Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362506 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"23.07.2010. u 08:27 - pre 166 meseci
Citat:
Roker23
ako je nekom do ronjenja za to preporucujem crveno more konkretno sharm el sheik - nacionalni park ras mohamed

Dobro de, Sopocanac otkrio si toplu vodu

Citat:

crna gora i ronjenje mislim smesno ))))))
sta tu ima da se vidi? bukvalno nista


A u CG ima sta da se vidi naravno (ako ronis sa broda) i naravno nije kao u Egiptu
a do tamo treba doci i platiti pozamasnu cifru u odnosu na CG .
Samo za jednu avionsku kartu do tamo 3-4 dana uCG po ceo dan na brodu sa 2 zarona .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 11:36 - pre 166 meseci
Prekljuce sam se vratio iz CrneGore, neplanirano sam otisao na 12 dana sa gomilom drugara i drugarica kod našeg jednog drugara koji ima veliku kuću tamo pa nam je uletelo dobro jer smo plaćali smo hranu i alkohol.

U CG sam bio možda.... slagaću vas ali oko 15-ak puta, zadnji put 2003 godine.
Ono što me je šokiralo ove godine posle toliko godine, jeste da su mi svi persirali iako izgledam kao klinac od 15 godina, svi su bili nasmejani i raspoloženi za pomoć, razgovor, diskusiju, u VOLI-ju (market) su toliko nametljivi da ti oni odnesu kese do kola, do te mere da nema teorije da ih odbiješ, na trafikama kada sam kupovao nešto par njih me je pitalo, kako samo, dali sam prvi put u CG itd itd u većini slučajeva sam blejao kao budala u njih jedno 5-6 sekundi da se povratim od šloga, obično moraš crnogorcima da čupaš reči iz usta i da je prava retkost izmamiti im osmeh na lice (osim ako te prethodno nisu zajebali za 1-2€).

U jednoj prodavnici su mi 2 puta kucali eurokrem, ja se posle 10 minuta vratio da reklamiram sa svim kesama, nisu ništa pogledali, izvinuli su mi se i rekli da ne mogu da mi vrate novac ali da mogu da uzmem iz prodavnice šta hoću u toj vrednosti, ja sam uzeo još jedan eurokrem zahvalio se i otišao.

Bukvalno sam u šoku od kako sam se vratio ovde u BG.... Jedan drugar je isto zapazio tu radikalnu promenu ponašanja kod njih i pita onako u društvu: Šta im se desilo?... a jedan drugar odgovara: Manjak turista!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 12:19 - pre 166 meseci
Samo manjak turista je to izazvao?
Znači kada totalno ne bude bilo turista tamo će biti idealno mesto za letovanje.
Nova definicija ironije.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 12:23 - pre 166 meseci
Ma nije manjak turista već manjak novca. Boli te brđane uvo za turistima. :)
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 13:58 - pre 166 meseci
Da, da , islifovali su se toliko da se ne mogu prepoznat'.

Ali su i dalje skupi.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 15:05 - pre 166 meseci
I kakve su sada cene u cg? Mislim na smestaje kada se ode na blef?
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 16:05 - pre 166 meseci
8-10 € krevet.
18-25 € trokrevetni apartman.

Treba malo pogledati Montenegro site-ove/oglase/turističke ponude. Većina ima cenovnik smeštaja po gradovima.

Ako je baš na blef...moraš se cenkati

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.07.2010. u 21:12 - pre 166 meseci
Od 4,5e pa na vise je krevet, npr. u Sutomoru.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.07.2010. u 00:05 - pre 166 meseci
U Centru Petrovca ima da se nadju apartmani i za 8-10€....
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.07.2010. u 08:35 - pre 166 meseci
Jeftinije 4 puta od Grcke
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.07.2010. u 08:59 - pre 166 meseci
Citat:
tdusko: Jeftinije 4 puta od Grcke



malo si preterao, ali i da je dž. ne verujem da bih išao dole


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.07.2010. u 09:43 - pre 166 meseci
Ma ne bih ni ja isao, niti sam ikada bio nego bas ovih dana pokusavam da rezervisem neki smestaj za dvoje na Sitoniji u sezoni i nema sile da nadjem ispod 250 po osobi sto je 25 eur/krevet dnevno. Mahom su cene od 30 pa do 50 eur dnevno po osobi KLOT.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.07.2010. u 10:19 - pre 166 meseci
Citat:
tdusko: Ma ne bih ni ja isao, niti sam ikada bio nego bas ovih dana pokusavam da rezervisem neki smestaj za dvoje na Sitoniji u sezoni i nema sile da nadjem ispod 250 po osobi sto je 25 eur/krevet dnevno. Mahom su cene od 30 pa do 50 eur dnevno po osobi KLOT.

