Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365849 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 23:51 - pre 117 meseci
Citat:
7.scena:

U Srbiji hrvatske tablice nikada nisu bile problem


Strane tablice generalno mogu biti veliki problem u Srbiji - ne samo zbog tih nacionalističkih s*anja (koja su mnogoprisutna u Srbiji iako ih ti možda nisi uočavao), već prvenstveno zbog sveopšte bede i nepostojanja pravne države.

Ko je provozao automobil na strane table po Beogradu samo nekoliko dana zna o čemu pričam: od brutalnih startova policije preko taksista koji naglo koče bez ikakve potrebe ne bi li ga udario otpozadi, pa da se "dogovarate" do sto drugih čuda.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 03.09.2014. u 01:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 23:57 - pre 117 meseci
To je tacno, jednom mom rodjaku su u NS maknuli bmw X5 prve noci a imao je studtgartske tablice !

Sva sreca pa je bio kasko osiguran jedino su traioi iz osig u nem da prodje poligraf.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.09.2014. u 23:59 - pre 117 meseci
Citat:
7.scena: Iz krajnosti u krajnost. U Srbiji hrvatske tablice nikada nisu bile problem i redovna su pojava od nastanka istih, a voze ih kako hrvati tako i srbi.
Ja sam devedesetih isao u skolu koja je bila pored hrvatskog konzulata, skola je bila prenatrpana tinejdzerima iz hrvatske koji su izgubili svoje domove i clanove porodice od strane hrvatske vojske, pa se nikada nije desilo da se ostete kola sa sahovnicom iako su bila na izvolte parkirana oko konzulata.

Sto trolujete ovu temu i svadjate se toliko oko gluposti ?
u pravu si. Ja malo preterujem ali to je samo zato sto sam gledao kako u srednjoj drugovi iz razreda apsolutno demolirajualfa romeo iz vukovara jer je hrvatski, a kad sam rekao da je verovatno nas covek u pitanju bilo je "eto mu kad saradjuje sa okupatorom". Ovo je istinita prica nimalo uvelicana.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 00:01 - pre 117 meseci
A onda je Stipe zamotao ZG tablice...
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 00:07 - pre 117 meseci
Stigosmo mi od strahovanja za bezbednost automobila sa srpskim tablicama na hrvatskom primorju do racionalnog plana da se bezbedno i kulturiška parkiramo u Bajakovu, pa hvatamo voz/bus/taksi za kuću...
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 00:13 - pre 117 meseci
Citat:
Andrej013:
Citat:
7.scena: Iz krajnosti u krajnost. U Srbiji hrvatske tablice nikada nisu bile problem i redovna su pojava od nastanka istih, a voze ih kako hrvati tako i srbi.
Ja sam devedesetih isao u skolu koja je bila pored hrvatskog konzulata, skola je bila prenatrpana tinejdzerima iz hrvatske koji su izgubili svoje domove i clanove porodice od strane hrvatske vojske, pa se nikada nije desilo da se ostete kola sa sahovnicom iako su bila na izvolte parkirana oko konzulata.

Sto trolujete ovu temu i svadjate se toliko oko gluposti ?
u pravu si. Ja malo preterujem ali to je samo zato sto sam gledao kako u srednjoj drugovi iz razreda apsolutno demolirajualfa romeo iz vukovara jer je hrvatski, a kad sam rekao da je verovatno nas covek u pitanju bilo je "eto mu kad saradjuje sa okupatorom". Ovo je istinita prica nimalo uvelicana.

Covece u kakvu si ti srednju isao ? Ja sam menjao odeljenje i skolu dva puta i uvek smo imali po 5-10 ucenika iz bosne i hrvatske u odeljenju i nikad nije bilo nacionalisticke price. U mojoj skoli uz hrvatski konzulat u bg bilo je pregrst dece izbeglica iz hrvatske cini mi se po odeljenju oko 30% jer su u imali smestaj u vojnoj akademiji. Najsmesnije sto su najvece siledzije i huligani u toj skoli bili klinci hrvatske nacionalnosti, ono sinovi i unuci matorih ck politcara i jna generala, a to niko tada nije kapirao ili potencirao.

Povlacim se iz ove sorke.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 01:59 - pre 117 meseci
Citat:
7.scena: Covece u kakvu si ti srednju isao ? Ja sam menjao odeljenje i skolu dva puta i uvek smo imali po 5-10 ucenika iz bosne i hrvatske u odeljenju i nikad nije bilo nacionalisticke price. U mojoj skoli uz hrvatski konzulat u bg bilo je pregrst dece izbeglica iz hrvatske cini mi se po odeljenju oko 30% jer su u imali smestaj u vojnoj akademiji. Najsmesnije sto su najvece siledzije i huligani u toj skoli bili klinci hrvatske nacionalnosti, ono sinovi i unuci matorih ck politcara i jna generala, a to niko tada nije kapirao ili potencirao.

