Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7847654 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 21:59 - pre 118 meseci
Moraćeš da premeštaš planinu. :)
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2014. u 11:19 - pre 118 meseci
Citat:
braca018:
Citat:
Neutralac:
Citat:
braca018:
Citat:
Neutralac:
Citat:
pan 1:
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...


NAV je nacionalna sluzba za zaposljavanje, oni ne priznaju visoko obrazovanje. To radi NOKUT.

Visoka skola za vaspitace...ako norveski ne znas perfektno, nema sta ni da se cimas oko priznavanja takve diplome.





Zasto obeshrabrujes devojku? Za pedagoga u vrticu mozda treba perfektno ali za asistenta, sto nju i zanima, nije presudno i zavisi od mnogo faktora kao sto su velicina i polozaj mesta na karti, preporuka i mnogo drugih. Treba znati jezik sigurno ali ga pretera sa "perfektnim" poznavanjem. Znam neke koje nisu ni imale polozen test iz jezika a otisle su i rade (i usavrsavaju jezik, naravno).


Druze ja sam gore radio sa engleskim jezikom, nemas potrebe ti meni nista da objasnjavas. Radis sa njihovom decom, a da ti ne treba komunikacijski nivo norveskog? Puste zelje...



Radio si u vrticu? A "komunikacijski nivo" i "perfektno poznavanje jezika" su tebi isto? Nista tebi ja nisam objasnjavao 'druze' posto ti to vec znas nego sam napisao onima koje zanima da postoji mogucnost da se ode i radi taj posao i bez "perfektnog poznavanja norveskog" kako si ti napisao vec samo sa "komunikacijskim nivoom" kako si to rekao u drugom postu. I mozda i jesi u pravu za Oslo ili neki veci grad, ali tamo i po malim mestima ima vrtica i dece. Lepse je nekog ohrabriti da se potrudi da uci jezik i pokusa da ode nego pisati o pustim zeljama, druze.


Da li ti stvarno mislis da cu ja sa tobom da raspravljam o definicijama "komunikacijski nivo" i "perfektno poznavanje jezika" ?!?!

Ti ohrabruj koga hoces, ja kazem kako jeste. Ima stotine hiljada drugih imigranata koji za razliku od nas iz Srbije imaju pasos EU/EEA i koji su samim tim u prevelikoj prednosti u odnosu na nas.

Ziveo sam i u Oslu i drugim vecim gradovima, ali i po selendrama od par stotina do par hiljada ljudi. Znam o cemu pricam i potpuno je irelevantno da li ces ti sad napisati npr "ali moja jedna prijateljica je nasala posao, a ne zna norveski, bla bla bla". Mogu ti i ja dati NEKOLIKO takvih primera, ali to nije garant nikome ko u Srbiji cita ovaj forum.

Mislim da je bolje reci nekom da su mu sanse u promilima, ne treba ga obeshrabriti, ali ni davati laznu nadu. Ako ne uspe, znace da je imao male sanse pa ce mu biti malo lakse, a ako uspe znace da je uradio veliku stvar. I sam si rekao da znas "neke", znam i ja "neke"...
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2014. u 12:01 - pre 118 meseci
OK ljudi, shvatila sam... Poslacu dokumenta u nokut, a za posao kako bude! Nacicu negde nesto jer cu uporedo slati molbe i za vaspitaca i za medicinsku sestru pa ce valjda negde upaliti! Treba mi samo JEDAN potvrdan odgovor, to mi je dovoljno! Ha, ha
Hvala za info.
Pozz.
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2014. u 12:37 - pre 118 meseci
Sve najbolje ti zelim u trazenju tog JEDNOG potvrdnog odgovora : )
 
Odgovor na temu

MiToman
NSRS
NSRS
Banja Luka

Član broj: 312953
Poruke: 28



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2014. u 20:23 - pre 118 meseci
Jel zna ko koliko se dugo mora raditi u struci na osnovu koje je dobijena boravisna dozvola. Imam boravisnu na osnovu autorizacije helsefagarbeidera i ugovora u jednom domu. Jel se moze raditi van struke kad se dobije boravisna? Takk skal du ha!
 
