Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35601 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank31.07.2007. u 23:07 - pre 203 meseci
Citat:
kelja: :) Ma da, privatnost je prevazidjena malogradjanska koncepcija...


Nije ali ti je ni sada nemaš, u tome je stvar. Ako se prihvati prost fakat da praktično nema privatnosti u XXI veku onda će se lakše prihvatiti činjenica da elektronska lična karta, i sve ostalo u tom smeru naravno, može samo da olakša život.

I šta neko može da me provali da naročito "privatno" radim? Da me slika dok sedim na WC šolji ili kako se 'vatam s devojkom, uf zabole me mnogo.
Možeš misliti tamo neko ko zaista prati osumljičene koji je to smor dok ne čuje ono zbog čega ga prisluškuje. Možda mu je bilo atraktivno prvi put da sluša kako je taj kresao neku drolju ali posle petstotog puta mu je pun kufer. To se posle pušta masi koja to prvi put čuje pa se dobije vauuuu efekat, "gle al je zaebano kad te prisluškuju".

Dakle ako ja ne radim ništa nelegalno nemam razloga da strepim od praćenja. E sad *glavna fora* kao što smo videli tokom devedesetih je da ako si nevin a vlast hoće da te maltretira onda će naći načina da te prate, prisluškuju i gaze ti ostale slobode i bez elektronskih čipova :{
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

ppavlovic
Pavlovic Petar
Izvođač radova na sajtovima

Član broj: 4306
Poruke: 139
91.150.120.*

Sajt: www.pavlovicpetar.com


+1 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 00:45 - pre 203 meseci
E, sad... Svaleri, da vas pitam zasto imate dve kartice i dva mobilna telefona, jedan za devojku, drugi za myspace.com / ljubavni-sastanak.com aferice? Od koga se plasite? Devojke, zene? Mislim... nije prijatno kad neko moze da vas kontrolise.

Takodje je interesantan i stav ljudi da vam privatnost nista ne znaci. RFID cipovi su za goveda da se ne izgube, ako mislite to da zasluzujete, izvol'te!

I samo, vi pametni, gledajte kako cete za koju godinu da menjate PRIVACY za SECURITY, oberucke da prihvatite da igrate kako Vam drugi kazu. Neka Vam to bude trade-in za 5 minuta manje cekanja u redu na granici za Makedonijom ili za placanje racuna u posti.

Oni koji se secaju price od pocetka Interneta, svuda je bilo pomena Security & Privacy... Danas se samo spominje Security, Privacy nema nigde. Ljudi se automatski navikavaju da veruju DRZAVI.

@shumar: Bravo!!! Svaka cast!!! Cista desetka, doduse na fakultetu. Verovatno si na fakultetu, obrisi dupe svojim znanjem. Mnogo volim kad se neko pravi pametan, pa se onda cudi kad se nesto vrati i bite-him-in-the-ass. Ti b'e verujes komunjarskim profesorima i knjigama napisanim po "starom receptu" da drzave vladaju.

P.S. Zeitgeist je odlican film i popljuvati tako nesto samo znaci da niste previse mudri (mudrost nema veze sa obrazovanjem).
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 01:25 - pre 203 meseci
Citat:
Jel moze neko da mi da neki dobar razlog sto ja trebam da se uzbudjujem oko RFIDa (a da bude malo konkretniji od "to je atak na privatnost")?

