Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587898 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 21:31 - pre 162 meseci
Drugari,sutra definitivno idem u karburator servis.
Auto presisava u zadnjih par dana..evo pre neki dan,da upalim..nece,probam sve varijante..s' gasom,bez gasa..nista.
Da ne duzim..ispraznim akumulator verglanjem i onda se setim iz uputstva :) da kad presisa..stisne se gas do kraja i tao se pali,a pedala se pusta tek kad dobije normalne obrtaje.
Iscimam kuma,ubacimo njegov akumulator i upalim ga tako sa do kraja gasom,radio je kilavo..kao na jednom cilindru,samo sto se ne ugasi..i posle mozda minut proradi normalno i sve o.k.
Danas mi ostane bez goriva zbog prokletog pokazivaca i "proracuna" koliko jos imam goriva...odem po gorivo,sipam u rezervoar,ali nece da povuce,a ja nisam ostavio benzina ni za cep..
Iscimam zeta i on mi donese malo goriva,sunem 2 cepa u karburator,upali..povuce gorivo odmah,sve o.k.
Medjutim...vozim 20-ak Km,parkiram..zadrzim se oko pola sata,da upalim auto..nece,probam opet na foru kao da je presisao..upali,ali opet mrljavo..nekih 15-ak sekundi i proradi normalno.
Valjda dok je izbacio visak goriva iz sistema,tako pise u uputstvu.
Imao sam posle toga jos nekoliko kracih voznji po par Km sa kratkim zaustavljanjima po max. 10-ak min. i sve je bilo o.k.
Dodjem kuci parkiram,posle pola sata odem do auta..upalim normalno.Prodje 2 sata,odem opet do auta,da upalim..NECE!
Opet probam sa forom za presisavanje..upali..mrljavi,ali kratko i ugasi se.
U pauzama,kao da malo prodje vremena,skinem svecice..mokre,ocistim ih,probam ponovo da upalim na foru ni da cuje..opet skinem svecice,opet mokre,obrisem..upalim...mrljavi..mozda 15-ak sekundi i ugasi.
Opet skinem svecice,obrisem...da upalim nece!Tako sam ga i ostavio,smorio sam se najstrasnije i sutra cu da vidim da li ce i kako da upali,kad se to desi pravac servis,sem ako ne treba da zakazem.

A evo i slike one famozne "osmice" za nivo goriva..ocigledno je preko pola..



A evo i slike "osmice" od pre max. 7 dana..nije bas na pola,ali je blizi,u tom periodu nisam imao ovih problema..




E sad..zanima me samo,kako i zasto auto presisava kada stoji (vozis,ugasis,posle pola sata presisao)?
Sta je dovelo do toga da nivo goriva na onoj "osmici" poraste?
Mislim..idem sutra svakako do servisa,ali me ovo bas zanima. :)



edit:
Da napomenem da se to desava nekoliko dana,posto sam ja kao nesto stelovao ler gas,onaj ler kad je hladan i sauh.Pre toga ni jednom nije presisao za dve i po godine.
Verovatno je nebitno,al' reko' da napomenem i to.. :)



[Ovu poruku je menjao masterbre dana 04.01.2011. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 21:33 - pre 162 meseci
Citat:
laci86: Stalno zaboravim da pohvalim automobile koje voze masterbre i cosmo_im.
Cini mi se da su se provukle kroz temu i slike dve crvene corolle.

@ masterbre
Kontrast crni branik-bela felna i zatamljena stop svetla... Odlicno izgleda! :D

Hvala
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 22:06 - pre 162 meseci
Philus
Taj postupak skidanja znam napamet 4 puta radjen za nedelju dana bas zbog te o ring gumice.
Jer pumpa nije imala pritisak.
A za karter sam radio pre 2 nedelje tako da i to znam sve :)))))
Zato sad samo skini zupcasti i zameniti semering :)
Naravno ako sam te srece da ovaj od 7 mm odgovara.................
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 22:14 - pre 162 meseci
Zbog tebe,majstori nece leba da se najedu...
:)
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 22:23 - pre 162 meseci
@ Laci86

Nemoj da pucas.
To su samo sitnice...
:)

Dobosi mogu da se ravnaju,do 1mm.
Ne znam,oko 300 din po dobosu.

Ulje ti crno,jer nisi prao motor pre sipanja novog.
Jos je bilo ulje od starog vlasnika. Nista strasno,sem para za ulje.
Vozi malo sa ovim,sto si sipao,onda operi motor i novo ulje.
Zbog svega,mora biti crno.

