Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365347 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 00:21 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd:Možda.
A možda nisam fasciniran belosvetskim barabama, samo zato što su belosvetske. I možda sam naučio da više poštujem svoju zemlju, ljude, običaje, kulturu.


^ ni to nije loše za početak...naravno, samo ako te osposobi da jednog dan više poštuješ Planetu Zemlju, sve ljude (vredne poštovanja) cele te Planete, njihove običaje (vredne poštovanja) i kulturu uopšte...

u suprotnom: vrata percepcije se otvaraju...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 00:37 - pre 130 meseci
E, gde ti ode! Od pijanih i bučnih Francuza do spasavanja sveta...
Nemam ja te ambicije, ja sam mali, običan čovek. Ako mogu da sebe učinim boljim, i da nekolicini oko mene pomognem da budu bolji, zadovoljan sam. I naravno, da za sobom ne ostavim previše štete. A za poštovanje svih ljudi vrednih poštovanja, ne poznajem sve ljude, pa ne bih 'vatao toliki zalet. Korak po korak, pa dokle stignem.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
*.opera-mini.net.



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 00:49 - pre 130 meseci
...a sve ljude, u svojoj zemlji, inače poznaješ ;)
(mislim na te čije si običaje počeo više da poštuješ)

Upravo posmatranjem ljudi bez granica praviš ključni korak...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 01:03 - pre 130 meseci
Čekaj, je l' ti to zameraš što neko voli svoju zemlju, ljude, jezik? Šta, da bih bio dobar, treba da volim sve na svetu? Jedino što mogu je da ih ne mrzim. A sve ono što sam naveo - i dalje više cenim. Ne više nego kulturu, tradiciju, običaje drugih naroda. Nego više nego ranije. I ta tradicija, kultura jezik nisu njihovi nego moji.
Stvarno nisam u fazonu šovinizma, ksenofobije, lokalpatritizma, vrlo sam otvoren za mnoge stvari i ideje. Ali, kad dođeš u neke godine, shvatiš neke vrednosti koje su tu oko tebe.
No, nećemo o meni, stvarno nema potrebe da ćaskamo ovako. Nije tema.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 07:51 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd:Čekaj, je l' ti to zameraš što neko voli svoju zemlju, ljude, jezik?


Ne zameram, ovo me je zanimalo:

Citat:
SlobaBgd: A sve ono što sam naveo - i dalje više cenim. Ne više nego kulturu, tradiciju, običaje drugih naroda. Nego više nego ranije.


To je, dakle, isključivo usmereno na tvoj odnos (tj. razvoj) prema svojoj zemlji.

Ovo to potvrđuje:

Citat:
SlobaBgd: Stvarno nisam u fazonu šovinizma, ksenofobije, lokalpatritizma, vrlo sam otvoren za mnoge stvari i ideje.


Ipak (ako je ovo usmereno na našu zemlju):

Citat:
SlobaBgd: I ta tradicija, kultura jezik nisu njihovi nego moji. Ali, kad dođeš u neke godine, shvatiš neke vrednosti koje su tu oko tebe.


...ja malo toga (od tradicije, kulture i načina komunikacije) ovde vidim kao meni blisko.

dodatak:

npr. ako [es] info ne vara: ti si grafičar, verovatno od toga živiš i ako imaš (primarnu i sekundarnu) porodicu, da max. doprinosiš (tim putem/poslom).

Da li je grafika, deo srpske/lokalne tradicije/kulture? Ili IT?

Sa tzv. tradicijom (poreklom) se može ići slovima i brojevima beskonačno unazad.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 08:50 - pre 130 meseci
Besmislena i bespotrebna kvazi-analiza.
Over & Out.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 16:59 - pre 130 meseci
U pravu si,

a posebno ovo Over & Out je u potpunom skladu sa tvojom pričom na ovoj strani...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Pejacar
Beograd

Član broj: 55571
Poruke: 6
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2013. u 18:59 - pre 130 meseci
Au Valerijan, svaka cast, odavno nisam video ovako glupu zamenu teza.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"23.08.2013. u 20:15 - pre 129 meseci
Aj' sad lepo da vas vratim na temu...
Citat:
Crnogorci organizuju takmičenje u lenčarenju

U etno selu "Montenegro" u Breznima, u Pivi, 30. avgusta održaće se novo takmičenje u odmaranju pod sloganom "Ima ljeba bez motike".

