Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7859434 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 00:25 - pre 129 meseci
Evo nasla sam ovu stanicu na FB tj.preporucio mi je prijatelj, ima zanimljivih stvari ko se tek sprema put Norveske.

www.facebook.com/pages/Stan-i-posao-u-Norveskoj/489495487816423

EVO I OVO:

Preko stranice www.stanovanje.freshcreator.com mozete da iznajmite sobu ili stan bez potpisivanja ugovora na duzi vremenski period i bez uplacivanja depozita.

Sta to znaci? To znaci da ukoliko dolazite u Norvesku i palnirate da ostanete npr 3 meseca radi trazenja posla mozete da iznajmite sobu ili stan a da se pri tome ne obavezujete na duzi vremenski period i da nemate obavezu uplavivanja depozita koji u norveskoj bezmalo iznosi 1800 Eura za sobu koja kosta 600 Eura.

Nadam se da ce nekom ovo biti od koristi!
Pozdrav od mene!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 00:32 - pre 129 meseci
Sta ostavljate iza sebe...Jednu geografski lepsu zemlju,sa fleksibilnijim narodom...ali gladnim.
U Srbiji je postala i pljeskavica luksuz i bazen luksuz...Sa distance od 3 godine koliko je proslo za mene sto se odlaska u Srbiju tice,sada kada sam bila cene su bile sok.Ljudi koji su stalno tamo to ne dozivljavaju tako jer se to podizalo malo po malo...ja sam ostavila evro na nivou 79 dinara a sacekao me je evro koji je 114 dinara.Plate iste ili nize.Na ulicama se otimaju torbe i kidaju zlatni lancici koji se kasnije mogu prodati nekoj od prodavnica na Bulevaru u Beogradu za otkup zlata...
Naravno da je meni sa norveskom platom bilo super i divno i da sam sada jos vise nostalgicna.To je moja zemlja,moj jezik,cevap,rostilj...ziva muzika...ali sa srpskom platom je tuga zestoka.Beograd ako se gleda odnos cena i plata je najskuplji grad Evrope...jer ok skupa je Moskva,skup je Oslo ali...koje mi plate u Srbiji imamo...
Tako da nazad nema...a napred se mora ici koliko god tesko bilo...
Srdacan pozdrav za veselu druzinu...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 00:36 - pre 129 meseci
Na zalost, ali istinito!!!

Pozdrav Mirka i dobro dosla!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 00:38 - pre 129 meseci
Citat:
Jankovicc:
Dobar dan svima. Da li neko zna koji su uslovi za zaposljene u policiji ili vojsci Norveske ukoliko dolazim iz Srbije i kakva je procedura ?


Druze,do sada niko na forumu nije opisivao svoje zaposlenje u tim sferama.Pretpostavljam da je dosta tesko i da se tu ipak radi o norveskim drzavljanima uglavnom...ali nisam upoznata i ne treba nagadjati.Uglavnom,od nasih u vojsci...mislim da nema niko...barem ne sto ja znam...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 01:13 - pre 129 meseci
Citat:
pan 1:
Na zalost, ali istinito!!!

Pozdrav Mirka i dobro dosla!


Hvala...
Ja sam uzivala u Srbiji,i sva se rastuzila poslednjih dana pred povratak nazad ali fino mi sada kada za dva dana legne plata ova ovde
Dakle,koliko god da kukam za pivom i rostiljom,kod nas je ekonomska tuga pregolema i preti danas da sutra bude gore.Dakle,ko god da se moze spasiti neka se spasava.Tu se nema sta razmisljati,samo ako se moze...ako se stvore ti neki najosnovniji preduslovi.Nije ni ovaj put lak,ali bar ti nece puci cir na zeludcu ili dvanaestopalacnom crevu jer se nerviras sto ce da ti iseku struju,sto nemas cime napuniti frizider,sto ti je 1 kg mesa preskupo ili sto dete nemas od cega skolovati a to dete dobar djak...Ma idi covece...
A kad sam usla u Maxi pa videla krem bananice,plazmu,Zlatiborac,Yoyo cokoladu,kisele krastavcice...joj moje srece...Majka me gleda,ni ona ne veruje sta mi bi... ali sve je to samo za godisnji odmor i za neke kasnije dane kada se prevali 50-ta pa se stvore neki uslovi da te vise ne zanima da li je kriza ili nije...do tada,obuci jaknu i cuti ili suti,sto bi rekli Bosanci
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 07:46 - pre 129 meseci
Jel ima neko voljan da iznajmi sobu na nedelju dana u Porsgrunu ili Skienu u periodu od 23 do 30 oktobra za neku razumnu naknadu??? Ili da preporuci neki jevtiniji hostel (ako ima, jer kad pretrazujem net. izlazi samo par hotela gde je nocenje bar 100 e). Moj muz treba da ode na neki razgovor u Porsgrun.
Hvala.
 
