Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35588 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 13:59 - pre 203 meseci
keljo, druže, ako si u čitavom postu imao samo na to da odgovoriš - onda je*i ga gazda...

Evo, ja povlačim taj pridev "anarhistički" jer vidim da sam pogrešio*. I koji je sada tvoj odgovor na postavljeno pitanje? I šta je sa svim ostalim pitanjima od početka teme? Odgovora nema, samo parole, parole, parole... Sve na nivou "Isključi TV i uključi mozak", "Ne kradi, vlast ne trpi konkurenciju" i ostalo u tom maniru...

Pa vas čovek motkom da bije ne bi mogao da vas natera da argumentom odgovorite na argument. Ili se prosipaju činjenice istrgnute iz konteksta ili se prenosi nekakvo usmeno predanje, što reče Shadowed "svima poznate činjenice".



* Reč "Anarhistički" upotrebio sam na račun anarho-pankera koji ruše sistem, globalizam, kapitalizam i ostale zavere 24-časovnim lokanjem piva u parku i eventualno prosipanjem parola i nepovezanih citata u opskurnim fanzinima kopiranim u <100ak primeraka. Ako nisi susretao tu pojavu onda ti najiskrenije zavidim, ali takođe ni ne možeš znati koliko ovo što se ovde iznosi liči na te manifestacije.
Dakle, još jednom, nisam pisao o stvarima kako su definisane na nekom papiru već o praktičnoj primeni u stvarnom svetu.

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 14:11 - pre 203 meseci
@DS_Store,
ma sve je ok... opusteno... Inace, vidjao sam te anarho-sindikalisticke ispade, i da... smesno je to, uglavnom. :)
Samo sam reagovao na to da izrazito potenciras privatnost(ne samo u ovoj temi) kao nesto od cega i nema preterane koristi...
Koristi u prakticnom smislu, uglavnom i nema, ali nije covek samo prakticno bice.
A o argumentima... pa ja ne poznajem tehnicke pojedinosti stvari o kojima se prica, pa zato i cutim o tome, a cini mi se da su neki PRETERANO SAMOUVERENI kad je njihovo sopstveno znanje u pitanju(iz svih oblasti zivota, naravno).
Jednostavno, nisam bas ubedjen da nesto sto moze biti zloupotrebljeno, nece biti zloupotrebljeno.
Zdrav razum i iskustvo kazu drugacije, jbg...

Citat:

Da, ti bi im bio #1 na hit-listi :)


Obecavam da cu od sada da koristim [irony] tagove, mada to znatno osiromasuje/unakazi postove, ali... izgleda cu morati. ;)

@Ivane,
nisam rekao da je sve isto, naravno. Istocnjacki 'tretman' je neuporedivo brutalniji,
samo sam konstatovao da je retorika slicna, a mozda i ciljevi ;)
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 19:45 - pre 203 meseci
Prvo, podatak koji sam izneo vezan za akt iz 1934. o zabrani posedovanja zlatnog novaca niti je izveden iz konteksta niti je off topic. Direktno je povezan sa formiranjem Banke Federalne Rezarve, sto i jeste tema ovde.
@Shadowed: nisi mi konkretno odgovorio sta je iz mog prethodnog posta netacno napisano ili bazirano na netacnim stvarima. Rado cu svoje informacije potkrepiti citaitma i izvorima. Naveo si samo da ti je Ivan Dimkovic ustedeo kucanje. Ili si samo planirao da me diskreditujes prozivkom, kao Ivan?
Citat:
Ivan Dimkovic:Polu-znanje je gore i od neznanja, jer onaj ko ga poseduje misli da zna.
Apsolutno se slazem sa tobom. Ovo je do sada tvoja najpametnija izjava. Tvoji ostali komentari zasnovani su na prozivkama tipa "Ali ***ote, da li je moguce da neko moze toliko da lupa o necemu o cemu ocigledno nema pojma?" ili "Dakle, lupas. No, zasto nisam iznenadjen?", sa gomilom nepovezanih informacija, bez konkretnog iznosenja kontra-argumenata i cinjenica. Demagogija i pokusaj diskreditivanja netacnim informacijama nije nacin za vodjenje civilizovane diskusije, to bi trebalo da znas, zivis na 'zapadu'...
Citat:
Ivan Dimkovic:nego je valjda vama iz new-age pokreta...
Ako i ostale zakljucke donosis na slican nacin, bez ikakvih argumenata za takve tvrdnje, onda nije ni cudo sto kazes:
Citat:
Ivan Dimkovic:Poenta price je da Zorg & Co ocigledno nemaju puno pojma o cemu pricaju, da im je koncept anonimnog elektronskog novca potpuno stran, bas kao i zakonska regulativa u vezi istog koja postoji u svakoj civilizovanoj zemlji, te da im je RFID vrlo omrazen iz nekih verovatno New-Age razloga
ili:
Citat:
Ivan Dimkovic:Danas (tj. vec vise decenija ;-) nemate nikakvih problema sa posedovanjem zlata u USA, i mislim da je totalno off-topic i glupo uopste i diskutovati o tome.
Vidis, sada to sto danas u USA vise nemaju problem sa posedovanjem zlata, je zahvaljujuci onima koji su se IZBORILI za to, a ne onima koji su govorili da je glupo diskutovati o tome.

