Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365598 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 18:22 - pre 117 meseci
Citat:
Hank: Šta ja sada da radim što i ove i mase drugih, krajnje logičnih, konstatacija izazivaju burne reakcije u telima srpskih prdež rusofilčića?

Pa recimo da ne izazivas raspravu Rusija-Ukrajina-Srbija sa ovim:
Citat:
Otto23, zabrinjavaš me - jel si zaboravio da vest propratiš komentarom tipa "ako, tako im i treba kad brane fašistkinje iz Ukrajine koje su verovatno pokrale dragocenosti iz kuća slobodarskih Rusa nad kojima se vrši genocid u Ukrajini, pa to prodale i došle do novca za letovanje sve pod direktnim uticajem NATO pakta i EU"?
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 18:38 - pre 117 meseci
A dobro, to malo udica odmah na početku u prvom pasusu, čisto sportski da vidim da li se peca (naravno da se peca), nego smo nastavili dalje sa temom izbora Hrvatske kao destinacije za letovanje i koliko su strani turisti tamo objektivno bezbedni (primarno uključujući tu turiste iz Srbije) - stvarno ne vidim što sam ja sada kriv što on piše o logorima za decu, NDH, ustašama...?

Već sam napisao da ja biram Grčku, malo zbog odnosa ponuđeno/cene, malo zbog navika i nekih prijateljstava, neka svako bira po svome, ali je svakako vrlo glupo izbaciti Hrvatsku iz razmatranja zbog Otto23 prdeža po forumu - Hrvatska svakako može biti najbolja destinacija za veliki broj stanovnika Srbije (kao što je to uostalom i bilo u prošlosti i logično je da bude i u budućnosti). Ukoliko neko već ne letuje u Hrvatskoj iz nekih drugih razloga (pronašao je bolje po istim cenama, pronašao je isto jeftinije itd.) - svakako da bi valjalo da se uključi u diskusiju.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 18:40 - pre 117 meseci
Cg i rvacku preporucujem kamikazama ili turistima u sado mazo tripu.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 18:45 - pre 117 meseci
"Prema službenim podatcima Državnog zavoda za statistiku, Republiku Hrvatsku je u razdoblju od siječnja do prosinca 2013. godine posjetilo 12.441.476 turista, od čega 10.955.168 stranaca, što predstavlja 5,1 posto više dolazaka u odnosu na godinu prije, za što su najviše zaslužni strani turisti s 5,7 posto više dolazaka." - www.putovnica.net.

Koliko samo kamikaza i turista u sado mazo fazonu živi na ovoj planeti... :-D
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 18:51 - pre 117 meseci
Malo je turistickih mesta na svetu gde lokalci sa planine silaze na plazu pa demonstriraju aperkat i krose. Kao sto je to slucaj u par mesta u Cg.

Smesno je stavljati Grcku u taj kontekst.

Sto se tice Hrvatske, logicno je da se Srbi ne osecaju najprijatnije na pomisao da letuju tamo, ne zbog onoga pre 25 godina, vec zbog dogadjaja koji su tamo svakodnevnica, kao sto je ovaj:
http://www.index.hr/vijesti/cl...m-s-motivom-cekica/769020.aspx
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 18:58 - pre 117 meseci
Cg i hr su izuzetno prljave zemlje sa krajnje neljubaznim ugostiteljima.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:34 - pre 117 meseci
Lol, mora da se zato milioni italijana sjate na hr obalu svake sezone I pored svog onog mora na cizmi. Shef tehnoloskog departmana u mojoj firmi, italijan sa sicilije koji bukvalno svakog drugog vikenda putuje za italiju, tursku, hrvatsku, grcku, maroko, azurnu obalu I sl na ture extremnih sportova kaze " ah jes, istria, aj go der ofn, that is the most bjutiful part of mediterenijan".
Cuj hrvatska prljava, posle ove gluposti mogu da se kladim da nikada nisi bio u hr. Nikada. Al od braksija dnevna doza lazi I budalastina se I ocekuje.

Sto se tice gostoprimstva, to je relativno... meni je uvek super, uglavnom sam veseo i malo glasniji kada pricam I pocnu da stizu ture, dok u cg to nikada ne dozivim... sa druge strane, prisustvovao sam da neki debili pevaju boze pravde u rovinju na trgu I nazalost niko ni da ih pipne. Ja da sam hrvat potrudio bih se da im zagorcam odmor, bar gumu da im izbushim... takve kretene treba kazniti tako da, oto, braksi I slicni verovatnone bi bas uzivali na hr primorju.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:40 - pre 117 meseci
Od 60 miliona Italijana jedan postotak se redovito zajebe. Statisticka greska. A ogroman broj su zapravo vikend turisti iz triveneta koji vole stenovite plaze pa silaze u Istru gde ih ceka jezik i lokalna kuhinja cisto da ne bi potezali za Liguriju.