Pa nije baš... Generalno je cena 50 evra dnevno za apartman (za dvoje)... Ima da se nađe i jeftinije, ali to je sve kolko para tolko muzike..
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 02:52 - pre 166 meseci
Citat:
Uprkos novim pasošima koji su nagovestili da će većina Srba ove godine poželeti da vidi malo sveta, turističke radnike prijatno začuđuje broj građana Srbije koji su došli u Crnu Goru.


http://www.novosti.rs/vesti/tu...4089-Sloveni-popunili-primorje
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 08:11 - pre 166 meseci
Ja sam juce stigao iz Petrovca (bio sam od 15og do 25og) pa da vam prenesem svoje utiske.

1. Autovoz, bar ovaj nas, je teski raspad. Manje vise sto su vagoni matori i prljavi vec je i sama pruga raspadnuta pa od spavanja nema nista zbog stalnog cimanja (toga ranije nije bilo)
2. Lokalci na primorju voze apsolutno nenormalno, od Bara do Petrovca smo par puta mogli da zavrsimo u steni zbog raznoraznih BR i BD bolida.
3. Primorje je krcato rusima a i nasima, prvobitno kad sam dosao u hotelu je bilo (po recima bellboya) oko 90% rusa, ali se tokom naseg boravka to zamenilo sa nasima (uglavnom BG i UE tablice)
4. Njima sezona propada, ali im propada individualno, ne zbog malo turista. Kad to kazem hocu da kazem da su oni sagradili enorman broj smestajnih kapaciteta u zadnjih 10 godina ali su zaboravili da je duzina plazi ostala ista. Tako da sad imate paradoksalnu situaciju da na plazi nema gde da se spusti peskir (ili zakupi lezaljka), uvece nit imate gde da sednete nit mozete da se prosetate po "strafti" od sudaranja sa drugim ljudima a sa druge strane niko od lokalaca sam za sebe nema popunjene kapacitete. To je zesci zaje* sa njihove strane, ja ne znam sta su oni ocekivali, da sagrade 100000 kreveta i da ljudi kad dodju na more sede u sobi?
5. Iz istog razloga nema tu nikakve price o CG kao elitnom eksluzivnom odredistu, CG je mass-turizam od A do Z, uvek bio uvek bice. Ja sam uplativsi malo bolji hotel ocekivao malo eksluzivniji odmor ali se to nije materijalizovalo, i sam hotel je debelo preprodao svoje resurse (parkinzi, bazen, lezaljke) a i za jednicki resursi su taksirani previse i finansijski i upotrebno.
6. Kad sam kod lezaljki, pazljivo sa tim hotelskim lezaljkama, to je ispao zesci namaz. Za pocetak nijedan hotel nije imao puno lezaljki a svim gositma su na raspolaganju (tako su i reklamirani), takod azaboravite na "vasu lezaljku", ko prvi devojci njemu lezaljka. Jos kad je nesto svacije onda nije nicije pa se desavalo da i nasi ljudi koji nisu gosti hotela lezali na tim lezaljkama za dzabe jer niko nije kontrolisao. Puno puta nismo mogli da nadjemo mesto uopste ni da spustimo peskir pored lezaljki, ljudi su i bezobrazno ostavljali peskire i "rezervisali" mesta i slicni ljudski idiotluci od kojih sam i pobegao da se odmorim.
6. More je prljavo, prljavo, prljavo. Prvog dana nas je pozdravio dnevni ulozak, poslednjeg dana nas je otpratio nocni ulozak sa krilcima, u medjuvremenu je bilo svega, od standardnih opusaka, preko kesa do ambalaze za hranu. Imaju oni ljude koji jure to djubre ali oni to rade kad djubre pridje obali i kad se vec propisno okupas u istom.
7. Najvise sam se razocarao u plazu Lucice, to je nekad bila plaza za klince, izdvojena od mass turista na glavnoj plazi gde si mogao lepo da se odmoris, sad je nacickano kaficima i pokriveno lezaljkama (10e sa suncobran i dve lezaljke), prljava i plaza i more a ljudi nikad vise. Generalno Petrovac mi sada izgleda kao sto je Budva izgledala par godina pre nego sto se pretvorila u monstruoznost kakva je danas.
8. Kvalitet usluge u usluznom sektoru se znacajno popravio, doduse niko mi nije nudio da mi nosi kese iz volija niti takve izlive ali su svi bili ljubazni i prijatni i na to stvarno ne mogu da se pozalim nikako (sem nakupaca na pijaci, oni su isto namazani ko i nasi pijacari). Nisam ni osetio neko izvestaceno slihtanje, sve je bilo pristojno prijatno, u kaficima i restoranima te usluze na vreme i sa osmehom, periodicno dolaze da se raspitaju, u restoranu te obidje gazda da proveri da li je sve ok i da li smo zadovoljni hranom i uslugom, nesto sto bi generalno ocekivao od nekog pristojnog mesta bilo gde. Doduse, vezano ili ne, gomila usluznih radnika dole su nasi mladici i devojke (20-25), studenarija na sezonskom radu.
9. Tunel Sozine je odlicno resenje za vezu sa Podgoricom, ali racunajte na veoma losu ventilaciju u tunelu, vozicete kroz oblake izduvnih gasova.