Cilj filma je da zaintrigira, da pokrene coveka da kriticki razmislja, da preispita usvojene 'cinjenice' koje su mu ugradjene u licni Sistem Vrednosti. Zemlja je ravna, bog je stvorio coveka i slicne 'cinjenice' prestale su biti deo sistema vrednosti vecine ljudi zahvaljujuci ljudima kao sto je Kopernik, koji je postavio pitanje, i omogucili novim ljudima da daju fantasticne doprinose u nauci... Inteligencija sa lose baziranim sistemom vrednosti, ne moze produkovati dobre zakljucke, jer je proces razmisljanja proces konstantnog uporedjivanja novih informacija sa onima iz sistema vrednosi. Slicno algoritmu najprostijeg programskog jezika. Kod starijih ljudi se najlakse primeti to papagajstvo razuma, zakljucan mozak, zadrtost, nazovite ga kako hocete, nemogucnost da stvari sagledaju iz drugog ugla, da shvate da stvari nisu onakve kako su nauceni nekada. Kriticka analiza zahteva napor, a i rezultat do koga dodju moze biti uznemirujuc. Vecina se oseca nelagodno kada ispituje stvari koje cine njegov sistem vrednosti, i radje tu nelagodu otklanja zanemarivanjem novih informacija, zalivanjem novim 'istim' informacijama kompatibilnim sa onima pomocu kojih su i programirani da misle na takav nacin, da ne kazem kondicionirani. Naravno i pivom i lakim drogama :) Mozak je uzrok i resenje svih problema.

Komentari vezani za film, ali i za bilo sta uopste, doneti na prvu loptu, "totalna glupost" i slicno su pokazatelji odsustva i najmanjeg traga kritickog razmisljanja.






 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 20:48 - pre 203 meseci
Pa upravo ti svojim stavom predstavljas nekog ko se protivi novim stvarima :)

Sto se tice pogresnih stvari koje si izneo mislio sam pre svega na ono sto si pomenuo. One stavke koje si nazvao legalnim i primerom slobode a u stvari su nelegalne. Pored toga su stvari koje je Ivan rekao kao sto je npr. to da i kod elektronskog placanja mozes ostati anoniman. Money order recimo, u prodavnici platis i dobijes nesto slicno ceku koji posle mozes da koristis negde za placanje, cak i ako si platio karticom sve sto se moze zabaleziti je da si kupio money order koji mozes iskoristiti ti ili bilo ko drugi).

Osim toga, ako neko hoce da prati sta radis, uradice to i ako bez rfid-a.
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 21:44 - pre 203 meseci
Citat:
Shadowed: Pa upravo ti svojim stavom predstavljas nekog ko se protivi novim stvarima :)

Uhvatio si me tu :)
Naravno, nije sve novo automatski i dobro. I nije svaka nova informacija automatski istinitija od one stare. A za legalno/nelegalne stvari koje sam naveo, slazem se, vecina su nelegalne radnje, ipak vecini ljudi su bliske, i tamo sam ih naveo u cilju slikovitijeg prikaza onoga sto sam hteo da kazem.

