Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backward masking - skrivene poruke

elitemadzone.org :: MadZone :: Backward masking - skrivene poruke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30251 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vera Vukanic
Q

Vera Vukanic
Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke08.10.2005. u 14:45 - pre 225 meseci
[quote]Pici man: Zavisnost izazivaju droge a ne koka kola. Psiholoski aspekt svega toga je diskutabilan iz razloga sto je to ipak grana ezoterije a ne oformljena naucna disciplina. Znaci, ne moze se diskutovati o ovom problemu sa stanovista poznatog tj. opste prihvacenog u svetu nauke vec kao o sporednoj stvari koja u mnogim naucnim krugovima dovodi do klasicnog ismejavanja,












Dalje mi se nije citalo!
Ako sam ja dobro procitala ovo bi bilo: ako se neko izdrogira on je u zoni ezoterije i naucnici pojma nemaju sta mu je????
OK
mozda i jeste tako,
ALI u hitnoj pomoci svaki prosecan lekar ce odmah znati sta mu je i intervenisati, veruj mi, nema tu nikakve ezoterije.

Meni je ova tema postala besmislena!
Ciao
Bay the way, Upravo droge izazivaju zavisnost!! I sta je jedan od osnovnih sastojaka C-C?

[Ovu poruku je menjao Vera Vukanic dana 08.10.2005. u 15:45 GMT+1]
Vera
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke08.10.2005. u 15:53 - pre 225 meseci
Hmmmmm, nisi ti mene bas shvatila, jeli?
Lepo ja napisah da droge izazivaju zavisnost a ne koka-kola!
Zatim pokusaj objasnjenja na tvoje pitanje o "psiholoskom aspektu" stoji u produzetku....................
Zona tkz. "ezoterije" je izgleda "dnevni boravak" mnogih koji ucestvuju na ovom forumu i raspravljaju o pitanjima koje nauka nije definisala i ne priznaje?!? Tek sada shvatam misljenje @Ivana o takvim osobama i njihovom zivotu.

BTW. @Vera, ti mora da mnogo mrzis koka - kolu?!?
Jedini razlog koji vidim je tvoja ubedjenost da proizvodjac koka - kole koristi kao glavni sastojak koku ili ti sta vec i samim tim truje ceo svet a da si toga samo ti svesna i jos nekolicina odabranih?!? Vidis takvi umovi i radjaju razne destruktivne sekte iz cistog ubedjenja superiornosti u odnosu na ostale i verovanja da se moze uticati na nesto sto i sami ne znaju da dokazu...........! To se u medicini na koju se pozivas naziva "psihicki poremecaj licnosti"!

Uvek imas izbora, "trgni" po domacu, za lek :-)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke08.10.2005. u 19:34 - pre 225 meseci
Citat:
Zona tkz. "ezoterije" je izgleda "dnevni boravak" mnogih koji ucestvuju na ovom forumu i raspravljaju o pitanjima koje nauka nije definisala i ne priznaje?!? Tek sada shvatam misljenje @Ivana o takvim osobama i njihovom zivotu.


Uvek me zabavlja masovna opsednutost naukom, cije krugove vecina vas nikada nije
imala prilike da izbliza vidi i upozna, i da shvati o kakvom se cirkusu kojecega (najcesce
sujete) tu radi.

Nauka 'ne priznaje' .... ???

Kad bi ste samo znali u kojoj meri nauka 'mudro cuti' kao dete kad se ukaki u cosku o
gomili saznanja koja ne odgovaraju nikome u naucnom establishmentu.

Ili, kad bi ste znali koliko toga nauka vec zna (narocito medicinska) ali iz cisto finansijskih
razloga odlaze publikovanje i eksploataciju zakljucaka, radi para, dok ljudi kojima ta
znanja trebaju umiru ...

Ili, jos bolje, kad bi ste znali da nauka u celom dvadesetom veku nije formulisala ni jedan
jedini naucni zakon...

Ono sto vam imponuje verovatno je tehnologija, koja je nauku odavno potisnula u cosak.

By the way - koliko vas ima doktora i magistara na forumu ?

[Ovu poruku je menjao milanche dana 08.10.2005. u 20:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke08.10.2005. u 20:52 - pre 225 meseci
Citat:
Kada bi smo samo znali...


