Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797213 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igispasic
Igor Spasic
Beograd

Član broj: 54041
Poruke: 678
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 15:26 - pre 167 meseci
listao sam po forumu al nisam uspeo da nadjem, crkla mi je pumpa wet-set (Intex), pa me zanima ako neko zna da mi kaze gde u Beogradu ima ovlasceni servis? hvala
DM 500 HD
Sony KD-55XE7005

 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 17:00 - pre 167 meseci
Brko treba mi pomoc!poceo sam da namestam bazen i sada kad postavim dole 17 plasticnih vodjica onaj lim ne moze da se spoji fali mi nekih 30cm!da li se to poslednja vodjica mora seci da bi legla rupa na rupu??kako se postavlja liner?da li u coskove bazena treba staviti pesak i da li se stavlja izmedju lima i linera filc za laminat??i sta mislite da li da sipam sutra vodu u bazen obzirom da cu sledeci petak 10 dana na odmor i nece nikog biti kuci da pali pumpu?da li cu kad se vratim moci da ocistim vodu sa hlorom i algicidima???ako ce to biti problem mozda ne bi ni sipao vodu dok se ne vratimo!!!treba mi hitno odgovor posto cu sutra da nastavima sa sklapanjem!pozz!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 17:42 - pre 167 meseci
Citat:
zoran st.da li cu kad se vratim moci da ocistim vodu sa hlorom i algicidima???ako ce to biti problem mozda ne bi ni sipao vodu dok se ne vratimo!!!treba mi hitno odgovor posto cu sutra da nastavima sa sklapanjem!pozz!

Bolje nemoj sipati vodu ako je ne mozes odrzavati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 17:47 - pre 167 meseci
Citat:
igispasic: listao sam po forumu al nisam uspeo da nadjem, crkla mi je pumpa wet-set (Intex), pa me zanima ako neko zna da mi kaze gde u Beogradu ima ovlasceni servis? hvala

Te plasticne pumpe se i ne popravljaju, ali imas alternativno resenje koje sam opisao ovde:
http://www.elitemadzone.org/p2020425

Ova pumpa ne moze da se poredi sa tim fabrickim pumpama.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

igispasic
Igor Spasic
Beograd

Član broj: 54041
Poruke: 678
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 18:34 - pre 167 meseci
a gde bih mogao da kupim ovakvu pumpu? mozes i na pm da mi javis!
DM 500 HD
Sony KD-55XE7005

 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 21:26 - pre 167 meseci
evo, posto je lose vreme, ja sam napravila neku tabelu za vas koji koristite hlor za resavanje problema sa vodom.
Bogami, trebalo mi je punih 5 sati da to slozim", pa se iskreno nadam da nije bilo uzalud i da ce vam biti od koristi.
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 21:42 - pre 167 meseci
Citat:
igispasic: a gde bih mogao da kupim ovakvu pumpu? mozes i na pm da mi javis!

