Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7942754 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.34.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 14:17 - pre 137 meseci
Mislim da se ne razumemo,ne trebam da saljem papire za SAK, vec mi treba informacija da li nam treba taj papir kad moja zena dobije posao u No!
Za dobijanje radne dozvole ili bilo cega kasnije!???
Znam da je Mirjana pisala nesto da se priznaje staz iz srbije ,ne znam zbog cega valjda vece plate posle odredjenog broja godina,i kako onda dokazati koliko staza imas iz srbije,najverovatnije overenom i prevedenom fotokopijom radne knjizice!
Citat:
marijana vucko: Ja nisam slala prevod radne knjizice,samo prevod ugovora o stalnom zaposlenju.
 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
188.149.93.*



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 16:16 - pre 137 meseci
I ove nedelje radim svaki dan...evo me i sad na poslu..:-)

Nego mene interesuje da li je to tacno da prvih nekoliko meseci ne moras placati porez???Mozda prva dva?Ne secam se tacno...
I ima li neko informacije o resavanju papira sa TIMS faksa za trenere?Postoji li neka opcija u NOKUTU ili SAKU???

Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 16:40 - pre 137 meseci
Evo da ne kazu ljudi kako SAK nista ne radi. Danas otisao na njihovu stranicu da proverim za autorizaciju za suprugu kad NEVEROVATNO, GOTOVA JE!!!
Stoji datum 04.02.2013. godine sto znaci stici ce ovih dana na kucnu adresu.
Proces je trajao od 20.09.2012. do gore navedenog datuma sto znaci oko 4,5 meseca.
Vec sam pomislio da nista od proleca sto se tice mrdanja ali izgleda da cemo i mi.
Hvala unapred na cestitkama!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 16:48 - pre 137 meseci
Bravo Miha. Srecno i Vama!!

 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 18:27 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
Evo da ne kazu ljudi kako SAK nista ne radi. Danas otisao na njihovu stranicu da proverim za autorizaciju za suprugu kad NEVEROVATNO, GOTOVA JE!!!
Stoji datum 04.02.2013. godine sto znaci stici ce ovih dana na kucnu adresu.
Proces je trajao od 20.09.2012. do gore navedenog datuma sto znaci oko 4,5 meseca.
Vec sam pomislio da nista od proleca sto se tice mrdanja ali izgleda da cemo i mi.
Hvala unapred na cestitkama!

E neka je sa srecom!
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 19:49 - pre 137 meseci
Rezervisao sam Montana Youth hostel. Vidim da je malo udaljen od centra, ali pise da je 5 km, toliko mi je trebalo i ovde u ZR-u da stignem do centra grada :) Pozitivna strana je u tome od aerodroma ima samo 16 km.
Deluje mi kao OK hostel.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 19:54 - pre 137 meseci
danas je zena krenula da obilazi salone, krenula je od egersunda, ima neki usmeni predlog za posao ali sto bi rekli nasi a gde je pecat iako smo mislili da smo presli egersund moramo sutra da se vratimo jer nismo sve obisli, mislim na zenu i rodjaka koji je vozi i pomaze oko jezika, imali smo mali peh sa norge kolima tako da su danas koristili moj auto a morace i sutra, takodje danas nisam mogao nigde da idem jer sam ostao bez auta a i cuvao sam klinca. plan nam je da sutra zena zavrsi egersund a da u petak ja trknem tamo, u medjuvremenu vredno vadim adrese da bi znao gde da idem posto u petak idem sam. onda ponovo zena sa rodjakom zuji u subotu.

ono sto me nervira je zenina opustenost, tj ona savrseno ide bez treme i nervoze dok ja ludim i nerviram se.

koliko sam danas pricao sa njom, svi su bili ljubazni i pomagali su im savetima gde da odu i koga da pitaju za posao.

pozdrav iz norge
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:03 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL: Rezervisao sam Montana Youth hostel. Vidim da je malo udaljen od centra, ali pise da je 5 km, toliko mi je trebalo i ovde u ZR-u da stignem do centra grada Pozitivna strana je u tome od aerodroma ima samo 16 km.
Deluje mi kao OK hostel.


zrenjanin je ravan bre ovde svuda treba zicara

btw mozes da kazes koliko okvirno oces da ostanes u norge i koliko si okvirno spremio para ?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:11 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
Rezervisao sam Montana Youth hostel. Vidim da je malo udaljen od centra, ali pise da je 5 km, toliko mi je trebalo i ovde u ZR-u da stignem do centra grada :) Pozitivna strana je u tome od aerodroma ima samo 16 km.
Deluje mi kao OK hostel.



U Bergenu jel?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:12 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
Rezervisao sam Montana Youth hostel. Vidim da je malo udaljen od centra, ali pise da je 5 km, toliko mi je trebalo i ovde u ZR-u da stignem do centra grada :) Pozitivna strana je u tome od aerodroma ima samo 16 km.
Deluje mi kao OK hostel.


Taj hostel je ovde kod skole gde ja trenutno idem na nasjonalfag u Bergenu.Dakle,to ti je druze na brdu.Dvoje ljudi koji su sa nama na kursu su smesteni u tom hostelu i kazu da je ok.
Do centra imas malo cimanja ali imas brate mili prevoz karta je 690 kruna za mesec dana i udri Mile...