Pa, ako gledas na to kao inkrementalni proces smanjivanja sloboda i prava gradjana videces da rfid ausvajs predstavlja samo jedan u nizu vec implementiranih sistema (biometrija oka, otiska, lica, DNK...), i svakako ne i poslednji. Ako bih ti rekao da ce vec naredna generacija imati GPS-RFID implante ispod koze sa bazom podataka o zdravlju, kretanju, finansijama i sl., verovatno ne bi verovao. Upravo zato se te tehnologije ne forsiraju, vec se uvode na scenu kao 'pogodnosti', koje ce 'olaksati' zivot i uciniti ga 'sigurnijim':
Citat:
Tako da onaj ko misli da ce neko da ga prati ima opciju - tj. da ne radi nista, vec da nastavi po starom; dok za ostatak sveta kojima je vreme bitno u zivotu postoji mogucnost da ubrzaju prolaz na jednostavan nacin.
Laksa identifikacija na kontrolnim punktovima, brze placanje roba i usluga, i razne druge pogodnosti ubrzavaju prihvatanje rfid sistema. I postepeno ce ga i protivnici prihvatiti, primorani sve manjim brojem saltera zaduzenih za 'one konzervativne budale'...
Glavna frka oko RFID ausvajsa nije oko pracenja i slobode kretanja (to je vec moguce sa mobilnim telefonima), vec cinjenica da ce rfid cip postati metod placanja, sto znaci eliminacija kesha... Bez kesha nemozes zamisliti sebe kao slobodnu individuu, na stranu njegove prave vrednosti. Sada malo neverovatno zvuci i podatak da je u USA u januaru 1934. godine donet zakon po kome je posedovanje zlatnog novca ilegalno.
Citat:
Uostalom ako nemas kakve ilegalne poslove da krijes od policije ne znam zasto bi ti smetalo sto postoji takva mogucnost.
Da, ali ako zelis da podmitis doktora, platis drolju, pazaris vutru, 'ucaris neku kintu', odradis neki poslic sa strane, zakines malo poreza, 'sredis' tehnicki pregled ili nesto drugo sto se ne smatra ilegalnom delatnoscu, vec vise slobodom, onda to neces moci. Onaj ko prizeljkuje da 'zivi' u takvom sterilnom, 'idealnom' drustvu gde ne postoji ni najmanja mogusnost za takve radnje, rfid je prava stvar za njih.
Prosecan srbin, i svaki slobodan covek, ne moze zamisliti da nema stek ili slamaricu, da sam slobodno raspolaze realnim novcem, nego da mu sva lova 'stoji' na nekom komijuteru, kao neki 0-1-1-0-0-0-1-0 podatak, koji se greskom ili necijom voljom moze pretvoriti u jednu veliku nulu. Sama pomisao da citav identitet, finansije, zivot moze nestati pritiskom na dugme, meni se ne dopada. Nivo poverenja koji neko pruza nekome koga ne poznaje, dajuci mu na raspolaganje svoju zaradu i celokupnu ustedjevinu, mene jednostavno zapanjuje. Uostalom, sta fali keshu ??? Kesh je i uveden da bi se eliminisalo zlato iz opticaja, i 'reklamiran' je kao siguran. Fali to, sto banka ne moze da kontrolise SVE transakcije i oporezuje ih. Kod elektronskog poslovanja, svaka transakcija je uknjizena i oporezovana.

U Americi vec sada slican sistem postoji, koji prati zdravstveno stanje, zivotne navike, nacin ishrane, i ostalo, sve preko platne kartice, tako da ti zdravstveno osiguranje moze biti uskraceno ako ti je potrebno, jer, eto, podaci pokazuju da si prosle godine imao grip, te nisi odlezao 7 dana, nisi posetio doktora, jeo si to i to, pio si to i to, izlazio si napolje kad je bilo hladno, i jebiga, osiguravajuca firme ti nece pokriti troskove lecenja, jer, podaci pokazuju da si sam kriv za svoje stanje, i da postoje cinjenice o prethodnom stanju koje nisi naveo u formularu... Primer je banalizovan, ali takav sistem postoji.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 03:12 - pre 203 meseci
Citat:
zorg: Da, ali ako zelis da podmitis doktora, platis drolju, pazaris vutru, 'ucaris neku kintu', odradis neki poslic sa strane, zakines malo poreza, 'sredis' tehnicki pregled ili nesto drugo sto se ne smatra ilegalnom delatnoscu, vec vise slobodom, onda to neces moci.

Podmicivanje doktora - ilegalno
Zakidanje poreza - ilegalno
'sredjivanje' tehnickog pregleda - nisam sasvim siguran na sta mislis, ali ako mislimo na isto - ilegalno

Nista od toga nije sloboga vec upravo ilegalna radnja, protivzakonita. Ostale stvari me mrzi da komentarisem u ovo doba.

