Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7953160 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aca.81

Član broj: 305262
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:29 - pre 137 meseci
....tako je ipak je SAK proradio, danas dobio nostrifikaciju posle 9 meseci....
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:30 - pre 137 meseci
no problemo, kaze amerikano...
Bitno je da si ti hteo iz najbolje namere da mi pomognes!
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:33 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Jocaendo:
O Miro Bog te poziveo :D

Danas sam sa seficom razgovarao, sledece nedelje ce mi zavrsiti ono o cemu smo pricali a u Oslu je prijava za Nasjonal fag do 16 feb.
Tako da cu probati da posaljem tamo pa mozda se i posreci meni nesrecnome :D :D :D





Joco,prijava jeste do 16.februara ali su mesta popunjena 24.novembra.Kada udjes na sajt ides na betale kursavgifter i vidis pise salg avsluttet 24.novembra...ako sada konkurises dobices mesto u novembru.Decko koji je ovde sada na nasjonalfag-u u Bergenu sa nama je jos uvek na listi cekanja u Oslu,a prijavio jos prosle godine...
Pisala sam o tome,ali nisi citao... mnogo se ti igras po toj sumi... :)




Hahahahahh...sva sreca pa si ti u civilizaciji :))))))

Nisam citao Miro , razumi me, ne znam gde cu i sta cu od silnih obaveza.... :PPPPP Salicu me sa svih strana..

Svejdno, uzecu taj papir pa cemo krenuti sa konkursom za sledecu turu... nadam se i pozitivnom odg. sa Folke.Un.
a mozda mi i roduze licencu... "cu si cekam"
Nego ima li nesto kvalitetno u tom Bergenu :DDDD
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
203.237.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:34 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
Rezervisao sam Montana Youth hostel. Vidim da je malo udaljen od centra, ali pise da je 5 km, toliko mi je trebalo i ovde u ZR-u da stignem do centra grada Pozitivna strana je u tome od aerodroma ima samo 16 km.
Deluje mi kao OK hostel.

Zemljace Srecno,a ako da bog eto i nas na jesen u Norge...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:40 - pre 137 meseci
@ jedy
Hvala brate melenacki, i neka sila bude s' tobom na jesen!
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:41 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
@ Mira
Da, u Bergen stizem 6. marta!



Putujes zajedo sa mojim burazerom>

On stize u Oslo 6 marta onim letom u 13h preko Norwegian-a
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.34.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:42 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
mada77:
Da li je za bilo sta u No ,dobijanje radne dozvole ili bilo cega drugog ,potrebno imati overenu fotokopiju radne knjizice iz srbije?
Spremam papire ,prevodim overavam!Svakako cu odraditi i radnu knjizicu ali me zanima da li je i za sta potrebno imati!?
Hvala svima unapred!


Ne,za priznavanje staza ti treba iz uprave tj.administrativne sluzbe u tvojoj bolnici/preduzecu u kojem si radio potvrda tipa ime i prezime,radio/la na tom i tom mestu u toj i toj ustanovi na neodredjeno/odredjeno vreme u trajanju od tog i tog datuma do tog i tog datuma.Pecat ustanove i potpis ovlascenog lica.
I to je dovoljno za priznavanje staza.Nista vise nije potrebno.
Fotokopija radne knjizice ne treba...mozes da je imas ali kazem ovo je dovoljno...


Hvala na odgovoru!

