Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7849488 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 12:32 - pre 118 meseci
Citat:
krcko01: hvala puno
gledacu jos dug je put pred nama!


pa samo posaljes engleski CV, nekako ljudi se ni ne javljaju na ove oglase a znam da zaposljavaju i bez norveskog i bez iskustva, a i firma je drzavna
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

krcko01

Član broj: 185845
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 12:44 - pre 118 meseci
ja uvek imam predrasudu da nemam dovoljno znanja iskustva .... sta ti ja znam da necu umeti da radim ono zasta se prijavljujem zato sam malo uzdrzana pa sve polakice
cim nisam sigurna u sve i apsolutno sve ja se povucem bolje a negde sam procitala da su se svi nasi strucnjaci tamo pokazali jako jako dobro!
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
146.2.193.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 12:49 - pre 118 meseci
Citat:
zokiruma: pa samo posaljes engleski CV, nekako ljudi se ni ne javljaju na ove oglase a znam da zaposljavaju i bez norveskog i bez iskustva, a i firma je drzavna

Ne znam za sever, ali mislim da je minimalna šansa da se dobije posao u Vegvesenu bez poznavanja jezika. Sve u firmi je na norveškom, i ne znam kako bi se neko bez elementarnog znanja jezika snašao i oko najjednostavnijih stvari...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 12:51 - pre 118 meseci
Citat:
krcko01: ja uvek imam predrasudu da nemam dovoljno znanja iskustva .... sta ti ja znam da necu umeti da radim ono zasta se prijavljujem zato sam malo uzdrzana pa sve polakice
cim nisam sigurna u sve i apsolutno sve ja se povucem bolje a negde sam procitala da su se svi nasi strucnjaci tamo pokazali jako jako dobro!


pa nema globalizacije da su ''svi nasi strucnaci ... jako jako dobri'' sve zavisi od pojedinca do pojedinca, niti bilo ko trazi neko vanserisko poznavanje materije, vremena i prostora, sasvim je dovoljno i znanje fakulteta koji je posteno zavrsen i volja da se uci i dalje, niko ne trazi nista vise, u svakom slucaju potrebno je vreme da se nauci novi sistem, standardi i slicno i oni to razumeju, sto meni rece svojevremo gazda ovde, za jedno 2 godine ces moci sve samostalno da radis , nije ovo Srbija dosta je toga normalno samo ti kreni da juris posao
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 14:46 - pre 118 meseci
Citat:
mitar1982:
Citat:
zokiruma: pa samo posaljes engleski CV, nekako ljudi se ni ne javljaju na ove oglase a znam da zaposljavaju i bez norveskog i bez iskustva, a i firma je drzavna

Ne znam za sever, ali mislim da je minimalna šansa da se dobije posao u Vegvesenu bez poznavanja jezika. Sve u firmi je na norveškom, i ne znam kako bi se neko bez elementarnog znanja jezika snašao i oko najjednostavnijih stvari...


znam troje kolega koji rade u vegvensenu i zato kazem iz iskustva, pri cemu jedan kolega cak ni ne planira da uci jezik, ostali se makar trude

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.dhcp.as2116.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 16:06 - pre 118 meseci
I ja kažem iz iskustva, radim u Vegvesenu. :) Može da se dobije posao, uslovi su odlični, ali meni je, pre svega, poznavanje jezika otvorilo vrata za posao. Nemam ideju šta i kako neko bez poznavanja norveškog može da radi, i na koji način se snalazi u firmi u kojoj je sve na norveškom, i gde ima prilično komplikovanih administrativnih procedura.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 16:39 - pre 118 meseci
Citat:
mitar1982: I ja kažem iz iskustva, radim u Vegvesenu. :) Može da se dobije posao, uslovi su odlični, ali meni je, pre svega, poznavanje jezika otvorilo vrata za posao. Nemam ideju šta i kako neko bez poznavanja norveškog može da radi, i na koji način se snalazi u firmi u kojoj je sve na norveškom, i gde ima prilično komplikovanih administrativnih procedura.