Ako vozis po gradu,plus ovi minusi,plus ko zna kakav je akumulator...
Naravno da ce se isprazniti.
Mozda alternator ne puni dovoljno,cak i anlaser mozda malo zeza...
narocito po ovom minusu.
Treba sve proveriti. Auto je tek kupljen.
Nema veze sa plinom.

Pozz
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 22:35 - pre 162 meseci
Tvoj karburator,morace kod majstora.
Ja sam imao slicne probleme,ali bio je solex karb.
Nema veze sa ovim od corolle.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema04.01.2011. u 23:28 - pre 162 meseci
Momci, zato 2E-E.........
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 07:52 - pre 162 meseci
Cuo sam se sad s' majstorom...zakazao mi je za popodne
Mislim..ako budem mogao da upalim i odvezem se do njega.


 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 08:16 - pre 162 meseci
E..ovaj..dao sam sad drugaru da mi proveri cene za farove i plovak :)

Evo ga "plovak",t.j. merac goriva..

OEM - 83320-80080



A evo ih i farovi..

OEM - 81130-1A810


E sad..ovo iznad je klasican far za Corollu,ali na onom sajtu postoji i varijanta OEM 81130-1A820 (HALOGEN)
Zanima me kakve sijalice su fabricki bile u Corolli,one "obicne" loptaste ili halogenke,t.j. H4?
Posto na sajtu ima 3 modela sijalice za nju: White,Halogen White,Halogen Yellow.
I u cemu moze da bude eventualna razlika izmedju ponudjenih farova.."obicnog" na slici i ovog "halogen" za koji ne mogu da nadjem sliku?
Mozda u reflektujucem sloju? :)
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 09:34 - pre 162 meseci
Upalio sam auto :) a usput i fotkao farove..
Evo sta pise na originalnom..R2 12V 45/40W znaci fabricki ide ona loptasta sijalica!



A ovo je desni,koji je ocigledno menjan 12V 60/55W sto ukazuje na H4!



Tako da..nemam pojma,sad me jos vise zanima razlika izmedju "obicnog" i "halogen" fara,a ne mogu taj "halogen" da izbunarim na netu :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 09:35 - pre 162 meseci
@zarkoj

Zasto vise razmisljas o tim semerinzima, daj zameni samo taj semering, rasturas pola motora i stvaras apsolutno nepotrebne troskove, pa cak i ako kapne ponekad, kao meni, ja to ne vidim kao smak sveta, ni ne primecujem, ne odrazava se na potrosnju ulja nit mi prlja motor... tako da nema potrebe za par stotina dinara dizati troskove na par hiljada dinara.

@masterbre:

Da nisi cackao ler gas za hladan motor, ako si stelovao onaj ler gas za topao motor od njega ne moze da presisa. Automatski saug samo podesava koliko ce vremenski da drzi leptir.

Presisava zato sto mu kad je hladan dizna upumpa vise goriva nego sto ima vazduha.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 09:43 - pre 162 meseci
@masterbre...

Moj original far je drugaciji!!!!!

 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 10:02 - pre 162 meseci
Citat:
cozmo_im:@masterbre:

Da nisi cackao ler gas za hladan motor, ako si stelovao onaj ler gas za topao motor od njega ne moze da presisa. Automatski saug samo podesava koliko ce vremenski da drzi leptir.

Presisava zato sto mu kad je hladan dizna upumpa vise goriva nego sto ima vazduha.


E..jesam stelovao ler kad je hladan,ali..bez ikakvog efekta.
Mislim..zavrnuo sam onaj sraf,ali nije reagovao kako treba kad sam ga palio kad je bio hladan,naprotiv..upali i drzi na nekih 800 obrtaja i morao sam da dodajem i drzim gas.
Ali fora je sto je juce presisao sa zagrejanim motorom,posle voznje od 20-30Km,parkiranja i pauze od pola sata.
Motor je svakako bio topao,probao sam da upalim bez gasa i nista...uspeo sam tek sa onom forom za paljenje kad presisa..drzao gas do kraja dok nije sastavio normalno.
Ma sredice mi ovaj danas sve to"ler jedan i drugi,smesu,sauh itd. imam zakazano za danas :)

Citat:
cozmo_im: @masterbre...

Moj original far je drugaciji!!!!!



Vidim....to je to,tvoji su ti "halogen",ali i dalje ne znam razliku,t.j. da li je ima uopste,a ako je ima kapiram da moze da bude samo u reflektujucem sloju.
Videcu ako moze te da mi nabavi,t.j. ako je cena prihvatljiva. :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 10:42 - pre 162 meseci
Opticka razlika farova za halogene i obicne sijalice je u paternu na prednjem staklu fara.
Za halogenu je "intenzivniji", posto mora da koriguje jaci izvor svetla.
Ogledalo je principijelno isto(zanemarljiva je razlika u rastojanju vlakna od osnove, zize), najveca razlika, sto se ogledala tice moze da postoji na lezistu sijalice.