Nego,ljudi danas matematika...tj.medikamentregning...Uuuu,predavanje nije onako skolski jer oni polaze od toga da mi to vec znamo,a realno to se debelo pozaboravljalo.Ja posebno...rad je u grupama,izmesamo se mi i Filipinci i otprilike svodi se na jednog naseg u grupi koji super to zna,pa ostajemo posle nastave i on nam objasnjava...Na testu ce biti 10 zadataka.Okacicu nakon nasjonalfag-a testove za vezbanje.Sada mi se cini da je sve vrlo zeznuto...ali radicemo pa sta bude...Dobili smo primere tj.testove iz nekih prethodnih godina pa vezbanje...Bilo bi jako dobro da se ima skolski rad na tome i da se veci akcenat daje medikamentregning-u...ali realno toga u planu i programu na nasjonalfag-u ima jako malo.Svodi se na tvoju samostalnu angazovanost a rezultat na testu mora biti 100% tacan.Dva pokusaja imas...
Videcemo...dakle,Joco i Bambi skinucete vezbanja pa pre kursa udrite po tome...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:14 - pre 137 meseci
Montana hostel ovaj sto spomenu on je u Bergenu...ili onda ima vise hostela koji se zovu isto a u razlicitim gradovima su...Ovo sto sam ja napisala se misli na Bergen...jer ja sam skontala da on ide u Bergen...ali mozda gresim...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:18 - pre 137 meseci
O Miro Bog te poziveo :D

Danas sam sa seficom razgovarao, sledece nedelje ce mi zavrsiti ono o cemu smo pricali a u Oslu je prijava za Nasjonal fag do 16 feb.
Tako da cu probati da posaljem tamo pa mozda se i posreci meni nesrecnome :D :D :D



 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:18 - pre 137 meseci
Citat:
mada77:
Da li je za bilo sta u No ,dobijanje radne dozvole ili bilo cega drugog ,potrebno imati overenu fotokopiju radne knjizice iz srbije?
Spremam papire ,prevodim overavam!Svakako cu odraditi i radnu knjizicu ali me zanima da li je i za sta potrebno imati!?
Hvala svima unapred!


Ne,za priznavanje staza ti treba iz uprave tj.administrativne sluzbe u tvojoj bolnici/preduzecu u kojem si radio potvrda tipa ime i prezime,radio/la na tom i tom mestu u toj i toj ustanovi na neodredjeno/odredjeno vreme u trajanju od tog i tog datuma do tog i tog datuma.Pecat ustanove i potpis ovlascenog lica.
I to je dovoljno za priznavanje staza.Nista vise nije potrebno.
Fotokopija radne knjizice ne treba...mozes da je imas ali kazem ovo je dovoljno...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:21 - pre 137 meseci
@Jocaendo
Uhh, to je malo skupo. Ja ovde placam 220 kruna po nocenju, koliko sam shvatio ima wi-fi, pranje i peglanje vesa i dorucak od 7.00 do 9.30 -"all you can eat" :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:21 - pre 137 meseci
Citat:
Jocaendo:
O Miro Bog te poziveo

Danas sam sa seficom razgovarao, sledece nedelje ce mi zavrsiti ono o cemu smo pricali a u Oslu je prijava za Nasjonal fag do 16 feb.
Tako da cu probati da posaljem tamo pa mozda se i posreci meni nesrecnome





Joco,prijava jeste do 16.februara ali su mesta popunjena 24.novembra.Kada udjes na sajt ides na betale kursavgifter i vidis pise salg avsluttet 24.novembra...ako sada konkurises dobices mesto u novembru.Decko koji je ovde sada na nasjonalfag-u u Bergenu sa nama je jos uvek na listi cekanja u Oslu,a prijavio jos prosle godine...
Pisala sam o tome,ali nisi citao... mnogo se ti igras po toj sumi...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:22 - pre 137 meseci
@ Mira
Da, u Bergen stizem 6. marta!
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:24 - pre 137 meseci
SVESRPSKI SABOR TELEMARK 2013

Udruženje Srba "Srpska Kruna" iz Telemarka organizuje 01.06.2013 godine u Poršgrunu SVESRPSKI SABOR .U odnosu na vrlo uspešan prošlogodišnji Svesrpski sabor , odlučili smo da ove godine program bude proširen na više sportskih događaja. Kao kruna svemu naveče, će biti organizovana velika zabava .
PROGRAM SVESRPSKOG SABORA
- Turnir u malom fudbalu
- Povlačenje konopca ( u pauzama fudbalskog turnira)
- Bacanje kamena sa ramena
- Skok u dalj iz mesta
- Balotanje
- Najteži i najlakši Srbin sabora
: Tveitanvegen 14 , 3946 Porsgrunn


AJMO SAD,IMA LI ZAINTERESOVANIH ZA FUDBAL...Joco brate,racunam te za povlacenje konopca u ekipi
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:26 - pre 137 meseci
Meni su priznali staz iz Srbije 3.5 god samo na osnovu potvrde iz KC-a da sam u stalnom radnom odnosu i od kada je krenuo staz....
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:27 - pre 137 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
erviNHL: Rezervisao sam Montana Youth hostel. Vidim da je malo udaljen od centra, ali pise da je 5 km, toliko mi je trebalo i ovde u ZR-u da stignem do centra grada :) Pozitivna strana je u tome od aerodroma ima samo 16 km.
Deluje mi kao OK hostel.


zrenjanin je ravan bre ovde svuda treba zicara :D

btw mozes da kazes koliko okvirno oces da ostanes u norge i koliko si okvirno spremio para ?

ostajem dok ne nadjem posao, kontam da cu za 2 meseca naci nesto sa EU pasosem, a za tu avanturu sam prpremio 2.000 eura.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:28 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
@Jocaendo
Uhh, to je malo skupo. Ja ovde placam 220 kruna po nocenju, koliko sam shvatio ima wi-fi, pranje i peglanje vesa i dorucak od 7.00 do 9.30 -"all you can eat" :D



Nisam video gde je taj hostel druze, poslao sam ti za Oslo, moja greska...sorry....

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7942754 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.