 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 22:23 - pre 203 meseci
Naravno, neke nove stvari su dobre, neke nisu. I to obicno neka novina je nekome dobra, nekom drugom nije. E sad, pitanje samo kojem broju ljudi je dobra i kakve se opcije daju onima ostalima (i kakve opcije ima smisla ostavljati im).
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank01.08.2007. u 23:21 - pre 203 meseci
Eto, Zorg je ceo svoj odgovor posvetio nekoj stvari od pre 70 godina na kojoj valjda vidi dovoljno materijala da okolisi - ali je sasvim slucajno preskocio remark na njegovo totalno nepoznavanje e-placanja i pojma anonimnosti u istom.

Eto, jos covek kaze da nisam izneo kontra-argumente, znaci e-cash u zemljama EU koji je potpisan kljucem izdavaoca a ne onog ko ga poseduje nije kontra-argument, kao i fakat da se m-Pay i e-pay koristi samo za male vrednosti tipa karte za bioskop, robu iz supermarketa i sl... to nisu argumenti, ali zato Zorgov umisljaj da ce RFID da se koristi za ne-anonimno placanje, tj. ne samo to - vec ce cak i da unisti anonomno placanje, sve puca od siline argumentacije, jos kada kao objasnjenje poturis neki zakon iz 1934 - pa kud ces vise argumentacije i dokaza - sve je jasno ko dan, "oni" hoce da nam uzmu "slobodu" :-)

I sve se to zavrsava jednim opstim mestom, pazi sad, da "nisu sve nove stvari dobre"

Predvidljivo, predvidljivo ;-) Ali najomiljeniji deo mi je kad teoreticari zavere krenu da skacu sa jedne stvari na drugu, pa na trecu - tako zapravo ne mozes nikad ni jednu stvar da isteras na cistinu, i uvek se nekako na pola predje na nesto drugo - eto, sad valjda treba da se raspravljamo o odluci iz 1934 da Zorg ne bi ispao glup u drustvu u pogledu e-placanja i e-novca ;-)

Citat:

Komentari vezani za film, ali i za bilo sta uopste, doneti na prvu loptu, "totalna glupost" i slicno su pokazatelji odsustva i najmanjeg traga kritickog razmisljanja.


Da, na ovom gore primeru se vidi silina argumenata - kao i na onoj drugoj temi o "nagradi od $75000 za onog CEO-a farmaceutske kuce ko popije vakcinu"... sve lepo samo nisi procitao ugovor i one "sitne" zahteve koje ucesnici moraju da prihvate, al zato mi koji smo to uradili, i jos pronasli 2 FDA upozorenja za lazno reklamiranje doticne individue nadrilekara nemamo mozak i ne razmisljamo kriticki, jel da?

Blago nama.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.08.2007. u 00:36 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 00:19 - pre 203 meseci
Ja Ivane da pisem ove kilometarske odgovore ne bih stigao nista drugo u zivotu da radim, a ti primecujes sto "teoreticari zavera" skacu sa podteme na podtemu, pa kad bih odgovarao na svako tvoje slovo, ja nista drugo ne bih radio u zivotu. Ja imam i mnogo drugih interesovanja u zivotu pored diskusija na ES-u.
Drago mi je da branis zapadni sistem, jer kako bi inace mogao da stojis iza svojih reci, glupo je raditi tamo, a podrzavati "teoreticare zavera". Zna se ko ti daje platu.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 06:51 - pre 203 meseci
Citat:

Zna se ko ti daje platu.