I pitanje za Zokija sta se desava sa prijavljivanjem boravka,da li treba da se odradi ili ne?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.80-202-105.nextgentel.com.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:43 - pre 137 meseci
Zemljak...srecno i od nas Ruskoselcana...umalo da zaboravim...
Ovaj Cveyoni se nacisto sludeo...ceo dan cuti o ovom saboru,i sada kao iz topa informacije...e ali razumem slucaj...i mene sludeli mg u g pa sve to u %,pa onda u rastvor...idi bre,ako ovo prodjemo,pola foruma moze da konkurise za pilote...
A Joco,sto se tebe tice...ima u Bergenu svasta ali nije za forum,veruj mi...ekipa je neopisiva,niko normalan u potpunosti,a svi na jednom mestu po ceo dan,a danas nas matematika jos vise opalila u glavu,sad smo jos ludji ali stvarno moram da pohvalim ekipu skroz...extra su ljudi i iako je sve ovo stresno i imamo dva ispita,zezanje je super i smisao za humor na visokom nivou...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:57 - pre 137 meseci
Super Miro... Sve je to OK ali bez mene i Dekija....nije isto :D
Jel tako Cveyo brate?Kazi, oglasi se , nisi se valjda smorio sto su tamo sve muskarci..
Razumem zasto je Mira pod utiscima, sve je to novo i zanimljivo njoj...nema toga u Tromsø :D :D :D :D
Ona je sad u haremu :) hehehe...

...salu na stranu...

Obavestavajte nas drustvo pa da zavrsimo i mi to do godine...Srecno dalje i cujemo se...odoh da spremim nesto za veceru, dodao sam samo 6 kg u Norge za god dana, nista bez 100-tke.

http://www.facebook.com/events...743/?notif_t=plan_user_invited
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 20:59 - pre 137 meseci
Citat:
Jocaendo:
Citat:
erviNHL:
@ Mira
Da, u Bergen stizem 6. marta!



Putujes zajedo sa mojim burazerom>

On stize u Oslo 6 marta onim letom u 13h preko Norwegian-a

Hehe, evo i ja idem tim avionom 6.marta! Ima li jos nekog?
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 21:00 - pre 137 meseci
Udruženje Srba "Srpska Kruna" iz Telemarka organizuje 01.06.2013 godine u Poršgrunu SVESRPSKI SABOR .U odnosu na vrlo uspešan prošlogodišnji Svesrpski sabor , odlučili smo da ove godine program bude proširen na više sportskih događaja. Kao kruna svemu naveče, će biti organizovana velika zabava .
PROGRAM SVESRPSKOG SABORA
- Turnir u malom fudbalu
- Povlačenje konopca ( u pauzama fudbalskog turnira)
- Bacanje kamena sa ramena
- Skok u dalj iz mesta
- Balotanje
- Najteži i najlakši Srbin sabora
- Štandovi sa raznim prezentacijama firmi i udruženja.

Prijave ekipa za fudbalski turnir izvršiti do 26.05.2013
na tel : 415 44 182 ( Boro Čalošević ) ili 473 37 255 ( Miomir Šušnjar)
ili na meil : [email protected] ili [email protected]
Uplata po ekipi je 1000 ,- Norveških kruna koja se mora izvršiti do 26.05.2012 na broj konta : 6250 05 24516 (obavezno kod uplate upisati ko je uplatio naziv ekipe )
Izvlačenje grupa za fudbalski turnir izvršit će se na sam dan sabora.
Sve ekipe koje se prijave za fudbalski turnir automatski stiču pravo takmičenja u ostalim sportskim disciplinama .
Za učesnike svih disciplina obezbeđene su nagrade ( pehari , diplome .... )
Tokom čitavog dana bićete u mogućnosti kupiti hranu ( sa roštilja Srpski specijaliteti ) i osvežavajuća pića.
Organizatori su se postarali da na SVESRPSKOM SABORU imamo predstavnike ambasade Republike Srbije , predstavnike Republike Srpske kao i predstavnike Srpske Pravoslavne Crkve sa kojima ćete moći razgovarati o temema koje vas interesuju.

- PRENOĆIŠTE:
Svi koji žele prenićište moraju da kontaktiraju lično .

www.olavsbergetcamping.no

www.skienfritidspark.no/overnatting

www.hotellink.no/norge/skien

www.vichotel.no

VEČERNjI PROGRAM ZA SVESRPSKI SABOR
Spremamo vam iznenađenje ali informaciju ćemo objaviti malo kasnije :) .....

