Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364493 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"10.09.2013. u 11:01 - pre 129 meseci
Jahta sa kapetanom ili skiperom moze da bude i za buraniju. Jedrenje, recimo u Hr, sa prosecnim brodom sa 3 kabine(6-8 osoba) moze da kosta oko 300-400 evra po osobi za 7 dana, a to nije bas nesto sto je rezervisano iskljucivo za elitu. Dakle ko moze na letovanje, moze verovatno jos malo da se pruzi i priusti jedrenje sa grupom ljudi.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"10.09.2013. u 11:22 - pre 129 meseci
Citat:
mmix: Pa poredi sa klasicnim "nasumicnim" odlaskom u Grcku ;)

Inace, za pravi dozivljaj grcke treba odvijiti jedno dve nedelje, naci jos jednu ili dve porodice ili parove i rentati brod sa kapetanom. To zadovoljstvo kosta oko 2000e po porodici i kaptean vas vozi gde hocete,


Ti hoćeš da rentiraš brod sa kapetanom ili hoćeš jedrilicu sa skiperom?

Jedrilica ima raznih, ali u osnovi to nije skupo, dok je prednost da možete posetiti dosta različitih mesta i kupati se tamo gde drugi ne mogu.
Imaš i kod nas agencija koje su specijalizovane samo za jedrenje. Jedrilica ti je ustvari brodić sa jedrima sa tim da ima motor.
To sve može da ti izađe duplo jeftinije od cene koju si naveo ( i to za dve osobe ), a sada van sezone mogu se iznajmiti jako povoljno.
Imaš naših koji to rade ali neću da ih reklamiram jer je zabranjeno, a ako hoćeš, mogu da te uputim na Grka koji se time bavi i jako je povoljan i fleksibilan.
Npr. ako nađeš više ljudi dobiješ popust i slično. Ako se nekada odlučiš javi se porukom da te uputim na jednog finog gospodina. I da, u osnovi te sve to ne košta više od običnog letovanja na kopnu.

Samo što solunska regija nije dobra za jedrenje pa ćeš morati da odeš malo dalje.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"23.09.2013. u 22:36 - pre 128 meseci
Sad videh, LOL :D

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2014. u 16:34 - pre 117 meseci
Bio sam u Budvi po prvi put, inace nisam bio u CG desetak godina. Neplanirano na poziv prijatelja koji ima kucu tamo, dva dana, bilo je usput, pa sto da ne. Bilo je lose vreme i nije bilo za kupanje. Koliko sam razumeo lokalce u pitanju je najgora turisticka godina koju oni pamte dugo u nazad.

Sto se tice turisticke ponude, u smislu restorana, hotela, klubova, nemam sta lose da kazem. Usluga je ok, cene u restoranima u rangu skupljih istarskih i grckih destinacija. Svako mesto ima neki svoj tip ponude i smek. Nekome se to svidja nekome ne.
More i plaze ne mogu da komentarisem, kako je vreme bilo lose fokusirali smo se na restorane, stari grad, bazen...

Ono sto je meni zgadilo Budvu je primitivizam turista koji nikada nigde nisam video. A bio sam na raznim mestima. Kada kazem turista mislim pre svega crnogorce i ostale koji pricaju nas jezik, a posecuju Budvu.
Svako vece na setalistu sam vidjao ljude unakazene i krvave. Sem tih krvavih malo malo prodje neki koji te gleda ko besan bik ili dobacuje nesto, meni ili lepsoj polovini. Mozda bih to razumeo da sam 30 godina mladji i na ekskurziji, ovako...
Da ne gresim dusu ima sijaset jeftinih mediteranskih lokacija rezervisanih za mlade i pijane engleze koji se makljaju, ali ipak ovo je nesto drugacije.

Kapiram iz price domacina da vikendom siroviji crnogorci silaze u Budvu u folkoteke da se pokazu i odmere, neko skupim kolima neko pesnicama, ali to se valjda ove godine vise vidi jer nema drugih turista da ih zamaskiraju.

Ajd krvave ljude mozete videti na moru tu i tamo, ali zamislite situaciju u kojoj rucate u restoranu sa najboljim preporukama, a zatim udje par gorila u armani odelima i brzim naocarima i kaze konobaru, aj mici ih sa mog stola. Pa posto konobar i menadzer ne znaju kako da reaguju u strahu od istih, gorila vam stane pored stola i kaze menadzeru "reci im da brze jedu i nek se tjeraju".
?!