Po stoti put, Hot_Steppo, plata se ne daje, vec zaradjuje - zar je to toliko tesko da se shvati? I, dobar deo moje plate je zaradjen na istoku, tako da... :)

Mogu da primetim da su moji postovi vrlo fokusirani, za razliku od vasih. Eto tako nesto svi zaverasi preskacu prost fakat da je anonimna e-transakcija deo zakona na tom zapadu koji navodno ukida anonimnost, i da cak i ja imam u dzepu anonimni e-cash - al to nije bitno, bitno je da je RFID zao, bez obrizra na sve to? :)

Posto je to tesko da se prihvati, prelazi se na neku novu zaveru ;-) Samo se pitam na sta ce sad tema da skrene, od bombardovanja u Iraku do ubistva Kenedija, preko par teorija zavere do neke druge velike nepravde ili nerazjasnjene misterije ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 07:36 - pre 203 meseci
Polako, polako... sad ide čuvena google zavera, pa još čuvenija zavera o lažiranom sletanju na mesec, a ondak i najčuvenija od svih... silni vanzemaljci koji su sleteli na zemlju, ali su Amerikanci uspeli da zataškaju sve to :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

jap jap jap

Član broj: 149695
Poruke: 7
77.46.240.*



Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 08:47 - pre 203 meseci
Ivan Dimkovic[/url]:- eto, sad valjda treba da se raspravljamo o odluci iz 1934 da Zorg ne bi ispao glup u drustvu u pogledu e-placanja i e-novca ;-)

Sta tu ima da se raspravlja. Par velikih familija se slozilo da treba da zbrisu konkurenciju i uspostave kontrolu nad masom. 29-e naprave vestacku krizu, zatvore i kupe za sicu 16000 drugih banaka. Zlato u opticaju im ocigledno ne odgovara jer ne mogu da zarade ni priblizno koliko kad imaju apsolutnu kontrolu i pod pretnjom zatvora od ni manje ni vise nego 10 godina uzmu masi svo zlato u zamenu za papir. Argument (isto kao i tvoj): Pa moras ljude ponekad da prisilis na nesto ne bi li stvari ispale na bolje. Kakva baljezgarija! Klasicna kradja. ''Pa mozes ti sad da kupis zlato sa keshom''. Pa mozes, ali ne mozes da kupis ni hleb u prodavnici za isti jer je sad sistem vec tako fino uredjen - sve je na principu duga. Zato niko i nece da oprosti dugove africkih zemalja ( iako bi to glatko mogli a afrikanere dugovi nevidjeno sputavaju ). Gde da prekrse princip po kome sve funkcionise, onda bi se verovatno i poneki pojedinci setili da bi njima mogli da se oproste dugovi a onda ode sve u PM-u. I to sve rade pobozni katolici i Jevreji. Sta bi sa onim: Oprosti nam dugove nase kao sto mi oprastamo duznicima nasim? Ocigledno kapitalizmu odgovara hriscanstvo samo u delu kako ne bi izbilo veliko s*****, zato su ga i Rimljani ozvanicili. Mirna masa se lako kontrolise i podj*bava. A Ameri su nevidjen shljam, gori su od Rimljana.
 
0

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 10:02 - pre 203 meseci
Mada je većina filmova o 9/11 bazirana na nagađanjima, pretpostavkama ili sumanutim idejama religioznih fanatika, zvanična priča o 9/11 ostavlja mnogo prostora za teorije zavere. Zapravo, ona je i sama teorija zavere jer ono što se desilo nije moglo biti realizovano prostim sabiranjem slučajnosti, nesrećnih okolnosti i faktora iznenađenja.

Posebno ne ako imamo u vidu nekoliko upozorenja obaveštajnih službi (uključujući i francusku i nemačku) na stolu predsednika SAD mesecima pre napada, ako imamo u vidu kako su teroristi učili da pilotiraju, ako imamo u vidu da je pronađen neoštećen pasoš "arapskog teroriste" pored ruševina u Njujorku, ako imamo u vidu da su snimci udara aviona u Pentagon još uvek "classified", ako imamo u vidu da su teroristi od oružja imali samo noževe za otvaranje kutija... (većina ovih stvari je iz mainstream medija)

