Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362428 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"28.07.2010. u 22:16 - pre 166 meseci
... a oni koji ne piju kafu dobiju **beeeep***, predpostavljam.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 05:32 - pre 166 meseci
@mmx definitivno si promasio mesto ako si zeleo mir. Ja sam se vratio iz Seljanova (predgradje Tivta). Plaza kamenita sto mi se dopada jer nema peska koji ti udje u sve otvore pa ga cistis do sledece godine :) ljudi taman koliko treba. Nema guzve, nema guranja a na plazama sasvim dovoljno mesta. Takodje plaza ima dovoljno, sto placenih, sto divljih. Cistoca mora na zavidnom nivou a poneku kesu jednostavno ne mozes da izbegnes jer ljudi su stoka i to niko ne moze da pokupi. Na 15 minuta hoda ti je Tivat ako zelis malo guranja i Budvanske atmosfere a ima se sta lepo i videti. Cesto odrzavaju besplatne koncerte na trgu a cak i tada nema neke mega guzve. Temperatura mora me je odusevila, obicno imam svoju proceduru kukanja pri ulasku u vodu ali toga ovde nije bilo :) Znaci ako si hteo miran odmor, definitivno neka uvala Boke Kotorske.

A cene, za nijansu skuplje nego ovde, rekao bih cak Beogradske.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 07:23 - pre 166 meseci
Kada govorimo o gužvi na plažama, koju lično u širokom luku izbegavam, ima ona i izvesnih prednosti kada su klinci u pitanju. Nekada je jako teško klince motivisati da uđu u realno hladnu vodu i "uče" da plivaju ako nemaju neki model. A model su druga deca koja su već u vodi i očigledno su oduševljeni time. Za neke stvari je eto povoljnija gužva :)
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.179.*



+164 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 08:16 - pre 166 meseci
Citat:
Blue82: @mmx definitivno si promasio mesto ako si zeleo mir. Ja sam se vratio iz Seljanova (predgradje Tivta). Plaza kamenita sto mi se dopada jer nema peska koji ti udje u sve otvore pa ga cistis do sledece godine :) ljudi taman koliko treba. Nema guzve, nema guranja a na plazama sasvim dovoljno mesta. Takodje plaza ima dovoljno, sto placenih, sto divljih. Cistoca mora na zavidnom nivou a poneku kesu jednostavno ne mozes da izbegnes jer ljudi su stoka i to niko ne moze da pokupi. Na 15 minuta hoda ti je Tivat ako zelis malo guranja i Budvanske atmosfere a ima se sta lepo i videti. Cesto odrzavaju besplatne koncerte na trgu a cak i tada nema neke mega guzve. Temperatura mora me je odusevila, obicno imam svoju proceduru kukanja pri ulasku u vodu ali toga ovde nije bilo :) Znaci ako si hteo miran odmor, definitivno neka uvala Boke Kotorske.

A cene, za nijansu skuplje nego ovde, rekao bih cak Beogradske.


Ja sam bio tamo pre 3 godine.. Secam se jako dobro jutarnjeg "mirisa" kanalizacije, i divnog pogleda na zapusteno brodogradiliste...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 08:22 - pre 166 meseci
Ne volim ja boku, nikad ni nisam. Volim pesak i ne volim preterano toplu vodu, a boka je uvek bila topla. Sad je kasno za kajanje :) al ubuduce se zna gde se letuje, na planini.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 08:56 - pre 166 meseci
@Blue82
Ja sam bio u Donjoj Lastvi pre tri godine
http://elitesecurity.org/p1673178

Izmedju Donje Lastve i Seljanova postoji neki potok ako se dobro secam. Na uscu tog potoka je peskovita plaza, ali koja je prazna, jer je odmah u plicaku bilo previse nekih metalnih sipki, lajsni i gvozdjurije... Jesu li ocistili to za protekle 3 godine ?

PS
Kad smo domacine kod kojih smo odseli pitali zasto ima toliko otpada u tom delu, kao iz topa su odgovorili "To je zato sto turisti u potok bacaju razni otpad. A onda kise van sezone sve to speru u more pa je zato taj deo prljav".
Da, turisti sigurno sa sobom nose lajsne i bave se gradjevinom na odmoru...
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 09:02 - pre 166 meseci
Hehe, hit ponuda "sagradite svoj smestaj"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 12:55 - pre 166 meseci
To ti je taj ekoloski turizam. Odes tamo i bavis se ekologoijom, tj. ciscenjem i uredjenjem okolisa.

 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 13:00 - pre 166 meseci
^
Nego, jel jos naplacuju onu ekolosku taksu ?

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 13:21 - pre 166 meseci
^
Naplaćuju taksu 10e po automobilu, ALI...

Prošle godine sam u CG ušao sredinom JULA i platio taksu na granici.

Ove godine, otprilike u isto vreme sam bio na granici. Tip koji naplaćuje tu taksu pogledao je markicu na autu koja mi stoji od prošle godine i ustanovio da važi sve do kraja meseca. Mislim da na markici nema ugraviran DAN, već samo MESEC ulaska/plaćanja.