Inace, ni meni se RFID ne svidja narocito, ali ovi razlozi koje si ti naveo (pogotovo ovi citirani) su bazirani na netacnim stvarima. U sustini, skoro sve sto si rekao se svodi na to da se protivis RFID-u jer (po tvojoj zamisli cele stvari) neces moci da krsis zakon.
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 03:53 - pre 203 meseci
Kao sto rekoh:
Citat:
Onaj ko prizeljkuje da 'zivi' u takvom sterilnom, 'idealnom' drustvu gde ne postoji ni najmanja mogusnost za takve radnje, rfid je prava stvar za njih.

Citat:
ali ovi razlozi koje si ti naveo (pogotovo ovi citirani) su bazirani na netacnim stvarima.
Molim te navedi konkretno sta nije tacno od ovoga sto sam napisao ?
Citat:
U sustini, skoro sve sto si rekao se svodi na to da se protivis RFID-u jer (po tvojoj zamisli cele stvari) neces moci da krsis zakon.
Ja nigde nisam rekao da se protivim uvodjenju rfid da bih ja mogao da krsim zakon. Naveo sam par primera slikovitih kojih ima bezbroj, svako moze sebe da zamisli u nekoj od slicnih situacija.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 08:07 - pre 203 meseci
Ljudi,

RFID tehnologija je potpuno promasila ocekivanja - broj implentacija toga u industriji je daleko manji od predvidjenog.

Gde ste vi tacno procitali da bi nekakvi licni dokumenti u Srbiji sadrzali RFID?

Citat:
ZorgLaksa identifikacija na kontrolnim punktovima, brze placanje roba i usluga, i razne druge pogodnosti ubrzavaju prihvatanje rfid sistema. I postepeno ce ga i protivnici prihvatiti, primorani sve manjim brojem saltera zaduzenih za 'one konzervativne budale'...


Za to ti ne treba nikakav RFID, vec bilo kakav nacin sigurne elektronske identifikacije.

A to sto ce tako nesto i "protivnici" prihvatiti samo znaci da ce i oni postati svesni prednosti, jbg - od toga se pobeci ne moze.

Citat:
Glavna frka oko RFID ausvajsa nije oko pracenja i slobode kretanja (to je vec moguce sa mobilnim telefonima), vec cinjenica da ce rfid cip postati metod placanja, sto znaci eliminacija kesha... Bez kesha ne mozes zamisliti sebe kao slobodnu individuu, na stranu njegove prave vrednosti.


Ali ***ote, da li je moguce da neko moze toliko da lupa o necemu o cemu ocigledno nema pojma?

Ne, anonimni kes nece nestati ni sa kakvim RFID-om (niti je nekakav hebeni RFID potreban za elektronske transakcije ili mobilno placanje, nego je valjda vama iz new-age pokreta posebno interesantan pa ga poturate svuda), jer postoje metodi odrzavanja anonimnosti i u elektronskim transakcijama i, ako nisi primetio, a verovatno nisi jer zapravo ni ne znam ni gde bi to mogao da vidis, anonimni elektronski novac je deo zakona vecine razvijenih zemalja i niko ali niko ni ne pomislja da tako nesto ukine.

Evo bas u novcaniku imam karticu koja je kako elektronski cek (maestro), a takodje i sredstvo za anonimno placanje jer postoji memorija na koju ja mogu da "iskujem" gotovinski e-novac na automatu koji ce biti potpisan kljucem tog automata - i tu se ne smesta nikakav podatak o meni, takav je protokol i takav je zakon koji ga podrzava.

Dakle, lupas. No, zasto nisam iznenadjen?

Ono sto celu tu pricu cini jos smesnijom, i to vrlo smesnom, je sto se i ovako i onako za vece transakcije novca (>50 EUR) vec odavno koriste elektronske metode placanja u kojoj postoji trag o kupcu (EC kartica, kreditna kartica i sl..) - Nekakav RFID ili m-pay na mobilnom ili nesto slicno ce omoguciti mikro-placanje, tipa hleb i mleko, karta za bioskop, na jednostavan i jeftin nacin ... zamisli, Zorg, te silne CIA-e, FBI-je i ostale koji budno prate koliko si komada pogacica kupio juce u pekari, ili na sta si potrosio onih 2 EUR juce..