Na bazenu hotela sa 5 zvedica u Becicima je bilo interesantno. Hotel i bazen prazan, ostavimo stvari na cetri random lezaljke i u vodu. Izlazim iz vode ceka me pored lezaljke neki lik sa 2 kile zlata okacenih oko vrata, te mi rece ovo su lezaljke moje porodice *novic, znas li ti ko sam ja, mici stvari. Sa sve unosenjem u lice, prehistoric style.
?!

Za dva dana sam doziveo vise neprijatnosti nego za 10 godina razlicitih letovanja po raznim zemljama. Meni dovoljno da nikad vise ne dodjem u posetu ovom crnogorskom gradicu.
Domacin me je uverio da je situacija inace mnogo normalnija, ali eto propala sezona, veliki broj lokalaca i gastosa, nervoza zbog otkazanih desavanja u nekom top hilu, i sta ti ga ja znam.

Sto se tice animoziteta prema crnogorcima, nemam ga jer bi to bio autosovinizam na neki nacin.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2014. u 16:40 - pre 117 meseci
ako je tako kao što kažeš, onda je to dno dna...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"17.08.2014. u 17:05 - pre 117 meseci
Upravo tako je bilo, nazalost.
Mogao bih da napisem i iskustva nasih prijatelja koji nisu iz Srbije pa su pozelili da vide atmosferu u folkotekama, jer su jedino one bile pune nocu, bolje da ne pisem kako su oni prosli, ali to je nekako i bilo ocekivano...

Ono sto nisam ocekivao su neprijatnosti na setalistu, starom gradu, u restoranu, bazenu, itd.

Verujem da nismo imali srece sa izborom sezone, meseca i dela nedelje kada smo dosli u posetu, ali svejedno za jedan zivot Budve i balkanjero primitivizma nam je dosta.

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 07:51 - pre 117 meseci
Citat:
7.scena: Upravo tako je bilo, nazalost.
Mogao bih da napisem i iskustva nasih prijatelja koji nisu iz Srbije pa su pozelili da vide atmosferu u folkotekama, jer su jedino one bile pune nocu, bolje da ne pisem kako su oni prosli, ali to je nekako i bilo ocekivano...

Ono sto nisam ocekivao su neprijatnosti na setalistu, starom gradu, u restoranu, bazenu, itd.

Verujem da nismo imali srece sa izborom sezone, meseca i dela nedelje kada smo dosli u posetu, ali svejedno za jedan zivot Budve i balkanjero primitivizma nam je dosta.

Pa daj napiši šta im se dogodilo.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 10:32 - pre 117 meseci
trololo
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 10:38 - pre 117 meseci
Sledeci put idi u Igalo - nema crnogoraca uopste, samo bosanci, a oni nisu agresivni uopste cak naprotiv mozda pomalo previse prijateljski, jedino ako te nervira kad ti grupa mladica dok prolazi ispod prozora u sred noci horski peva "GARO, GARO, EVO TVOGA P'JANE..."
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 11:28 - pre 117 meseci
Mozes i u Petrovac, tamo su 90% rusi Ili u Ulcinj, tamo su ti 90% albanci

Budva je totalni raspad, ja ne znam zasto bi neko dobrovoljno zeleo da ide tamo a da nije starleta ili mafiozo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 12:49 - pre 117 meseci
Klinci su ove godine izgleda napunili Sutomore, kažu, nikad bolja sezona. Mesta za peškir na plaži ni za lek. Moj klinac kaže da svašta ima za jedan euro - parče pizze bez salame, najmanje točeno pivo, najminijaturnije kugle sladoleda i slično. To je ok - znaju ko im je klijentela, pa se prilagođavaju. Ono što je njega jako razočaralo je što mu sve izgleda prljavo, kaže, u svakom kafiću sto musav, u restoranima ništa bolje. I, naravno, svi iz društva su zaglavili dijereju i povišenu temperaturu. Smeštaj koji su rezervisali još u junu je bio višestruko udaljeniji od plaže nego što je predočeno, pa su se prepustili dražima dilerskih veština. Moćno ozvučenje u diskotekama do tačno 1:00. Onda svi na plažu... Deca ko deca, možda odu i dogodine.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 14:04 - pre 117 meseci
Nemam nista protiv crnogoraca, bosanaca, albanaca, gedza, rusa, engleza, juznih italijana, srbogastosa, itd, sve dok imaju minimum kucnog odgoja, live and let others live.