Pa daj prosvetli nas, tome i sluzi zdravorazumna rasprava na forumu.
Kazi sta to nauka krije, a ti znas, sto mi ostali i ne slutimo?!?

edit: Ah, ovo sam propustio:
Citat:
Ono sto vam imponuje verovatno je tehnologija, koja je nauku odavno potisnula u cosak.


????????????????? jel slusas ti samog sebe????

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 08.10.2005. u 22:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 02:26 - pre 225 meseci
Znas sta, neku svoju malu koordinatu u svetu nauke imam. Na njoj ne insistiram jer
odavno nisam u tzv. akademiji - ne strecam da li cu da dobijem tenure track na
nekom univerzitetu i slicno.

Iz obzira prema onima koji nisu u toj i slicnoj poziciji, a koji sa mnom imaju kontakte,
ne mogu da iznosim mnogo detalja, iz prostog razloga sto vise volim da me ti isti ljudi
i dalje smatraju za pouzdanog prijatelja, nego da me ti smatras pametnim.

Nisam mnogo eksluzivan tip - jednostavno, poplava jugoslovenske drame nas je sve
sredinom devedesetih izbacila iz Yu pravo na USA graduate skole, posle cega nas se
veliki broj skoncentrisao u Silicijumskoj Dolini, gde Srbi drze jednu od tri najjace biomedicinske firme.

Citiracu samo ovo: za tri od deset najtezih bolesti u sadasnjem trenutku lekovi i
procedure lecenja postoje, ali se njihova primena odlaze vec nekoliko godina, sto
diktiraju medicinska i farmaceutska industrija. Cekaju da se isplate troskovi
istrazivanja za predhodnu generaciju lekova, pa kad se to izduva, pustice na scenu
nove lekove. U medjuvremenu, ko zna koliko ljudi umire, a medicinski lobi uzima
ogromnu lovu od osiguranja na ime lecenja za koje znaju da postoji bolje.

Mogu da ti iz prve ruke pricam o cirkusu koji sam licno posmatrao na verovatno
najuglednijem biomedical departmanu u USA, na univerzitetu koji je zvanicno
promovisan u buduci glavni USA centar za nano tehnologiju. Kad bi znao sta sve sto
nije nauka utice na naucna istrazivanja, sta se sve isprecuje slobodnom toku
ideja i zakljucaka (ne mojih, nego ljudi daleko pametnijih i sposobnijih od mene),
zapanjio bi se. Ali cak i to nije lepo, jer i sa tim ljudima imam neki profesionalni i
ljudski odnos, pa bi prepricavanje detalja bilo malo deplasirano.

Sto se nauke i tehnologije tice, tehnologija odgovara na pitanje 'kako' dok nauka
odgovara na pitanje 'zasto'. U poslednjih sto godina, dobili smo odgovore na milione
'kako', a ni na jedno 'zasto' nismo dobili temeljan odgovor (u vidu formulisanog
naucnog zakona).

Primera radi, nauka je pre petnaest godina tvrdila da je buducnost cipova u
germanijumu, dok silicijum ne moze da dostigne ni 100 MHz, pa zato treba zaboraviti
silicijum kao materijal. Kako je to tehnologija demantovala, znaju i vrapci.

Slobodno ti udaraj po znaku pitanja, sumnjaj u moj sluh i pamet koliko god hoces.

Samo, trendove koje sam ti naznacio primecuju tipovi daleko pametniji od mene.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 09.10.2005. u 03:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 02:48 - pre 225 meseci
he napokon jedna zanimljivaa ideja na "NAvUCI"
Milanche to sto zboris je ...istina ... pare vrte gde burgija nece

iz nevezanog ...ushna mast je INVERTOR ...

ako prdnete u mikrofon ...pa to pustite u nazad ...cucete "pasulj" ... probajte
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 08:41 - pre 225 meseci
Hajde da vidim sta mislite:

poigrajte se sa ovim skriptom koga sam attach-ovao, pa mi recite na koju foru mislite
da vam obicni power point script moze 'citati misli' i 'pogadjati na koju ste tacno kartu
iz ponudjenog seta pomislili ?

Eto vam prostog primera u kojem vam laganim umetanjem po kojeg ekstra frejma biva
sugerisan izbor za koji sve vreme mislite da je vasa 'slobodna volja'.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 09.10.2005. u 09:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.139.eunet.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 09:28 - pre 225 meseci
LOL
Extra frejm, aha, a da li si uocio da prvi set karti sadrzi 2xK, 2xQ, 2xJ a da sledeci sadrzi 2xK, 2xQ, 1xJ koji su suprotog znaka od prvog seta pa ce uvek zamisljena karta "nestati".
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 12:23 - pre 225 meseci
Da.

