Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1091897 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.04.2013. u 12:53 - pre 134 meseci
Da vidim da neko pokuša da mi isključi struju zato što nisam platio TV Bastilju.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.04.2013. u 14:06 - pre 134 meseci
^ Ha, ha ha !

Samo da se država doseti, pa stvari postavi onako kako je bilo ranije (od uplaćenih para, prvo se namiri RTS, a posle EDB), pa ako se tako dugo vremena qurčiš, krene kamata na neplaćenu struju, pa ako još tako nastaviš, isključiće ti struju, bez pardona.

Uostalom, već posle prvih dva - tri računa video bi da ti se gomila dug za struju, pa bi plaćao, "ko bela lala".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.04.2013. u 14:33 - pre 134 meseci
^
Vezana prodaja je protivzakonita, kupovinu jedne robe ne smeš uslovljavti kupovinom druge robe.
Iovaka je ova šarada od i oko zakona o radiodifuziji nonsens bez premca, samo mu je još tako nešto nedostajalo.
Ali u jednoj ovakvoj tvorevini, za koju se teško može reći da je država, uređena ponajmanje, u kojoj jedan Beko 'ladno izjavljuje da je davanje para političkim strankama, aktuelnim NORMALNO, najgora moguća investicija (?!?!?!), ne očekuje valjda neko da Justicija radi vezanih očiju.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.04.2013. u 14:34 - pre 134 meseci
Prijatelju, ako treba u Strazbur, u Strazbur.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.04.2013. u 20:30 - pre 134 meseci
Dovodite me u sitaciju da "branim" RTS, ali nije tako.

@Vasastajić
RTS pretplata nije kupovina robe i / ili usluga. 'Oću da kažem, u onim zemljama u kojima se plaća TV pretplata

@bachi
Dok ti stigneš do Strazbura, tebi će 10 puta da iseku struju. I kad dobiješ spor, opet ćeš morati da platiš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.04.2013. u 21:49 - pre 134 meseci
Citat:
RTS pretplata nije kupovina robe i / ili usluga. 'Oću da kažem, u onim zemljama u kojima se plaća TV pretplata

Onda neka ga nazovu porezom. Reč "pretplata" ima svoje značenje. U UK se TV "pretplata" zove "TV Tax", dakle TV porez. U UK se možeš odjaviti bez problema ako tvrdiš da ne gledaš TV, a ne da bude "ako imaš struju, imaš i TV".

http://en.wikipedia.org/wiki/Television_licence
Tu piše da i mnoge druge zemlje imaju problema sa naplatom... ono što te druge države nisu imali jeste "TV Bastilju" kao mi, i smatram da smo mi savršeno dobar izuzetak.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 07:29 - pre 134 meseci
U srpskom jeziku postoji više termina: porez, taksa, pretplata, doprinos (i td.) za različita davanja, bilo da idu u državnu kasu, opštinsku kasu ili neke fondove.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 08:10 - pre 134 meseci
Citat:
Java Beograd: Dovodite me u sitaciju da "branim" RTS, ali nije tako.

Ma znamo da ti nije to namera,...
... ali nosioci javnog radiodifuznog servisa JESU proizvođači i i JESTE taj njihov proizvod specifična roba, ALI ROBA i kao takva podleže svim mogućim uslovima tržišnog poslovanja.
To što neko njih pokušava da postavi i postavljao je u povlašćen položaj u odnosu na SVE OSTALE proizvođače, je priča za sebe sa veoma muljavim epilogom, a posebno obrazloženjem.

Bez čega ćeš teže da preživiš, bez programa iz državne televizije ili bez HLEBA iz državne pekare?

LIčno sam JAAAKO osetljiv na njihov proizvod za brainwashing i dobijam obavezno ospice od njega, razne probavne smetnje i poremećaje, pa otud i ova moja borba, konačno i za očuvanje mog ličnog zdravlja.
A robu koju ne kupujem, normalno da ne želim ni da platim.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 09:15 - pre 134 meseci
Upravo se radi o tome da program nacionalne televizije tj. javnog tv servisa nije roba i ne treba da se tretira kao roba. Dakle, ne pričam o Krmku i TV Bastilji, već o normalnoj nacionalnoj televiziji.

Nacionalna medijska kuća treba i mora da postoji. Ko bi inače negovao nacionalno muzičko stvaralaštvo, ko bi čuvao istorijske vrednosti filma, muzike, drame ? Ko bi snimio seriju poput serije "Vuk Karadžić" ili neke slične ? Pink ? Prva ? Ne. Videli smo šta oni rade.

Ipak, moramo priznati da može i bez nacionalne medisjke kuće. Jeste, hleb je važniji kad si gladan. Ali kad se malo izdignemo iznad golog preživljavanja, dođemo do nacionalne kulture, istorije, muzike, filma i jasno je da je 90% evropskih naroda shvatilo da insititucija poput nacionalne medijske kuće treba da postoji.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 09:34 - pre 134 meseci
@Java:

Slažem se da bi to trebalo da služi navedenoj svrsi, ali...
Računaj da dobijaju godišnje oko 50 miliona € od pretplate + reklame (po količini istih su blizu komercijalnim televizijama) + malo iz budžeta. Pa uporedi odnos uloženo/dobijeno.