DOBRO NAM DOŠLI
UDRUŽENjE SRBA " SRPSKA KRUNA "
Adresa gde će se održati SVESRPSKI SABOR NORVEŠKE TELEMARK 2013 : Tveitanvegen 14 , 3946 Porsgrunn
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 21:08 - pre 137 meseci
Citat:
mada77:
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
mada77:
Da li je za bilo sta u No ,dobijanje radne dozvole ili bilo cega drugog ,potrebno imati overenu fotokopiju radne knjizice iz srbije?
Spremam papire ,prevodim overavam!Svakako cu odraditi i radnu knjizicu ali me zanima da li je i za sta potrebno imati!?
Hvala svima unapred!


Ne,za priznavanje staza ti treba iz uprave tj.administrativne sluzbe u tvojoj bolnici/preduzecu u kojem si radio potvrda tipa ime i prezime,radio/la na tom i tom mestu u toj i toj ustanovi na neodredjeno/odredjeno vreme u trajanju od tog i tog datuma do tog i tog datuma.Pecat ustanove i potpis ovlascenog lica.
I to je dovoljno za priznavanje staza.Nista vise nije potrebno.
Fotokopija radne knjizice ne treba...mozes da je imas ali kazem ovo je dovoljno...


Hvala na odgovoru!

I pitanje za Zokija sta se desava sa prijavljivanjem boravka,da li treba da se odradi ili ne?


zaboravili :D videcu sutra, skroz sam zaboravio jbg nerviram se mnooogooo :(
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2013. u 21:49 - pre 137 meseci
Citat:
aca.81:
....tako je ipak je SAK proradio, danas dobio nostrifikaciju posle 9 meseci....

Ih Aco obradovah se tvojoj autorizaciji kao i mojoj juce...:))) pre dva dana sam gledala tvoju objavu da cekas 9 meseci, a ja u bedaku cekala 7...kad ono evo dan za danom dobismo konacno! jeeeeeeee...:)))
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 10:45 - pre 137 meseci
Citat:
vera78:
ljudiiiiiiiiiiiiiiiii stigla mi autorizacijaaaaaaa!!! :)))) posle 7 meseci konacno, u aprilu odoh ponovo u NO! Ah kako divan dan!:)

Svaka cast!Idemo onda zajedno u aprilu!
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 13:33 - pre 137 meseci
Citat:
Jocaendo:
Udruženje Srba "Srpska Kruna" iz Telemarka organizuje 01.06.2013 godine u Poršgrunu SVESRPSKI SABOR .U odnosu na vrlo uspešan prošlogodišnji Svesrpski sabor , odlučili smo da ove godine program bude proširen na više sportskih događaja. Kao kruna svemu naveče, će biti organizovana velika zabava .
PROGRAM SVESRPSKOG SABORA
- Turnir u malom fudbalu
- Povlačenje konopca ( u pauzama fudbalskog turnira)
- Bacanje kamena sa ramena
- Skok u dalj iz mesta
- Balotanje
- Najteži i najlakši Srbin sabora
- Štandovi sa raznim prezentacijama firmi i udruženja.

Prijave ekipa za fudbalski turnir izvršiti do 26.05.2013
na tel : 415 44 182 ( Boro Čalošević ) ili 473 37 255 ( Miomir Šušnjar)
ili na meil : [email protected] ili [email protected]
Uplata po ekipi je 1000 ,- Norveških kruna koja se mora izvršiti do 26.05.2012 na broj konta : 6250 05 24516 (obavezno kod uplate upisati ko je uplatio naziv ekipe )
Izvlačenje grupa za fudbalski turnir izvršit će se na sam dan sabora.
Sve ekipe koje se prijave za fudbalski turnir automatski stiču pravo takmičenja u ostalim sportskim disciplinama .
Za učesnike svih disciplina obezbeđene su nagrade ( pehari , diplome .... )
Tokom čitavog dana bićete u mogućnosti kupiti hranu ( sa roštilja Srpski specijaliteti ) i osvežavajuća pića.
Organizatori su se postarali da na SVESRPSKOM SABORU imamo predstavnike ambasade Republike Srbije , predstavnike Republike Srpske kao i predstavnike Srpske Pravoslavne Crkve sa kojima ćete moći razgovarati o temema koje vas interesuju.