Povlacim se iz ove sorke.
Ja isao u elektrotehnicu, Nikola Tesla, Pancevo, "elitno odeljenje" sto znaci najkonkurentnije za koje treba najvise nekih bodova i sl, pa mozes da mislis koji su tek bolidi ovi sto nisu isli u dobra odeljenja vec u ona, tipa, 'energetika', 'pogon' ili trogodisnje smerove?
U svakom slucaju, ta tvoja prica je bukvalno naucna fantastka. Cestitam ja i pozdravljam, ali u Pancevu, BG-u i definitivno Novom Sadu, situacija nije takva vec znam masu ljudi koji velicaju arkana zato sto je klao ljude, ripisuju mu zlocine u koje i ja sam sumnjam(npr, da je ponudio jednom selu u bosni da pobije sve iz drugog komsijskog muslimanskog sela za 50.000dm, al ovi jbg nisu skupili pare al su ipak zahvalni jer je hteo da ucini ispod cene jer je dobar covek). U svakom slucaju, takvih imas i u zahebanih delovima HR ali ne u Istri(tamo komunisti nikada nisu prestali da drze vise od 70% vlasti) i turistickim centrima.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 02:06 - pre 117 meseci
U svakom slucaju, celo ovo baljezganje je posledica ove gluposti:
Citat:
Braksi:
Cg i hr su izuzetno prljave zemlje sa krajnje neljubaznim ugostiteljima.

a ove slike oslikavaju koliko djubre od coveka treba da budes pa da to gore kazes a da zivis u Italiji, u kojoj su slike napravljene u elitnom delu rimske rivijere. Koliko zadojen mrznjom koju siri na svakom mogucem koraku, bolesnu zlobu i ljubomoru, kompleks koji utice na njegovu svaku odluku u zivotu, poremecaj.





ovoliko odvratne plaze nisu nigde ni u CG, a da ne pricamo o Hrvatskoj. I sad se nas selja, pardon, ne selja nego malogradjanin, da se ne uvredi, nasao pametan da kritikuje kako je Hrvatska prljava?!?!
Ovo ne postoji nigde na Jadranu, a kamo li pored najposecenijeg turistickog centra drzave(u ovom slucaju kod Rima).
Braksi je olicenje poremecaja neonaciste koji smatra da niko ne moze da mu kaze da je to samo zato sto su jugosloveni pobedili u WW2 ili tako neke nebuloze.
Licemerje i poremecaj hrane bezocne lazi kojima se sluzi. Iza svake recenice stoji bolesni politicki motiv ili zelja za samopromocijom. Pored toga svega jos naziva druge kretenima a lako se vredja kada mu kazes da laze, a laze(jer nikada nije bio u HR po sopstvenom priznanju a nesto baljezga o gostoljubivosti i cistoci)

[Ovu poruku je menjao Andrej013 dana 03.09.2014. u 03:23 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 03:48 - pre 117 meseci
Kakva divna straw man argumentacija... uobicajeno... ispade de je Hrvatska bolja turisticka destinacija od Italije koja je 5 u svetu, po broju turista.

Pritom se "zaboravljaju" sr*nja koja se defacto dogadjaju u Hrvatskoj Srbima. Dakle, ako postoji sansa da ti se dogodi X sra*nja u bilo kojoj zemlji, u Hrvatskoj je ta sansa ako si Srbin X + N... i tu nema dalje sta da se prica. Ko je spreman na to, a ne okrece mu se stomak od npr. "zajednicke istorije" i masovnog ubijanja i proterivanja (sto onog u WW2, sto onog skorijeg) koje Hrvatska drzava btw. odobrava... nek' izvoli u lijepu njihovu...

Citat:
With more than 47.7 million tourists a year (2013), Italy is the fifth highest tourist earner,[1] and fifth most visited country in the world, behind France (84.7 million (2013)), United States (69.8 million (2013)), Spain (60.7 million (2013)) and China (55.3 million (2013)). People mainly visit Italy for its rich art, cuisine, history, fashion and culture, its beautiful coastline and beaches, its mountains, and priceless ancient monuments. Italy also contains more World Heritage Sites than any other country in the world.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tourism_in_Italy

...
Nego, otkud ti znas sta se tacno dogodilo na plazi u Italiji - mozda je bilo nevreme, pa je izbacilo smece ko zna odakle, koje sada treba pokupiti... tj. mozda to nije redovno stanje plaze? Kao sto pokusavas da ga predstavis.

Evo recimo ekvivalentnog primera kako "izgledaju plaze" u Hrvatskoj, sa istom takvom straw man argumentacijom.