Odgovor na temu

Softwareutvikler
SamSvojMajstor

Član broj: 324086
Poruke: 8



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2014. u 22:29 - pre 118 meseci
Citat:
Requirements of persons who have changed employers

If you are an employee of an international company or if you are a national of a WTO country (external website), you must apply for a new residence permit if you are to change jobs or employers.
If you work for an employer in Norway, you can change employers without applying for a new residence permit. You must perform the same type of work, however.
If you are going to carry out work of a different type, you must apply for a new residence permit. You may not start work of a different type until you have been granted a new residence permit.



Ovo je sa sajta UDI-ja (link) i odnosi se na skilled worker, tu mozes da izaberes koji tip boravisne dozvole zelis pa odaberi sta ti odgovara.

Koliko sam upucen nakon tri godine kada dobijes stalnu boravisnu dozvolu mozes da menjas profesiju bez problema, a do tada postoje odredjeni uslovi.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2014. u 23:56 - pre 118 meseci
Citat:
Neutralac:
Citat:
braca018:
Citat:
Neutralac:
Citat:
braca018:
Citat:
Neutralac:
Citat:
pan 1:
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...


NAV je nacionalna sluzba za zaposljavanje, oni ne priznaju visoko obrazovanje. To radi NOKUT.

Visoka skola za vaspitace...ako norveski ne znas perfektno, nema sta ni da se cimas oko priznavanja takve diplome.





Zasto obeshrabrujes devojku? Za pedagoga u vrticu mozda treba perfektno ali za asistenta, sto nju i zanima, nije presudno i zavisi od mnogo faktora kao sto su velicina i polozaj mesta na karti, preporuka i mnogo drugih. Treba znati jezik sigurno ali ga pretera sa "perfektnim" poznavanjem. Znam neke koje nisu ni imale polozen test iz jezika a otisle su i rade (i usavrsavaju jezik, naravno).


Druze ja sam gore radio sa engleskim jezikom, nemas potrebe ti meni nista da objasnjavas. Radis sa njihovom decom, a da ti ne treba komunikacijski nivo norveskog? Puste zelje...



Radio si u vrticu? A "komunikacijski nivo" i "perfektno poznavanje jezika" su tebi isto? Nista tebi ja nisam objasnjavao 'druze' posto ti to vec znas nego sam napisao onima koje zanima da postoji mogucnost da se ode i radi taj posao i bez "perfektnog poznavanja norveskog" kako si ti napisao vec samo sa "komunikacijskim nivoom" kako si to rekao u drugom postu. I mozda i jesi u pravu za Oslo ili neki veci grad, ali tamo i po malim mestima ima vrtica i dece. Lepse je nekog ohrabriti da se potrudi da uci jezik i pokusa da ode nego pisati o pustim zeljama, druze.


Da li ti stvarno mislis da cu ja sa tobom da raspravljam o definicijama "komunikacijski nivo" i "perfektno poznavanje jezika" ?!?!

Ti ohrabruj koga hoces, ja kazem kako jeste. Ima stotine hiljada drugih imigranata koji za razliku od nas iz Srbije imaju pasos EU/EEA i koji su samim tim u prevelikoj prednosti u odnosu na nas.

Ziveo sam i u Oslu i drugim vecim gradovima, ali i po selendrama od par stotina do par hiljada ljudi. Znam o cemu pricam i potpuno je irelevantno da li ces ti sad napisati npr "ali moja jedna prijateljica je nasala posao, a ne zna norveski, bla bla bla". Mogu ti i ja dati NEKOLIKO takvih primera, ali to nije garant nikome ko u Srbiji cita ovaj forum.

Mislim da je bolje reci nekom da su mu sanse u promilima, ne treba ga obeshrabriti, ali ni davati laznu nadu. Ako ne uspe, znace da je imao male sanse pa ce mu biti malo lakse, a ako uspe znace da je uradio veliku stvar. I sam si rekao da znas "neke", znam i ja "neke"...


Možda je ovo sve tačno ali je poruka veoma loša. Pa bilo je mnogo kandidata za posao sa EU/EEP pasošima i kad su svi ovi naši forumaši tražili posao (da ih ne nabrajam sad) pa su uspeli da se zaposle i snađu u Norveškoj. I tad su ti drugi imali prednost u odnosu na naše pa su se naši ipak snašli u poslu u Norveškoj.
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 07:49 - pre 118 meseci
Neka je tako druze, ja vise volim da se nas neko snadje nego neki "stranac".