I to sve ako te transakcije preko RFID/m-pay ne budu anonimne, u sta cista sumnjam - verovatno ce te sitne transakcije biti anonimne kao i danasnje e-cash kartice, posto malo koga zanima sta kupujes u supermarketu.

Dzizs.

Citat:

Sada malo neverovatno zvuci i podatak da je u USA u januaru 1934. godine donet zakon po kome je posedovanje zlatnog novca ilegalno.


Naravno da zvuci neverovatno nekom ko je otrgao ovu recenicu iz konteksta i nije se udubio u siru problematiku. Polu-znanje je gore i od neznanja, jer onaj ko ga poseduje misli da zna.

Uzas :(

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.08.2007. u 09:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 09:07 - pre 203 meseci
Eto, ustedeo mi Ivan kucanje :-)
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 11:12 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Naravno da zvuci neverovatno nekom ko je otrgao ovu recenicu iz konteksta i nije se udubio u siru problematiku. Polu-znanje je gore i od neznanja, jer onaj ko ga poseduje misli da zna.

Evo, da cujem celu istinu ako moze.
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 11:37 - pre 203 meseci
Čoveče, koji si ti gotovan:
http://en.wikipedia.org/wiki/Executive_Order_6102

A baš bih voleo da čujem koje su to "slobode" i "ljudska prava" koje zaista sada uživate u ovoj i ovakvoj zemlji pa da imate da se bunite zbog narušavanja "privatnosti"? Dakle, koja je to zašita koja trenutno sprečava nekoga da vršlja po vašim podacima a koju bi ste izgubili ako se uvede elektronska lična karta? LOL

Ali s obzirom da je konkretno pitanje uopšte ne očekujem bilo kakav odgovor izuzev anarhističkih parola o slobodi, jednakosti i zaštiti privatnosti.

Pa meni se drugar iz onog Udruženja banaka na Terazijama kleo da se desilo to da kada su se pojavili prvi "bankomati" '96. ili kad već, uopšte nije bilo mašine koja broji pare i komunicira sa bazom (to zna jer nije bilo *nikakve* mreže do nekakve centrale) već su imali ljude sa druge strane zida u kućici koji su brojali novac i izbacivali ga!!! To sve jer socrealistički bankari nisu imali poverenja u tu marsovsku tehnologiju. Čoveče koji SF!

Tako se i sad ljudi plaše elektronskih LK, tako se plaše i trgovine preko interneta, tako su se bunili i u vreme Austrougarske kada se gradila pruga.
Žalosno je što sa sigurnošću od 100% možemo znati da će se i u vremenima kada nas uveliko više ne bude neki budući Srbi jednako braniti od novih "porobljavanja" sa zlog zapada.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 12:03 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa
Evo, da cujem celu istinu ako moze.


Recimo da je u tom momentu bila u toku jedna od najvecih svetskih ekonomskih kriza ikad zabelezenih, i da je ogranicenje spekulativne sposobnosti gradjanstva nesto cemu drzave imaju tendenciju da pribegavaju u takvim ekstremnim slucajevima kojih, hvala bogu, nema puno - ima dosta toga da se procita o tome, samo nece samo, a i off-topic je za ovu temu.

@edit - eto, DS_Store ti je dao i link sa detaljima :)

Ovo me podseca na rane 70-te kada su neki hipiji pod uticajem dosta LSD-a bili izrazito protiv racunara, posto se tada na tu novu spravu gledalo, od strane LSD-headova, kao na novo sredstvo opresije i globalne kontrole stanovnistva ;-)

Nekom igrom sudbine, racunar je postao vrlo efikasno sredstvo protiv globalne kontrole stanovnistva - danas svako moze da piskara anonimno uz par alata tipa Tor, i definitivno svako moze da komunicira sa drugom osobom sa enkripcijom koja je i NSA "Top Secret" standard (AES256) - ko bi rekao od tih hipika da ce razvoj dogadjaja biti tako uvrnut ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 12:27 - pre 203 meseci
Citat:

Ali s obzirom da je konkretno pitanje uopšte ne očekujem bilo kakav odgovor izuzev anarhističkih parola o slobodi, jednakosti i zaštiti privatnosti.