lepo ti kazem da sam pricao sa ljudima koji rade u statensu i ne koriste norveski, pricao sam sa njima pocetkom maja ove godine, uzivo

ej ti irvasi

http://www.blic.rs/Slobodno-vr...krcili-tunel-bezeci-od-vrucine


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2014. u 18:46 - pre 118 meseci
Naši ljudi imaju jedan vrlo čudan običaj, čuju oni šta ti kažeš ali ponove ono što bi oni želeli da su čuli. I to se ponavlja otprilike na svaka 3 meseca, pripojavi se jedan koji je čuo nešto a ispriča ono što bi on želeo da je čuo. I danas se smejem kada se setim čuvenog članka iz Blica koji je promovisao Nor i neku agenciju iz NS i onda me zove moj drugar vatrogasac i kaže "jel istina da na sever primaju sve koji mogu da izdrže hladnoću i da im trebaju i vatrogasci." I onda ja pročitam izuzetno kret.... članak iz BLICA i ne nađem skoro ništa od toga što je on pročitao ali eto. Posle se ispostavilo da on nije ni čitao članak nego mu neko nešto ispričao a on zapamtio ono što je on želeo da čuje. I tako u krug sve do ovog našeg člana koji je isto nešto čuo, optužio čoveka da "voli po malo da laž...." i na kraju se ispostavilo da niko ništa slično nije ni rekao sem proste istine da su mu u komuni u koju se uselio izašli u susret iznajmili stan po povoljnoj ceni i pomogli mu da nađe posao.
Upisah danas sina u školu, poučen iskustvom naših ljudi spremio sam se da moljakam kako bi dete išlo u redovan razred a ne u taj pripremni. Stigosmo tamo započesmo razgovor i žena ni jednom reči ne spomene onu drugu školu i pripremne razrede nego nam kaže škola počinje tad i tad, jedan nastavnik odlično govori eng, dovedite dete 18-og da upozna svoje nastavnike i da mu pokažu učionicu. Škola počinje 20-og. tako nekako je je tekao razgovor i tako mi upisasmo dete bez ikakvog moljakanja u školu u koju smo želeli
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

krcko01

Član broj: 185845
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2014. u 07:28 - pre 118 meseci
hvala svima
predpostavljam da je firma velika i koliko sam videla na njihom sajtu imaju radove sirom norveske tako da je moguce da su obojca u pravu.
vredi poceti sa pripremama pa videcemo! :)
 
Odgovor na temu

idza026
structural engineer
Beograd, Srbija

Član broj: 323101
Poruke: 10
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2014. u 13:35 - pre 118 meseci
http://www.rts.rs/page/stories...2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D1%83.html

Znaci narode, use I u svoje kljuse!! Al racunam nesto 7500e od njih 24oro, 300e po coveku, pa za te pare nema ni ciscenje snega u Bg da ti neko sredi...

Sporcki pozdrav
 
Odgovor na temu

olip

Član broj: 322039
Poruke: 4
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2014. u 19:03 - pre 118 meseci
Zdr,

zna li neko da li je i kako moguce dobiti povrat pdva na npr tehniku kupljenu u Norveskoj?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2014. u 20:56 - pre 118 meseci
imaš 2 vrste računa, jednu vrstu ti izdaju one prodavnice na kojima je istaknuto nešto poput taxfree i te račune prikazuješ na spratu levo od onih skenera kroz koje prolaziš kada ulaziš ka terminalima. Druga vrsta računa zahteva odlazak do carinika koji su dole desno gledajući ka terminalima. Tu popunjavaš neke izvozne fakture i silnu papirologiju, mene je to mrzelo pa sam odustao od toga a njima moraš prikazati proizvod koji iznosiš iz Nor tako da je to prilično komplikovano i pitanje je koliko se to na kraju isplati. U oba slučaja ti prodavac izdaje exportni račun to obavezno traži.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-210.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 08:20 - pre 118 meseci
U vezi zalbe na spajanje porodice zar nije pre bilo da se imalo pravo ostati u Norveskoj za vreme zalbe.Koliko mi se cini tako je pisalo na njihovom starom sajtu dok sad na ovom novom pise da se mora pisati molba za ostanak za vreme zalbe?

