Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791750 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

super007
vojislav pavlovic
oženjen
srbija

Član broj: 184643
Poruke: 8
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2010. u 21:22 - pre 166 meseci
Belarado,
Onaj preparat "PQ" , je fosfat!

Oni su "slatkiš" za alge. U tom slučaju dodaj triput više algicida ili biocida (hlora ili šta već).


..još samo..
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2010. u 21:27 - pre 166 meseci
zar mislis da ne bi bilo dovoljno da se pumpa u buretu snabdeva slobodnim padom? Imam ja i dve filterske pumpe za bazen, Jedna 800litara na sat, a druga 1600 litara na sat. Ovde kod nas ima i kriptonovih bazenskih pumpi koje kostaju oko 200-250 Eura. Mozda je najpametnije da kupim tu pumpu, pa da povezem : izlaz iz bazena-predfilter-pumpa-home made bure filter-ulaz u bazen. Nesto mi se vise svidjaju ti filteri gde se na sundjeru stvaraju "dobre bakterije" nego ovi pescani filteri koje treba ispirati.
Nasla sam i kontaktirala proizvodjaca u Kini koji pravi one filtracione sisteme koji se kace na ivicu bazena i u sebi sadrze skimer, pumpu(25 do 50m3 na sat), filter 5 mikrona(vodovodska voda se filtrira na 8 mikrona), grejac 5KW, nocno svetlo, turbo-jet (za plivanje protiv struje). To je sve u jednom bloku i ne trebaju nikakve dodatne cevi . Jedino me kolje transport koji za jedan uredjaj kosta vise nego sam uredjaj. A taj uredjaj prodaje izvesna francuska firma koja ga kupuje na istom ovom mestu i naplacuje ga preko 10.000 Eura.
Eh, opet mastam! masta moze svasta.
Zato se toliko i lomim sta i koliko da investiram sada, jer mi je krajnji cilj pravi zidani mali bazen (3x5,5m) u minimalistickom stilu kao ovaj

Naravno, zbog malih dimenzija bilo bi idealno imati i turbo-jet.
za sada samo mastam i skupljam parice za svoj projekat.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 15.07.2010. u 22:43 GMT+1]
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2010. u 21:41 - pre 166 meseci
Vojislave, hvala u ime onog ko je pitao za eliminaciju oksida metala. Ja nemam taj problem. Nasa voda je idealnog ph 7,4.
Ovaj preparat sam nasla na internetu. Po meni ni ne treba preterivati sa hemijom, ali potpuno mi je jasno da se ljudima zuri da se kupaju kad napune bazen, pa ih nervira da cekaju talozenje oksida.
Inace, sto se koriscenja hemije tice, sve je jasno iz cinjenice da koristim sanosil, a ne hlor.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2010. u 21:41 - pre 166 meseci
Pozdrav iz Hrvatske, točnije Osijeka.
Ja imam bazen promjera 4,5 X 0,9 metara s limenim obručem već neke 3 godine i uživamo u njemu svakodnevno.

pozdrav i tebi Brko!ajde mi kazi kako si zadovoljan sa ovim bazenom sa metalnim stranicama posto bi ja da ga kupim!!!jel ti je voda prezimila u bazenu posto vidim da pise da je to moguce i kako si to izveo!ne znam da li je to skuplja investicija pokupovati sve preparate ili je lakse sipati novu vodu sledece godine!koliko od prilike ode para na odrzavanje ovog bazena mesecno??nemam uopste predstavu o tome a vidim da je svaka bocica hemikalije oko 10e!!!pise da ga je moguce i ukopati u zemlju pa sta ti mislis o tome?hvala ti unapred na odgovoru!!pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2010. u 22:05 - pre 166 meseci
Kana,
videla sam tvoj proslogodisnji post u vezi gradnje bazena. Jel se tu nesto napravilo, ili i ti mastas kao ja?
mozda bismo mogli da razmenimo iskustva?
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 07:49 - pre 166 meseci
Bela rado, vjerujem da bi funkcioniralo to sa slobodnim padom, al opet tu ti je zezancija s kopanjem. I problem je taj da se može dogoditi da ti pumpa rikne, pa da se slobodan pad nastavi, a ti nisi kod kuće pa ti sva voda završi na travnjaku. Slobodan pad ne staje sa prestankom rada pumpe. Voda je vrag.
Iako ti bazeni izgledaju prekrasno, ja sam odustao od izgradnje takvoga. Prvo preskupi su, drugo ne možeš ih skloniti. Ljudi uglavnom nakon nekoliko godina odustanu od punjenja bazena jer im je ili preteško ili preskupo, pa onda ti bazeni više nisu ukras dvorišta već ga samo nagrđuju. Računica je da ja ovakav bazen što imam mogu mijenjati komplet svakih 3-5 godina i da neću dostiući onu cijenu koju bi platio za onaj koji sam mislio ugraditi (plastični preljevni ukopani od proizvođača a košta preko 50 000 kuna-oko 8000 eura). Ne isplati se.
A ovaj uvijek mogu spremiti pa preskočiti sezonu-dvije ili ga u najgorem slučaju pokloniti nekome i poravnati travnjak.
 