Odgovor na temu

78364537867
jes of kors
trazim posao
trazim firmu
oslo norveska

Član broj: 316949
Poruke: 1
*.80-203-96.nextgentel.com.

Sajt: bubamara.com


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 12:40 - pre 129 meseci
pozdrav ekipi..
imam pitanje, valjda ce se netko naci tko ima odgovor i voljan je odgovoriti :)

u oslu sam 2 mjeseca, produzio sam vizu za jos 3 kao job seeker

sada hocu da upisem skolu jezika pa bih molio nekoga tko je to upisivao da mi rekne na koliko i kako je tada dobio/la vizu, koja je procedura, neki savjet....

hvala puno

 
Odgovor na temu

Jankovicc
Mirza jankovic
beograd
nema je

Član broj: 316094
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 16:02 - pre 129 meseci
Gospodjo Mirjana , znate li onda ima li nekih sezonskih poslova tipa ciscenje snega , branje jagoda i sve ostalog na 3 meseca ? Hvala
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 16:55 - pre 129 meseci
Može li ikoda mi baci PM sa kontaktom nekog sudskog tumača za engleski ( za prevod dokumenata) a da je proveren (da su ti papiri već prosli SAK/ NOKUT) i da je prevodioc na teritoriji Pančeva/ Bg-a.

Hvala svima unapred :)
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 19:04 - pre 129 meseci
Ako jos nekom treba prevodilac i sudski tumac mogu da mu posaljem MAIL od ovog kod koga sam ja radio. Korektan je, a i ja sam po preporuci otisao tamo jer je gomila ljudi isla preko njih. Necu javno da pisem da ne bi ispalo da reklamiram nekog.
boban
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 19:44 - pre 129 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
pan 1:
Na zalost, ali istinito!!!

Pozdrav Mirka i dobro dosla! :)


Hvala...
Ja sam uzivala u Srbiji,i sva se rastuzila poslednjih dana pred povratak nazad ali fino mi sada kada za dva dana legne plata ova ovde :)
Dakle,koliko god da kukam za pivom i rostiljom,kod nas je ekonomska tuga pregolema i preti danas da sutra bude gore.Dakle,ko god da se moze spasiti neka se spasava.Tu se nema sta razmisljati,samo ako se moze...ako se stvore ti neki najosnovniji preduslovi.Nije ni ovaj put lak,ali bar ti nece puci cir na zeludcu ili dvanaestopalacnom crevu jer se nerviras sto ce da ti iseku struju,sto nemas cime napuniti frizider,sto ti je 1 kg mesa preskupo ili sto dete nemas od cega skolovati a to dete dobar djak...Ma idi covece...
A kad sam usla u Maxi pa videla krem bananice,plazmu,Zlatiborac,Yoyo cokoladu,kisele krastavcice...joj moje srece...Majka me gleda,ni ona ne veruje sta mi bi...:) ali sve je to samo za godisnji odmor i za neke kasnije dane kada se prevali 50-ta pa se stvore neki uslovi da te vise ne zanima da li je kriza ili nije...do tada,obuci jaknu i cuti ili suti,sto bi rekli Bosanci :)



Ih bre de skup 1 kg mesa.Ima kod nas u Valjevu ako kome treba moze i na cak 8 rata na cekove ,mozda moze i na kredit da se zavrsi.E toliko smo tuzni da 1 kg mesa moze na rate da se kupi

pozz
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 22:09 - pre 129 meseci
E bas vala....
Sto juznije, to tuznije...
 
Odgovor na temu

miljana976
førskolelærer
Tomter, Norge

Član broj: 307289
Poruke: 21
217.16.140.*



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2013. u 22:12 - pre 129 meseci
Molim Vas, da li neko moze da mi pomogne oko smestaja u Oslu sledece nedelje na par dana (od srede do nedelje)? Pozvana sam na razgovor za posao pa mi treba smestaj. Ili ako imate neku ideju o jeftinijem nekom hostelu? Hvala!!!
 
Odgovor na temu

dzuli
beograd

Član broj: 95802
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 11:09 - pre 129 meseci
Pozdrav svima!

Ima li nekog da radi u Aker solutions naftnoj kompaniji ili da je cuo nesto? Ima li nekoga da zivi u Sandnessjoenu?