Samo znam da me je dosta ljudi sa ovom foruma kontaktiralo na PM.

Ljudi sa zenom i decom koji zive privatno i jedva sastavljaju kraj sa krajem. Takvim ljudima je puno i 20-30e(preko toga je misaona imenica jer onda dete nema za uzinu sutra) koje bi ulozili u prevod nekih dokumenata za slanje tamo. Jave se sa pitanjima "a da li je to sigurno, ne bi da ulozim novac, a posle nista...", kao da od mene zavisi, kao da kod mene apliciraju...
Ajde ti onda takav socijalan slucaj ohrabri da aplicira za neku tamo licencu, radnu dozvolu, priznavanje diplome itd, gde treba da se ulozi par desetina/stotina eura, a da pritom taj neko radi za 200e, zivi privatno i ima porodicu. Znam o cemu pricam, nije sve crno-belo kako neki to ovde predstavljaju.

Pozdrav i svako dobro.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 14:14 - pre 118 meseci
Pa dobro ali mislim da je svima ovde jasno da da bi otišao u Norvešku da živiš da treba da imaš MNOOOOOOGO PARA jer je sve oko Norveške skupo, skup je kurs norveškog, skupi su prevodi diploma, skupe su takse za autorizaciju, papreno je skup smeštaj tamo, Norveška je veoma skupa zemlja za život... I ne može to sad, nemaš posao u Srbiji, nemaš leba da jedeš a ti hoćeš da ideš u Norvešku. Obično tamo idu oni koji već rade ovde i koji su već uštedeli neke pare u Srbiji i idu tamo gde će da im bude bolje tj. gde su mnogo veća plata i životni standard.
 
Odgovor na temu

maja031
lose
losa

Član broj: 318868
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 14:44 - pre 118 meseci
E bas je tako. Sve si tacno rekao. Svi koje ja znam da su otisli su imali ovde plate 800/1000 e, ili su im tate i mame budzovani, ili muzevi. Ko je bio siroma ceo zivot cak i neki nizi srednji sloj nema sanse da ode. Jedino da prestane da jede,pije i zivi jedno godinu dana pa da ustedi. I on i porodica.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 15:38 - pre 118 meseci
Maja ovo je čisto lupanje gluposti i traženje opravdanja zašto nisi ili nisu skupili hrabrost da se otisnu u svet. Za tvoju informaciju ja znam naj manje 3-je ljudi koji su napustili posao medicinske sestre, ušiteljice i sl, došli ovamo i snašli se. Sve je pitanje hrabrosti, odlučnosti i spremnosti da se rizikuje. Da je lako, nije, da te sve vreme proganja strah od toga da se nećeš snaći, to je tačno. Ali za prvi korak ti treba samo hrabrost i spremnost da rizikuješ mnogo za neizvesno sutra.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 15:56 - pre 118 meseci
Citat:
maja031:
E bas je tako. Sve si tacno rekao. Svi koje ja znam da su otisli su imali ovde plate 800/1000 e, ili su im tate i mame budzovani, ili muzevi. Ko je bio siroma ceo zivot cak i neki nizi srednji sloj nema sanse da ode. Jedino da prestane da jede,pije i zivi jedno godinu dana pa da ustedi. I on i porodica.




Pa onda nek i dalje sede tamo gde jesu!

Uopste nisi u pravu, ako zaista zelis da odes i ako zelis neki napredak u zivotu, naci ces nacina da odes
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 16:23 - pre 118 meseci
Citat:
katt: Pa onda nek i dalje sede tamo gde jesu!

Ne, nego i to im nije dosta i idu dalje. Zašto da ne, kad mogu.