Odgovor na temu

mishkoni
Đorđe Antić
Špedicija
Budisava

Član broj: 262420
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 15:48 - pre 166 meseci
Prvo i prvo pozdrav svim vlasnicima bazena!
Od pre neki dan i nas bazen je konacno proradio i pocela je sezona kupanja.
Nas bazen je sa metalnim obrucem kao i Brkin (pozdrav Brko) i za sada koristimo samo originalni filter koji je dosao uz bazen. Moram da ga pohvalim jer bubice koje su preko noci navalile u bazen SVE usisane (nema ama bas nijedne) . Odradjen je prvi shok hlorom 10x vise nego sto je potrebno i PH- na idealu jos sutra samo Algacid i BRCKANJEE.
Iznenadilo nas je sto je voda za tri dana ugrejana na cak 28C (mozda cemo morati da uskoro ubacujemo led

Zahvaljujem se i Arsen-Lupenu na grejacu za bazen (grejac je fantastican ali jos nema potrebe da se montira)

I jos samo slika naseg bazena kada naucim kaku ubaciti sliku ;)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 17:15 - pre 166 meseci
E, narode moj. Danas sam provela dan praveci dodatni filter. Nije da mi treba, ali ja sam od onih sto ne mogu da sede, nego samo nesto "prchkaju".
evo kako je to bilo.....i kako se zavrsilo....korak po korak!
















[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 16.07.2010. u 18:29 GMT+1]
Ne znam zasto su se dve poslednje slike ponovile...izvinite svi .
Hajde, dragi nas moderatoru, izbrisi ove dve poslednje slike, jer ja ne mogu.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.07.2010. u 18:44 GMT+1]
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 18:04 - pre 166 meseci
e, sad mogu da dodam i one slike sto fale.
I jos da kazem:
Brko iz Osijeka, skroz si bio u pravu. Ubuduce cu da te slusam, a ne da glumim pametnu plavusu.




[Ovu poruku je menjao bakara dana 17.07.2010. u 00:21 GMT+1]
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 19:48 - pre 166 meseci
Citat:
zoran st.
pozdrav i tebi Brko!ajde mi kazi kako si zadovoljan sa ovim bazenom sa metalnim stranicama posto bi ja da ga kupim!!!jel ti je voda prezimila u bazenu posto vidim da pise da je to moguce i kako si to izveo!ne znam da li je to skuplja investicija pokupovati sve preparate ili je lakse sipati novu vodu sledece godine!koliko od prilike ode para na odrzavanje ovog bazena mesecno??nemam uopste predstavu o tome a vidim da je svaka bocica hemikalije oko 10e!!!pise da ga je moguce i ukopati u zemlju pa sta ti mislis o tome?hvala ti unapred na odgovoru!!pozdrav!!!


Prvo da odgovorim Zoranu st (jučer kasno mi je moja kolegica javila da imam jedno pitanje od Zorana iz Splita :)