Imas je na buvljacima, pumpe su navodno bugarske.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 21:50 - pre 167 meseci
Napisao bih nesto o nivelaciji bazena.Hemiju smo izgleda savladali.
Prosle godine sam imao bazen 244x76cm, a ove posto sam video koju zabavu donosi uzeo sam 457x107cm.Bazen je postavljen na jednoj padini koja je stepenasto zasecena.Bazen je postavljen pre tri nedelje. Postji jedan detalj o kome se mora voditi racuna. To je nivelacija terena.U prvom trenutku zbog pritiska dece i moje nestrplivosti postavio sam bazen na teren koji je imao pad na duzini od 4,5metra oko 12cm. Ja sam mislio da ce to moci da se tolerise, medjutim jako mnogo sam gubio u zapremini bazena, mozda i 20%, a i bazen takav nije bio stabilan, pa se prilikom decije igre dogadjalo da se deo vode prelije.Zato sam resio da ponovim montazu i dovedem podlogu u maksimalno mogucu horizontalnost u svim prvcima. Uspeli smo da dobijemo otsupanje od +/- 2cm. (napominjem da je to prakticno usecen deo brda tako da je tesko dobiti idealno ravnu povrsinu). Bazen sada izgleda odlicno. Savetovao bih svima kao sto i u uputstvu stoji da prvo napunite bazen nekih 5cm vode i da premerite svuda po obodu na recimo 8 tacaka dubinu vode i da ne dozvolite da otstupanje za ovaj precnik bazena bude vece od tih 2 cm.Dobicete vecu iskoriscenost zapremine bazena,stabilnost i manje presipanje vode.Ovo sve pise u uputstvu ali smo skloni da neki put ignorisemo savete. Ovo treba ispostovati.Ima jedna stvar koja me buni,napominjem da je to bazen tipa Easy sa prstenom na naduvavanje. Kolika je dubina vode u vasim bazenima tog tipa i tih dimenzja. Kod mene se razlikuje skica na kutiji gde je prikazana dubina od 93cm(od dna do povrsine vode), dok ja to nisam nikao mogao da postignem, moj bazen je plici.
Pozdrav!
Dule
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 22:04 - pre 167 meseci
Pozdrav,
evo i ja se priključujem na ovaj forum jer stvarno ima dobrih savjeta za održavanje bazena i najbolji je ovaj forum o tome. Koristimo Intexov bazen 457x107 cm sa metalnom konstrukcijom i voda nam je cijelu sezonu kao i prvog dana.
walent, isto preporučujem provjeru ph i ako je u redu, napravi šok kloriranje i neka pumpa bude uključena cijeli dan (tako i svakog dana) i ako će sutra biti isto, najbolje da probaš sa Flokulantom, tekućinom za bistrenje vode. Ulij tekućinu navecer i neka voda miruje do drugog dana i ujutro bi trebalo biti na dnu nečistoća koje usisaš i to bi trebalo biti to. Naravno, uz uvjet da sve ostale kemikalije koristis redovno i po uputama. Ja jos nisam nikad zatrebao Flokulant jer mi je voda uz multitablete, algicid i klor za šok kloriranje, cijelodnevnu filtraciju te svakodnevno usisavanje dna, cijelu sezonu savršeno čista.
Evo toliko zasad od mene.
Lijep pozdrav svima.[/quote][quote]bazenko

Dajte, bre, ljudi! nemojte da sludjujete coveka.
Prvo mora da ustanovi UZROK. FLOKULANT je tecnost za bistrenje vode, ali SAMO ZA KOAGULACIJU ORGANSKOG OTPADA.
1. Znaci, ako je voda mutna od algi, mora prvo da ih pobije shok tretmanom,pa da sipa ALGASTOP, pa da usisa one koje su pocrkale i pale na dno. Onda moze da doda flokulant i kad on istalozi preostale alge, da i to usisa.
2. Ako je voda braon od oksida gvozdja, opet mora shock, ali ne treba mu flokulant, jer GVOZDJE NEMA BELANCEVINE I NE KOAGULISE! Gvozdje je teze od vode i talozi se da dno.
Osnovna razlika u ova dva uzroka je u tome sto:
kad su u pitanju ALGE voda je MUTNA I "SLINAVA". ph je obicno povecan i desava se posle izvesnog vremena koriscenja bazena
kad je u pitanju GVOZDJE voda je BISTRA. Promeni boju u braon posto se hlorise, jer elementarno gvozdje i hlor izreaguju i dobije se gvozdsje oksid.
Moguce je i da se sav aktivni hlor trosi na tu reakciju sa gvozdjem, pa ne uspeva da izvrsi sanitaciju vode, pa se zbog toga stvaraju alge, jer hlor nista drugo nije radio, osim reagovao sa gvozdjem.

Walent,
1.u svakoj laboratoriji koja vadi krv i mokracu ima pHmetar. Uzmi vodu u neku flasicu i odnesi tamo, oni mogu na licu mesta da ti ocitaju pH.
2. Opisi mali bolje tu vodu, lizni je malo...da li je kiselkasta, slankasta...mutna, bistra? Ivice i zidovi bazena koji su u dodiru sa vodom, da li su ljigavi, da li imas utisak sa su "peskasti"?
3. Kakva ti je pumpa? koliki je protok?