Idu i jedni i drugi, s tim što je bogatašima to lakše i manje stresno (stresno ali nešto manje). Za Norvešku treba početni kapital, tako da će neko bogat otići npr. za godinu dana, a ostali za 3 god. ili više. Vreme je razlika, a vreme puno znači.
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 16:50 - pre 118 meseci
Znam da idu jedni i drugi, ali kao sto Boban 13 rece, cisto trazenje opravdanja za ostanak tu gde su

I prosto ne mogu, a da ne prokomentarisem na taj nacin, jel sedis i kukas, ne trazis nacin da odes, pa onda samo nastavi i sedi gde jesi
(ne mislim na tebe)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 17:17 - pre 118 meseci
Heh, interesantno je to... naime vecina ljudi u Srbiji kuka, kako je lose, ne znaju sta ce ali kada ih dovedes pred svrsen cin onda ce smisliti gomilu stvari i sabotirati nesto sto se nudi servirano.
Moja konstatacija je da odlaze oni koji su dovoljno ocajni ili oni koji nemaju nesto veliko da izgube u Srbiji.
Retki su oni koji shvataju da jeste mozda im sad dobro ali pitanje je sta ce biti kada budu imali decu, budu stariji i uopsteno da je nada da ce biti u srbiji bolje totalna besmislica.

I tako.. ono svaki put se ponavlja ista prica kada dodjem u Srbiju. Par informativnih razgovor sa poznanicima koji se raspituju ali nema teoriske sanse da se i odluce na taj korak...
Kafici i dalje dupke puni. Uzalaznica na bazen 300 dinara.. cini mi se i da je 500 bila bi ista guzva... Strand krcat, devojke paradiraju u najskupljim krpicama, cilj u zivotu: putovanja, H&M, penjanje na ves masinu i slikanje u kupatilu sa iste... da stvar bude gora neke zapucale vec u 35-tu i tako se ponasaju.

Ono kad covek na prvi pogled pogleda sve to ukupno onako Novi Sad lep evropski grad, reko bi pa majku mu ovde i nije talko lose koji sam ja vrag otiso da se cimam po stranom svetu.. ali onda kad dodjem kod mene na detelinaru ispred Univera i vidim one jadne ljude kako po onoj vrucini prodaju 10 jaja, izneli neke stare stvari i znam da moja majka ima penziju 250 evra onda mi se sve vrati zasto sam otiso i vrati mi se secanje da sam bio prijavljen na minimalac i ostatak dobijo u kesu i sve ostalo.
Prica za sebe su likovi koji diluju drogu oko zgrade, nude i deci... i likovi koji kupuju istu i ne mogu da sacekaju nego instaliraju istu u nos/venu u mom ulazu zgrade.

I eto tako... zanimljivo je otici u nacionalni rezervat Srbija...

=====
Sto se tice para slazem se da treba jer kad sam zavrsio fax tesko da sam mogao naci poso i otici negde sa 100 evra u dzepu.
Meni je trebalo 3 godina stednje i godina dana aktivnog rada da bi realizovo ono sto sam hteo.
Mozda je moglo i brze, ali ono ... nema sanse da negde odes do sam u svoj glavi ne resis da hoces da ides.


[Ovu poruku je menjao gogi77 dana 14.08.2014. u 18:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 18:24 - pre 118 meseci
Meni je trebalo dve godine da stignem do onog jednog potvrdnog odgovora, ugovora da kazem. Imala sam srecu da uspem da nadjem posao u Bergenu, da dobijem sjajnog poslodavca, ali ono kroz je potrebno proci da bi se stiglo do ovde nije ni malo jednostavno. Mnogo rada, mnogo odricanja, mnogo para
I koliko god da ucis jezik u Srbiji, ovde kad dodjes, meni barem, je bilo zaista problematicno da ih razumem

Milion puta mi je doslo da odustanem, narocito sto sam u Srbiji radila u drzavnoj firmi na odlicnom radnom mestu, ali sta za 5 godina, da se radujem ako skupim 100 e za odmor, obzirom na celu situaciju

I stvarno komentari sa pozadinom, "trazim razlog da ne krenem" su vise nego suvisni, zanimljivi su mi cak i oni koji kazu kako je lako nekome ko je u inostranstvu, a pri tom ni ne poznaju osobu (odmah da se ogradim da ne mislim na sebe, ja sam sveza u NO )


PS. Zokija da nije bilo sa savetima i moralnom podrskom, moguce da bih i odustala od cele ove price
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 18:54 - pre 118 meseci
Apsolutno se slažem sa svima, kad hoćeš nađeš način, kad nećeš nađeš razlog. I ima tu dosta faktora, i pare, i hrabrost, i odlučnost, i rad, i vreme... Nije ni malo jednostavno i dugo traje ali je moguće. Dobra stvar je to što poslodavac ako mu trebaš može da ti plati avio-kartu za probni rad.