A ima i neopisivih kretena koji iz nyc umesto na Bahame ili hawaje idu za Rovinj ili kakvu slicnu balkansku vukojebinu !
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:47 - pre 117 meseci
Citat:
7.scena:

Sto se tice Hrvatske, logicno je da se Srbi ne osecaju najprijatnije na pomisao da letuju tamo, ne zbog onoga pre 25 godina, vec zbog dogadjaja koji su tamo svakodnevnica, kao sto je ovaj:
http://www.index.hr/vijesti/cl...m-s-motivom-cekica/769020.aspx


Za Grčku i CG se apsolutno slažem, što se Hrvatske tiče: Vukovar nije na moru, tamo je bio rat i ljudi su još pod uticajem tih priča iz prošlosti, pa je i logično da ih nerviraju ćirilični natpisi. Istra, veći delovi obale između Rijeke i Zadra, mnogobrojna ostrva, pa i delovi Dalmacije su sasvim druga priča - isplati se, drugim rečima, očigledna je solidna snadbevenost sveprisutnošću svih faktora potrebnih za odličan odmor po prihvatljivoj ceni. 11 miliona stranih turista (samo tokom leta 2013.) je dovoljno dobra preporuka.

To što neke pajsere ili možda ne-pajsere nerviraju ćirilične table po Vukovaru ne može da ima bilo kakve veze sa kvalitetom tvog letovanja. Ima dosta ljudi i u Beogradu, na primer, koje žestoko, do same eksplozije čira i žile k*njare na čelu, nerviraju table sa natpisima "Ganimete Terbeshi" i "Agim Ramadani Katana" koje su zamenile table sa natpisima "Miladin Popović" i "car Dušan" - iako se ova zamena tabli odigrala u Prištini koja je daleko od Beograda i nema veze sa njim uopšte. Zamisli tek kolika bi histerija nastala da se neke "Ganimete Terbeshi" i "Agim Ramadani Katana" table pojave u Beogradu?

Citat:
Braksi:

A ima i neopisivih kretena koji iz nyc umesto na Bahame ili hawaje idu za Rovinj ili kakvu slicnu balkansku vukojebinu !


A ti baš znaš da on nije išao i na Bahame i na Havaje, pa si mu sve ti potreban da ga uputiš kako treba živeti i gde treba letovati... :-D
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:51 - pre 117 meseci
11 miliona turista, a triveneto ima 11 miliona ljudi od kojih bar 20 posto ide svaki drugi vikend da se kupa u Isrru na dan ili dva.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:55 - pre 117 meseci
Niko nije rekao da je Hrvatska najbolja na svetu i da ne postoji mnogo drugih mesta na ovoj planeti koja imaju i mnogo više turista - poenta je samo da je Hrvatska izuzetno lepa i čista i u prvom komšiluku Srbije, put je odličan, cene prihvatljive, nepotrebno poznavanje stranih jezika, a skoro dve cele Srbije tamo letuju svake godine...

to što tebe žulja što prelaziš granicu u Batrovcima, a ne Ogulinu ili Virovitici ne mora da žulja i sve ostale, pogotovo ukoliko su psihički zdravi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:57 - pre 117 meseci
Citat:
Otto23
Sve je to tacno, smo sto na pojedinim destinacijama, vrlo realno, postoji mnogo veca sansa da se dogodi exces, mnogo loshija turisticka usluga ili neprijatnost koja upropastava letovanje, a mozda i ostatak zivota (hint: Hrvatska, CG, barem sto se tice Srba - ako si Nemac, verujem da je u Hrvatskoj npr. banja).


Sto se turisticke usluge tice, ono sto sam ja video po Hrvatskoj (za CG ne znam, nisam tamo bio turisticki 15 godina) na Bracu i Istri je na prilicno visokom nivou, nesto boljem od mnogih mainstream mesta po Italiji / Spaniji IMHO.

Nisam neki turista, vecinu "ekstremnijeg" putovanja sam doziveo u prvoj polovini 20-tih godina (sad preferiram Mediteran), tako da ne mogu sebe da smatram previse strucnim za to.

Ali opet, mislim da sam bio na dovoljnom broju morskih turistickih destinacija (Italija ukljucujuci Sardiniju, Spanija, Francuska ukljucujuci Korziku i Monako, Turska, Hrvatska, Indonezija - Bali, Tajland, Maldivi, Tenerife, Madeira, Egipat, Izrael cak i USA morske destinacije tipa Florida i par manjih mesta na zapadnoj obali sticajem okolnosti) pa da mogu da uporedim Hrvatsku ponudu (2012 i 2013 godina) sa ostalim tipicnim destinacijama.

Sa tim u vidu, IMHO, Hrvatska (Istra, Brac) je meni licno prilicno visoko sto se tice mediteranske ponude. Usluga je relativno skupa (mada i dalje jeftina u odnosu na, recimo, Korziku) ali se za ulozen novac dobija dobra usluga.