Nisam se nikada kupao u ovim bazenima s prstenom, ali vjerujem da su oni puno jednostavniji i bolji od ovih limenih. Ove limene je katastrofa za složiti (posebno sam i po vrućini). Prvo moraš postaviti doljnje vodilice, pa onda postaviti lim (a težak je ko vrag) pa onda mali milijun šarafčića s podloškama i još manjim maticama, pa onda postavi foliju koja mora biti ravna (ako zezneš, napne se na jednoj strani pa može puknuti), pa onda još i gornje vodilice s nekim podebljanjima (koja često ispadaju pa moraš vraćat). Plus loša je folija. Tanka je i lako se probuši. Pa onda krpanja (moja ima nekih 20 zakrpa u 3 godine). Ali kod nas postoji ljepilo za krpanje koje se može pod vodom zalijepiti pa se i ne brinem.
Ukopavati u zemlju nisam htio (mada je bagerista čekao na našu odluku, pa smo poslije piva i razgovora odlučili da ne) jer imam malu djecu i lako se mogu dogoditi katastrofe (isto tako bela rado nisam htio vrtno jezerce kopati). Kad ga ukopaš, onda je bazen UVIJEK tu. Ne možeš ga spremiti ako ti smeta.
Jedne godine (prve) sam ostavio vodu u bazenu (ali ne puno) pa je prezimila voda. Napravio se led i nije napravio nikakva oštećenja na foliji. Ali....čišćenje je bilo katastrofa, buba vodenih je bila milijarda, žabe su se naselile. Morao sam oprati foliju mini-washom i ipak izvaditi foliju van (jer ne možeš drukčije ispustiti vodu). Ta prezimljena voda nije više ispravna i mora nova. Prošlu zimu sam ispraznio i spremio bazen u podrum (osim lima koji je ostao vani). Mislim da ću i ove godine.
Problem je kod lima taj da kad se slomi (iskrivi) on ostaje takav zauvijek (imam nekoliko iskrivljenja koja nisu lijepa za vidjeti) ali ne utječe na bazen i foliju.
Ovakvi bazeni su jako jeftini za održavanje (kemija, struja) za razliku od industrijskih a i uvijek kad ti dojadi ga možeš spremiti i preskočiti koju sezonu kupanja. Mislim da za sezonu trebaš maximum 2 kg klora i 2 boce (zaboravio sam od koliko su) algicida i vjerujem da ostane i za nagodinu. Struja je mala potrošnja (moja 2 skimera su svaki od 20 W/h, a pumpa za filter je od 40 W/h). Samo kod bazena je nabitniji rad. Lako se samo brčkat, treba i održavati svakodnevno. Čišženje, usisavanje, ubijanje vodenih buba, skidanje s površine s mrežicom, čišćenje filtera i dr.
Ja bih ti Zorane preporučio da si uzmeš onaj na prsten jer je jednostavniji za postavljanje i spremanje.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 20:18 - pre 166 meseci
Bela rado SVAKA ČAST !!!!!
Nemam riječi.
U biti filteri nisu uopće komplicirana stvar i isplati se malo i pomučiti oko izrade njih (ja sam u akvaristici sebi napravio nekoliko raznoraznih). Djeca u 3-ćem razredu OŠ uče i prave filtere od plastičnih boca, tak da to stvarno nije bauk, a jako puno pomogne posebno kod bazena.
Bela rada je upravu što se tiče dobre kante i dihtanja poklopca, a i bitnu ulogu igra koliko je pumpa jaka (ja sam nedavno kupio pumpu potopnu od 11000 litara na sat i danas mi je skoro razbila bure pa sutra idem kupiti slabiju).
Postoji nekoliko vrsta filtera:
KANISTERSKI FILTER-takav ima ja i takav je bela rada napravila ali ga je dosta teško napraviti jer nam svima smetaju ta curkanja.
UNUTRAŠNJI FILTER- taj je filter kompletno u vodi (i kutija s filter materijalom i pumpa)
PRELJEVNI FILTER- takav filter je na kraju ispao kod bele rade. To je taj princip
KAPAJUĆI FILTER- posuda s filter materijalom stoji iznad vode i slobodnim padom se vraća u vodu.
Postoji još raznih filtra, ali nam oni sad nisu bitni.