Najsvežija genijalna investicija je reportažica sa promocije Samsunga S4 iz Njujorka, na koju su poslali plavušicu odavde iako imaju dopisnika u USA.
Od kakve je nacionalne važnosti promocija S4? I čemu dopisništvo u USA, ako je jeftinije slati plavuše odavde?

Onda postaviš pitanje šta u stvari plaćaš pretplatom?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 09:42 - pre 134 meseci
Citat:

Ipak, moramo priznati da može i bez nacionalne medisjke kuće. Jeste, hleb je važniji kad si gladan. Ali kad se malo izdignemo iznad golog preživljavanja, dođemo do nacionalne kulture, istorije, muzike, filma i jasno je da je 90% evropskih naroda shvatilo da insititucija poput nacionalne medijske kuće treba da postoji.


To je samo jedan od izgovor za finansiranje servisa koji je primarno u funkciji promocije aktuelne vlasti. Dakle vlast zeli da ima sopstveni promotivni kanal za dzabe i to je osnovni motiv zasto se "javni servis" toliko gura kao ideja. Nije to ni servis, niti je javno, to je samo jedna ispiracina mozga.

U eri informacija, uopste nam ne trebaju neki mediji koji ce da kazu "evo mi smo objektivni, nas slusajte, mi se finansiramo iz svih vasih dzepova, mi smo nezavisni". Praksa je pokazala da takvi mediji uopste i ne postoje.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 10:26 - pre 134 meseci
Java, znam da si apsolutno svestan drastične razlike između lepih želja, ružičastih snova i surove realnosti...
...ko je čuvao kulturnu baštinu dok nije bilo televizije?
Mada je i taj pojam 'kulturna baština' podložan muljanju do zla boga i nazad, pa još kad neko iz manipulativnih razloga počinje da ti seiri oko kulture, nema tog sita koje će odvojiti žito od kukolja.
Tu je VREME jedini pravi sudija, a za tako nešto mi uopšte ne treba nikakva televizija.
Danas pogotovu.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 10:43 - pre 134 meseci
Citat:
Java Beograd:
^ Ha, ha ha !

Samo da se država doseti, pa stvari postavi onako kako je bilo ranije (od uplaćenih para, prvo se namiri RTS, a posle EDB), pa ako se tako dugo vremena qurčiš, krene kamata na neplaćenu struju, pa ako još tako nastaviš, isključiće ti struju, bez pardona.

Uostalom, već posle prvih dva - tri računa video bi da ti se gomila dug za struju, pa bi plaćao, "ko bela lala".


Vidiš li kako muku muče sa 600 000 dužnika za struju. Te isećiće..., te reprogamiraće...A suština je da narod nema odakle da plati. E sada samo bi još nedostajalo da uslove sa tv pretplatom! Međutim sav taj jadni narod nalazi veliku utehu za svoju nemaštinu u mnogobrojnim hapšenjima. Nek su u zatvoru a hebes sto deca nemaju leba da jedu.

Vaso,
bio sam priprenio Sokratovu odbranu i smrt, ali nisu se zlotvori pojavili pa je tužba povučena! (Mada sam i ja zakasnio 40 minuta čekajući pred zakazanom sudnicom, da bih sa pomenutim zakašnjenjem video na dnu jednog papira sa zakazanim predmetima, prilepljenim pored vreta, da će suđenje biti u drugoj sali. Potrčim. Sudija kaže sve je gotovo i nemože da menja zapisnik. Kad je video da sam ja tuženi kaže da je bitan tužilac koji se nije pojavio, mada sam i ja bitan ali manje, pa je tako tužba povučena. Ako bude neka žalba za obnovu ili već ne znam zašta, kaže, obavestiće me.) Čekam pismenu presudu!
Primisao mi je da je tamo kod onog ružnog, nadobudnog i jednom rečju odvratnog glavatana, nastupilo rasulo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 10:49 - pre 134 meseci
@ Vasa
'Oćeš da kažeš da jednostavno treba zaboraviti našu izvornu narodnu muziku, naše kompozitore klasične muzike, treba zaboraviti naše dramske pisce, i još tako koješta pride, sve đuture u zaborav ?
Dakle, dela Stevana Mokranjca će verovatno da izvodi Švedski Simfonijski orkestar, a za narodno stvaralaštvo sa juga Srbije biće zaduženi Britanci, i tako redom.

U međuvremenu, mi ćemo imati samo "velike bratove" i tursko-indijske serije. Kapiram ja da sa ove tačke gledišta ti ne možeš da shvatiš važnost kulturne baštine jednog naroda, pa mi zato veruj na reč: važno je sačuvati i negovati kulturnu baštinu. Ko će to da radi ? Ne mora nacionalna TV kuća, može i neka druga insititucija, ali iskustvo mnogih drugih naroda govori da je državna TV kuća prava insititucija za to.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 10:54 - pre 134 meseci
Citat:
kljocović: Vidiš li kako muku muče sa 600 000 dužnika za struju. Te isećiće..., te reprogamiraće...A suština je da narod nema odakle da plati.