To je moguće, a gde drugde, nego u Crnoj Gori, gde će i ove godine, u etno selu "Montenegro" u Pivi, biti održano takmičenja "džabalebaroša". Onaj ko najviše izdrži u lenčarenju ide kući sa 200 evra.

"Propozicije su jasne - takmičaru je dozvoljeno da pije vodu i da uzima hranu, ali nije dozvoljeno da ustaje sa mesta odmaranja bez obzira na povod, pa makar to bile i fiziološke potrebe. Takmičar koji izdrži najduže da odmara u hladovini je pobednik", rekao je podgoričkim "Vijestima" vlasnik etno sela Mikonja Blagojević. On je dodao da je za takmičare koji dođu iz inostranstva obezbeđen smeštaj po niskim cenama.

Pored novčane nagrade, oni koji osvoje prva tri mesta dobiće medalje "Ima ljeba bez motike", a organizatori planiraju još zanimljivih nagrada.

"Pozivamo sve političare, doktore i ostale dokone tamičare da dođu i uzmu pare bez muke", poručuje Blagojević.

Prošlogodišnji pobednici su troje Nikšićana i jedan Podgoričanin. Njih četvoro su nakon dvadesetčetvoročasovnog lenčarenja odlučili da podele nagradu, pošto se njihovom odmaranju nije nazirao kraj.


Mašala!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"23.08.2013. u 20:34 - pre 129 meseci
Ovde nešto nema logike, ili je novinarčić-piskaralo prolupao: is prvog dela teksta, jasno je da onaj koji duže može da "stisne", dal' bešiku ili rektum - pobeđuje. U drugom delu teksta, kaže da su njih četvorica "stisli" duže od 24 časa, i "nije se nazirao kraj". Malo morgen.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"23.08.2013. u 20:38 - pre 129 meseci
Citat:
nije dozvoljeno da ustaje sa mesta odmaranja


"Leži a ide"
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"23.08.2013. u 21:30 - pre 129 meseci
Citat:
Java Beograd: Ovde nešto nema logike,

Ma mani se Java logike, đe'š ti š đetićima ganjat logiku?!?
Ma nema logike!
Nego si jedino u pravu oko prolupalog, a ja bih rekao NEPISMENOG piskarala...
Citat:
Prošlogodišnji pobednici su troje Nikšićana i jedan Podgoričanin. Njih četvoro su nakon dvadesetčetvoročasovnog lenčarenja odlučili da podele nagradu

...pa sam tačno u velikoj dilemi da li je među njima bilo i ženske čeljadi!?!
Kuda vodi ova brljiva nepismenost javnih medija?

ŽIKO!
Ako me čuješ TAMO GORE, pošalji,'leba ti, tvog priku kolektora da iznapiči čvegere ovim novinarčićima!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.08.2013. u 01:10 - pre 129 meseci
Citat:
Vasastajić: ...pa sam tačno u velikoj dilemi da li je među njima bilo i ženske čeljadi!?!
Kuda vodi ova brljiva nepismenost javnih medija?

ŽIKO!
Ako me čuješ TAMO GORE, pošalji,'leba ti, tvog priku kolektora da iznapiči čvegere ovim novinarčićima!