KAKO NAPRAVITI FILTER IZ 6 DIJELOVA?
Jučer me bela rada potakla da porazmislim i dosjetim se (hvala ti bela rado s crveno nalakiranim noktima)
Iako estetski možda neće zadovoljavati nečije kriterije mislim da je ovdje bitnija funkcionalnost i posao koji obavlja.
Za KAPAJUĆI FILTER vam treba:
-košara za veš (ona s rupama)
-potopna pumpa
-2-3 metra odgovarajućeg crijeva
-spužve, gaze, pelene (netko ih je upotrijebio već), sav nesipljivi materijal koji može zadržati sitne čestice (mašta radi svašta)
-shelna za spajanje crijeva s pumpom (obruč s šarafom s kojim se stegne crijevo na pumpu)

Natrpate spužve ili gaze (što god već) u košaru za veš (obložiti sve rupe da voda ne odlazi nefiltrirana), spojiti pumpu s crijevom i staviti košaru za veš na ljestve (kao bela rada) ali u sredinu bazena. Pumpu negdje uz rub. Crijevo postavite iznad košare za veš (zavezati sa špagom ili nekako učvrstiti da bude fiksno). Isto tako učvrstite košaru na ljestve da ne bi palo nazad u bazen pa odu sve prljavštine nazad. Možete čak i crijevo prekriti sa spužvom da ne prska okolo. I eto ga. Jednostavno, funkcionalno, al ne i baš estetski. A i tako vam je bazen za kupanje a ne za gledanje.
Ovaj sustav nisam isprobao, ali sam predložio kolegici koja je danas trebala isprobati pa će javiti.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 20:34 - pre 166 meseci
KAKO NAPRAVITI FILTER IZ 6 DIJELOVA?
Vrlo lako možete napraviti UNUTRAŠNJI FILTER od skoro pa istih stvari kao u predhodnom postu.
Šta vam treba:
-kanta s poklopcem (kao ova od bele rade ili ona od boja za krečenje kuće)
-potopna pumpa
-spužve ili ostali već nabrojani materijal (Nikako pijesak)
-2-3 metra odgovarajućeg crijeva
-2 shelne
-nešta s čime ćete povezati poklopac (špaga malo jača, gume i sl)
-kamenje

Kantu isbušite s bušilicom (OBAVEZNO PREMA UNUTRA) i to što veće rupe i to u doljnjem dijelu kante. Ne bušiti dno kante niti poklopac. Poklopac izbušite na mjeru crijeva. Crijevo utaknete u tu rupu i s untrašnje strane učvrstite sa šelnom ili namotate neku žicu ili od volje da crijevo ne bi izbijalo van. Kantu natrpate s filter materijalom s tim da na dno stavite kamenje da kanta oteža i bude stabilna na dnu bazena. Zaklopite kantu i s nečim učvrstite poklopac da ne bi izbio. Povežete ju kao kad se paketi vežu kad se šalju poštom. Spojite crijevo na potopnu pumpu i sve to kompletno uronite u bazen (staviti kantu na sredinu bazena, a pumpa uz rub) i eto ga unutrašnji filter za kojeg ne morate brinuti da li negdje curi i kaplje jer on i mora curiti.
Niti ovo nisam isprobao u bazenu, ali jesam u akvariju (pumpa na zrak je bila u pitanju) i na takvom mi se principu čisti vrtno jezerce.
Probajte, ne košta puno a može vam pomoći.
Naravno da je ovo sve pod pretpostavkom da imate potopnu pumpu bilo kakvu.
Ove filtere obavezno gasiti i vaditi prilikom kupanja.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2010. u 21:28 - pre 166 meseci
Brko, ja sam danas zakljucila da su sundjeri bolji za filtriranje od peska.
Naime, kad sam isprobavala filter nisam htela da sipam pesak, jer nisam znala da li ce trebati neke popravke na njemu, pa sam natrpala sundjere od nekih starih stolica.
Posle regulisanja i prepravke filtera, izvadila sam sundjere (ostavila sam samo onaj jedan koji se vidi na slici) i stavila kvarcni pesak.
Pesak sam prala jedno dva sata dok nije voda postala potpuno cista. Onda sam uzela jednu staru pamucnu majicu i u nju uvezala pesak (kao da sam ga stavila u vrecu). Umesto onih izvadjenih sundjera sam stavila taj pesak i ponovo upalila pumpu. Voda je u mnogo jacim mlazevima izlazila iz rupica i ocigledno brze prolazila kroz sistem, sto po meni znaci da losije filtrira, ili mi je logika pogresna?
Jos nesto mi se mnogo svidja kod ovog filtera, a to je sto primetno ima mehurica vazduha u vodi. Na izlazu vode na onom crevu kroz koje je trebalo da se voda vraca u bazen, a koje sam ostavila onako da slobodno visi u bazenu non-stop izlaze mehurici vazduha kao u akvarijumu. A tek zvuk vodopada i voda bez ikakvog mirisa hemije, jer sanosil nema onaj gadan miris hlora (u stvari, nema nikakav miris), Boze, kao da sam u nekom tropskom raju!
Verovatno cu onaj bazenski filter koristiti ubuduce samo za usisavanje.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2010. u 07:54 - pre 166 meseci
Ja imam problem sa insektima, pojavlili se neki koji plivaju u vodu i ruzno izgledaju i neki insekti koji plivaju na povrsini.
Sta da sipam u vodu da bih se otarasio insekata?
Trenutno koristim one okrugle tablete koje sadrze hlor i nesto protiv alga.
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2010. u 12:38 - pre 166 meseci
Citat:
bela.rada: E, narode moj. Danas sam provela dan praveci dodatni filter. Nije da mi treba, ali ja sam od onih sto ne mogu da sede, nego samo nesto "prchkaju".
evo kako je to bilo.....i kako se zavrsilo....korak po korak!
