Nisam odabrao dobar primer.

Moracu da ovaj argument povucem nazad jer to ocito nije.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 09.10.2005. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 13:32 - pre 225 meseci
Citat:
@milanche: "Nisam mnogo eksluzivan tip - jednostavno, poplava jugoslovenske drame nas je sve
sredinom devedesetih izbacila iz Yu pravo na USA graduate skole, posle cega nas se
veliki broj skoncentrisao u Silicijumskoj Dolini, gde Srbi drze jednu od tri najjace biomedicinske firme"

Ovo "gde Srbi drze......", me opet podseca na period milosevica i clanove SANU koji zajedno sa complete nazovi top inteligencijom Srbije tvrdili da su Srbi nebeski narod, oni osnovase prve svetske civilizacije,........., i sve to bazirano na banalnim primerima koji su verovatno trebali da imaju uticaja na "patriotizam" SPS biraca sa mozgom novorodjencadi,........
Ne zelim da uvredim ni tvoja ni tudja osecanja, ali podatak da su Srbi uvek prvi u necemu me iritira i on je poceo da cirkulise pojavom tog odvratnog SPS-a, tako da smo sada valjda zaista i prvi narod sa kompleksom vise vrednosti!
Citat:
Citiracu samo ovo: za tri od deset najtezih bolesti u sadasnjem trenutku lekovi i procedure lecenja postoje, ali se njihova primena odlaze vec nekoliko godina, sto diktiraju medicinska i farmaceutska industrija. Cekaju da se isplate troskovi istrazivanja za predhodnu generaciju lekova, pa kad se to izduva, pustice na scenu nove lekove. U medjuvremenu, ko zna koliko ljudi umire, a medicinski lobi uzima ogromnu lovu od osiguranja na ime lecenja za koje znaju da postoji bolje.

Ovaj komentar sam jos cuo i od primarijus doktora Sc. Todora I. Jovanovic-a koji ima slicne i jos teze teorije. Ali kako dokazati da je to tacno, ili je to samo jos jedan obican senzacionalizam?

I,da, tehnologija i nauka koje koegzistiraju u tesnoj vezi narocito danas........tako da ne razumem tvoje primere.., jer ako je nauka tvrdila da silicijum ne moze da dostigne 100 Mhz pre 15g. a sad zna da moze..... to se moze samo svesti pod jedno: pa ukapirali ljudi kako, eksperimentima i td i onda ponudili takve gotove analize ljudima koji su stvorili tehnologiju baziranu na tom silicijumu??
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 14:32 - pre 225 meseci
Trebalo je da kazem to preciznije: nauku ne pratim direktno, ali u okruzenju u kojem
Srba Ph.D-jeva i MS-a ima na rojeve, i u kompetitivnoj ligi gde ti ljudi nesto znace,
cujem u neformalnim razgovorima (kad se vidimo u vreme rucka, na slavama, zurkama,
rodjendanima) dosta detalja za koje nemam sam vremena da ih iskopavam.

Osim toga, u obliznjim UC Berkeley, Stanfordu, UCSF-u ima dosta nasih koji rade
research, i dosta stvari koje ne znam mogu da direktno pitam i dobijem odgovor iz
prve ruke.

Biomed firma o kojoj je rec je 2000-te imala vrednost stoka na berzi toliku da je Srbin
CEO bio bogatiji i od Panica, koji slovi za najbogatijeg u toj bransi. Prvih troje ljudi u
firmi (osnivaci/CEO/CTO) su Srbi, a glavni softver inzenjer i nekoliko zaposlenih
softverasa su takodje Srbi. Bili su isticani kao primer da biotech kompanije mogu da
budu zanimljive investitorima, te da je kucnuo cas i za tu industriju.

Dakle, mozda samo podsecam na Slobinu propagandu, ali veruj mi da nije.

Ovo o narodu sa kompleksom vise vrednosti mozda treba tumaciti da smo jezivo
disproporcionalni u odnosu svest o sebi vs. svest o kolektivnom, sto se uglavnom
manifestuje na taj nacin da 'lafovi' 'ladno prodaju zemlju i sve sto vredi na parce samo
da bi im u garazi osvanula najnovija 'bembara', u krevetu najpoznatija javna lepotica,
a na satro tajnom racunu za koga zna cela zemlja sveze cifre. Pri tome uopste
nemaju stida sto ih ostatak zemlje nemo gleda u neverici da su imali obraza da urade
sto su uradili. Tu statistika uopste ne laze - ta vrsta samosvesti nam je sam vrh u
svetskim razmerama.