Ok, mozda ljudi ne znaju sta je RFID, i mozda precenjuju mogucnost zloupotrebe novih tehnologija, ali ti definitivno ne znas neke osnovne stvari o principima demokratske drzave.

Ovo sto si ti naveo nisu neka anarhisticka buncanja, nego neke od OSNOVNIH VREDNOSTI na kojima(DEKLARATIVNO!)pociva moderna zapadna civilizacija, ali dobro...

Posto vidim da ti se toliko gadi ta 'zastita privatnosti', onda je nemoj ni upraznjavati. Dopusti da neki ljudi (vole da) imaju iluziju slobode, i ako vec mogu da biraju, neka biraju ono sto ih cini srecnim, pa makar to bio i razgovor sa tetkicama na nekom salteru (umesto brze i elegantne elektronske identifikacije), sto je sjajno sredstvo u borbi protivu otudjenja... :)
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 12:48 - pre 203 meseci
Citat:

Koliko ja vidim ovde nista nije izvuceno iz konteksta. Ko meni moze da zabrani da ja drzim koju kolicinu zlata ja hocu? Ili bilo cega drugog ako imam? To moze tako u komunistickim zemljama, mozda, ali u Sjedinjenim Americki Drzavama, vrhunskoj zemlji demokratije i slobode? Razlog je navodno da se ne bi zlato prodavalo neprijatelju, tada to, danas isto to samo u drugoj formi, borba protiv terorizma.
Ko je sad slep kod ociju?
 
0

ppavlovic
Pavlovic Petar
Izvođač radova na sajtovima

Član broj: 4306
Poruke: 139
77.46.252.*

Sajt: www.pavlovicpetar.com


+1 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 12:56 - pre 203 meseci
Citat:
... ali u Sjedinjenim Americki Drzavama, vrhunskoj zemlji demokratije i slobode?


Kakva glupa izjava! Ostade li ziv?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:01 - pre 203 meseci
Ironija Petre, ironija...
(ili si i ti ironican, pa sam se ja za***'o?)
Mada, imale su USA svojih trenutaka i pre 'borbe protiv terorizma'...
http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_McCarthy

Cuveni 'lov na vestice'...
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:09 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nekom igrom sudbine, racunar je postao vrlo efikasno sredstvo protiv globalne kontrole stanovnistva - danas svako moze da piskara anonimno uz par alata tipa Tor, i definitivno svako moze da komunicira sa drugom osobom sa enkripcijom koja je i NSA "Top Secret" standard (AES256) - ko bi rekao od tih hipika da ce razvoj dogadjaja biti tako uvrnut ;-)


A sta je sa svima poznatom cinjenicom da NSA i ostale agencije imaju nekoliko godina napredniju tehnologiju od javno poznate. Naprednim sadasnjim kao i kvantnim racunarima (koji se kao jos uvek razvijaju a oni ih imaju vec neko vreme) se takve zastite lako razbijaju.


Mor'o sam :]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:11 - pre 203 meseci
Ljudi, pricate o necemu sto je bilo pre 70+ godina :-) Za vreme dok su USA branile prodaju zlata zbog najvece svetske ekonomske krize, neke druge brkate cike iz kontinenta kulture i civilizacije su razradjivale planove da nekoliko miliona ljudi tretiraju ciklonom B :)

Danas (tj. vec vise decenija ;-) nemate nikakvih problema sa posedovanjem zlata u USA, i mislim da je totalno off-topic i glupo uopste i diskutovati o tome.

Poslednja drzava koja je uvodila drasticne monetarne mere je bila Argentina, koja je pre 5 godina zabranila koriscenje deviza na kratko zbog krize, i ne bi im to zamerio jer je bolje spreciti totalnu havariju drzave sa takvim privremenim merama, nego izigravati nekakvu oazu slobode kada ti ta sloboda najmanje treba.

Poenta price je da Zorg & Co ocigledno nemaju puno pojma o cemu pricaju, da im je koncept anonimnog elektronskog novca potpuno stran, bas kao i zakonska regulativa u vezi istog koja postoji u svakoj civilizovanoj zemlji, te da im je RFID vrlo omrazen iz nekih verovatno New-Age razloga - i, da, izgledaju vrlo paranoicni do te mere da misle da ce nekog da zanima zasto su juce kupili burek sa m-Pay ili RFID micropayment sistemom.