Nama je Budva iskrsla, posto nam kompanjon na proputovanju ima tamo kucu koju iznajmljuje, a ostala je prazna, pa ono ajd da presecemo sa crnom gorom. Pa nije Budva u pojasu gaze da je covek sa strahom izbegava, ali nisam ocekivao ovakav intenzitet primitivizma van folkoteka i tako tih mesta za merenje kilaze zlata, kubikaze motora i zapremine silikona koje si poveo sa sobom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 15:08 - pre 117 meseci
^ Čovek se uči dok je živ. Sad znaš, pa sledeći put - pamet u glavu.

Meni je trebalo četiri letovanja u CG (Utjeha - Baošići - Radovići - Sutomore) da bih posle četvrtog (Sutomore) rekao sebi - nikad više. Apsolutno podržavam tvoju izjavu "nemam ništa protiv crnogoraca, bosanaca ... " i delim mišljenje. Ali, ako za iste pare mogu da dobijem sveukupno kvalitetnije letovanje - čemu onda mazohizam ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.08.2014. u 15:14 - pre 117 meseci
mazohizam = patriotizam
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.08.2014. u 02:04 - pre 117 meseci
Ih bre ljudi,pa gde cete u Sutomore,pa to je isto sto i Paralija u grckoj

E ja tamo ne bih isao ni da imam placen smestaj i sve ostalo
 
Odgovor na temu

Petar Petrović

Član broj: 253306
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.08.2014. u 04:43 - pre 117 meseci
Paralija mi je bila interesantna sredinom devedesetih kad sam skoro svake godine tamo letovao - 3 ulice i 2 pekare i to je to, doduše, bejah klinac pa mi je samo bilo bitno da ima more. U međuvremenu je Paralija drastično napredovala i potpuno je OK ako se ide klasična varijanta "odmor + umereni provod", ali je novi problem što 15 godina kasnije, apsolutno svi pričaju srpski gde god da se nađeš, pa uopšte i nemaš utisak da si van države i na moru.

U CG ne idem često, ali nikad nisam imao ni najmanjih neprijatnosti, doduše, to je možda zbog moje lične karte u kojoj stoji moje ime i prezime koje je takvo kakvo je, izgleda da se braća Crnogorci ekstremno lože na takve stvari pa su prema meni i više nego OK, ko bi ga znao.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.08.2014. u 04:49 - pre 117 meseci
Kakav je to fazon sa ličnom kartom - jel' je držiš naljepljenu na čelu pomoću žvake ili šta?!
 
Odgovor na temu

Petar Petrović

Član broj: 253306
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.08.2014. u 15:06 - pre 117 meseci
Naravno da ne, ali pre ili kasnije dođemo i do takvih stvari, čim dođem na granicu lice im se ozari, valjda kapiraju da sam naš a "njihov", a možda sam samo imao mnogo sreće, rekoh da ne silazim često dole, nije da mi je CG top destinacija za letovanje pa da osećam bilo kakvu potrebu da po svaku cenu uvek idem kod njih.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.08.2014. u 17:55 - pre 117 meseci
Oduvek me je zanimalo kako to ljudi sa konobarima, kelnerima i prodavacima dodju do price o pireklu i prezimenima...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.08.2014. u 18:13 - pre 117 meseci
Kreditna kartica?

Ja se secam smesne situacije u Minhenu, znaci random restoran u koji sam usao da jedem i nestanem, na kraju placam karticom i kelner odmah prelazi "a ti si nas... odakle si ti"...

Ja mu kazem "Beograd", na sta ce konobar "Aaaaaa, iz BEEEEEOOgrada" (u cemu je fora sa tim idiotskim izgovorom koji zvuci kao prenemaganje, ili se nesto zesce promenilo od kada sam se odselio posto ja nisam cuo da neko u Beogradu tako prica).

Tako da, moguce je da naletis na takve svuda, cak i ako nemas ni najmanju zelju da sa nekim diskutujes o bilo cemu osim da ti donese to i to iz jelovnika i racun na kraju (kao u mom slucaju).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364493 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.