Niti je najekskluzivnija destinacija niti je budzetska destinacija, ali je IMHO u rangu vrlo dobrih destinacija na Mediteranu. Kome se to svidja, nece zazaliti (ko voli beskonacne pescane plaze, onda su neke druge destinacije pogodnije). Sto se mene licno tice, od mediteranskih destinacija mi je Brac u Hrvatskoj visoko na listi, zajedno sa Sardinijom, mada moram da posetim Grcku tj. ostrva kako bih imao jos bolju "sliku" Mediterana.

--

Naravno, ko ima neki strah da ce imati probleme zbog balkanskih ratova 90-tih, svakako treba da ide negde drugde iz vrlo jednostavnog razloga: sta god da je tacno ili nije tacno, ako neko u glavi ima strah od toga, besmisleno je da sebe muci.

Kao sto vec rekoh, ja licno nisam primetio nikakve probleme sa tim sto pricam ekavski (niti sam, iskreno, tako nesot i ocekivao), stavise na nekoliko mesta su ljudi bili vrlo srecni sto mogu da se ispricaju na "nasem" (originalno mislili da sam Nemac iz nekih razloga), na nekoliko mesta su me castili posle klope sa nekim rakijama i sl... i, sve u svemu, bilo je lepo provedeno vreme.

U Grckoj nisam nikad bio, pa ne mogu da komentarisem, ali Turska, bar ono sto sam video, je bila jeftinija sa uslugom koja je vrlo dobra i veca od bilo koje balkanske. Medjutim, Turska ima drugaciju obalu, pa moze privlaciti druge ljude (ili odbijati neke koji traze nesto sto lici na Jadran, stagod). Ista prica, naravno, vazi za druge ne-mediteranske destinacije, to je onda stvar ukusa (neko voli topla mora, neko hoce da roni i gleda egzoticne ribe, neko voli miris rastinja kakav se samo na Mediteranu vidja itd...).

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 19:58 - pre 117 meseci
Ne pamtim kad sam bio na Batrivcima !

Uglavnom idem preko Madjarske gde uzivam u predivnim Pestanskim restoranima i poslasticarnicama, a zatim navracam do Beca ili Graza koji mi veoma odmaraju zivce.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:05 - pre 117 meseci
A St. Petersburg? Moskva? Transsibirska železnica? Pih, ja proputovao više Rusijom nego svi SPR zajedno.

Ovde ipak pričamo o letovanju, Beč, Grac i Pešta slabo nešto izlaze na more ili sam propustio nešto?

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:08 - pre 117 meseci
Bio sam u Moskvi naravno i to vise puta, a i u Petrogradu. Sto se tice Vladivostoka njega planiram da posetim iduce godine u leto kad imam planiran put u Japan.

Grcka ostrva su super jer su tematska i treba ubosti ono sto ti treba.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:13 - pre 117 meseci
Jel i u Moskvi i Lenjingradu isto odmaraš živce kao u Beču i Gracu ili ne? Bolje/lošije? Koji grad ti najbolje skreće misli sa surovo sumorne realnosti na ovoj planeti?

Jel ti ne smeta uloga Japana u WW2 ili je baš to jedan od aduta što nameravaš da posetiš Japan?

Inače, slažemo se oko grčkih ostrva - definitivno neverovatna zemlja za čije istraživanje su malo i 3 života.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:17 - pre 117 meseci
Ruski gradovi su uglavnom haoticni i dosta neuredjeni kao uostalom i sama zemlja. Bec i Graz su simfonijski orkestar za Moskvu, ali dobro to su i dosta manji gradovi.

Japanu sam se uvek potajni divio, a poseticu ga i poslovnih razloga.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:22 - pre 117 meseci
Braksi moj, ne znam šta da ti kažem - razmišljaš i pišeš potpuno normalno, šta više inteligentno i realno, a onda se u nekom trenutku obavezno desi iskliznuće u ponor nelogičnosti... ne treba ti to, ostani na kursu normalnosti (ukoliko piješ alkohol - smanji ili obustavljaj totalno).
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:24 - pre 117 meseci
Ja uvek pisem normalno i realno i kriticki sagledavam stvari.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 20:33 - pre 117 meseci
Pa nije baš tako.

Citat:
Braksi:

A ima i neopisivih kretena koji iz nyc umesto na Bahame ili hawaje idu za Rovinj ili kakvu slicnu balkansku vukojebinu !


Nazoveš čoveka "neopisivim kretenom" jer živi u Njujorku, a voli godišnji odmor (ili deo godišnjeg odmora) da provede na prostorima ex YU. To ne samo da nije normalno, realno i kritičko sagledavanje - to je upadljivo prostačko, primitivno i jadno ponašanje sa elementima žestoke malograđanštine sa tvoje strane. Samo podatak da veliki broj Amerikanaca posećuje hrvatsku obalu tokom leta i čak tamo kupuje nekretnine u toj meri da to učine na čitavo tržište nekretnina te čini smešnim...

ja ti samo dobronamerno kažem da ti takva iskliznuća nisu potrebna, to je sve.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365598 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.