medjutim, sve ostalo je bilo sasvim OK. Ne mogu nikako da svemu tome pridodam atribute bede, a mislim da se jako dobro
secam tih vremena.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 17:28 - pre 205 meseci
Citat:
Ne mogu nikako da svemu tome pridodam atribute bede...

Izvini, ali ja nigde nisam pisao o bedi, samo o tome da tada nije bilo idealno kako se pokusava predstaviti. Opet, mozda je za nekoga i bilo idealno, za nekoga je pojam bio otici na more u radnicko odmaraliste itd. Kupiti ficu na kredit, ali sve u svemu, srednja klasa je zivela daleko ispod nivoa srednje klase u razvijenim zemljama. Otprilike, sto smo mi bili za zemlje komunistickog bloka, to su zapadne zemlje bile za nas.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7176 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 18:25 - pre 205 meseci
Citat:

U redu, Yugo je bio najgori tim ali u prvoj ligi, na trzistu na kojem recimo Fiat, Renault, Peugeot ne postoje cak ni u tragovima.


Hahaha e bas sam se nasmejao ;-)

Kao i Lola Racunar, i ovo je fantastican primer ludosti i dokaz koliko je planska zatvorena ekonomija losa stvar:

Firma #1 - Fiat (ili Renault ili kako god) - u privatnom vlasnistvu, odrade analizu trzista, skapiraju da nemaju sta da traze na USA trzistu jer ce samo izgubiti pare investitora - drze se svog posla, svog trzista, i u njemu su OK - ni jedan menadzer ne bi bio lud da se upusti u rizicni poduhvat osvajanja sasvim drugacijeg trzista sa necim sto nije dizajnirano za to trziste, jer postoji fiducijarna odgovornost prema investitorima - zna se tacno sta je cije, i ko se pita o cemu. Ako menadzer zase*e, na sledecem sastanku investitora - leti... Isto vazi i za radnika nize u hijerarhiji.

Firma #2 - Zastava - u vlasnistvu "naroda", sve dugove i gubitke pokriva isti taj "narod" - Neki genije je rekao "daj da se zezamo malo po USA trzistu, platicemo koliko treba, da se zna da i mi mozemo da prodamo auto u USA, BRE!" Epilog? Totalni fijasko naravno, boga pitaj koliko je love izgubljeno, kapiram da su samo plate sales-repova + lova za marketing visestruko premasili profit na prodaji svih tih krseva (pa ta krntija se prodavala za $4K dolara ako se ne varam - bas me zanima da li je to pokrivalo proizvodnju i transport).

Rezultat? Nema veze, neko je to vec platio + postali smo predmet ruganja - proglaseni za najgori auto ikad u Forbesu, ali i los marketing je marketing, zar ne? :) Problema nema, zato sto niko nije odgovoran i niko ne ispostavlja racune bilo kome, osim glupom "narodu" - niko odgovoran, svima guzice na mestu, racun placen - vozi dalje.

Odlican primer... bas nas kostala ta "prva liga" , kao i mnogo toga "prvoligaskog" uostalom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 18:40 - pre 205 meseci
Isto kao rat sa NATO-om. Malo ko može da se pohvali da je igrao takvu prvoligašku utakmicu. A i nismo loše prošli. Bili smo drugi.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 18:54 - pre 205 meseci
cuti, zamalo da budemo treci
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 20:48 - pre 205 meseci
sto se tice ruganja nama Jugoslovenima u vezi Yuga ekhm, evo ja se rugam Amerikancima sto ne mogu nocu slobodno da setaju svojom metropolom, a kurce se da su svetska sila. A ja sam mogao kao Jugosloven i mogu sad kao Srbin.

haha hoho utatata....
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7176 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 21:07 - pre 205 meseci
A ko se to ruga Jugoslovenima? Tebi je diskusija o losoj ekonomiji SFRJ ruganje - pazi sad, celom narodu?!

E svasta bas. Znaci ako je Jugo krsh - da je to uvreda za bilo kog jugoslovena :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 21:22 - pre 205 meseci
samo da te podestim da se Yugo prodavao u Americi. Ameri su ga sami kupovali niko ih nije terao da kupuju krsh. Onda su prestali, a ideju da je Yugo krsh i najgori auto i sun my ass izvukli su iz naftalina nekih 15 godina kasnije jer im je trebalo da se nekome rugaju, tj. Jugoslovenima.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.196.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 21:56 - pre 205 meseci
Man goes into a parts store and says "I'd like a rear view mirror for my Yugo". Man behind the counter thinks about it and says "Sounds like a fair trade to me!" :)