U svakom slucaju, kao sto Brka lepo kaze (a ja govorila cele prosle sezone, ali valjda muski sovinizam neda da se uvazi zenski savet): Najvaznija je CIRKULACIJA I FILTRACIJA. Ako ti je pumpa losa, nece ti pomoci ni kozne gace.
4. Nemoj da cekas par dana, jer ako su alge, samo ce da se namnoze.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2010. u 22:12 - pre 167 meseci
Dedadule, i mojje bazen kao dubok 106 cm, a kad izmerim dubinu ona je 68cm. Lopovska posla. Moj komsija ima 76 cm sa sipkama Intex, i visi mu je nivo vode. O precniku povrsine da i ne pricam, jer je bednih 280cm, a bazen je navodno 366x106
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bazenko

Član broj: 264583
Poruke: 18
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 06:57 - pre 167 meseci
bela.rada
dao sam savet čoveku koji je po meni najjednostavniji i isto šta i ti, a to je šok tretman, koji ubija alge i reaguje na gvozdje. Znači ako neće to pomoći neka proba sa Flokulantom jer ako koristi redovito kemiju ne bi smjelo biti algi i drugih problema, pa je verovatno uzrok mutnoće sitni "ORGANSKI OTPAD" kojeg ne može filter da zadrži, što je najčešće nakon kupanja i nakon što je u bazenu bilo više osoba.. Povodio sam se za njegovim ne baš iscrpnim informacijama i dao savet prema tome. A ako postoje i drugi problemi sa vodom sve je lijepo za svaku stvar objašnjeno u ovoj temi pa ne treba ponavljati. Također sam napomenuo da pumpa mora da filtriše celi dan znači to se tiče CIRKULACIJE I FILTRACIJE, opet isto šta i ti. Ja ne sluđujem čoveka, već se ljudi sluđuju dok im se previse svačega nabroji. Najprije treba probati najednostavnije, a onda tako iscrpno kao ti. Moja voda je uz multitablete (za dezinfekciju, za sprečavanje algi, za bistrenje vode, za stabilizaciju pH-a), algicid, klorom za šok tretmane, savršena od prvog do zadnjeg dana kupališne sezone, pa stoga mislim da radim dobro i prema tome i savetujem. Znači od toga sve što ja koristim čoveku fali sredstvo za bistrenje vode i stabilizacija pH-a (sve šta je u mojoj multitableti), pa neka se proba najprije pozabaviti sa te dvije stvari, mutnoćom i pH-a.
Svaka čast tvojim iscrpnim savetima i svejedno što sam muško vrlo rado prihvaćam i ženske savete, samo ne treba stvari komplicirati više nego jesu.
Uključim se na forum i odmah "napad" na mene. Šmrc....
Ma šalim se, sve pet. Svi smo mi tu da pomognemo jedni drugima i želim reći da ova tema na ovom forumu je najbolja i nigdje nema tako dobrih informacija o održavanju bazena. Zato ću i dalje pratiti ovaj forum.

Pozdrav svima, a posebno tebi bela.rada
 
Odgovor na temu

bazenko

Član broj: 264583
Poruke: 18
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 07:35 - pre 167 meseci
E, kad sam već na forumu, da li netko ima iskustva sa ovim mjeračem, naručio bih ovo da ne moram više kupovati trakice za mjerenje:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