Sve u svemu odmorio se jesam (i pored toga sto se klinac razboleo i sto nam je poslednje vece oluja unistila dalekovod i trafostanicu pa smo bauljali po mraku), ali sam debelo preplatio to iskustvo i napravio zaje* sto sam mislio da nece biti puno ljudi jer su crnogorci kukali da nema gostiju (vidi 4) i sto sam ocekivao da ce hotel da regulise neke stvari koje nije, ali kad pogledam sve je to u osnovi moj zaje*, nista od toga oni nisu garantovali. Tako da mislim da je ovo definitivno moj poslednji odlazak u CG na more, ja jednostavno ne volim mass-turizam i sve sto ide uz njega.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 08:18 - pre 166 meseci
Znači, napredovali su u krilcima.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 09:25 - pre 166 meseci
Citat:

1. Autovoz, bar ovaj nas, je teski raspad. Manje vise sto su vagoni matori i prljavi vec je i sama pruga raspadnuta pa od spavanja nema nista zbog stalnog cimanja (toga ranije nije bilo)

Tačno tako. A da li je bilo tri ekipe carinika? Obično se ni od njih ne može spavati.

Citat:

2. Lokalci na primorju voze apsolutno nenormalno, od Bara do Petrovca smo par puta mogli da zavrsimo u steni zbog raznoraznih BR i BD bolida.

Više udesa na banalnim mestima vidim u Baru za 10 dana nego u Srbiji za godinu dana. Znaci STOP niti "pružanje puta s pravom prvenstva prolaza" *apsolutno* nikome ništa ne znače. Ono što me još "oduševljavalo" je i trend turiranja automobila ili motora bez "prigušivača", što stvarno retko viđam u mestu gde živim.

Citat:

6. More je prljavo, prljavo, prljavo. Prvog dana nas je pozdravio dnevni ulozak, poslednjeg dana nas je otpratio nocni ulozak sa krilcima, u medjuvremenu je bilo svega, od standardnih opusaka, preko kesa do ambalaze za hranu. Imaju oni ljude koji jure to djubre ali oni to rade kad djubre pridje obali i kad se vec propisno okupas u istom.
7. Najvise sam se razocarao u plazu Lucice, to je nekad bila plaza za klince, izdvojena od mass turista na glavnoj plazi gde si mogao lepo da se odmoris, sad je nacickano kaficima i pokriveno lezaljkama (10e sa suncobran i dve lezaljke), prljava i plaza i more a ljudi nikad vise. Generalno Petrovac mi sada izgleda kao sto je Budva izgledala par godina pre nego sto se pretvorila u monstruoznost kakva je danas.

Plaža Drobni Pijesak, 5km od Petrovca ka Budvi, tipa uvale. Tamo *jedino* i idem. More je tu čisto i bistro. Nije puna, evo već deceniju otkako pratim. Razlozi su što je dovoljno udaljena od grada, plaća se parking i poprilično je strmo dok se autom spusti do nje, iako postoji sasvim uređen betonirani put. Plaža se ne plaća, ali se kao što rekoh plaća parking: 0,5e po satu ili 3,5e za ceo dan.

Ove godine doduše plaža nije reprezentativna zbog izvesnog pravnog problema, što je prouzrokovalo uništavanje već instalirane infrastrukture (restorana, ležaljki, tuševa, WC-a, mesta za spacioca, ...), pa je više ličila u jednom delu na gradilište. Kažu da će od iduće godine biti sve kako treba.