To znači da ako se uđe u istom mesecu naredne godine - taksa važi! Drugim rečima, koštaće u proseku 5e za dve uzastopne godine :)


Mada, negde sam pročitao i TOTALNO suprotan slučaj, možda čak i na ovom forumu, da je neko platio novih 10e za slučaj kao ja!


[Ovu poruku je menjao X Files dana 29.07.2010. u 14:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 18:35 - pre 166 meseci
Nove markice imaju dan.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 18:39 - pre 166 meseci
^
Opametili su se :)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"29.07.2010. u 23:52 - pre 166 meseci
Hm, razumem ako je problem u principu, ali ako je problem u novcu, onda ne razumem. Potrosicete oko 100e na gorivo, pa jos mnogo vise na druge usluge, onda procentualno nije veliki teret dodati na to sve 10e.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"30.07.2010. u 05:28 - pre 166 meseci
@ Zub, gde je taj potok stvarno ne znam. Znam da je bio negde u blizini ali ga nikada nisam nasao tako da ne znam da li se ista promenilo.

Ono sto se definitivno promenilo je kako je neko rekoa "jutarnji miris" brodogradilista. Ako je toga nekada i bilo ovoga leta nije. Sto se vode tice, ista je cista i bistra (naravno na oko) i niko nije imao nikakvih zdravstvenih problema. Takodje pre nego sto sam otisao raspitivao sam se kod drugih ljudi koji su tamo isli i svi su mi hvalili to mesto. Od otpada moze se naci pretezno DOK (domaca obicna kesa) ali to je realno nemoguce spreciti jer naprosto ljudi su stoka. Tj verovatno oko 80% ljudi je stoka pa kad se takvi nadju u prirodi jednostavno ne znaju da pociste za sobom. Jedu smoki na plazi i samo spuste kesicu kraj peskira kao da sutra nece doci na to isto mesto. Imaju ljudi koju to ciste uvece kada se plivaci razidju ali realno vetar i plima pokupe nesto i pre njih. Sto se industrijskog otpada tice (a bio sam bas kod brodogradilista) nisam primetio ama bas nista.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"30.07.2010. u 06:16 - pre 166 meseci
Citat:
Jedu smoki na plazi i samo spuste kesicu kraj peskira [...]

Nije "samo spuste" - stave i kamencic preko kese, da ne odleti odmah... ili je ukopaju, to je varijanta B.

 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2010. u 13:30 - pre 165 meseci
Samo vi lepo idite u Crnu Goru i pustite da vas zavitlavaju za € za mesto na plazi, 5€ za lezaljkuz za ekonomsku taxu, za vazduh , za vodu..
Stvarno mi nije jasan onaj koji sada kada su ukinute vize ide u Cg, a ne u Grcku ?

Jeste, imam vikendicu u CG, ali mi vise ne pada na pamet da im idem tamo, jer sam osetio sta znaci biti turista u Grckoj.
Ne zelim da me neko za moj novac zavitlava. Ne zelim razbijene flase za pice na plazi, ne zelim razne djukele u mjoj blizini na plazi, ne zelim tampone u vodi i to popodne, kada struja sve sto je kanalizacija isputila, isto to vrati u plicak.
A znam o cemu pisem , jer sam 40 godina letovao u Sutomoru, Petrovcu , Canju...

Hvala lepo i daleko Vam vase more.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2010. u 15:23 - pre 165 meseci
Zna li neko, jesu li rigorozni po pitanju unosa hrane, kolima kad se ide?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2010. u 17:25 - pre 165 meseci
Mislim da je ovo od slucaja do slucaja.

Prosle godine (kada je ta tema bila aktuelna) su me samo pitali da li nosim hranu. Ove godine me nisu nista pitali. Generalno, nisam stekao utisak da insistiraju na 'pronalazenju' hrane, ne ide to bas sa turizmom.


Ipak, ako i nosis neku hranu, ne mora bas da se vidi, pa je svakako strpaj negde na dno.

Poz.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2010. u 20:57 - pre 165 meseci

EDIT: X Files
Odgovor na poruku:
http://www.elitemadzone.org/p2672613

I znaci trebalo ti je 40 godina da shvatis da ti jedna destinacija ne odgovara i da prestanes da je posjecujes?
Da se ne shvati pogresno, ne smeta meni niko ko ljetuje bilo gdje u svijetu i ne navijam da ljudi dolaze u Crnu Goru a ne u Grcku, Hrvatsku, Albaniju, Italiju... cak mislim da bi trebalo cesto mijenjati lokaciju ako ste u mogucnosti...


[Ovu poruku je menjao X Files dana 19.08.2010. u 17:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.crnagora.net.



+165 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2010. u 16:40 - pre 165 meseci
Citat:
Nocni: I znaci trebalo ti je 40 godina da shvatis da ti jedna destinacija ne odgovara i da prestanes da je posjecujes?
Da se ne shvati pogresno, ne smeta meni niko ko ljetuje bilo gdje u svijetu i ne navijam da ljudi dolaze u Crnu Goru a ne u Grcku, Hrvatsku, Albaniju, Italiju... cak mislim da bi trebalo cesto mijenjati lokaciju ako ste u mogucnosti...

upravo tako...
Da se neuhvatimo samo i Grčke ko pijan-plot..
treba malo istražiti Španiju,Italiju..

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362428 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.