I ima još 1 mnogo dobra pouka: "Strah od novog treba da pobedi želja za promenom sumorne stvarnosti."
 
Odgovor na temu

slobodankanestocudatirad
moja soba
privatno

Član broj: 310614
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 20:29 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:

Kako preživeti kad se ode?


Prosto - radom, rad oslobadja ;-)


Rad,rad i samo rad!E kada bi smo tako radili ovde ne bi smo ni trazili inostranstvo!
 
Odgovor na temu

slobodankanestocudatirad
moja soba
privatno

Član broj: 310614
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 20:47 - pre 118 meseci
Kako otici u Norvesku?Pa prosto.Vazeci pasos,viza ako treba,pa sednete na voz,autobus,privatni prevoz kako vam bude naj pogodnije?Turistcki,pltite osigurnje.Ako imate nekog da garantuje za vas?Neplacate vi osiguranje nego on,njemu se pare vracaju ako vam se nista ne desi dokle ste tamo.Kako opstati i raditi?E to je malo teze!Cesto vam ni rodjeni brat u tome ne pomogne!Imam saznanja od ljudi koi su isli tako trbuhom za kruhom,da su im cesto pomogli vise svi ostali nego njegovi blizi,kao sto su "rodjaci"komsije i poznanici!Zato kada negde krenes uzdaj se u se i u svoje kljuse!!!Uzdaj se u srecu ili nemoj da kreces!!
 
Odgovor na temu

shane71
Zoran ilenovic
tehnicka skola
tehnicka skola
Nis Srbija

Član broj: 324643
Poruke: 1
77.243.20.*

Jabber: profesor


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.08.2014. u 22:32 - pre 118 meseci
Vreme je da se i ja ukljucim,posto sam cvrsto, ali cvrsto resio da odem u Norvesku, doduse sledece godine u ovo vreme,..... pakovanje i plan mi je da prvih godinu dana budem sam bez porodice (zena i dvoje dece od 10 i 6 godina)).
Zavrsio sam masinski fakultet u Nisu 2000.god.Radim u skoli od 2001.god., gde i dalje radim (13 godina radnog staza), kao profesor predmeta koji se zove Modeliranje masinskih elemenata i konstrukcija.Zahvaljujuci tom poslu naucio sam jako dobro programe kao sto su AutoCad, ProE, Solid Works, sto vidim da se dosta koristi u Norveskoj (posecujem takoreci svakodnevno sajt finn.no i ostale).Planiram da naucim i Catia-u i Inventor (vidim da se i ti programi traze,... to mi nije problem).

Pratim ovaj forum dva meseca, zadnjih mesec dana intezivno, skolski raspust pa imam vremena na pretek.Procitao sam oko 300 stranica ovog foruma, tako da mi je odprilike postupak odlaska u Norvesku jasan,...poceo sam sa prikupljanjem dokumentacije za NOKUT,.....prevodjenje diplome,... i sl.

Medjutim bilo bi sve ovo lepo da ne postoji za sada veliki problem, a to SU JEZICI, mislim na engleski i norveski.Engleski znam vrlo malo odnosno onoliko koliko mi je potrebno za rad u onim programima (kolege masinci znaju o cemu govorim/pisem) o kojim sam malocas pisao, doduse znam veliki broj rec i dosta razumem, ali da pricam i pisem nula.

Norveski jezik sam poceo da ucim, za sada sam, mada sam u pregovorima da krenem i na kurs (moram i to, obavezno).Jezik ucim 5-6 sati dnevno, a kada prodje raspust znam da cu i tada imati isto, ako ne i vise vremena za ucenje jezika.Za sada sam jako zadovoljan!Znam da neko brzo, neko sporije uci jezike!A da jezik ucim zahvaljujuci materijalima koje je izbacio nesha,...youtube,... narucio sam CD-ove norveskog jezika,....

I na kraju pitanje:

- Da li je moguce nauciti norveski jezik za godinu dana, sa 5-6 sati ucenja dnevno, a da to bude dovoljno za solidnu komunikaciju?


Tusen takk
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7847654 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.