Da budem iskren, ne znam ko je Dr. Todor Jovanovic.

O nauci vs. tehnologiji mozda bi mogli da otvorimo zasebnu temu. Ali jedno je sigurno,
nauka je postala strasno lisena moci sublimacije, a tehnologija je postala piljarska
disciplina sa piljarskim ciljevima - get money and run, i sve u krug. Odavno se ceka
kvantni iskorak napred, koji ovako kako je nikako ne moze da se desi.

Ili da kazem i ovo:
Nauka izbliza i iznutra nije ni izbliza cista, cestita i nesumnjiva koliko to ljudi na ovom
forumu vide. Ne-naucni kriterijumi (pare, sujete, klanovi, hijerarhije, strahovi) imaju
odprilike isto prisustvo koliko i u prosecnoj spanskoj sapunici.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 15:06 - pre 225 meseci
Citat:

Ili da kazem i ovo:
Nauka izbliza i iznutra nije ni izbliza cista, cestita i nesumnjiva koliko to ljudi na ovom
forumu vide. Ne-naucni kriterijumi (pare, sujete, klanovi, hijerarhije, strahovi) imaju
odprilike isto prisustvo koliko i u prosecnoj spanskoj sapunici.


Ali je trenutno najbolje sto imamo.

Ono sto je bitno, da je naucni metod sa odgovarajucim eksperimentalnim aparatom osnova na koju mozemo da se oslonimo - dakle, "na papiru" je formulisan eksperimentalni metod, nacin dokazivanja istina i sl... i sve to funkcionise.

Naravno - posto mi nismo roboti, ima i u strogo naucnim disciplinama sujete - ali upravo samom cinjenicom da je za kvalitativnu naucnu tvrdnju neophodan eksperimentalni dokaz, kao i otvorenost i sloboda za promenu tvrdnje ako se dokaze suprotno - daju naucnom metodu vrlo veliku tezinu.

Ako neko iz te "sapunice" - uradi falsifikat eksperimenta - i ako je vaznost samog tog otkrica vrlo bitna - pre ili kasnije (vise pre nego kasnije) ce se naci neko da ospori validnost eksperimenta - pa samim tim i zakljucaka.

Citat:

Citiracu samo ovo: za tri od deset najtezih bolesti u sadasnjem trenutku lekovi i procedure lecenja postoje, ali se njihova primena odlaze vec nekoliko godina, sto diktiraju medicinska i farmaceutska industrija.


Ovo, i ako je tacno, nije nikakav problem nauke per se, vec same farmaceucke industrije i nacina na koji ona funkcionise, ponajvise u USA - istini za volju, mozemo dodati i tuzni argument da 90% istrazivanja ide na 10% bolesti - i to samo one koje su "zapadne" , dakle - ciljane na grupu koja ce skupo placati svoje lecenje - ali takav je zivot, industrija je takva - piljarska... bolju nemamo ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Vera Vukanic
Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 18:11 - pre 225 meseci
Ivane,
Zao mi je ali moram ti potvrditi ovo sto je napisao Milance iz Silikonske doline. To sto ti navodis i vidis je finalni produkt necijeg rada. Pazi NECIJEG rada.... Vrlo je dug put do publikovanja naucnog otkrica ili rezultata, zapravo to i jeste onaj najtezi deo i tu pocinje sapunica. Niko tebe ne dira dok radis a onda kad krene hajka....bolje da ne znas...


Citat:
Ivan Dimkovic: Ili da kazem i ovo:
Nauka izbliza i iznutra nije ni izbliza cista, cestita i nesumnjiva koliko to ljudi na ovom
forumu vide. Ne-naucni kriterijumi (pare, sujete, klanovi, hijerarhije, strahovi) imaju
odprilike isto prisustvo koliko i u prosecnoj spanskoj sapunici.


Ali je trenutno najbolje sto imamo.

Ono sto je bitno, da je naucni metod sa odgovarajucim eksperimentalnim aparatom osnova na koju mozemo da se oslonimo - dakle, "na papiru" je formulisan eksperimentalni metod, nacin dokazivanja istina i sl... i sve to funkcionise.