Muče muku sa dužnicima, zato što je godinama trend bio - ne talasati, ne zatezati, činiti gluposti da bi narod bio zadovoljan. Onda taj "narod" video da se ne dešava ništa strašno kad se struja ne plati, pa tako i nastavio.
Taj isti narod koji "nema odakle da plati struju" troši mesečno mnogo više na mobilnu telefoniju nego što je račun za struju. Ali mobilni "ima odakle da plati", jer će u protivnom biti isključen 5 dana nakon datuma računa. Naravno, postoje socijalni slučajevi, ali rekao bih da je to tek možda 5% od onih 600.000

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 11:02 - pre 134 meseci
Mislim da niko ne dovodi u pitanje nacionalnu baštinu i kultiru, već nezgrapnog mastodonta od te kuće i besomučno trošenje para bez kontrole. Ja bih doveo mnogo obrazovanijeg i sposobnijeg čoveka da to napravi primereno i skromnije! Ali sam način uvodjenja plaćanja, visina pretplate (mogla bi da bude 100-200 din), povećanje cene sa inflacijom (!?), nestručno programiranje sadržaja, ukupno je toliko iritantno, pa su dobili narodni odgovor!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 11:10 - pre 134 meseci
Citat:
Java Beograd: ali iskustvo mnogih drugih naroda

Iskustva mnogih drugih naroda, koji su jel'te preživili te mogu uopšte da prenose iskustva, govori da su se oni u teškim vremenima pozabavili obezbeđivanjem materijalne egzistencije i blagostanja, pa kad je to bilo završeno i na sigurnim nogama - onda su se ufatili u kolo i počeli da duvaju i diple i emituju to preko televizije.
O onima koji su krenuli obrnutim redosljedom - čitamo nažalast samo iz čitanki za istoriju, ili ih gledamo u dokumentarnim tv emisjiama koje o njima prave ovi prvi, jer su oni sami ostali na tehnološkom nivou gusala.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 11:12 - pre 134 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
kljocović: Vidiš li kako muku muče sa 600 000 dužnika za struju. Te isećiće..., te reprogamiraće...A suština je da narod nema odakle da plati.

Muče muku sa dužnicima, zato što je godinama trend bio - ne talasati, ne zatezati, činiti gluposti da bi narod bio zadovoljan. Onda taj "narod" video da se ne dešava ništa strašno kad se struja ne plati, pa tako i nastavio.
Taj isti narod koji "nema odakle da plati struju" troši mesečno mnogo više na mobilnu telefoniju nego što je račun za struju. Ali mobilni "ima odakle da plati", jer će u protivnom biti isključen 5 dana nakon datuma računa. Naravno, postoje socijalni slučajevi, ali rekao bih da je to tek možda 5% od onih 600.000


Java, možda se nisam dobro izrazio, pa me ti zato nisi dobro razumeo. Ne branim ja populizam, nego konstatujem da punioci budžeta već imaju priličan problem, koji nije jednostavno rešiti, pa bi ga možda još više uvećali sa takvom nekom jajarskom dosetkom, a kakvima se služe godinama po raznim pitanjima.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2013. u 13:12 - pre 134 meseci
Citat:
Java Beograd: @ Vasa
'Oćeš da kažeš da jednostavno treba zaboraviti našu izvornu narodnu muziku....

To ni pomislio nisam, a još manje rekao, nego sam te samo pitao ko je od zaborava sačuvao i tog Mokranjca, pa i muzičko stvaralaštvo ranog srednjeg veka i vizantije, kad televizija kao masovni medij još nije spojila ni 5 decenija?
Konačno, apropo televizije kao ktitora kulture:

Citat:
Jedno vreme ste bili na “crnoj listi” muzičkih urednika televizijskih stanica. Da li je to sve prevaziđeno?

Pavle Aksentijević: Publici u sali nisam se obraćao punih 12 godina, već sam pevao ljudima koji su se okupljali na ulicama i trgovima i koji su protestvovali zbog nesnosne vlasti. Bio je to mučan period i za mene, kao i za mnoge naše građane.

Dakle, kad ponovo budem mogao da, uz lumpovanje u kafani u pratnji tamburaša, ČUVAM od zaborava i Đuru i Lazu i čika Jovu, sećanje na Janiku, onda mi televizija za to i neće trebati.
I sada ja brižno čuvam to blago, ALI, priznaćeš bez oklevanja, da nije isto tako nešto čuvati uz YT ili uz znojave, prozukle tamburaše.
Moji su odavde DILIŽANSOM išli u Peštu da slušaju i gledaju Lehara, Bramsa, Štrausa, Kalmana, a ja danas ne mogu sebi da priuštim ni Sumnjivo lice u Beogradu.
O tome su ti pričali Odin i kljocović, da se sada ne ponavljam.
Konačno, iskreno priznaj kada si zadnji put bio na nekoj pozorišnoj pretstavi, operi i tsl.
 
Odgovor na temu

Web-Promocija

Član broj: 313874
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.04.2013. u 08:11 - pre 134 meseci
@kljocović

U pravu si potpuno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1091897 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.