I to je to. A sad vi skrecite opet pricu na temu zle Amerike, sto se obicno radi kada ponestane racionalnih argumenata. Uzivajte.

Citat:
Shadowed
A sta je sa svima poznatom cinjenicom da NSA i ostale agencije imaju nekoliko godina napredniju tehnologiju od javno poznate. Naprednim sadasnjim kao i kvantnim racunarima (koji se kao jos uvek razvijaju a oni ih imaju vec neko vreme) se takve zastite lako razbijaju.


Pa sudeci da je propis USA vlade i NSA da se koristi AES256 i u nivou "Top Secret" za drzavne dokumente ipak uliva malo poverenja u tu tehnologiju ;-)

Ali verujem da ce se naci neko od ovih poklonika Zavere koji ce da tvrdi da je to sve farsa, i da negde u nekom podrumu CIA dekriptuje AES256 u realnom vremenu bez problema - suprotno zakonima fizike tj. informacione teorije - i tu informacionu teoriju su pisali zaverenici a i radni naziv AES-a, Rijndael, ukazuje da je 100% u pitanju neka judeo-masonska zavera i da pripadnici 33-ceg stepena masonske loze imaju kljuc koji dekodira sve to :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:22 - pre 203 meseci
Dobro, dobro... a sta ce njima uopste "Top Secret" dokumenti, kad je vec sve transparentno, i nema nikakvih zavera i tajnih akcija? :)
A i proganjanje "prokletih crvenih"(da li je koriscen termin -izdajnici?:))) se desavalo i malo kasnije...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:30 - pre 203 meseci
Sta ce nekoj drzavi top-secret dokumenti? Pa za dokumente koji su senzitivni za sigurnost drzave, to svaka drzava ima - sto bi USA bila drugacija? Ono sto USA razlikuje od mnogih je ogranicenje sta moze da bude top-secret, kao i datum kada neki dokument prestaje da bude top-secret.

Uporedi to sa Srbijom, gde se ugovor o izgradnji auto puta proglasava za drzavnu tajnu, pa onda razmisli o svemu :)

I proterivanje "crvenih" se desilo kasnije, kao i ukidanje rasne segregacije - pa sta? Mi zivimo u 2007 a ne u 1967 godini, tako da je cela ta prica najobicniji gravedigging bez ikakve veze sa danasnjim vremenom. No, mnogima ovde mnogo vise odgovara da zive u proslosti, valjda se lakse dise, sta znam ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:39 - pre 203 meseci
Sigurnost drzave...pa da...

Uvek je ta drzava nesto ugrozena, od nekih spoljnih i unutrasnjih neprijatelja...
Pa moraju tajne sluzbe da je stite, je li?
Jebes ti sve to, kad te istom retorikom zasipaju i istocnjacki despoti i liberalni zapadnjaci... ;-)

P.S. Da se razumemo, Srbija je izvan svih poredjenja i relacija koliko-toliko normalnog sveta, ne treba mi to objasnjavati, radije bih ja sad, ipak, sedeo negde u USA i cukao ovo na tastaturi nekog skupog laptopa, pa makar bio i strogo nadziran od strane boraca protiv terorizma. :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:57 - pre 203 meseci
Citat:

Jebes ti sve to, kad te istom retorikom zasipaju i istocnjacki despoti i liberalni zapadnjaci... ;-)


Ma sve je to isto, pitaj ljude iz zemalja koje su imale veze sa istocnjackom despotijom i recimo KGB-om ili Stazijem ;-)

Evo ja zivim i radim na "zapadu" i jos nisam cuo da je neko pomenuo tajnu sluzbu zemlje u kojoj zivim, niti je bilo ko opsednut sa svim tim - ljudi rade svoj posao, ne smetaju nama, mi ne smetamo njima, ponekad uhapse nekog imbecila koji je hteo da se digne u vazduh pa se tad pomenu u javnosti i to je to... - sve u svemu, nije lose imati ih :)

Citat:

, pa makar bio i strogo nadziran od strane boraca protiv terorizma. :)


Da, ti bi im bio #1 na hit-listi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35601 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.