Naravno - posto mi nismo roboti, ima i u strogo naucnim disciplinama sujete - ali upravo samom cinjenicom da je za kvalitativnu naucnu tvrdnju neophodan eksperimentalni dokaz, kao i otvorenost i sloboda za promenu tvrdnje ako se dokaze suprotno - daju naucnom metodu vrlo veliku tezinu.

Ako neko iz te "sapunice" - uradi falsifikat eksperimenta - i ako je vaznost samog tog otkrica vrlo bitna - pre ili kasnije (vise pre nego kasnije) ce se naci neko da ospori validnost eksperimenta - pa samim tim i zakljucaka. ;-)

Vera
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Vera Vukanic
Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 18:19 - pre 225 meseci
Jeli Pici Man , nije mi sve jasno,
smeta ti da se govori o VELIKOM broju nasih vrhunskih strucnjaka resejanih po svetu i o njihovom autoritetu, jer te asocira na Milosevica kojeg navodis uz citat Milica od Macve "Srbi nebeski narod" , mada ne vidim vezu,
a ne smeta ti sto su svi ti ljudi otisli odavde i implementiraju svoje znanje u nekim drugim drzavama, koje imaju veliku korist od toga, dok kod nas sve tavori na nivou 1912.g? I ne pitas sta to bi pa toliki strucnjaci odose vani, a ovde ostadose samo amateri i nekompetentni?
Sto su otisli?
Tamo sunce zalazi pa je toplije, je li??
Ili ti uopste ne verujes da oni postoje?
Ili jos bolje mislis da onaj mikrohirurg sto je ziveo kao postanar i volontirao u Beogradu do pre 2g poji kamile u Saudi Arabiji?

P.S.Sorry ...da ne zaboravim za Coca-Colu, ne volim je, a posto je ti volis, pokusaj ovo: uzmi malo parcence dzigerice , bele, i stavi 24h u casu C-C iz Meka i javi sta vidis!


Citat:
Pici man
Ovo "gde Srbi drze......", me opet podseca na period milosevica i clanove SANU koji zajedno sa complete nazovi top inteligencijom Srbije tvrdili da su Srbi nebeski narod, oni osnovase prve svetske civilizacije,........., i sve to bazirano na banalnim primerima koji su verovatno trebali da imaju uticaja na "patriotizam" SPS biraca sa mozgom novorodjencadi,........??


[Ovu poruku je menjao Vera Vukanic dana 09.10.2005. u 19:21 GMT+1]
Vera
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 18:46 - pre 225 meseci
Citat:

P.S.Sorry ...da ne zaboravim za Coca-Colu, ne volim je, a posto je ti volis, pokusaj ovo: uzmi malo parcence dzigerice , bele, i stavi 24h u casu C-C iz Meka i javi sta vidis!


A onda probaj isto to i sa kiselom vodom ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 19:13 - pre 225 meseci
Sorry zbog offtopic-a ali...

Nisam jos video taj eksperiment sa CC-om (kao ni preko 99% zagovornika tog eksperimenta) ali sta god se desilo sa tom dzigericom (btw, bela dzigerica su pluca, koliko se secam) to nema apsolutno nikakve veze sa konzumiranjem CC-e. Pa ne udisemo CC-u vec pijemo. Neki za isto to pricaju i sa (obicnom) dzigericom tj. jetrom. Nesto ne bih rekao da prilikom kozumacije CC-e dolazi do toga da se CC nadje u cistom obliku u jetri. Neki pominju i zeludac. Ako bih stavio pileci zeludac u svoj, ne za 24 vec za 1h, ne bi nista ostalo od njega. Poenta je da je taj zeludac mrtav i neotporan dok je kod zivog zoveka on oblozen zastitom koja se luci sve vreme i koja je neophodna da ne bi svario samog sebe.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 19:34 - pre 225 meseci
Citat:
@Vera Vukanic: "Jeli Pici Man , nije mi sve jasno,
smeta ti da se govori o VELIKOM broju nasih vrhunskih strucnjaka resejanih po svetu i o njihovom autoritetu......."