[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 16.07.2010. u 18:29 GMT+1]
Ne znam zasto su se dve poslednje slike ponovile...izvinite svi .
Hajde, dragi nas moderatoru, izbrisi ove dve poslednje slike, jer ja ne mogu.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.07.2010. u 18:44 GMT+1]


Draga Rado (Tanja se loguje na forum na moj nalog ),

SVAKA čAST!!!
Extra si (i dama, NARAVNO).

Ako može par primedbi:

- cena mrežice za komarce
- skalpel (nije na sliki)
- "skraćivanje" neću ni da komentarišem
- nego na slici 5 , interesuje me broj laka (Revlon, pretpostavljam), i po kolenu bih rekao da koristiš vosak (pedantna i kvalitetna depilacija)
- kamenje za kupus - novo ili ..... (Futoški ?)
- lepo negovana noga, slažem se , DAMA
- ne videh iskreniji komentar

Šalu na stranu, svaka čast. Veoma inteligentno i poučno. Na trenitak sam se setio 90-ih godina i naših supruga koje su pravile torte bez jaja, mleka, margarina, čokolada itd itd.

Ja sam Radin dobar drugar i mogu reći ljudima na forumu da gospođa izaziva uzdahe muškog sveta u svim prilikama. No ovo je na neki način "porodičan" forum, pa da se ne zalećem, u nedeozvoljenom pravcu.
Sjajno, sjajno, sjajno. Rado, ti si "žena plus".
Miroslav
BfM
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2010. u 12:44 - pre 166 meseci
Dakle, Miroslave, nahvali me ti iz sve snage. Bogami, za jednu babu u mojim godinama takav kompliment je kao prva nagrada na izboru za mis. Hvala druze moj.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 10:33 - pre 166 meseci
Hitno molim pomoć, voda u bazenu mi je mutna i prljava.. Stavljao sam hlor, ph- i algimax,..
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 10:50 - pre 166 meseci
izmeri ph. koje je boje voda?


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bazenko

Član broj: 264583
Poruke: 18
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 11:47 - pre 166 meseci
Pozdrav,
evo i ja se priključujem na ovaj forum jer stvarno ima dobrih savjeta za održavanje bazena i najbolji je ovaj forum o tome. Koristimo Intexov bazen 457x107 cm sa metalnom konstrukcijom i voda nam je cijelu sezonu kao i prvog dana.
walent, isto preporučujem provjeru ph i ako je u redu, napravi šok kloriranje i neka pumpa bude uključena cijeli dan (tako i svakog dana) i ako će sutra biti isto, najbolje da probaš sa Flokulantom, tekućinom za bistrenje vode. Ulij tekućinu navecer i neka voda miruje do drugog dana i ujutro bi trebalo biti na dnu nečistoća koje usisaš i to bi trebalo biti to. Naravno, uz uvjet da sve ostale kemikalije koristis redovno i po uputama. Ja jos nisam nikad zatrebao Flokulant jer mi je voda uz multitablete, algicid i klor za šok kloriranje, cijelodnevnu filtraciju te svakodnevno usisavanje dna, cijelu sezonu savršeno čista.
Evo toliko zasad od mene.
Lijep pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 13:50 - pre 166 meseci
Voda je braon-prašinave(?) boje.. Hmm tesko da cu nabaviti merac za pH... Voda ce morati da saceka par dana...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791750 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.