Primetio sam da na nju dolaze u anonimi i mnogi srpski glumci, pevači, sportisti, što verovatno znači da "nije za bacanje".

Citat:

8. Kvalitet usluge u usluznom sektoru se znacajno popravio, doduse niko mi nije nudio da mi nosi kese iz volija niti takve izlive ali su svi bili ljubazni i prijatni i na to stvarno ne mogu da se pozalim nikako (sem nakupaca na pijaci, oni su isto namazani ko i nasi pijacari). Nisam ni osetio neko izvestaceno slihtanje, sve je bilo pristojno prijatno, u kaficima i restoranima te usluze na vreme i sa osmehom, periodicno dolaze da se raspitaju, u restoranu te obidje gazda da proveri da li je sve ok i da li smo zadovoljni hranom i uslugom, nesto sto bi generalno ocekivao od nekog pristojnog mesta bilo gde. Doduse, vezano ili ne, gomila usluznih radnika dole su nasi mladici i devojke (20-25), studenarija na sezonskom radu.

Iskreno, ako se odsedne u kafiću/restoranu sa tradicijom koja je duža od "jedne letnje sezone", sve su šanse da dobijete uslugu kao u Vašem gradu. Drugim rečima, ne očekujem da mi treba bolji tretman od mesta koja posećujem u Požarevcu.

Ipak, bio je jedan "perač automobila" koji je jeo burek i rekao (kad sam već ostavio ključeve) da dođem za 50 minuta ?! Kao, treba mu 5 min da pojede burek, a auto pere 45 minuta. Iz momenta sam uzeo ključeve nazad i našao drugu perionicu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 09:44 - pre 166 meseci
Bilo je dve ekipe carinika/policije, nasi na izlazu iz Srbije i crnogorci u Bijelom Polju, Bosance nisam video. Mada kao sto rekoh od spavanja ionako nije bilo nista, spavao sam od mozda 1 do 5 i to zato sto sam lipsao od umora i sto jos od studentskih dana u KSTu mogu da spavam i stojeci ako treba pa sam bio priseban za voznju od Bara. Medjutim od mojih niko nije oka sklopio.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 20:10 - pre 166 meseci
@mmix
@X Files

Objektivni i netendeciozni izveštaji, koji mogu da koriste onima, koji se tek spremaju na odmor u CG.

Citat:
mmix
4. Njima sezona propada, ali im propada individualno, ne zbog malo turista. Kad to kazem hocu da kazem da su oni sagradili enorman broj smestajnih kapaciteta u zadnjih 10 godina ali su zaboravili da je duzina plazi ostala ista. Tako da sad imate paradoksalnu situaciju da na plazi nema gde da se spusti peskir (ili zakupi lezaljka), uvece nit imate gde da sednete nit mozete da se prosetate po "strafti" od sudaranja sa drugim ljudima a sa druge strane niko od lokalaca sam za sebe nema popunjene kapacitete. To je zesci zaje* sa njihove strane, ja ne znam sta su oni ocekivali, da sagrade 100000 kreveta i da ljudi kad dodju na more sede u sobi?
5. Iz istog razloga nema tu nikakve price o CG kao elitnom eksluzivnom odredistu, CG je mass-turizam od A do Z, uvek bio uvek bice. Ja sam uplativsi malo bolji hotel ocekivao malo eksluzivniji odmor ali se to nije materijalizovalo, i sam hotel je debelo preprodao svoje resurse (parkinzi, bazen, lezaljke) a i za jednicki resursi su taksirani previse i finansijski i upotrebno.


Samo da dodam svoj utisak, možda pojasnim

Rusi, kao najnoviji turistički talas, uz to i masovan...su najblaže rečeno - neozbiljni.
Kao po pravilu, ako se u apartman-hotel prijavi 4 osobe - dođu njih 6-7
I kako da ih vratiš/odbiješ?
Dolaze iz daleka, doneli veliku lovu, a svi simpatični i raspoloženi da se bilo kako smeste, ali da budu svi zajedno

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 20:45 - pre 166 meseci
A btw, zaboravio sam da napomenem za autovoz. Ako kartu kupujete od crnogorske zeleznice i putujete bar-beograd-bar onda putujete u vagonima plavog voza (onog titovog ) sa sve vagon restoranom. Kad putujete nasom zeleznicom dobijete kafu iz kuvala od konduktera
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362506 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.