Kako je to sve izvedeno i koliko ljudi bi bilo potrebno za takvo zataškavanje ako ono postoji? Zaista nemam predstavu, ja sam najbliže teoriji da su pravi teroristi u avionima zaista postojali ali....
1. meni se čini da im je neko pomogao da unesu vatreno oružje u avione, što je bio jedini način da sve prođe bez otpora putnika osim, navodno u slučaju Flight 93 (a ako su imali vatreno oružje čovek mora da se zapita kako su uspeli da ga unesu u avion i ko je to mogao da im omogući)
2. prosto mi je neverovatno da ne postoje projektili za dejstvo protiv vazdušne opasnosti u blizini štaba američkog DoD
3. smanjen broj raspoloživih vojnih letelica i ranije zakazana vojna vežba koja se održava baš u vreme napada (ako pretpostavimo da je ovo slučajnost, postavlja se pitanje kako su bradati arapski teroristi bez insajderske podrške mogli da znaju da će imati ovako otvoren put za izvršenje tako grandioznog terorističkog napada, ukoliko pak nisu znali složićete se da je slučajnost prevelika)

Evo jednog, bar se meni čini, ozbiljnog sajta koji prikuplja podatke iz medija (uglavnom mainstream medija), i ne plasira teorije zavere.
http://www.cooperativeresearch.org

Čak i tu možete pronaći neke stvari koji ukazuju na to da je zvanična priča o 9/11 prilično nategnuta. E sad, naravno da je najlakše reći kako su svi koji ne misle da je zvanična verzija nekakav bastion istine zaludni i nepismeni bubuljičavi tinejdžeri, ljudi sa bujnom maštom i paranoidnim idejama ili pak ljudi sa dobrim njuhom za biznis. Svakako, ima i takvih, ali to ne isključuje glavno pitanje - kako se ono što se desilo moglo dogoditi baš onako kako je zvanično opisano? Kako je teroristički napad takve veličine, preciznosti i obimnosti postao surova realnost, a ne vlažan san nekog teroriste?

Nadam se da nisam mnogo udavio, to je neko moje viđenje cele priče.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 10:42 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Ja Ivane da pisem ove kilometarske odgovore ne bih stigao nista drugo u zivotu da radim, a ti primecujes sto "teoreticari zavera" skacu sa podteme na podtemu, pa kad bih odgovarao na svako tvoje slovo, ja nista drugo ne bih radio u zivotu. Ja imam i mnogo drugih interesovanja u zivotu pored diskusija na ES-u.
Drago mi je da branis zapadni sistem, jer kako bi inace mogao da stojis iza svojih reci, glupo je raditi tamo, a podrzavati "teoreticare zavera". Zna se ko ti daje platu.


Vec duze vreme se mnogi pitaju kako Ivan stize da pise toliko na es-u i jos radi nesto korisno (za novac). Verovatno ga placaju neke strane (zapadne) agencije da siri anti-patriJotizam, zagovara unistavanje slobode kretanja/govora itd. Verovatno je cak i clan iluminata zaduzen za destabilizaciju ovog regiona.
Eto vam nove teorije zavere. ;-)
 
0

ppavlovic
Pavlovic Petar
Izvođač radova na sajtovima

Član broj: 4306
Poruke: 139
91.150.120.*

Sajt: www.pavlovicpetar.com


+1 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 10:57 - pre 203 meseci
Ja verujem sledecem dokazu o 9/11 (ali stvarno):

http://www.allsp.com/l.php?id=e148


Pogledajte segment iz "911 Ripple Effect" u kome BBC izvestava o padu "Zgrade 7" WTC-a. Ako necete da se "smarate" gledajuci ceo film, premotajte na 28min 55sec.

http://video.google.ca/videoplay?docid=6847507648836588010


I, na kraju, da li ima neki subtitle za Zeitgeist?? :-)
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 11:04 - pre 203 meseci
Citat:

Mada je većina filmova o 9/11 bazirana na nagađanjima, pretpostavkama ili sumanutim idejama religioznih fanatika, zvanična priča o 9/11 ostavlja mnogo prostora za teorije zavere.