- PRENOĆIŠTE:
Svi koji žele prenićište moraju da kontaktiraju lično .

www.olavsbergetcamping.no

www.skienfritidspark.no/overnatting

www.hotellink.no/norge/skien

www.vichotel.no

VEČERNjI PROGRAM ZA SVESRPSKI SABOR
Spremamo vam iznenađenje ali informaciju ćemo objaviti malo kasnije :) .....

DOBRO NAM DOŠLI
UDRUŽENjE SRBA " SRPSKA KRUNA "
Adresa gde će se održati SVESRPSKI SABOR NORVEŠKE TELEMARK 2013 : Tveitanvegen 14 , 3946 Porsgrunn


zasto nije tuca predvidjena programom
 
Odgovor na temu

AlenBergen
Alen Dokuzović
nezaposlen
Bergen,Norge

Član broj: 301492
Poruke: 21
*.bb.online.no.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 14:46 - pre 137 meseci
Pozdrav forumasi!
Planiram da saljem papire na autorizaciju za sykepleier.Imam zavrsenu srednju medicinsku i autorizaciju za helsefagarbeider.
Sad da li da krizam na aplikaciji za autorizaciju ili licencu?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 19:20 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Zemljak...srecno i od nas Ruskoselcana...umalo da zaboravim...
Ovaj Cveyoni se nacisto sludeo...ceo dan cuti o ovom saboru,i sada kao iz topa informacije...e ali razumem slucaj...i mene sludeli mg u g pa sve to u %,pa onda u rastvor...idi bre,ako ovo prodjemo,pola foruma moze da konkurise za pilote...:)
A Joco,sto se tebe tice...ima u Bergenu svasta ali nije za forum,veruj mi...ekipa je neopisiva,niko normalan u potpunosti,a svi na jednom mestu po ceo dan,a danas nas matematika jos vise opalila u glavu,sad smo jos ludji ali stvarno moram da pohvalim ekipu skroz...extra su ljudi i iako je sve ovo stresno i imamo dva ispita,zezanje je super i smisao za humor na visokom nivou...

Veliko hvala!

 
Odgovor na temu

Zeljka Djuric
Zeljka Djuric
Klinicko Bolnicki Centar Srbije
Beograd

Član broj: 289979
Poruke: 15
95.180.36.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 19:51 - pre 137 meseci
Citat:
zosy:
Citat:
vera78:
ljudiiiiiiiiiiiiiiiii stigla mi autorizacijaaaaaaa!!! :)))) posle 7 meseci konacno, u aprilu odoh ponovo u NO! Ah kako divan dan!:)

Svaka cast!Idemo onda zajedno u aprilu!

Sve Cestitke da si je konacno dobila.
Ja se nadam da cu i ja uskoro dobiti :(
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
138.124.13.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 21:37 - pre 137 meseci
Citat:
AlenBergen:
Pozdrav forumasi!
Planiram da saljem papire na autorizaciju za sykepleier.Imam zavrsenu srednju medicinsku i autorizaciju za helsefagarbeider.
Sad da li da krizam na aplikaciji za autorizaciju ili licencu?



Po novom ne mozes da dobijes ni jedno ni drugo bez prakse u Norveskoj i zavrsenog nasjonalfag-a tako da salji za Autorizaciju svejedno ces dobiti avslag, to je moj pedlog...vidi sa ostalima.
Vazi od 25.10.2012
 
Odgovor na temu

AlenBergen
Alen Dokuzović
nezaposlen
Bergen,Norge

Član broj: 301492
Poruke: 21
*.bb.online.no.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2013. u 22:31 - pre 137 meseci
Hvala Jocaendo!
Da,to sam i mislio.
Recimo da dobijem avslag,odradim praksu i nasjonalfag.Da li opet trebam sve papire slati na autorizaciju ili samo potvrde o odradjenoj praksi i nasjonalfagu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7953160 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.