arsen lupen

Član broj: 252549
Poruke: 18
*.rtv.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 08:31 - pre 167 meseci
super pitanje, cena mu je oko 3 800, za toliko sam ga ja našao samo bih voleo da znam da li vredi toliko :))))))
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 08:45 - pre 167 meseci
Prvo isprike što me nije bilo jučer u ovoj temi, kćerka je proslavila svoj 5-ti rođendan pa cijeli dan smo se zabavljali oko toga i oko gostiju (puno dvorište djece-milina).
Mishkoni prvo da tebi kažem da taj filter-skimer što imaš uz taj limeni bazeni NIJE DOVOLJNO za filtraciju te vode. A radi se oko nekih 12 kubika (kad je pun bazen) vode. Taj skimer čisti samo s površine plivajuću prljavštinu i dobro radi svoj posao, ali za ukupnu količinu vode da bi se izfiltrirala, potrebno je nešta jače.
Zorane st. nemoj puniti bazen nikako. Kad se vratiš s godišnjeg odmora, onda ga puni. Oko bazena se mora voditi stalno briga (što i rade službe na javnim bazenima, samo mi posjetitelji i korisnici tih bazena to ne vidimo). Što se tiče vodilica: doljnje postaviš, ali ne i zadnju, spojiš lim sa šarafima, te onda izmjeriš koliki je višak zadnje te nju prepiliš na mjeru. Isto tako i gornje vodilice, ali njih tek kad napuniš bazen (nije potrebno do vrha) kad se lim malo i raširi. Dedadule je tu napisao nešta o nivelaciji koja je jako bitna, ali mala odstupanja su zanemariva. Ja sam nivelirao s aparatom za niveliranje (moj otac radi s tim alatima cijeli život pa mi je mjerio) i nismo mogli dobiti 100% ravno dno. No ne smeta jako. Pijesam bi bilo dobro staviti po cijeloj površini na kojoj će ležati bazen radi lakšeg ravnanja, a preko pijeska može ići taj filc za laminat (i ja sam ga kupio, ali mi je otac donio bolju stvar-ona propusna tkanina koja se stavlja ispod cesta). Bitno je zaštititi bazensku foliju s nekim materijalom, jer neke biljke imaju jako korijenje koje probija sve pa tako i foliju (kao što je pirika). Vodu u kojoj su se razvile alge i ostali organizmi je jako teško isčistiti s kemijom. Meni je prije 2 godine voda zazelenila, pa sam stavio puno algicida u nekoliko navrata kojem je trebalo nekoliko dana da pobije alge, no ta voda više nije bila ono što sam želio. Bolje puniti kad se vratiš s godišnjeg, zorane st.
A što se tiče insekata u bazenu, vjerujem da bi pomogao insekticid, ali niste valjda ludi stavljati u vodu u kojoj ćete se kupati neke takve otrove. Najjednostavnije riješenje je ući u bazen i polako naganjat bube jednu po jednu s mrežicom i ubijati ih (ne ih vaditi van i puštati žive jer će se vratiti). Barem ja tako radim i to svaki dan. Napravim 1-2 kruga uz rub bazena i potamanim ih. Nema druge.
Oko bazena se stvarno mora voditi svakodnevna briga i treba puno truda uložiti u održavanje, a sve da bi se naši namiliji imali gdje osvježiti i zabavljati u ove vrućine.
 
Odgovor na temu

aleksandar7771
Aleksandar Lazić
Asbis d.o.o.
Beograd

Član broj: 260239
Poruke: 20
80.93.227.*



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 08:47 - pre 167 meseci
http://www.amazon.com/Home-Swi...t?ie=UTF8&showViewpoints=1

ovde se vide 3 "review"-a koja kažu da ništa ne valja.

Ranije sam to gledao, mislim da se još na nekim sajtovima može videti da ne radi kako treba.