Mene su ipak tu najvise odusevili hrabri putnici iz treceg aviona.
E, to je bila akcija. Kako su samo sredili te teroriste!

Preterana vera u teorije zavere moze biti odraz (kolektivne) paranoje(razvijanje iste je bio unosan biznis kod nas), ali i preterana vera u zvanicne istine(po kojima tajne sluzbe sluze za to da se pojedini imbecili sprece u pokusaju dizanja u vazduh sebe i okoline!!!) moze biti odraz izvesne naivnosti, mada ne treba smetnuti sa uma ni ono sto je Shadowed rekao. :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 11:08 - pre 203 meseci
Dobro, i kako to da niko od tih pametnjakovica nije nasao za shodno da pre 9/11 pise o tome?

Ima jedna jako lepa izreka - posle bitke svi generali. Tako i za ovo, kad god se desi neko s*****, posle se skupi gomila pametnjakovica koji tvrde da znaju sve o tome, objasnjavaju kako je sve zavera, planirano i sl...

How yes no.

Sto se 9/11 tice - najveci krivac za ovo teoretisanje o zaveri je sama Amerika, kroz holivudsku produkciju su stvorili iluziju da je USA neka super-opremljena, sveznajuca supersila koja ima obavestajnu i vojnu sposobnost na tom nivou da joj niko ne moze nauditi.

My ass - ne znam koliko se vas seca kada je neidentifikovani helikopter pre nekoliko godina sleteo ispred Bele Kuce a takvih incidenata ima milion - USA, kao i vecina drugih drzava osim mozda Severne Koreje, ne moze biti potpuno sigurna - cak je zaprepascujuce sa kolikom lakocom je moguce nesto staviti, recimo, u kargo prtljag aviona i dan danas - sve i da je sve pod apsolutnom kontrolom, sto je nemoguce i beskonacno skupo, opet bi se nasao nacin da neko napravi stetu.

A, svet je pun ljudi koji ne podnose USA i zapadni svet - od klinaca sa nekanalisanom banalnom mrznjom tipa Kosta, pa do vrlo ozbiljnih i opremljenih terorista koji imaju novac i operativne sposobnosti da naprave stetu - dakle, ima sasvim dovoljno onih koji bi uradili sve da nanesu stetu drugima koji su razvijeniji i uspesniji, i za koje imaju fiksaciju da hoce da ih uniste - a to takodje donosi dobitak i onima koji ih placaju, recimo cena nafte i vrednih metala vrtoglavo skace u momentima kriza, a zemlje bogate naftom nisu bas na zapadu.

Da ne bi ulazili u besmislenu raspravu, 90% svetske nafte je pod kontrolom drzava, ne privatnih kompanija. A te drzave su... nesto mi je malo cudno da su se Arapi, recimo, tek tako odrekli Osame - ne pije vodu ;-)

Evo, sad pre 3 sata, dok sam cekao kod stomatologa - citam neke novine, o onim medicinskim sestrama sto su ih u Libiji osudili na smrt, pa pustili posle 9 godina - sve vreme su libijske sigurnosne sluzbe i tuzilastvo tvrdili kako su te sestre zapravo placene od strane CIA-e (?!?!) da zarazi njihovu decu HIV-om.

Koliko blesavo to zvuci? Mnogo.

Teoreticarima zavere u Libiji je to vrlo verovatno, pretpostavljam - iz razloga koje samo oni znaju, ili mozda ni ne znaju - i verujem da bi ulozili puno truda da pokusaju da vas ubede da to ima smisla :)

Citat:
Kelja
(po kojima tajne sluzbe sluze za to da se pojedini imbecili sprece u pokusaju dizanja u vazduh sebe i okoline!!!)


Tajne sluzbe sluze za odbranu zemlje na odredjen nacin koji mora biti tajan - to ukljucuje i anti terorizam kao i borbu jer je sama priroda infiltracije u teroristicke grupe tajna. Ostali zadaci tajnih sluzbi su isto vezani za jedan vid borbe - protiv spijuniranja od strane drugih zemalja, te kontrolu rada stranih diplomatskih tajnih sluzbi koje su obicno bazirane po ambasadama... sve vrlo prizemne stvari, koje ne bi trebalo da imaju dodira sa svakodnevnim zivotom mene i tebe, na primer.