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 11:13 - pre 162 meseci
Da, kod mene je H4, mislio sam da sve sa domaceg trzista imaju iste farove, al izgleda to nije slucaj... vec zavisilo od serije do serije, izgleda.

Posto znam da su Corollice uvek hvalili na tehnickom pregledu kad su u pitanju farovi, a i iz iskustva znam da su odlicni.


@masterbre:

Taj ler gas je samo za ler kad je auto na radnoj temperaturi i tad se steluje. Hihgh idle ne moze tako da se nasteluje, ali posto vec ides na servis...
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 11:17 - pre 162 meseci
Citat:
vladd: Opticka razlika farova za halogene i obicne sijalice je u paternu na prednjem staklu fara.
Za halogenu je "intenzivniji", posto mora da koriguje jaci izvor svetla.
Ogledalo je principijelno isto(zanemarljiva je razlika u rastojanju vlakna od osnove, zize), najveca razlika, sto se ogledala tice moze da postoji na lezistu sijalice.

Poz

Znaci ipak postoji fora..zvao sam Mirolu,3.800 din. komad,ali imaju samo desni :)
A kazu da svi u te farove stavljaju H4,ali i ja stavljam H4 u ovaj sto je predvidjen za R2 :)))
Citat:
cozmo_im: Da, kod mene je H4, mislio sam da sve sa domaceg trzista imaju iste farove, al izgleda to nije slucaj... vec zavisilo od serije do serije, izgleda.

Posto znam da su Corollice uvek hvalili na tehnickom pregledu kad su u pitanju farovi, a i iz iskustva znam da su odlicni.


@masterbre:

Taj ler gas je samo za ler kad je auto na radnoj temperaturi i tad se steluje. Hihgh idle ne moze tako da se nasteluje, ali posto vec ides na servis...

Znam,mozda se nisam najbolje izrazio..obican ler gas sam stelovao kad je na radnoj,a "ler kad je hladan" ili "High idle" sam stelovao kad je motor hladan!
Ali kazem ti..bez ikakvog efekta,jer sam i dalje morao sam da drzim gas kad ga upalim,jedina promena je bila ta sto je sporije vracao gas u voznji.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 11:44 - pre 162 meseci
Mozda su za farove hvalili kako lepo izgledaju, mene su farovi razocarali koliko slabo bacaju cak i od G2. A tek za njih sam govorio da nevaljaju nista. Zato pukasavam da nadjem resenje koje ce da podmiri potrebu dobrog osvetljenja nocu a danju LED, video sam farove koje prave za ovaj model sa topovima i LED ali ne da ih i prodaju ovde, a preko cena je 100e. U far treba ako ne xenon onda dobra sijalica ali ne danju da se trosi da bi poenta dobre sijalice u faru imala znacaja. LED ne mogu da nadjem sem iz domace radinosti za koje bi me pandur sigurno zaustavio


Ovako bi trebalo da izgledaju LED prave- Philips pravi slicne




177$
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 11:50 - pre 162 meseci
Nesto tebi onda nije ili podeseno ili nije u redu socivo. Takodje, proveri da li sijalice dobro stoje. Ako ih ne ubacis dobro ili malo mrdnes, makar i koji milimetar nece da valja kod nje. Odma ode mas' u propas' i izgleda kao da ckilje ili bacaju u nebo. To se meni desilo kad mi je farbar skidao krilo i haubu pa vratio far. Bacao je nebu pod oblake a napred se nista zivo nije videlo. Otiso, prestelovao oba fara, sad je bombonica.

Inace, otkad ja licno registrujem ovaj auto (nekih 12 godina unazad) svaki put su mi na tehnickom rekli da su farovi izuzetno dobri. Doduse, ja uvek trazim da mi provere farove i presteluju ako treba.

U voznji, na otvorenom putu, odlicno bacaju oborena a duga svetla bogami osvetljavaju perfektno, ne znam kako da opisem, jedino da snimim pa da okaicm snimak.

 
Odgovor na temu

neba016
Branimir Djordjevic
Srbija

Član broj: 254122
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 14:11 - pre 162 meseci
dali postoji mogucnost ugradnje servo volana???
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema05.01.2011. u 14:24 - pre 162 meseci
Moze, al skupa ugradnja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587898 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.