Citat:
ZAGREB - Kao i uvijek kada se u Hrvatskoj dogodi neki ekološki incident, tako je i u slučaju stotine četvornih kilometara smeća, od plastičnih boca do strvina dupina, za koje se sumnja da je došlo iz Albanije, nadležne institucije prebacuju odgovornost jedna na drugu. Ministarstvo zaštite okoliša tvrdi da za sanaciju posljedica ekološke katastrofe koja je zahvatila mljetski akvatorij nije odgovorno.

http://www.jutarnji.hr/minista...a-brigu-o-smecu-u-moru/906015/

Pa, da -> "Ne postoji nigde na jadranu"... kako da ne...



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 04:20 - pre 117 meseci
Btw...


https://www.google.rs/?gws_rd=...ad%20na%20srbe%20u%20hrvatskoj

Kao sto rekoh: Balkansko bure baruta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 05:08 - pre 117 meseci
Samo budala moze da misli da je italija peta u svetu u turizmu zbog predivnih cistih plaza a ne zbog arheoloskih nalazista i rusevina rimskog carstva.

A ovi clanci koje kacis samo potvrdjuju ono o cemu pricam: kada se nesto slicno desi u HR, o tome bruje novine, "nadležne institucije prebacuju odgovornost jedna na drugu, ministarstvo zaštite se pravda da nije nadlezno, ukratko - to se u HR zove vanredno stanje, dok kada se isto desi u Italiji, to se zove cetvrtak posle rucka :)
Ja te plaze u Italiji nisam trazio, nego jednostavno bolje nisam nasao a bio sam tamo pet puta. Dok u HR, niko ne moze pronaci nesto tako, ili ako se desi to je onda neki clanak od pre 5-10 godina, sto i pise:
Objavljeno: 22.11.2010
xD

Poenta je u tome da se pokondirena malogradjanstina toboz gadi 'prljave' hrvatske obale, dok sa druge strane venecija i rim smrde na septicku jamu gore od Njujorka. I jos prica kao bi njegovi italijani nas smrdljive srbe slali negde istocno, sto samo potvrdjuje komplekse. To je ta sorta bolesnika vama slicnih koji nogom niste krocili a znate da pljujete, i sve to na bazi mrznje i predrasuda.
Ukratko zatucan polusvet :)
luzeri besni na svet i svoju poziciju u njemu a ustvari koji zasluzuju svoje mesto, jer za bolje i nisu. Crne Gore niste vredni...

Inace, slazem se, ako je sansa da sa domacinom restorana popricas i zapijes se za dz u bilo kojoj zemlji X, onda je u HR to X+N i tu nema sta da se prica.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 06:21 - pre 117 meseci
@daliborP

Ove tvoje impresije iz CRO su kao da sam ja pisao. Ne bih imao sta dodati osim da konstatujem da niko jos ne napisa koje su to lepe plaze. Jedna obicna (za grcke pojmove) Sitonija ima vise lepih plaza nego celo jadransko primorje. I sta uopste ljudi sa malom decom rade na letovanju u Istri npr? Kako izgleda jedan dan na plazi? Mi kad smo klinci bili jurili smo se po plazi, pravili zamkove od peska, vukli kofice i lopatice, punili bagercice, zatrcavali se po plicaku... Kad smo malo porasli razvlacili smo frizbi po plazi, tenis, odbojku, fudbal i sve naravno bosi. Mom uzasu kraja nije bilo kad sam morao da nataknem one crne patike da ne bi isekao noge na one kamencuge.


U zadnje dve godine na produzeni vikend idem ili u Bibione ili u Cesenatiko iako mi je Istra bliza, ali definitivno mi Italija mnogo vise pase koliko god da te plaze na slici izgledaju dosadno.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 06:34 - pre 117 meseci
Citat:
Otto23:
Btw...



Ajde lepo da nabrojimo i uporedimo neprijatnosti koje su turisti imali u CRO i neprijatnosti koje su imali na ostalim destinacijama.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 10:04 - pre 117 meseci
Citat:
Andrej013:Ja te plaze u Italiji nisam trazio, nego jednostavno bolje nisam nasao a bio sam tamo pet puta. Dok u HR, niko ne moze pronaci nesto tako, ili ako se desi to je onda neki

Izvini, ali Italija ima lepih plaza, ta plaza iz Rima i ona gore su vise manje kao gradske plaze i ljudi idu na njih jer su naravno blizu grada. Cisto sumnjam da neko ide namenski na plazu pored Rima, vec se verovatno zadesi u Rimu pa usput i da vidi plazu.

A da se u HR ne moze pronaci tako nesto, pa iskreno moze. HR je puna betonskih poplocanih plaza koje ne lice na nista. Da, more jeste cistije u HR, ali u Dalmaciji, i oko ostrva ali u Istri i ne bas. Istra jeste lepa, ali u unutrasnjosti. Sto se tice plaza i nema se necim pohvaliti.