Hvala :D
 
Odgovor na temu

zorana rasic
bolnica
bolnica beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 317263
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 12:02 - pre 129 meseci
Citat:
miljana976:
Molim Vas, da li neko moze da mi pomogne oko smestaja u Oslu sledece nedelje na par dana (od srede do nedelje)? Pozvana sam na razgovor za posao pa mi treba smestaj. Ili ako imate neku ideju o jeftinijem nekom hostelu? Hvala!!!

Posalji PP G-dji Zorici Nikolic Markovic, nadji je ovde ma forumu i raspitaj se! Srecno!
 
Odgovor na temu

Miloskinjo
nema
nema

Član broj: 316892
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 12:10 - pre 129 meseci
Ljudi ...jelzna neko da li moze da se radi legalno u Norveskoj sa Bugarskim pasosem,ili su oni tamo ograniceni
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
*.80-203-22.nextgentel.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 12:18 - pre 129 meseci
Citat:
miljana976:
Molim Vas, da li neko moze da mi pomogne oko smestaja u Oslu sledece nedelje na par dana (od srede do nedelje)? Pozvana sam na razgovor za posao pa mi treba smestaj. Ili ako imate neku ideju o jeftinijem nekom hostelu? Hvala!!!




Ja sam danas dosla u Perminalen hotel, hostel je u pitanju i skroz su ok. U samom centru su, u sobi sam sa 4 devojke, cena ja 380 noka sa doruckom i posteljinom
 
Odgovor na temu

indojanac901
Boris Budincevic
nezaposlen
Subotica, Srbija

Član broj: 317533
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 13:08 - pre 129 meseci
Dobar dan postovani clanovi foruma, vec jedno vreme intenzivno razmisljam o emigraciji iz Srbije imam Madjarsko drzavljanstvo i pasos ne znam da li mi je to neka olaksavajuca okolnost za Norvesku, imam 23 godine i zavrsenu srednju skolu pa me zanima da li ima ljudi dobre volje koji hoce i mogu da mi pomognu da odem iz ove Srbije, vredan sam, posten, radan i pedantan u svakom poslu bio to automehanicar ili kuvar.

Ako imate bilo kakve ponude, preporuke, informacije mozete me kontaktirati ovde ili na e-mail: [email protected]

Hvala puno.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 14:31 - pre 129 meseci
Citat:
pan 1:
Evo nasla sam ovu stanicu na FB tj.preporucio mi je prijatelj, ima zanimljivih stvari ko se tek sprema put Norveske.

www.facebook.com/pages/Stan-i-posao-u-Norveskoj/489495487816423

EVO I OVO:

Preko stranice www.stanovanje.freshcreator.com mozete da iznajmite sobu ili stan bez potpisivanja ugovora na duzi vremenski period i bez uplacivanja depozita.

Sta to znaci? To znaci da ukoliko dolazite u Norvesku i palnirate da ostanete npr 3 meseca radi trazenja posla mozete da iznajmite sobu ili stan a da se pri tome ne obavezujete na duzi vremenski period i da nemate obavezu uplavivanja depozita koji u norveskoj bezmalo iznosi 1800 Eura za sobu koja kosta 600 Eura.

Nadam se da ce nekom ovo biti od koristi!
Pozdrav od mene! :)

Hvala na ovoj informaciji, ali da li oni uzimaju neki procenat ili kako vec? Ovo je nesto kao agencija...??? Malo mi je sumnjivo. Jer npr. ako se zaista insistira na placanju depozita, kako oni to smotaju - sem da plate depozit umesto nas, u sta sumnjam, ili kako vec zagarantuju za nas - vlasniku stana da stan iznajmi? Kako ovo cudo funkcionise, skepticna sam.....

Evo primera radi kakve su cene za kurseve norveskog u Nisu, ako nekog interesuje.
Samo dve skole to nude (!), treca trazi profesora, i ove dve koje nude kurseve su samo vikendom, posto profesori dolaze iz Beograda. U jednoj 350 evra (bilo letos), ali 5 sati povezano, u jednom danu, sto je nemoguce izdrzati. Druga skola: A1 36 000, A2 25 000, B1 40 000 din. A1 i A2 traju oko 4-5 meseca, B1 nesto krace. Za Nis i niske (gle niske i nishke se isto pise sa eng tastaturom, ziva istina) plate, eto, pa ti biraj!


 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.165.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2013. u 18:47 - pre 129 meseci
E j...m te robijo kada ja napišem nešto što mi je na srcu i duši ovaj naš admin kojeg nema mjesecima sjeti se pogledati i obriše mene naravno e admine moj da ti kažem nešto nisam ja kao ti bez srca i duše i da naravno dođi drug na pivo vrlo rado ćastim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7859434 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.