Hahahahha, njima ni Milan Bradata Koza ne bi pomogao... :D
Imam utisak da u domacim medijima pisu racunari, sami, bez ljudske pomoci... :) Ne smem ni da zamislim kako se mrste knjizevni ljudi od pera na svakodnevni teror nad jezikom kada mi, kao laici, primecujemo bazicne greske.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.08.2013. u 18:54 - pre 129 meseci
google translate pise vesti? :))))
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.08.2013. u 20:03 - pre 129 meseci


Ovo je prilog sa proslogodisnjeg "takmicenja"... Inace, ovi momci koji drže to etno selo su poznati po takvim stvarima... organizovali su takmicenje u nalaženju dvojnika sultana Sulejmana i Hurem, odnosno dvojnika glumaca iz serije Sulejman veličanstveni...
Kod njih spava dosta motociklista koji iz cijele Evrope dolaze na more...
Naravno, ovakva zezanja se organizuju sa ciljem privlačenja gostiju... inače tamo je lijepo, ima sadržaja za djecu a odlična im je domaća kuvana jagnjetina i krompir...
btw, @vasastajic i @mr. ako,
I pored vašeg prozivanja i ruganja u onom tekstu nema pravopisnih grešaka...



[Ovu poruku je menjao Nocni dana 24.08.2013. u 21:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.08.2013. u 21:51 - pre 129 meseci
^
'Oćeš reći da je međ' tim pobednicima bilo i neko žensko čeljade?
Jer, koliko ja znam pravopis i gramatiku

trojica MUŠKARACA

četvorica MUŠKARACA


tri ŽENE

četiri ŽENE


TROJE samo u slučaju MEŠANIH RODOVA

ČETVORO samo u slučaju MEŠANIH RODOVA


Mislim da se ta materija uči negde valjda u trećem-četvrtom razredu osnovne škole, ako ne i ranije.

Uostalom šta sve neću čuti na televiziji nije ni čudo da ljudi više ne razaznaju ispravno od pogrešnog.

Temom i problemom ispravnog govora bavi se samo RT Vojvodine, a i to u veoma skromnom obimu.

Škole neću ni da pominjem.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"24.08.2013. u 22:32 - pre 129 meseci
Koliko sam ja video, bila je jedna devojka i trojica muskaraca, sto znaci da ih je bilo cetvoro. Ovo je prilicno anahrona konstrukcija, koja se u srpskom odrzala u specificnim slucajevima, dok se recimo u slovenackom odrzala i u broju, tako da imamo jedninu, dvojinu i mnozinu.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.08.2013. u 00:42 - pre 129 meseci
Citat:
Vasastajić:
^
'Oćeš reći da je međ' tim pobednicima bilo i neko žensko čeljade?[/Url]


Da bila je jedna djevojka

Citat:

Jer, koliko ja znam pravopis i gramatiku

trojica MUŠKARACA

četvorica MUŠKARACA


tri ŽENE

četiri ŽENE


TROJE samo u slučaju MEŠANIH RODOVA

ČETVORO samo u slučaju MEŠANIH RODOVA


Da, tako je i napisano, "bilo je troje učesnika iz Nikšića" i "bilo je četvoro pobjednika".
Citat:


Mislim da se ta materija uči negde valjda u trećem-četvrtom razredu osnovne škole, ako ne i ranije.

Uostalom šta sve neću čuti na televiziji nije ni čudo da ljudi više ne razaznaju ispravno od pogrešnog.

Temom i problemom ispravnog govora bavi se samo RT Vojvodine, a i to u veoma skromnom obimu.

Škole neću ni da pominjem.


Rekao sam već, u onom tekstu nije bilo pravopisnih grešaka. Šta se uči u trećem a šta u četvrtom nije važno, slova i pravilno čitanje se uči u prvom-drugom razredu...

 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.08.2013. u 07:09 - pre 129 meseci
Pa majka mu stara, jel to blam đetićima da kažu otvoreno da je , eto, i jedno žensko čeljade izašlo junačinama na crtu ?!?
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"25.08.2013. u 08:59 - pre 129 meseci
Kakve veze imaju Crnogorci i što bi bio blam kad je tekst koji si ti linkovao iz Novog Sada sa 021.rs
Bilo je više žena takmičara... pogledaj tv prilog koji sam postavio...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365347 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.