HR ima neverovatne prirodne predispozicije za turizam, ostrva, more, priroda...stvarno je extra. Ali da je turisticka destinacija pri vrhu, i nije. Skupa je, nedostaje infrastruktura. Meni to ne smeta, nisam ljubitelj masovnih turistickih destinacija, ali to je cinjenica. Broj turista to najbolje dokazuje.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 10:11 - pre 117 meseci
Citat:
tdusko:
Ove tvoje impresije iz CRO su kao da sam ja pisao. Ne bih imao sta dodati osim da konstatujem da niko jos ne napisa koje su to lepe plaze. Jedna obicna (za grcke pojmove) Sitonija ima vise lepih plaza nego celo jadransko primorje. I sta uopste ljudi sa malom decom rade na letovanju u Istri npr? Kako izgleda jedan dan na plazi? Mi kad smo klinci bili jurili smo se po plazi, pravili zamkove od peska, vukli kofice i lopatice, punili bagercice, zatrcavali se po plicaku... Kad smo malo porasli razvlacili smo frizbi po plazi, tenis, odbojku, fudbal i sve naravno bosi. Mom uzasu kraja nije bilo kad sam morao da nataknem one crne patike da ne bi isekao noge na one kamencuge.

Pa jeste, doduse to je stvar licnih afiniteta i potreba. Normalno je kad neko ima decu da trazi veci konfor, resort, bazen, vecu plazu.
Ko voli iskljucivo pescane plaze ne treba ni da ide u HR.

Ja volim lepe pescane plaze, ali ne onakve kao sa Braksijeve slike, to je najgora gradska plaza. Zabacena uvala do koje se teze dodje moze da ima neku draz, jedan kafic, malo ljudi, priroda, meni je to ok. Kamenje mi ne smeta jer sam odrastao na takvim plazama.

Mada ni takvih uvala u HR nema bas puno, uglavnom se svodi na betonsku plazu. Po meni ostrva u HR su najbolja ko voli manju guzvu i vise prirode, i to u Dalmaciji. Recimo Vis ili Brac, oba ostrva ne privlace toliko puno turista.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 10:18 - pre 117 meseci
Citat:


To je ono sto su ljudi najvise trazili a ne obavezno ono cega najvise ima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 10:43 - pre 117 meseci
A mene najviše nervira kad se prirodne lepote postovećuju sa turističkom ponudom. "Da vidiš ljepote u Boki Kotorskoj, nema takve niđe". Mani me tih ljepota, ako ne mogu popoden da se istuširam.

Kad sam na letovanju, ja sam turista a ne fotograf Nacionalne Geografije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 11:37 - pre 117 meseci
Citat:
Ajde lepo da nabrojimo i uporedimo neprijatnosti koje su turisti imali u CRO i neprijatnosti koje su imali na ostalim destinacijama.

Uravo tako... dovljno je kliknuti na prvi link iz te liste "napadi na srbe u hrvatskoj" i videti o kakvim napadima se radi/koji je uzrok (uglavnom nacionalni). (http://www.kurir-info.rs/hrvat...i-majku-cetnicku-clanak-702535)

Kad se na to doda ono sto moze da ti se dogodi inace, kad putujes bilo gde, dobijemo da normalno putovanje "bilo gde" ima sansu od N napada, a putovanje u Hrvatsku sansu od N + napade po nacionalnoj osnovi... sta ima dalje da se prica - da se mozda pravimo ludi, kao da tako nesto ne postoji? Kome to odgovara, prijatno, i srecno letovanje.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 03.09.2014. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 11:52 - pre 117 meseci
Ok. Da kliknemo.
Ali onda da kliknemo i na linkove u kojima ubijaju nase turiste, drogiraju ih, pa ih pokradu i sve ostale dogadjaje i dozivljaje u ostalim zemljama...
Onda lepo uporedimo podatke, pa vidimo koliko je to zaista rizicno.

Ovako, dok se prica zasniva na necijem subjektivnom osecaju, osecanjima, na politici i na onoj klasicnom mitu "drugar mog drugara trazio hleb, pa ga proterali iz Hrvatske", pametnog zakljucka nema...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"03.09.2014. u 12:10 - pre 117 meseci
Meni se cini ovako.
Ako ti se desi neprijatnost (izgreban auto, izbusene gume, kradja) u Hrvatskoj, to ce biti zbog nacionalne osnove.
Ako ti se desi neprijatnost (izgreban auto, izbusene gume, kradja) u nekoj drugoj zemlji, to ce biti zbog toga sto nisi imao srece.

I apelujem da se prestane sa trabunjanjima o ratovima, zlocinima i velikoj Srbiji, kako i ova tema ne bi bila zakljucana.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365849 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.