Niko ne osporava autoritet nasih vrhunskih strucnjaka, ali moramo biti jasni i prekinuti niz lazi i preuvelicavanja koje su bile popularne za vreme "patriotizma" koje su glasile da su samo Srbi i ponavljam samo Srbi najpametniji na planeti i jos proglasavani osnivacima civilizacije kakvu znamo iz istorije, dok o "oruzanoj sili" i super tajnim oruzjima koje posedujemo baziranih na Teslinim pronalascima.......!
To da su Srbi znacajni u svojim oblastima u kojim "rade" u svetu pa bio to sport ili nauka se najvise ceni i spominje kod nas u Srbiji, zemlji u kojoj narod pati za autoritetima i postovanjem, tj. nekim bolesnim vidom svetske popularnosti i priznjanja imena Srbin.
Ako je zaista i neki Srbin vredan tu postoji priznanje mnogih svetskih institucija i dodeljivanja najvisih priznanja i nagrada na svetskom nivou - to dokazuje njegovu vrednost, ne nasi komentari uzrokovani "raznim balkanskim kompleksima" koji kao takvi nisu merodavni.
Jeste, tacno je da postoje dosta Srba naucnika cenjenih u najvecim svetskim naucnim institucijama sveta, ali koliko samo postoji Nemaca, Francuza, Austrijanaca pa i "zulu ratnika"?!? Zar je sada potrebno prebrojavati i izvuci statisticke podatke o tome "cija nacija ima vise sposobnih i vrednih ljudi" bilo u svojoj drzavi, bilo rasejanih po svetu?!?
BTW. Nikola Tesla(na koga se najvise i pozivamo) se gotovo svuda u svetu pominje kao Bosanac ili Hrvat, jel treba razviti raspravu i komentare na osnovu ove cinjenice i toga koliko svet zna za Srbe?!?

:-)))) ono sa kiselom je vrlo tacno(jel zna neko zasto?) Ovo bar nije teorija zavere! :-))))

 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Vera Vukanic
Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 22:53 - pre 225 meseci
Da i sa kiselom vodom!
I onda dolazimo do price o gaziranim picima...



Citat:
Ivan Dimkovic: A onda probaj isto to i sa kiselom vodom ;-)

Vera
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Vera Vukanic
Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 23:06 - pre 225 meseci
Ti Srbi koji rade u svetu, nisu tamo otisli samo zbog dobrih ili boljih uslova za rad, nego je svuda prethodila naka otuzna balkansko-patriotska prica o sikaniranju u manjoj ili vecoj meri. I treba se zapitati -Dali se oni osecaja kao ravnopravni pripadnici naroda koji ih se odrekao i time izgubio nenadoknadivo mnogo?
E to je pitanje!

Isto pitanje vazi i za N.Teslu? Nije se on pisao ni kao Hrvat niti kao Bosanac (to tada nije postojalo kao nacionalna kategorija samo kao regionalni pojam), nego su ga se odrekli neki koji su dosli posle njega! To je poenta cele price.
Sta mislis da bi se neki netalentovani Italijanski slikar, a svuda ima autsajdera odrekao DaVincija?

Ne treba pljuvati na sve svoje i u samokritici treba imati meru, a autocenzura je nus produkt quazi-komunizma na ovim prostorima vesto osmisljena od strane Kominterne, kao svesna bica pripadnici sp.homosapiens bi trebalo takvo sto da odbacimo.
I jos nesto, ne treba generalizovati stvari.
Jer na google pretrazivacu imaz zulu jezik ako hoces da izaberes kao opciju, a srpsko-hrvatski nemas.

Citat:
Pici man: Niko ne osporava autoritet nasih vrhunskih strucnjaka, ali moramo biti jasni i prekinuti niz lazi i preuvelicavanja koje su bile popularne za vreme "patriotizma" koje su glasile da su samo Srbi i ponavljam samo Srbi najpametniji na planeti i jos proglasavani osnivacima civilizacije kakvu znamo iz istorije, dok o "oruzanoj sili" i super tajnim oruzjima koje posedujemo baziranih na Teslinim pronalascima.......!

BTW. Nikola Tesla(na koga se najvise i pozivamo) se gotovo svuda u svetu pominje kao Bosanac ili Hrvat, jel treba razviti raspravu i komentare na osnovu ove cinjenice i toga koliko svet zna za Srbe?!?

))))))

Vera
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.pppoe531.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Backward masking - skrivene poruke09.10.2005. u 23:26 - pre 225 meseci
Citat:
Vera Vukanic: I jos nesto, ne treba generalizovati stvari.
Jer na google pretrazivacu imaz zulu jezik ako hoces da izaberes kao opciju, a srpsko-hrvatski nemas.


Ovo nije tačno, ili sam ja potpuno promašio ironiju gornje izjave?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Backward masking - skrivene poruke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30251 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.