To sto je tebi cudno je zato sto si izgubio veru u svoju drzavu, sto je sasvim i ocekivano (i ja sam, da se ne lazemo) - ali postoje zemlje koje funkcionisu, verovao ti ili ne - i u kojima tajne sluzbe rade bas to gore i ne mesaju se u svakodnevni zivot gradjana.

I u Srbiji su se tajne sluzbe (delom) bavile, recimo, sa OVK tj. dobar deo je imao to kao zadatak za obavestajni rad - to sto se tajne sluzbe u Srbiji koriste i za druge stvari kojima nikako ne bi smele da se bave, tipa prisluskivanjem politicara i placenim radom za odredjene pojedince, je samo problem Srbije, ali nije svaka drzava korumpirana i autokratska kao Srbija, pa postoji i vrlo jaka civilna kontrola tajnih sluzbi i sta one rade - nema svaka mafija drzavu, kao u Srbiji.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.08.2007. u 12:19 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.250.96.*



+105 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 11:18 - pre 203 meseci
Ako vidis koliko su puta pokusali i na koje nacine da ubiju Fidela nista nije daleko od realnosti ;)
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 11:19 - pre 203 meseci
Citat:

To sto je tebi cudno je zato sto si izgubio veru u svoju drzavu, sto je sasvim i ocekivano (i ja sam) - ali postoje zemlje koje funkcionisu, verovao ti ili ne - i u kojima tajne sluzbe rade bas to.

Tu se slazemo...
U normalnim zemljama tajne sluzbe rade(valjda?)uglavnom ZA sopstvenu zemlju(koliko god to znacilo propast drugih, a precesto znaci bas to-kako bi vojna industrija USA funkcionisala da se svake godine ne izmisljaju novi neprijatelji)docim mi imamo vrlo specificnu situaciju, gde sluzbe efikasno rade NA STETU sopstve zemlje i gradjana.

Ne znam zasto mi pada na pamet ona cuvena srpska:
"Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane." :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 11:24 - pre 203 meseci
Jbg, Fidela su proglasili za drzavnog neprijatelja i tada je CIA imala dozvolu da ubija drzavne neprijatelje, bez obzira da li su oni stvarno teroristi ili ne, kao u slucaju doticnog bradonje.

To je jako losa odluka - koja ni Americi a ni CIA-i nije donela nista dobro - na svu srecu, svet se ipak puno promenio od tih dana, postoje mnogo efikasniji nacini da se promeni vlast - ali svi oni imaju manu da ne rade uvek, cak nekad dovedu do potpuno suprotnog efekta.

Videti pod Reza Pahlavi, na primer ;-) Ili Sadam Husein ;-)

Opet, sa druge strane, to su neizbezne stvari - sto je neka drzava veca, ima vise razloga da intervenise okolo i da se pita o stvarima van njene teritorije. Kina je vec gazda u jugoistocnoj Aziji, i vrlo bitna u nekim delovima Afrike (da, tako je) - Rusija je prilicno uticajna u centralnoj Aziji a kako je stvar kenula i u Bugarskoj i Srbiji ce postati vrlo bitno sta oni misle, recimo - i tako dalje.

Kada je Srbija bila uticajna, recimo da je uticala na desavanja u Albaniji oko postavljanja kralja, sve lepo proporcionalno ekonomskoj moci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank02.08.2007. u 11:37 - pre 203 meseci
Citat:
Po stoti put, Hot_Steppo, plata se ne daje, vec zaradjuje - zar je to toliko tesko da se shvati? I, dobar deo moje plate je zaradjen na istoku, tako da... :)

pitam se samo kako je zaradjujes kad po ceo dan kucas ovde, od 8 ujutru do pola 2 nocu.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist, malo o religiji, 9/11 i federal reserve bank
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35588 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.