Cek, bre, u '91 izvezli smo 3.100 komada u USA... od oko 4.5 miliona uvezenih automobila te godine :) mislim, o cemu mi pricamo? naftalin? 15 godina kasnije? Cemu toliko biti nerealan? Ljudi su ga kupovali u pocetku, kao i sve sto se reklamira. Yugo je bio "idealan" za ljude koji ne mogu da priuste nov automobil i za $4K mogu da kupe samo neki polovnjak. Tu se pruzila prilika da se takvom soju ljudi priusti nov automobil za male pare, islo je par godina dok nisu provalili da je to njesra, i desilo se sta se desilo... Kakvih 15 godina kasnije, smesno...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

zeleni_prst
Marko Aleksov
Obrenovac, Srbija

Član broj: 149230
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 23:00 - pre 205 meseci
ne razumem što se rugate jugiši... za naš standard to je super auto...
Computer games don`t affect kids. I mean if Pacman affected our generation as kids, we would all run around in darkened rooms eating pills and listening to repetitive music...

dream is destiny

if there isn't any chocolate in heaven, I ain't going
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 23:20 - pre 205 meseci
Uglavnom zato sto neki tvrde da je super i za neke druge standarde :)
 
Odgovor na temu

zeleni_prst
Marko Aleksov
Obrenovac, Srbija

Član broj: 149230
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 23:41 - pre 205 meseci
pa u pravu su super je i za somaliju i zambiju
Computer games don`t affect kids. I mean if Pacman affected our generation as kids, we would all run around in darkened rooms eating pills and listening to repetitive music...

dream is destiny

if there isn't any chocolate in heaven, I ain't going
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 23:53 - pre 205 meseci
Pa zapravo nije čak ni njima zanimljiv. Ako pogledaš malo TV snimke odatle, videćeš da je daleko najprilagođeniji (i rasprostranjeniji) automobil Toyota Hilux pickup. Primer iz Avganistana...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.46.227.*



+105 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"22.06.2007. u 23:59 - pre 205 meseci
Nisu oni jos videli floridu pick up :D
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"23.06.2007. u 03:39 - pre 205 meseci
Yugo nije ni prvi ni poslednji strani proizvod koji je usao na americko trziste i doziveo fijasko.

Iz prica sa svojom generacijom Amerikanaca sam mnogo puta cuo da su prvi japanski proizvodi na USA trzistu
bili golo g*vno, da bi u narednih desetak godina poceli da isporucuju sve bolji i bolji kvalitet dok nije doslo do
nivoa koji danas znace Sony, Toshiba, Honda, Toyota....

A sve te price sam cuo povodom prodora jeftine kineske robe na to isto trziste, obicno prilicno loseg kvaliteta
u pocetku, da bi danas, posle samo nekih 6-7 godina bili na sasvim dobrom nivou.

Dakle, nema zamerke pokusaju da se sa jeftino prodavanim djubretom udje na strano trziste, dokle god ima sirotinje koja
hoce da ga kupi.

Mnogo teze zamerke idu na racun toga sto je

a) vodjenje posla povereno jednom hohstapleru tipa Briklina. Takve stvari obicno radi neko promucuran od naroda
iz dijaspore. Problem je sto je u nasem slucaju nasa dijaspora bila i srcem i dusom odvojena i resena da u najboljem
slucaju ne uradi nista (a znam ih i dosta mnogo zluradijih).

b) igrano na tu prvu loptu i that's it - da se posle tog prvog pucnja prema meti razmisljalo i o rafalu sledecih hitaca
na isti cilj, mozda je negde i moglo da se stigne.

To sto je Forbes nekoga ispljuvao je nesto sto u celoj prici ima najmanje tezine. Kompletni mediji zapada su se jos
pre 10-15 godina dozivotno p*srali na kalibracioni rekord svoje nepristrasnosti.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"23.06.2007. u 10:02 - pre 205 meseci
Pitanje je koliko je Bricklin kriv. Pre ce biti da je Zastava mnooogo kasnila sa Floridom koja je bila svetski dizajnirana, ali u Zastavi nikako nisu mogli da naprave kvalitetan auto za strano trziste, pogotovo americko.
Uostalom taj Bricklin ce uvoziti kineska kola u usa, pa cemo videti.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"23.06.2007. u 10:16 - pre 205 meseci
Heh, već ima po nešto da se vidi na temu kineskih kola...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"23.06.2007. u 16:16 - pre 205 meseci
Problem je samo u imenu - treba da auto nazovu Honda Accordeon i to bi bilo to.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 23.06.2007. u 18:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Gradjanin se boji zatvora, a seljak se boji sramote"

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 44494 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.