Pozdrav,
Aleksandar
 
Odgovor na temu

bazenko

Član broj: 264583
Poruke: 18
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 08:48 - pre 167 meseci
arsen lupen
uh, to je cca. 40 eura, to je skupo, pa ja sam na ebay-u našao za nekih 14 eura,ali da dolazi zi Kine,ali mislim da mi se iplati čekati nego 3x veću cijenu platiti. Našao sam i u Sloveniji za 18 eura, isti takav. samo se sad zanima dal dobro funkcionira?
arsen lupen, prilažem ti link pa da vidiš:www.aukcije.hr/item.php?id=1024564#post
Ah vidim u međuvremenu da je aleksandar7771 odgovorio, ma da i ja sam gledao ocjene kupaca na ebayu, ali ima ih i dosta koji se ne žale. Ne znam, možda naručim pa probam.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 08:55 - pre 167 meseci
Ja sam ga kupila prekjuce.
Na njemu pise da za pH ne treba da se bazdari.
Mislim da sam bacila pare.
Izmerim pH u mom bazenu, ono pokazuje 7,2-IDEALNO.
Onda, da bih proverila kako je bazdaren, odem i kupim "Prolom" vodu ciji pH treba da bude 9 (jako alkalna) On pokazuje 7,6.
Predjem kod komsije koji je dva dana ranije oprao i napunio bazen, istretirao ga shock hlorom i niko se nije jos kupao.Izmerim tamo, a ono 6!
Nisam imala vise trakica da uporedim ocitavanja. Jedino sam uporedila sa mojom vodom iz bazena i to se poklopilo, ali ne znam sad sta da mislim, obzirom na ove "kontrolne" uzorke.
Ostaje mi samo jos da zovem ove iz Proloma da nesto nisu muvali i prodaju nam cesmovacu .

bazenko,
dugujem ti izvinjenje. Ja prosto toliko uzivam u bazenu, da bih htela sve ljude na svetu da nateram da uzivaju. A da bi uzivali, voda mora da bude besprekorna.


Ja ti to posmatram kao kuvanje rucka: Nije sve jedno da li u serpu dodas so, secer, biber, ljutu papricicu..... Moras da ustanovis sta fali tom rucku, pa da mu to o dodas. Ako dodas previse-gotovo! nema nazad, nego prospes celu serpu u djubre. Nisam ja neka pi.ajzla, samo stvarima koje volim pristupam sa strascu.


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 09:04 - pre 167 meseci
Mislim da je to bačen novac za taj mjerač. Meni koji se bavim akvaristikom i imam koju stotinu litara vode preko cijele godine u dnevnom boravku, bi mi se još mogao isplatiti, ali vama koji će se kupati 2 mjeseca i imati 2 mjeseca vodu u dvorištu, mislim da se ne bi isplatilo. Bolje za te novce kupiti neki filter ili uložiti u bolju pumpu.
No, od volje.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 09:06 - pre 167 meseci
I ja sam ga prvo narucila na e-bay jos 7. maja. (doduse, taj je bio malo bolji, sa jednom elektrodom i displejem), ali mi nije stigao ni posle 2,5 meseca. Obzirom da sam iskusan kupac doticnog nacina kupovine, najkasnije sto stigne nesto iz Kine ili Hong Konga je 1,5 mesec. Tako da sam ih kontaktirala i vratili su mi novac. Shvatila sam da mi je ovaj od 3200 dinara jeftiniji od onog za 15 dolara koji mi nije stigao.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bazenko

Član broj: 264583
Poruke: 18
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2010. u 09:06 - pre 167 meseci
Ništa bela.rada,
i ja sa strašću pristupam stvarima, pa tako i održavanju bazena. Samo sam htio napomenuti da sam imao iskustva kad ljudima objašnjavaš kako održavati bazen, mnogima to u početku izgleda komplicirano i svi mi kažu da ništa ne razumiju, a u stvari je vrlo jednostavno, samo se strogo treba pridržavati uputa i naravno ne pretjerivati. Takođe i ja želim da ljudi uživaju u svojim bazenima i čistoj vodi, a ne dok kod mnogih poznanika gledam prljavu vodu u bazenima i njihovo natezanje s pranjem i mjenjanjem vode svaki čas, na kraju im je to muka i sljedeće godine više nemaju bazen i uopće ne uživaju.. Znači donekle smo isti, drago mi je.

Znači pH mjerač radi, samo nisi sigurna da li je to točno. Ok, hvala na izloženom iskustvu. razmislit ću pa možda naručim.

[Ovu poruku je menjao bazenko dana 19.07.2010. u 10:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797213 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.