Kan du bli i Norge mens vi behandler klagen din?

"Hvis du får avslag på søknaden din om oppholdstillatelse eller visum, vil du vanligvis få en frist for å reise ut av Norge, vanligvis tre uker. Hvis du ønsker å bli i Norge mens UDI eller UNE behandler klagen din, kan du søke om dette. (Dette kalles utsatt iverksettelse av vedtaket.)
Hvis vi sier ja, kan du vente i Norge til du har fått svar på klagen din.
Hvis vi sier nei må du reise ut av Norge innen fristen du har fått. Hvis denne har gått ut, vil du få en ny utreisefrist."
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
86.62.175.*



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 08:34 - pre 118 meseci
U pravu si, mogao je podnosilac za spajanje da ostane do okončanja slučaja, bilo pozitivno ili negativno. Ima samo slučaj da ako te odbiju na produzenje zbog neke administrativne greške, pišeš pismo da ostaneš do okončanja postupka, odnosno žalbe. Da ti se ne prekida period od 3 godine za stalnu dozvolu. Moguće je da su promenili nešto.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-210.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 09:41 - pre 118 meseci
Ko ce njih vise pohvatati stalno nesta menjaju.

Drugo,po meni najveca glupost da odredjuju i uvjetuju ljudima koji se vencaju sva ta pravila i cekanja na spajanja.Ok da kazu nemas pravo traziti socijalu narednih 10 godina ili da se neko vencava zbog papira pa to proveravaju ali ova sva druga pravila i nepotrebna visemesecna cekanja na odgovor pa i sami norvezani se cude i ne veruju da prakticno neko nekom uvjetuje ljubav,ljudima koji se samo vole i zele da zive zajedno.
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
86.62.175.*



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 10:00 - pre 118 meseci
Ako nemaš stalnu dozvolu ili pasoš Nor. odgovor ćeš dobiti za oko 7 dana. Samo ko ima pasoš i stalnu dozvolu treba da se ceka min 2 mjeseca.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-210.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 10:06 - pre 118 meseci
Pa da i to mi nema nikakve logike.
Norveski drzavljani cekaju od dva do 12 meseci na spajanje (prosek je otprilike 6 meseci, znam neke koji su i 12 meseci cekali a i dva),a oni koji dodju na radnu dozvolu dobiju odgovor u roku dve nedelje.Mislim da bi svi trebali dobiti odgovor u mnogo brzem roku pa bilo pozitivno ili negativno,ali sta bi onda administracija radila tj ne radila.
 
Odgovor na temu

NeraMara
Split

Član broj: 323353
Poruke: 2
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 10:30 - pre 118 meseci
>
 
Odgovor na temu

Lily77
Beograd, Srbija

Član broj: 322220
Poruke: 45
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 16:50 - pre 118 meseci
Postovani MaxxBunker, poslala sam Vam poruku na pp.
Unapred hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

terza984
Nenad Terzic
projektant, izvrsilac
Kosmos doo
Beograd

Član broj: 324548
Poruke: 3
95.180.54.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2014. u 20:34 - pre 118 meseci
Da li neko zna kada se predaju dokumenta u Nokut, da li mora diploma, ili ce priznati uverenje o zavrsenom fakultetu, vezano za tehnicke fakultete, konkretno sam zavrsio tehnolosko metalurski. Supruga je vec u norveskoj i radi, ja samo sto sam diplomirao, uzimam uverenje i krecem, a diplomu dodeljuju jednom godisnje i to ce biti novembra sledece god. Na sajtu Nokuta pise diploma, koliko je pametno da saljem dokumenta sa uverenjem...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7849488 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.